İllüzyon neden demektir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Liam Doyle
Puan: 5/5(59 oy)

Bir şey sizi yanıltırsa veya aldatırsa , yanıltıcıdır. Arka bahçenizde bir tek boynuzlu at gördüğünüzü düşünüyorsanız, ancak aniden ortadan kayboluyorsa, bu görüntüyü yanıltıcı olarak tanımlayabilirsiniz.

İllüzyon mu yoksa anlaşılması zor mu?

Özetle: Olan bir şey zor peşinden koşan biri tarafından fiziksel olarak veya onu anlamaya çalışan biri tarafından zihinsel olarak yakalanmaktan kaçınır. Yanıltıcı olan bir şey, bir yanılsamaya, doğru veya gerçek olmayan bir şeye dayanır.

İllüzyonun diğer adı nedir?

Bu sayfada yanıltıcı için 28 eş anlamlı, zıt, deyimsel ifade ve ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz, örneğin: yanlış , hayali, aldatıcı, yanıltıcı, yanıltıcı, açık, aldatıcı, hayali, yanıltıcı, sahte ve hayali.Hangi şeyler zor?

Ayrıca, anlaması veya tanımlaması zor olan şeyler, aşk ve güzellik kavramları gibi anlaşılması zor şeylerdir. Bir fikriniz varsa ve sonra unuttuysanız, fikir zor: kayıp gitti. Ellerinizle veya beyninizle tutamadığınız her şey , zor.

İllüzyon cümle içinde nasıl kullanılır?

yanıltıcı cümle örneği

 1. 'Aldatıcı medyum' olduğunu iddia eden biri halka açıldı. ...
 2. Uzman satıcılarla görüşerek mükemmel saatin yanıltıcılığını uzun süre sürdüremezsiniz. ...
 3. Yanıltıcı ve genel bir cevapla cevap vermeden önce soruyu biraz düşündü.

İllüzyonlu Anlaşılması Zor İma Edici - İllüzyonlu Anlamı - Anlaşılması Zor Örnekler - Tespit Edilmiş Tesadüf - Fark

41 ilgili soru bulundu

İllüzyon nasıl kullanılır?

Bir Cümlede İllüzyon?

 1. Yürüyüşçünün uzaktan gördüğü gölet, gerçek bir su kaynağı değil, yalnızca yanıltıcı bir seraptı.
 2. Yüksek ateşi nedeniyle, sanrılı çocuk gerçeğe dayanmayan yanıltıcı görüntüler gördü.
 3. Kadının bir şarkıcı olma hayali umutları, yeteneği olmadığı için çok uzaktı.

Bir insan zor olabilir mi?

Longman Çağdaş İngilizce Sözlüğü'nden /ɪˈluːsɪv/ ●○○ sıfat 1 bulunması zor bir insan veya hayvanın bulunması veya bulunması zor Sık sık görüldü Bu zor adamla röportaj yapmayı başardı.

Zor düşünceler nelerdir?

net bir algıya veya tam bir zihinsel kavramaya izin vermek veya bunlara uyum sağlamaktan kaçınmak veya başarısız olmak ; ifade etmesi veya tanımlaması zor: anlaşılması zor bir kavram.

Zor bir örnek nedir?

Anlaşılması zor olanın tanımı, kavranması veya akılda tutulması zor olmaktır. Zor bir örnek hatırlaması zor bir isim . Yakalanma, kavrama veya hatırlamadan kaçınmak. Yakalanması zor suçlu tutuklandı.

Zor bir kişilik nedir?

TANIMLAR1. anlaşılması zor kişi veya hayvanın bulunması veya yakalanması zor veya imkansızdır . Asi liderin yakalanması zor oldu.

İllüzyondan kasıt nedir?

yanıltıcı. Zıtlıklar: önemli, tatmin edici , gerçek, gerçek, kalıcı, sağlam. Eşanlamlılar: aldatıcı, vizyon denemesi, gerçek dışı, hayal kırıklığı yaratan, kaçak, hatalı, yanlış, hayali, hayali, aldatıcı, yanıltıcı.

Zor olanın zıttı nedir?

Zıtlıklar: elle tutulur , sanatsız, tanımlanabilir, somut, kolay. Eş anlamlılar: sert, düğümlü, sorunlu, incelikli, şaşırtıcı, sorunlu. zor, ince sıfat.

Ağırbaşlılık için en iyi zıt anlamlı nedir?

ağırbaşlılık zıt anlamlısı

 • gözü pek.
 • cesur.
 • agresif
 • dışa dönük.
 • dışa dönük.
 • utanmaz.
 • kuvvetli.

İngilizcede zor olan nedir?

: kaçma eğilimi : gibi. a : yakalanması veya yakalanması zor bir avın peşinden koşmaktan kaçınma eğilimi. b : anlaşılması veya tanımlanması zor. c : izole edilmesi veya tanımlanması zor.

İllüzyon nasıl yazılır?

Bir şey sizi yanıltıyorsa veya aldatıyorsa, yanıltıcı . Arka bahçenizde bir tek boynuzlu at gördüğünüzü düşünüyorsanız, ancak aniden ortadan kayboluyorsa, bu görüntüyü yanıltıcı olarak tanımlayabilirsiniz.

Daha sonra nasıl kullanıyorsunuz?

Than, karşılaştırmalarda bir bağlaç olarak ('o benden daha genç') ve bir edat ('o benden daha uzun') olarak kullanılır. O zamanlar gösterir zaman. Bir zarf ('o zaman Idaho'da yaşadım'), isim ('o zamana kadar beklememiz gerekecek') ve sıfat ('o zamanki vali') olarak kullanılır.

Anlamsız cümle nedir?

Elusive'nin Tanımı. bulmak, yakalamak veya başarmak zor. Cümledeki Zor Örnekler. 1. Polis, yakalanması zor banka soyguncusunu yakalamakta zorlanıyor.

Zor kadın nedir?

iki tercih etmek veya yaşamak yalnızlık ve anonimlik içinde. 3 hatırlaması zor.

amok ne demek?

1 : şiddetle öfkeli, vahşi veya kontrolsüz bir şekilde — sokaklarda çıldırmış isyancıların çılgına dönmesi deyiminde kullanılır Koşullar aşırılığın çılgına dönmesine izin vermişti. 2: ölümcül derecede çılgın bir durumda. amok. sıfat. varyantlar: veya daha az yaygın olarak amuck.

Müdahaleci düşünceleriniz varsa bu ne anlama gelir?

Müdahaleci düşünceler herhangi bir zamanda, herhangi bir uyarıda bulunmadan kafamıza gelebilecek istenmeyen düşünceler . Sıklıkla tekrarlayıcıdırlar - aynı tür düşünceler tekrar tekrar ortaya çıkarlar - ve rahatsız edici, hatta üzücü olabilirler.

Şiirde anlaşılmaz ne anlama geliyor?

kaçma eğilimi ; kaçmak için sanat veya aldatma kullanma; ustaca kaçmak veya kaçmak; kavramadan kaçmak; yanıltıcı.

gecikmeli olarak ne demek?

sıfat. alışılmış, faydalı veya beklenen zamandan sonra gelmek veya olmak : gecikmiş doğum günü selamları. geç, gecikmiş veya gözaltına alınmış: Toplantıya gecikmiş temsilci olmadan başladık.

Birini zor olarak tanımlayabilir misiniz?

Zor olan bir şey veya biri bulması zor , tarif et, hatırla veya başar.

İllüzyon Adam kaç yaşında?

Dış görünüş. İllüzyon Adam ellilerinde ancak evrendeki tıbbi gelişmeler nedeniyle hiçbir yaş belirtisi göstermez.

Ulaşılamazın işlevi nedir?

1: yaklaşılamaz: fiziksel olarak erişilemez . 2: cesaret kırıcı yakınlıklar: saklıdır.