Yehova şahit inanmayanlardan kaçınır mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Prof. Myron Heller
Puan: 5/5(43 oy)

5. Onlar yoldan çıkanlardan sakın . Dinden çıkanlar veya kovulanlar aşırı bir şekilde dışlanıyorlar. . Ebeveynlere, kardeşlere, arkadaşlara tüm bağları kesmeleri talimatı verilir.

Yehova Şahitleri kaçınmayı uygular mı?

Yehova'nın Şahitleri, cemaat ihtiyarları tarafından uygulanan resmi kontroller olarak çeşitli düzeylerde cemaat disiplini kullanır. ... Cemaat görevlerinin kınanması ve kısıtlanmasından, müşareketten çıkarma olarak bilinen aforoza kadar çeşitli kontroller uygulanabilir. tarafından kaçınılması cemaat.

Yehova Şahitleri, Yehova Şahitleri olmayanlarla arkadaş olabilir mi?

Hayır. Kesinlikle konuşmak gerekirse, Yehova'nın Şahitlerinin Şahit olmayan arkadaşları olmasını yasaklayan hiçbir kural veya emir yoktur . Bununla birlikte, (Şahit olmayanların hepsine böyle denir) 'dünyevi insanlarla' yakın ilişkilere sahip olmak kesinlikle önerilmez. JW olmayanlarla arkadaş olmak, Tanrı'ya itaatsizlikle eşdeğerdir.Bir JW, JW olmayan biriyle çıkabilir mi?

Vaftiz edilmiş bir JW, JW olmayan biriyle çıktığı için aforoz edilmeyecek , ne de JW olmayan biriyle evlenmek için. Ancak evlilik dışı cinsel ilişkide bulunurlarsa ve pişman olmazlarsa aforoz edilirler.

Bir Yehova Şahidi nasıl susturulur?

Onları yarıda kes.

  1. Bir Yehova'nın Şahidi konuşmaya başladığında, dikkatlerini çekmek için kibar bir şekilde araya girin.
  2. Avucunuz diğer kişiye dönük olacak şekilde elinizi ikinizin arasında göğüs hizasında tutmayı deneyin ve 'Bekle' ile başlayın.

Yehova'nın Şahidinin Kaçınmasını Ortadan Kaldıran 14 Kutsal Kitap Ayeti

31 ilgili soru bulundu

Yehova Şahitleri gömülür mü yoksa yakılır mı?

Yehova'nın Şahitleri ölünün yakılmasına karşı değil . Tanrı'nın, çarmıha gerildikten sonra İsa'nın geri getirilmesine benzer bir şekilde ölüleri geri getireceğine inanıyorlar. Yani kişinin fiziksel kalıntılarının durumu önemli değil. Bu, Yehova'nın Şahitlerinin ölü yakmayı desteklediğinin ana argümanıdır.

Yehova Şahitleri İçebilir mi?

Diyet. Yehova'nın Şahitleri kan içeren yiyecekleri reddeder, ancak başka özel diyet gereksinimleri yok . Bazı Yehova'nın Şahitleri vejetaryen olabilir ve diğerleri alkolden uzak durabilir, ancak bu kişisel bir seçimdir. Yehova'nın Şahitleri sigara içmez veya başka tütün ürünleri kullanmaz.

JW neden insanlardan kaçınır?

Bazı eski Yehova'nın Şahitleri için, inancı terk etmek sadece dininizi kaybetmenizin işareti değildir, aynı zamanda sevdiklerinizi kaybetmeniz anlamına da gelebilir. Çoğu durumda, arkadaşlara ve aileye eski inananlarla tüm bağlarını kesmeleri, onları izole ve bazen intihara meyilli bırakmaları söylenir.

Yehova'nın Şahitleri gerçek din midir?

Yehova'nın Şahitleri kendilerini Hıristiyan olarak tanımlarlar, ancak inançları bazı yönlerden diğer Hıristiyanlardan farklıdır. ... Ve çoğu Yehova'nın Şahidi (%83) şöyle diyor: onların dini sonsuz yaşama götüren tek gerçek inançtır ; ABD'deki her on Hıristiyandan sadece üçü (%29) kendi dini inançları hakkında buna inanıyor.


Yehova'nın Şahitleri zengin mi?

1. Onlardan biri Kanada'nın en zengini ve en az şeffaf hayır kurumları. Yehova'nın Şahitleri örgütü kayıtlı bir hayır kurumudur, yani gelir vergisi ödemezler. Kanada'daki 86.000 kayıtlı hayır kurumu arasında 2016 yılında 80 milyon dolardan fazla bağışla 18. sırada yer alıyorlar.

Yehova'nın Şahidi İncil'i doğru mu?

İncil. Jehovah'ın şahitleri İncil'in Tanrı tarafından ilham edildiğine ve tarihsel olarak doğru olduğuna inanmak . İncil'i, Tanrı'nın iradesini insanlara ilettiği ana yol olarak görüyorlar ve onu harfi harfine yorumluyorlar (açıkça sembolik veya şiirsel olması amaçlanan pasajlar hariç).

Yehova Şahidi öpüşebilir mi?

Sonuç olarak, Christian JW, eşi olmayan hiçbir kızı fransız öpücüğü vermemeli . ... Ama dindar olmayanlar için bunların hepsi gürültü.

Yehova Şahitleri boşanabilir mi?

Yehova'nın Şahitleri İncil'in evlilik ve boşanma konusundaki görüşüne bağlı kalırlar. Bir erkek ve bir kadın arasındaki tek eşlilik ve sadece evlilik içinde seks, Şahit dininde gerekliliklerdir. Fakat Tanıklar bazı durumlarda boşanmaya izin veriyor , boşanma ve yeniden evlenmenin tek geçerli sebebinin zina olduğuna inanmak.


Yehova Şahidi doğum kontrolünü kullanabilir mi?

Jehovah'ın şahitleri

Mukaddes Kitap hiçbir yerde doğum kontrolünü açıkça mahkûm etmez . Bu konuda, Romalılar 14:12'de özetlenen ilke geçerlidir: 'Her birimiz kendisi için Tanrı'ya hesap verecektir.' Bu nedenle evli çiftler, bir aile kurup kurmayacaklarına kendileri karar vermekte özgürdürler.

Yehova Şahitleri neden İsa'nın bir melek olduğunu düşünüyor?

İsa Mesih

Yehova'nın Şahitleri buna inanıyor Başmelek Mikail , Yuhanna 1:1'deki 'Söz' ve Süleymanın Meselleri 8'de kişileştirilen bilgelik, İsa'nın insan öncesi varlığından ve bu kimlikleri, ölümü ve dirilişinin ardından göğe yükselişinden sonra yeniden kazandığına atıfta bulunur.

Yehova Şahidi cenazelere gider mi?

Yehova'nın Şahitlerinin cenaze töreni, diğer Hıristiyan inançlarına benzer, ancak yalnızca 15 veya 30 dakika sürer. Cenaze genellikle ölümden bir hafta sonra yapılır. . ... Hizmetler, bir cenaze evinde veya Yehova'nın Şahitlerinin ibadet yeri olan İbadet Salonunda yapılır. Açık bir tabut olabilir veya olmayabilir.

Yehova Şahitlerinin cenazeleri ve cenazeleri var mı?

Yehova'nın Şahitleri cenazelerinde sadelik ve alçakgönüllülüğe odaklanır ve ölülerin bilincinin açık olduğuna inanmazlar. İncil'in öğretisine saygıyla, Yehova'nın Şahitleri uyanışlara katılmaz , ölüm yıldönümleri veya bir cenaze ile ilgili olduğunda cömert herhangi bir şey.


Yehova Şahidi evlenmeden önce öpüşebilir mi?

Öpüşme, el tutma veya diğer sevgi belirtileri izin veriliyorsa minimumda tutulmalıdır özellikle de çift evlenme niyeti olmadan çıkıyorsa. Çoğu Mesih temelli dinde olduğu gibi, bir Yehova'nın Şahidi için evlilik öncesi seks yasaktır.

Yehova Şahitlerinin birden fazla karısı olabilir mi?

Evli çiftler ayrılabilir fiziksel istismar ve ihmal durumunda veya eşlerden biri diğerinin Yehova Şahidi olmasını engellemeye çalışırsa. İsa'nın Matta 5:32 ve Matta 19:9'daki sözlerini anlamalarına dayanarak, boşandıktan sonra yeniden evlenmeye yalnızca zina gerekçesiyle izin verilir.

Herkes Yehova Şahidi olabilir mi?

Her yıl binlerce yeni kişi, bir adanma ve vaftiz süreciyle kendilerini Yehova'nın Şahidi olarak tanımlar. Birçoğu Şahit ebeveynlerin çocuklarıdır, ancak birçoğu Mukaddes Kitabı incelemenin ve ardından din değiştirmenin bir sonucu olarak katılıyor.

Yehova Şahitleri saçlarını boyayabilir mi?

Yehova Şahitleri saçlarını boyayabilir mi? Yehova'nın Şahitleri saçlarını insan saçında oluşan doğal renklerle boyayacak. Yani Yehova'nın şahitleri bunu yapmaktan kaçınıyor .


JW, JW olmayanlarla evlenebilir mi?

JW'nin inançları dışında evlenmelerine izin verilir .

Yehova Şahitleri ne yiyemez?

Yehova'nın Şahitleri yemek yemekten kaçınır kanından elde edilen hayvanların eti uygun şekilde boşaltılmamış. Ayrıca kan sosisi ve kan çorbası gibi şeyleri yemekten kaçınırlar. Özel bir hazırlık gerekli değildir.

Yehova Şahidi Hıristiyanlıktan nasıl farklıdır?

1. Yehova'nın Şahitleri Tanrı'nın yalnızca Yehova olduğuna inanmak Hıristiyanlık, Üçlü Bir Tanrı'ya inanırken, üç ayrı varlıktan oluşan bir Tanrı'dır. ... Yehova'nın tanıkları, İsa'nın Tanrı'nın (Yehova) oğlu olduğuna ve Tanrı'dan tamamen ayrı olduğuna inanırlar; İsa'nın da baş melek Mikail olduğuna inanılıyor.

Yehova Şahidi Mukaddes Kitabı ne zaman değiştirdi?

Yehova'nın Şahitlerinin İbranice Kutsal Yazılar olarak adlandırdığı Eski Ahit'in çevirisi 1953, 1955, 1957, 1958 ve 1960'da beş cilt halinde yayınlandı. 1961 , ve o zamandan beri küçük revizyonlardan geçti.