Yeniden boyutlandırma çubuğu yardımcı olur mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bayan Meta Langworth II
Puan: 4.2/5(11 oy)

Yeniden boyutlandırılabilir BAR aynen şöyledir: 256 MB VRAM parçalarına erişmek yerine, CPU'nuzun GPU'nun tüm çerçeve arabelleğine erişmesine izin verir. bir seferde daha fazla varlık gönderebilir . Bu da performansı artırır çünkü grafik kartınız en azından teoride o kadar uzun süre beklemek zorunda kalmaz.

Yeniden boyutlandırma çubuğu buna değer mi?

Bugün olduğu gibi, yeniden boyutlandırılabilir BAR daha faydalı tam Ryzen 5000 kombinasyonuna sahip olan Radeon kullanıcılarına, ancak bunun her zaman olumlu performansla sonuçlanmayacağının farkında olun.

Yeniden boyutlandırma çubuğu ne işe yarar?

Teknik açıdan, yeniden boyutlandırılabilir BAR CPU'nun tüm çerçeve arabelleğine erişimini sağlayarak belirli oyunların çerçeve hızı performansını artırabilen bir PCI Express arabirim teknolojisi .Hangi oyunlar yeniden boyutlandırılabilir çubuktan etkilenir?

Bunlar Assassin's Creed Valhalla , Battlefield V, Borderlands 3, Control, Cyberpunk 2077, Death Stranding, DIRT 5, F1 2020, Forza Horizon 4, Gears 5, Godfall, Hitman 2, Hitman 3, Horizon Zero Dawn, Metro Exodus, Red Dead Redemption 2 ve İzle Köpekler Lejyonu.

Asus yeniden boyutlandırma çubuğu nedir?

bu Yeniden Boyutlandırılabilir Temel Adres Kaydı Yeniden Boyutlandırılabilir BAR olarak da bilinen , PCI Express genişletme veri yolu standardının belirli oyunlarda oyunculara daha fazla performans sunma potansiyeline sahip heyecan verici bir özelliğidir.

Daha Hızlı Bir GPU İndirin! - Bu Yöntem GERÇEKTEN Çalışıyor! - Nvidia Yeniden Boyutlandırılabilir ÇUBUĞU

42 ilgili soru bulundu

Yeniden boyutlandırma çubuğunun etkin olup olmadığını nasıl anlarım?

Yeniden Boyutlandırılabilir BAR'ın etkinleştirilip etkinleştirilmediğini doğrulamak için, NVIDIA Denetim Masasını açın . NVIDIA Kontrol Panelinin sol alt tarafında, Sistem Bilgileri'ne tıklayın ve yeni pencerede sağ tarafta Yeniden Boyutlandırılabilir BAR'ı arayın. Evet diyorsa, gitmekte fayda var.

Yeniden boyutlandırılabilir çubuğumun açık olup olmadığını nasıl anlarım?

NVIDIA kontrol panelini kullanın BAR'ı Yeniden Boyutlandır özelliğinin çalışıp çalışmadığını belirlemek için. Yeniden Boyutlandırılabilir BAR, NVIDIA Kontrol Panelinin Sistem Bilgileri ekranında Evet gösteriyorsa, özellik çalışıyordur. Ayrıca TechPowerUp GPU-Z'de Yeniden Boyutlandırılabilir BAR'ı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Yeniden boyutlandırılabilir Bar tüm oyunları etkiler mi?

Nvidia artık oyunları ön test ediyor ve özel oyun profilleri kullanıyor. Yeniden Boyutlandırılabilir BAR'ı yalnızca performansın arttığı yerlerde etkinleştirin . Bu, Cyberpunk 2077, Assassin's Creed Valhalla ve Watch Dogs Legion dahil olmak üzere şu anda yalnızca 17 oyunun desteklendiği anlamına geliyor. Gelecekteki sürücü güncellemelerinde daha fazla oyun eklenecektir.

Warzone yeniden boyutlandırılabilir çubuğu destekliyor mu?

Rağmen Warzone desteklenen bir oyun değil , Yeniden Boyutlandırılabilir BAR'ı devre dışı bırakmak, yaklaşık 50-80 fps geri getirdi.

Yeniden boyutlandırılabilir çubuk AMD ile çalışır mı?

Şu anda AMD'ye baktığımızda, Ryzen 3000 (Zen 2) ve Ryzen 5000 (Zen 3) işlemciler En yeni anakart yonga setleri de dahil olmak üzere Resize BAR'ı destekler.

Yeniden boyutlandırma çubuğu bios nedir?

Yeniden Boyutlandırılabilir BAR Nedir? Yeniden boyutlandırılabilir BAR (şimdiki değeri) isteğe bağlı bir PCI Express arabirim teknolojisi . Bir oyunda bir dünyada hareket ederken, GPU belleği (VRAM) dokuları, gölgelendiricileri ve geometriyi birçok küçük CPU'dan GPU'ya aktarım yoluyla sürekli olarak aktarır.

Yeniden boyutlandırılabilir bar MSI'mı nasıl açarım?

MSI anakart kullanıcıları için lütfen anakart sürücüsünü de en son sürüme güncelleyin. git 'Ayarlar > Gelişmiş > PCI Alt Sistem Ayarları' , 'BAR'ı Yeniden Boyutlandır' ve '4G bellek/Kripto Para Birimi madenciliği'ni etkinleştirin, ayarları kaydetmek ve yeniden başlatmak için 'F10' tuşuna basın.

ASRock'ta yeniden boyutlandırılabilir çubuğu nasıl etkinleştirirsiniz?

AMD'nin talimatlarına göre, yalnızca etkinleştirmeniz gerekir BIOS içindeki '4G Kod Çözme Üstünde' ve 'BAR Desteğini Yeniden Boyutlandır' ayarları . Gördüğünüz gibi, her iki seçenek de mevcut ve ASRock B450 Steel Legend'de etkinleştirilebilir.

Yeniden boyutlandırılabilir Bar madenciliği etkiler mi?

NVIDIA RTX 3000 ekran kartları için Yeniden Boyutlandırılabilir Çubuk desteği ile BIOS güncellemesinin yayınlanması nedeniyle, bazı insanlar yeni video kartlarının hash oranının (madencilikte verimlilik) ve madencilerden gelen talebin artmasından korktu.

1660 Super, yeniden boyutlandırılabilir çubuğu destekliyor mu?

19 Nisan 2021 ile Performansı Artırın Yeniden Boyutlandırılabilir ÇUBUK . Artık MSI GeForce RTX 30 Serisi grafik kartları için mevcut Yeniden Boyutlandırılabilir BAR (Yeniden Boyutlandırılmış BAR), CPU'nun tüm GPU çerçeve arabelleğine bir kerede erişmesini ve performansı artırmasını sağlayan gelişmiş bir PCI Express özelliğidir.

Yeniden boyutlandırılabilir çubuk otomatik mi?

MSI, eski 8. nesil Intel anakartlarda ve AMD X470 anakartlarda bile PCIe Yeniden Boyutlandırılabilir BAR özelliğini destekleyecektir. ... Bu, AMD'nin şu anda yalnızca 500 serisi anakartlarla sınırlı olan resmi Akıllı Erişim Belleği uygulamasının çok ötesine geçiyor. bu destek otomatik değil .

Yeniden boyutlandırılabilir bar zotac'ı nasıl etkinleştiririm?

SİSTEMİNİZDE NVIDIA YENİDEN BOYUTLANDIRILABİLİR BAR ÖZELLİĞİNİN ETKİNLEŞTİRİLMESİ

  1. Sisteminizi güçlendirin.
  2. Anakart BIOS menüsüne girmek için Kısayol Tuşuna basın. ...
  3. Yeniden Boyutlandırılabilir BAR Desteği seçeneğini bulun ve Etkinleştir veya Otomatik olarak değiştirin (hangisi seçenekler mevcutsa) (anakart BIOS menünüzün görünümü nasıl değişir)

Sam'in aktif olup olmadığını nasıl kontrol edersiniz?

BIOS ayarlarını kaydedin ve her zamanki gibi Windows'a önyükleyin. Artık AMD SAM'in etkinleştirilip etkinleştirilmediğini doğrulayabilirsiniz. AMD Radeon uygulamasını başlatma . Performans sekmesinde, Ayarlama bölümünde bir geçiş listelenir. Yukarıdaki adımları izleyerek grileşirse, bilgisayarınızın BIOS'unu ve AMD Radeon yazılımını güncellemeyi deneyin.

Vbios'u nasıl kontrol ederim?

Windows tuşuna basın, Görüntü ayarları yazın ve ardından Enter tuşuna basın. Gelişmiş görüntü ayarları öğesini bulun ve tıklayın. Görüntülenen pencerenin altında, Görüntü bağdaştırıcısı özelliklerini tıklayın. BIOS sürümü, görünen pencerenin ortasında bulunur (aşağıda gösterilmiştir).

AMD çubuğunu nasıl etkinleştiririm?

AMD Akıllı Erişim Belleği : Nasıl Etkinleştirilir?

  1. Sistem başlatma sırasında veya düğmesine basarak Sistem BIOS'una girin.
  2. Gelişmiş Ayarlar veya Gelişmiş menüye gidin.
  3. 4G Üzerinde Kod Çözme ve Yeniden Boyutlandırma BAR Desteğini Etkinleştir.
  4. Değişiklikleri kaydedin ve bilgisayarı yeniden başlatın.