Yaslanmış demek miydi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Leopoldo Reynolds
Puan: 4.9/5(34 oy)

yaslanmış ih-KUM-bunt sıfat. 1 a : dinlenmeyi düşündüren : yaslanmak, dinlenmek. b: uzanmak. 2: uzanmış bir kişiyi temsil ediyor. 3: (bisikletin) koltuğu, binicinin bacakları yatay olarak pedallara doğru uzatılacak şekilde konumlandırılmış ve vücut yaslanmış .

Yaslanmış örnek ne demek?

Recumbent'in tanımı şudur: yatan veya dinlenen bir kişi veya şey . Yatar pozisyona bir örnek, gözleri kapalı bir hamakta sallanan bir kişidir. Yaslanmış bisiklete bir örnek, birinin bisikleti sürerken oturduğu ve geriye yaslandığı bir bisiklettir.

Anatomide yaslanmak ne anlama geliyor?

'Yatay' kelimesi 'yana doğru' anlamına gelirken, 'yatar' kelimesi 'yan' anlamına gelir. uzanmak .' Sağ yan yatar pozisyonda, birey sağ tarafında yatıyor. Bu pozisyon, hastanın sol tarafına erişmeyi kolaylaştırır.Radyolojide yatar ne anlama gelir?

Uzanmak veya uzanmak .

Yaslanmış kelimesini nasıl kullanırsın?

Bir Cümlede Yaslanmış mı?

  1. Eve döndüğümüzde yorgun bebek bakıcısı uyuyordu ve kanepeye yaslanmıştı.
  2. Kediniz gün boyu pencere kenarında uzanmış mı uzanacak?
  3. Dört bira içtikten sonra babam en sevdiği koltuğa yaslandı. ...
  4. Yağmur yağmaya başladığında Heather bir havuz şezlonguna yaslanmıştı.

yaslanmış ne demek?

31 ilgili soru bulundu

Yarı yaslanmış bir tutum nedir?

yaslanmış. uzanmak ; rahat veya dinlenme pozisyonunda. Yatağının perdeleri kenara çekilmişti; ve Scrooge yarı yaslanmış bir tavırla kendini onları çeken doğaüstü ziyaretçiyle yüz yüze buldu: şimdi sana ne kadar yakınsam ve ruhumda dirseğinde duruyorum. dalgalanır.

Yaslanmış bir bisiklet iyi bir egzersiz midir?

bir alabilirsiniz harika kardiyovasküler egzersiz yaslanmış bir bisiklet üzerinde. Bu bisikletin direğe göre avantajı, pedalları dengelemek ve hareket ettirmek için daha az çaba gerektirmesidir. Bu, her zaman eklemleriniz üzerinde daha az baskı anlamına gelir ve iyi bir kardiyo egzersizi yapmanızı sağlar.

Sırt üstü yatar pozisyonun diğer adı nedir?

Eşanlamlılar: sırtüstü.

Yatar pozisyon ne için kullanılır?

Sırt üstü yatar pozisyonun amacı, baş, boyun, ön göğüs, akciğerler, göğüsler, koltuk altı ve kalp muayenesine olanak sağlamak için .


Dorsal yatar pozisyonun tanımı nedir?

sırt üstü yatar pozisyon

A Hastanın alt ekstremiteleri orta derecede fleksiyonda ve dışa doğru döndürülmüş olarak sırt üstü yattığı pozisyon . Obstetrik forseps uygulamasında, doğum sonrası lezyonların onarımında, vajinal muayenede ve bimanuel palpasyonda kullanılır.

Yaslanmış ve supine arasındaki fark nedir?

Sıfatlar olarak sırtüstü ve yaslanmış arasındaki fark

bu mu sırtüstü yatar, sırt üstü yatar, yatar yatar .

Yaslanmış bisikletler neden var?

Yaslanmış bisikletler bisikletçilerin tepeye tırmanmasını daha rahat hale getirin . Bu ekstra gücü elde etmek için pedalların üzerinde durmanıza gerek yok. Ve ayaklarınızdaki kaslar kramplardan veya diğer kas kasılma sorunlarından etkilenmeyecektir. Ancak, normal bir bisiklette olduğunuzdan daha yavaş olmanız muhtemeldir.

Sağ yan yatar pozisyon nedir?

Sağ yan yaslı veya RLR, şu anlama gelir: hastanın sağ tarafında yattığını . Sol Yan Yaslanmış. Sol yan yatar veya LLR, hastanın sol tarafında yattığı anlamına gelir. Fowler'ın Konumu. Fowler pozisyonundaki bir kişi dik oturuyor veya hafifçe geriye yaslanıyor.


Yaslanmış uzuvlar nelerdir?

beyaz, yaslanmış uzuvlar ve havuzun üzerinde kavisli dallar . yaslanmış. uzanmak; rahat veya dinlenme pozisyonunda. Nehrin bir tarafında altın.

Hemşirelikte yatar pozisyon nedir?

Sırt üstü yatar pozisyon bir kişi (genellikle bir hasta) dizleri dışa doğru bükülü olarak sırt üstü yattığında . Eş zamanlı olarak ayakları yere, bir yatağa, masaya veya dinlenme platformuna düz bir şekilde yerleştirilerek pelvik bölgenin kolayca incelenmesi ve gözlemlenmesi sağlanır.

Yaslanmış ve dekübitus arasındaki fark nedir?

Tıp dilinde, iyileşme pozisyonu denir. yan yatma pozisyonu veya bazen lateral dekübit pozisyonu olarak adlandırılır. Hemen hemen her durumda, ilk yardım sağlayıcılarına hastayı sol tarafına yatırmaları ve düzenli olarak buna sol yan yatar pozisyon demeleri tavsiye edilir.

Kurtarma pozisyonu neden sol tarafta?

Tıbbi Bakıma Nakil. Hastalar mümkün olduğunca çabuk, ancak mümkün olduğunca pasif bir şekilde hastaneye nakledilmelidir. Kurtarma pozisyonunda sol tarafına yerleştirilmelidirler. Kusmuk aspirasyonunu önlemek için .


Sol yan yatar pozisyon nedir?

Hastanın sol tarafında, sağ dizinde ve uylukta olduğu bir pozisyon; vajinal muayenede çalışan . Eşanlamlı: İngilizce konumu; obstetrik pozisyon.

Sırt pozisyonunun diğer adı nedir?

Yatay pozisyon Dorsal Dekübitus olarak da bilinen , prosedürler için en sık kullanılan pozisyondur. Bu pozisyonda hasta yüzü yukarı dönüktür.

Yaslanmış bisiklet yürümek kadar iyi mi?

1. Egzersiz Bisikletine Binmek Kaybetmenize Yardımcı Olur Ağırlık . ... Hatta diyet doktoru bile daha fazla kalori yakmak, kilo vermek ve kas yapmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri olarak öneriyor. Mil başına sadece 120 kalori yaktığınız yürüyüşle karşılaştırıldığında, en az 30 dakika sabit bir bisiklete binmek 200 kaloriye kadar yakabilir.

Yaslanmış bir bisiklete binmek göbek yağını kaybetmeye yardımcı olur mu?

Evet, bisiklete binmek göbek yağını kaybetmeye yardımcı olabilir , ama zaman alacak. Yakın tarihli bir çalışma, düzenli bisiklet sürmenin genel yağ kaybını artırabileceğini ve sağlıklı bir kiloyu destekleyebileceğini gösterdi. Genel göbek çevresini azaltmak için, bisiklete binme (iç mekan veya dış mekan) gibi orta yoğunlukta aerobik egzersizler, göbek yağını azaltmak için etkilidir.


Yaslanmış bir bisiklette ne kadar süre egzersiz yapmalısınız?

Yaslanmış bir bisiklet üzerinde ne kadar süre çalışmalısınız?

  1. Beş dakika ısın ve 30 dakikaya kadar sabit bir hızda pedal çevirerek kondisyonunuz geliştikçe toplam egzersiz süresini artırın.
  2. Bu antrenman, toparlanmayı, yağ kaybını ve dayanıklılığı arttırdığı için fitness rutininin önemli bir parçasıdır.

Scrooge'un yükümlülüğü nedir?

mecbur = minnettar veya borçlu . Scrooge kendisini çok memnun olduğunu ifade etti, ancak kesintisiz bir dinlenme gecesinin bu amaç için daha elverişli olacağını düşünmekten kendini alamadı.