Wisteria Florida'da yetişir mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Velva Hintz
Puan: 5/5(69 oy)

Çin wisteria (Wisteria sinensis) istilacı bir türdür Florida'ya ve burada nisandan hazirana kadar çiçek açar. Amerikan wisteria, istilacı wisteria türlerine Florida dostu bir alternatiftir.

Wisteria Florida'da hayatta kalabilir mi?

Amerikan wisteria sadece USDA bölgelerinde 5 ila 9 arasında dayanıklıdır, bu yüzden Florida'nın her yerinde iyi performans göstermeyecek . ... Yaprak dökmeyen wisteria (gerçekten bir wisteria değildir), USDA bitki sertlik bölgeleri 8 ila 10 arasında dayanıklıdır ve en iyi tam güneş alan bölgelerde yetişir, ancak kısmi gölgeyi tolere eder.

Florida'da mavi wisteria ağaçları büyüyor mu?

Kısa cevap evet . Özellikle Çin wisteria veya Wisteria sinensis olan mavimsi wisteria. Florida'da bu tür wisteria yetiştirmenin sorunu, bizim eyaletimize özgü olmaması ve büyümesini sınırlamanın zor olmasıdır.Wisteria en iyi nerede büyür?

Wisterias gelişir tam güneş sitelerinde iyi drene edilmiş toprak , en iyi çiçekli görüntülerini ürettikleri yer. Wisteria sinensis gibi güçlü sarmaşıklar gölgeli yerleri tolere eder, ancak çiçek açmayabilirler.

Wisteria hangi bölgelerde yetişir?

onlar cesur 5 ila 9 arasındaki bölgeler ve 30 ila 60 fit uzunluğunda (ve Güney ABD'de ötesinde) büyüyebilirler. Japon wisteria'nın iki yaygın çeşidi şunları içerir: 'Honbeni' (syn.

Güzel ve Ölümcül Wisteria - İnanılmaz Bir Bitki!

19 ilgili soru bulundu

Wisteria ne kadar soğukta hayatta kalabilir?

Wisteria, kış uykuları sırasında soğuk havalardan zarar görmez - bitkinin bazı türleri ve çeşitleri dayanıklıdır. eksi 25 derece Fahrenheit'e kadar .

Wisteria Hardy Zone 5 mi?

Çin wisteria (Wisteria sinensis) dayanıklıdır. 5 ile 8 arasındaki bölgeler . Sorun, çiçek tomurcuklarının kuzey bölgelerinde güvenilir bir şekilde kışa dayanıklı olmamasıdır. ... Bu, kökleri kış boyunca koruyacaktır. Gelecek bahar, kalıcı yerine ekebilirsin.

Wisteria hangi koşulları sever?

Wisteria tercih ediyor güneşli bir pozisyon , ancak hafif gölgede yetiştirilebilir. İyi drene edilmiş, verimli bir toprakta bitki. Yeni bir wisteria satın alıyorsanız, her zaman kesimlerden veya aşılama yoluyla yetiştirilmiş olanı seçin. Tohum yetiştirilen wisterias daha az güvenilir bir şekilde çiçek açar ve ayrıca çiçek açması daha uzun sürer.

Wisteria hangi iklimde yetişir?

Konum. Wisteria dayanıklı ABD Tarım Bakanlığı sertlik bölgesi 5 . Sunset Magazine'e göre, bitkiler her Batı iklimine iyi uyum sağlar, ancak iyi drenaja ve büyüme için geniş alana ihtiyaçları vardır. Çin wisteria güneşte veya kısmi gölgede çiçek açarken, Japon wisteria tam güneşe ihtiyaç duyar.


Bir wisteria bitkisinin ne kadar güneşe ihtiyacı vardır?

Bir Yer Seçimi: Wisterias en iyi çiçek açar ve bol güneş ışığı aldıkları yerde en kuvvetli şekilde büyür - günde en az 6 saat . İyi drene edildiği sürece her türlü toprakta gelişirler. Dikim: Çıplak kök Wisteria'nızın etrafındaki ambalajı çıkarın ve kökleri bir kova suda birkaç saat bekletin.

Mavi wisteria ağaçları istilacı mı?

Bazı wisteria türleri güzel olabilir, ancak istilacı türler olarak kabul edilirler ve dikkatle büyütülmelidir (eğer varsa). Wisteria'nın yemyeşil güzelliğini seviyorsanız, Kızılderili türleri, çok fazla endişe duymadan size tüm ihtişamı veren harika bir alternatiftir.

Bir wisteria asma ve bir wisteria ağacı arasında bir fark var mı?

morz8 - Washington Sahili. Sue, Wisteria bir odunsu asma . Bir wisteria 'ağacı', standart veya ağaç benzeri bir forma göre eğitilmiş wisteria'dır.

Blue Moon wisteria istilacı mı?

Hafif asidik, humuslu, orta derecede verimli, orta nemli, iyi drene edilmiş topraklarda tam güneşte en iyi şekilde yetiştirilir. En iyi çiçeklenme için tam güneş gereklidir. Biraz invaziv olabilir (yaygın büyüme artı köklenme yüzey koşucuları). Bu asma, büyümek için alana ve sağlam bir destek yapısına ihtiyaç duyar.


Wisteria bitkileri Florida'da yetişir mi?

Çin wisteria (Wisteria sinensis) istilacı bir türdür Florida'ya ve burada nisandan hazirana kadar çiçek açar. Amerikan wisteria, istilacı wisteria türlerine Florida dostu bir alternatiftir.

Wisteria tam güneşte büyür mü?

Amerikan wisteria'nıza iyi drene edilmiş bir yer verin, nemli toprak ve tam güneş (bitkinin her gün en az altı saat doğrudan güneş ışığı alacağı yer). Onlar da biraz gölge alabilirler, ancak her baharda yüzlerce çiçek görmek istiyorsanız, tam güneşte dikmek doğru yoldur. Dikiminizi ilkbahar veya sonbaharda yapın.

Wisteria 10a bölgesinde büyüyor mu?

CEVAP: Wisteria frutescens (Amerikan wisteria, Kuzey Amerika'ya özgü tek wisteria, bununla birlikte, Kaliforniya'ya özgü . Doğu Amerika Birleşik Devletleri'nin doğusuna, Teksas'ın doğusuna kadar, USDA Sertlik Bölgeleri 5 ila 8'e özgüdür. Riverside County'deki konumunuz Bölge 9b ila 10a gibi görünüyor.

Wisteria soğuk iklimlerde yetişir mi?

Soğuk İklimler İçin Wisteria

Wisteria asmaları bir dizi koşula oldukça toleranslı ancak çoğu çeşit, 4 ila 5 USDA'nın altındaki bölgelerde iyi performans göstermez. Zone 3 wisteria bitkileri, soğuk, uzun kışlar bu ılıman iklim canlarını öldürme eğiliminde olduğu için boş bir hayaldi.


Wisteria soğuk havalarda büyüyebilir mi?

Wisteria, ABD Tarım Bakanlığı'nın 4 ila 9 arasındaki bitki sertlik bölgelerinde yetişir ve olgunlaştığında sert kışları kolayca atlatır . Bununla birlikte, yeni wisteria bitkileri, dona ve soğuk rüzgarlara karşı bir miktar koruma olmadan ekimden sonraki ilk kışında hayatta kalamayacak kadar hassas olabilir.

Kanada'da wisteria yetiştirebilir misin?

Wisteria, geniş bir sıcaklık aralığında dayanıklıdır. 4 ila 9 arasındaki bölgeler . Burada Hamilton'da Bölge 6'dayız, bu yüzden wisteria büyümek için bir smaç olmalı. Öyle, bir nevi.

Wisteria'yı büyümeye nasıl teşvik edersiniz?

Nemli fakat iyi drene edilmiş toprakta, ideal olarak güneye veya batıya bakan bir yönde sağlam bir duvara karşı wisteria yetiştirin. Şubat ayında ve tekrar Ağustos ayında budama yapın. İlkbaharda yüksek potasyumlu gübre ile besleyin çiçekleri teşvik etmek.

Wisteria ne kadar hızlı büyür?

Tohumdan wisteria yetiştirirseniz, Çiçeklerin ortaya çıkması için 20 yıla kadar bekleyin . Bununla birlikte, diğer wisteria türleri ekimden üç ila beş yıl sonra çiçek açabilir. Doğru dikim, budama ve bakım, çiçeklenme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.


Wisteria'm neden bu yıl çiçek açmadı?

Wisteria'nın Çiçeklenmemesinin Nedenleri

Wisteria'nızın çiçek açmamasının en olası nedeni çok fazla nitrojen nedeniyle . Bir wisteria bitkisi çok fazla nitrojene sahip olduğunda, bol miktarda yeşillik büyümesine sahip olur, ancak çok az ve belki de hiç çiçek açmaz. Wisteria çiçeklenme sorunlarının bir başka nedeni de içinde büyüdükleri ortamdır.

Kışın wisteria'ya ne olur?

Wisteria son derece sağlam bir bitkidir ve çok çeşitli hava koşullarında hayatta kalabilir. ... Son yıllarda wisteria'nızın çiçek açması konusunda sorun yaşadıysanız, bitkinin acı çekme olasılığı vardır. kış geri dönüşü , hangi çiçek tomurcuklarını öldürür.

Wisteria evler için kötü mü?

Wisteria kökleri agresif midir? Evet, bir wisteria'nın kök sistemi çok agresif . Wisteria kök sistemi çok büyük ve güçlü olduğundan, duvarların veya patikaların yanına wisteria dikmekten kaçınmalısınız. Bir wisteria'nın kök sistemi bunlara kolayca zarar verebilir.

Wisteria New England'da büyüyebilir mi?

Wisteria 4. bölgenin daha sıcak kısımlarında dayanıklı , bölgemizin birçok bölgesinde de öyle büyüyecek. New England'ın daha soğuk bölgelerinde büyüyebilir ve hayatta kalabilir, ancak her baharda güvenilir bir şekilde çiçek açmayabilir. ... Wisteria'nın güvenilir bir şekilde çiçek açması için tam güneşe ihtiyacı vardır ve kuru topraklarda iyi gelişmez.