Uygulanabilir tanım değil mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Boris Emmerich
Puan: 4.1/5(29 oy)

N/A veya bazen n/a, tablolarda ve listelerde uygulanamaz, mevcut değil veya cevap yok ifadeleri için yaygın olarak kullanılan bir kısaltmadır. Belirli bir tablo hücresindeki bilgilerin, söz konusu belirli bir durum için geçerli olmaması veya yanıtın mevcut olmaması nedeniyle sağlanmadığını belirtmek için kullanılır.

Uygulanamaz ne anlama geliyor?

Uygulanamaz olan bir terimdir mevcut olmayan veya belirli bir durum için geçerli olmayan bilgileri belirtmek için kullanılır . Bu genellikle n/a veya N/A olarak kısaltılır.

Uygulanabilir bir cümle değil mi?

Bahsettiğiniz vatandaşlık süreci tüm ülkeler için geçerli değil . Ancak serbesttir ve temyize gidene kadar yasak geçerli değildir. İlaçlara uygulanan FDA düzenlemeleri melatonin için geçerli değildir. Dolayısıyla bu hüküm burada gerçek anlamıyla uygulanamaz.uygulanabilir anlamı nedir?

sıfat. uygulayan veya uygulanabilen; ilgili ; uygun; uygun: geçerli bir kural; soruna uygulanabilir bir çözüm.

Uygulanabilir örnek nedir?

ăplĭ-kə-bəl, ə-plĭkə- Uygulanabilirlik tanımı uygun veya alakalı bir şeydir. Herkes için geçerli olan bir şeye örnek: hız sınırı . sıfat.

Uygulanabilir anlam | Örneklerle uygulanabilir telaffuz

17 ilgili soru bulundu

Uygulanamaz nasıl yazılır?

Uygulanamaz; uygulanamaz .

için veya için geçerli mi?

Bu nedenle yazar, aşağıdakileri dahil etmek için uygulanabilir kullanır durumlar her iki boşanmış ebeveyn türü. 'Uygulanabilir' ifadesi, konuşmacının üçüncü şahıs olarak ılımlı bir şekilde bir şey önermesini önerir, 'uygulanabilir', konuşmacının size yasa veya etik tarafından izin verilen bir şeyi vurgulaması anlamına gelir.

Kan testinde uygulanamaz ne anlama gelir?

'UYGULANMAZ' Laboratuvar İdrar/Kan Testi Sonuçları Anlamı ' Test YAPILMADI '! Bu kod, sonuçların olmamasının nedeninin testin yapılmamasından kaynaklandığını göstermek için bir doğrulama önlemi olarak kullanılır!

Uygulanamaz kelimesinin zıt anlamlısı nedir?

N/A veya bazen n/a, tablolarda ve listelerde uygulanamaz, mevcut değil veya cevap yok ifadeleri için yaygın olarak kullanılan bir kısaltmadır. ... Anket yöneticisi, baş harflerinin 'n bir ' ('geçerli değil') gibi soruların karşısına yazılmalıdır.

artık geçerli değil ne demek?

: canlı değil : yaşayamaz, büyüyemez, geliştiremez veya başarılı bir şekilde işleyemez cansız hücreler yaşayamaz bir çözüm …

Uygulanan kelimesinin zıt anlamlısı nedir?

Uygulanan tersi teorik , bu sadece fikirlerle ilgilidir.

sıfır ne demek?

Anlamı için sıfır kelimesini kullanın 'sıfır ,' özellikle bir spor müsabakasındaki skorlardan bahsederken: 'son skor on iki sıfırdı.' Sıfır veya hiçbir şey yerine sıfır demek İngiltere'de Amerika Birleşik Devletleri'ndekinden çok daha yaygın. ... Nil, Latince 'hiçbir şey' anlamına gelen nihil kelimesinin kısaltılmış halidir.

Uygulanabilir olduğunda nasıl kullanıyorsunuz?

Yarı zamanlı ücretler , uygulanabilir olduğunda, orantılıdır. Uygun olan yerlerde gazetelerin fiyatları belirtilmiştir. Uygun olduğunda, bir kepçe ile kümeleri kazdım. 'Haritalar ürünümüz, varsa, sınır anlaşmazlıklarını yansıtır.

Uygulanabilir ve uygulanabilir arasındaki fark nedir?

Sıfatlar olarak, uygulanabilir ve uygulanabilir arasındaki fark. bu mu uygulanabilir, uygulama için uygundur, ilgiliyken, uygulanabilirken, uygulama için uygundur, ilgili .

Uygulanabilirliği cümle içinde nasıl kullanırsınız?

Şöyle bir cümle düşünün: Başvurunuzda lütfen telefon numaranızı, cep telefonu numaranızı, e-posta adresinizi, kızlık halalarınızın adlarını ve okuduğunuz okulların listesini yazınız. ' uygulanabilir olarak' sonunda, çünkü örneğin bir bakire teyzeniz olmayabilir.

Uygulanamazlık bir kelime midir?

içinde · ap · pli · kablo · ble

sf. Uygulanamaz : gündüzlü öğrenciler için geçerli olmayan kurallar.

alakasız ne demek?

alakasız araçlar konu ile alakalı değil . Bir rock yıldızı ilgisiz hale gelirse, bu, insanların artık onun müziğiyle ilişki kurmadığı veya hatta dinlemediği anlamına gelir. İnsanların düşündüklerinin veya hakkında konuştuklarının bir parçası değil. Bunun tersi alakalıdır, anlam bağlantılıdır.

İlgili bilgileri nasıl hecelersiniz?

eldeki konuyla doğrudan ve önemli ölçüde ilgili veya ilgili; ilgili: ilgili ayrıntılar.

Uygulanabilir kelimedeki stres nerede?

İkisi de doğru. Her ikisi de kullanılır. evet 1. hece ! Evet, vurgu ilk heceye konulmalıdır.

Doğru telaffuz nedir?

Telaffuz, bir kelimenin veya bir dil konuşulur . Bu, belirli bir kelimeyi veya dili belirli bir lehçede ('doğru telaffuz') veya sadece belirli bir bireyin bir kelimeyi veya dili konuşma şeklini konuşurken kullanılan genel olarak üzerinde anlaşmaya varılmış ses dizilerini ifade edebilir.

Uygulanabilir bir kelime mi?

uygulanabilir anlam

Kullanılabilir veya uygulanabilir; uygulanabilir .