Aklına kazıdın mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Sim Klocko II
Puan: 4.9/5(28 oy)

Derinden veya silinmeyecek şekilde düzeltmek için , akılda olduğu gibi.

Köklenmiş mi, yerleşmiş mi?

Ingrain, bir şeyi derinden veya kalıcı olarak etkilemek anlamına gelen bir fiildir. Engrain alternatif bir yazımdır , ancak yaygın değildir ve yaygın olarak tanınmaz.

Aklıma kazınmış ne anlama geliyor?

Yerleştirmek bir kişide, özellikle bir inanç veya alışkanlıkta bir şeyi derinden ve güçlü bir şekilde yerleştirmek .ingrain ne demek?

geçişli fiil. : doğal dokuya veya zihinsel veya ahlaki yapıya silinmez bir şekilde çalışmak . kök salmak. sıfat. in·​tahıl | ˈin-ˌgran

Bir cümlede ingrain nasıl kullanılır?

hakkında canlı bir izlenim yaratmaya veya üretmeye çalışın.

 1. Bu tür kökleşmiş önyargılar kolayca düzeltilemez.
 2. Önyargı, birçok kuruluşta derinden kökleşmiş durumda.
 3. İlişkisel suçluluk ruhuna işlemişti.
 4. Yağ cildine yerleşmişti.
 5. Ahlak derinden kökleşmiş olma eğilimindedir.

Aklında Bir Şey

28 ilgili soru bulundu

Derin oturmuş mu?

Derin oturmuş anlamına gelir ' Sıkıca kurulmuş , ' gibi 'derinlere yerleşmiş kızgınlık', ama aynı zamanda 'yüzeyin çok altında yer alan' daha önceki bir gerçek anlamı vardır. Geliştirilen kelimenin mecazi kullanımı bu anlamdan kaynaklanmaktadır.

Bir şey nasıl kökleşir?

Yerleşik tanımı, kesin ve derin bir inanç veya fikir veya lifin içine işlenmiş bir şeydir. ... Ne zaman katı bir Katolik olarak yetiştiriliyorsunuz ve yaşlandıkça bu inançları benimsemeye ve özenle desteklemeye devam ediyorsunuz. , bu yerleşik bir ders örneğidir.

Derin kök nedir?

: uzun süredir var olan ve değiştirilmesi çok zor : Sıkıca kurulmuş.

Psikolojiniz nedir?

Psişe atıfta bulunur hem bilinçli hem de bilinçsiz insan zihninin tüm unsurları . Konuşma dilinde bu terim bazen bir kişinin duygusal yaşamını ifade eder. Örneğin, bir kişi travmanın kişinin ruhuna zarar verdiğini söyleyebilir.


ingratiate ne demek?

1 : iyilik kazanmak için amaçlanan veya kabul edilen : gurur verici. 2: lütuf kazanma yeteneğine sahip: sevecen bir gülümsemeyi memnun etmek. Sevindiriciden Diğer Sözcükler Eşanlamlı ve Zıt Anlamlı Diğer Örnek Cümleler Sevdirmek Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Karasal yaşamdan kastınız nedir?

Ek. Biyolojide karasal terimi genellikle karada yaşayan ve büyüyen canlı organizmalar . Doğayı yaşam alanı olarak kullanan canlılar yaşadıkları, büyüdükleri ve çoğaldıkları yerlere göre gruplandırılabilir. Yaşamlarının çoğunu karada geçiren canlılara karasal denir.

Yüzleşmekten kastınız nedir?

geçişli fiil. 1 : özellikle meydan okumada yüzleşmek : düşmanla yüzleşmeye karşı çıkmak Belediye başkanı bir grup protestocuyla karşı karşıya kaldı. 2a : tanıştırmak : yüz yüze getirmek : bir okuyucuyu istatistiklerle yüz yüze getirmek onu kanıtlarla yüzleştirmek. b : yüz yüze görüşmek : başarısızlık olasılığıyla karşılaşmak.

Bir cümlede yerleşik ne anlama geliyor?

1 : özün veya en içteki varlığın bir parçasını oluşturan : derinlere kök salmış önyargı. 2: tahıl veya lif içine işlendi.


Onun ve aynı mı?

Bu bir daralmadır, yani 'öyledir' veya 'vardır' ifadesinin daha kısa veya 'sözleşmeli' bir biçimidir. (Örnek: Yağmur yağacak.) 'Ona ait' veya 'onun niteliği' anlamına gelen bir iyelik zamiridir (Örnek: Taşıyıcı ruhsatını kaybetmiştir) veya (Örnek: Rengi kırmızıdır.)

Yerleşmiş kelimesinin en yakın eş anlamlısı hangisidir?

yerleşmiş

 • derin oturmuş.
 • sabit.
 • doğuştan.
 • doğuştan gelen.
 • doğuştan.
 • içsel.
 • köklü.
 • onaylanmış.

Köklü bir inanç nedir?

Oranlar, eğer direnç hissediyorsanız, altında yatan ve bu duyguları yüzeye çıkaran bir inanç . ... Eğer bir inanç sadece uygulanmış bir düşünceyse, o zaman köklü bir inanç sadece bilinçaltınızda yıllardır düşündüğünüz ve uyguladığınız bir düşüncedir.

Köklü mü yoksa köklü mü?

Bu birleşik sıfatları yazmanın doğru yolu her zaman kısa çizgi ile yazmaktır: köklü, köklü , sarı saçlı, uzun burunlu vb.


Difer ne demek

geçişli fiil. 1 : ertelemek, ertelemek . 2: (kişinin) askere alınmayı ertelemek. ertelemek. fiil (2)

kendini kandırmak ne demek?

Kendini kandırdığında, onayını veya lütfunu kazanmak için kendinizi birinin gözüne sokuyorsunuz . Ingratiate ile ilgili İngilizce kelimeler arasında gratis ve gratuity bulunur. Bunların her ikisi de, verenin iyi lütufları aracılığıyla yapılan veya verilen bir şeyi yansıtır.

Birinin eşcinsel olması ne anlama geliyor?

promiscuous'un tam tanımı

1 : birçok cinsel partnere sahip olmak veya dahil olmak : bir cinsel partnerle veya birkaç cinsel partnerle sınırlı değildir. 2: bir sınıf, sınıf veya kişi ile sınırlı değil: ayrım gözetmeyen eğitim…

Derinlere yerleşmiş korku ne anlama geliyor?

Özünde En Derin Korku, bebeğinize geri dönüşü olmayan bir zarar verdiğiniz için yoğun bir utanç deneyimidir. Onun Söze dökülemeyen korku . Kendini düşünmeye zorlayabildiğin şey bu.


Atardamarlar neden vücudumuzda derinlere yerleşmiştir?

Arterler, vücutta oksijenli kan taşımanın kritik işlevini yerine getirir. Atardamarlardaki kan önemli bir basınç altında akar, bu nedenle bu damarlarda herhangi bir hasar anında kan kaybına (kan kaybı) neden olur. ... Bu nedenle arterler derinlere yerleşmiştir. herhangi bir hasarın oluşmasını önlemek için .

Derin oturma nereden geliyor?

Derin oturmuş doğru ifadedir ve metafor türetilmiştir. ata binmekten ve koltukta derin olmaktan . Bu anlamda derin oturma, binicinin at üzerindeki konumunu ifade eder. Şimdi, ifade çoğunlukla mecazi olarak birinin içinde kökleşmiş ve yerleşmiş olan duygu veya konumlara atıfta bulunur.