Jinx tanımında mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bay Gillian Herman
Puan: 4.4/5(59 oy)

Popüler batıl inanç ve folklorda uğursuzluk, bir lanet ya da kötü ya da olumsuz şansı çekme özelliğidir. Kuş boğazı ve bazen bir tılsım veya büyü anlamına gelen 'jynx' kelimesi, on yedinci yüzyıldan beri İngilizce'de kullanılmaktadır. Modern yazım ve çağrışımlar on dokuzuncu yüzyılın sonlarında gelişti.

Argo kelime jinx ne anlama geliyor?

Bir kişi veya uğursuzluk getirdiğine inanılan şey . ... Uğursuzluk, birine uğursuzluk getirmek olarak tanımlanır. Uğursuzluk örneği, birine bir yarışmada başarılı olmayacağını söylemektir. fiil. Uğursuzluk tanımı size kötü şans getiren bir şeydir.

Jinx'i cümle içinde nasıl kullanırsınız?

1) Sakatlık jinx Real Madrid'i vurdu. 2) Ekip, aylardır onları rahatsız eden uğursuzluktan kurtulmuş görünüyor. 3) Bir uğursuzluk var/Biri bu arabaya uğursuzluk getirdi: bu bana her zaman sorun çıkarıyor. 4) Bu bilgisayarda bir uğursuzluk var - bu sabah üç kez yanlış gitti!jinxed kişi nedir?

(jĭngks) 1. Uğursuzluk getirdiğine inanılan kişi veya şey . 2. Belirli bir kişi veya şeyin neden olduğu görünen kötü şans durumu veya dönemi.

Birine jinx yaptığınızda ne olur?

Eğer 'jinx' diyorsan, diğer kişinin oyunun geri kalanında konuşmasına izin verilmez . Diğer kişi önce 'jinx' derse, oyunun geri kalanında konuşmanıza izin verilmez.

Jinx yönetmeni duyduğu anda...

22 ilgili soru bulundu

sarsmak ne demek?

: sert sarsıcı, nahoş veya uyumsuz bir etkiye sahip sarsıcı bir mücadele Yaralıların zorlu yollarda uzun ve sarsıcı bir yolculukta nasıl olacağını hayal etmek zor değil…—

jinx'e nasıl cevap verirsiniz?

'Jinx' aynı zamanda iki kişi aynı anda aynı şeyi söylediğinde ve önce uğursuzluk diyen kişinin adını söyleyene kadar diğer kişiyi konuşmaması için kullanılan bir terimdir. Bu devlet için tek önleme, kelimeyi bağırmaktır. düğün çiçeği jinx'ten sonra. Bu, 'Jinx no buttercups' ile karşılanabilir.

jinx yapmamak ne demek?

'Sakınma' deyimi en çok, birisinin işlerin iyi gittiğini ya da işlerin yolunda gittiğini söylediği durumlarda kullanılır. başlarına iyi bir şey geleceğini düşündükleri için . Batıl inanç, algıladığınız iyi talihi tartışırken, sanki onu takdir etmiyormuşsunuz gibi karşınıza çıkacak ve böylece onu kaybedeceksiniz.

Jinx üzerine ne inşa etmeliyim?

Jinx Öğesi Oluşturma

  • Berserker's Greaves.
  • Kraken Katili.
  • Runaan'ın Kasırgası.
  • Ebedi Kılıç.
  • Hızlı Ateş Topu.
  • Ölümlü Hatırlatma.

Accurse ne demek

: bir lanetle yıkıma, sefalete veya kötülüğe göndermek : aforoz et -şimdi esas olarak geçmişteki ortaç ona lanetli bir şey olarak baktığı için kullanılıyor- Charles Kingsley.

Tagalog'da Jinx nedir?

Jinx kelimesinin Tagalogca çevirisi : kötü şans vermek .

monoton kelimesinin Eş anlamı nedir?

monoton İÇİN DİĞER SÖZCÜKLER

1 sıkıcı , tekdüze, sıkıcı, sıkıcı.

Jinx'i kırmak ne anlama geliyor?

ayrıca : jinx'in neden olduğu bir durum veya kötü şans dönemi . Onun gibi hissetti Sonunda uğursuzluğu kırdım.

Bana jinxed ne anlama geliyor?

Bir şey jinxed ise, kabul edilir şanssız olmak veya kötü şans getirmek . sf.

Jinx'in kuralları nelerdir?

En azından ne zaman bir uğursuzluk başlatılabilir iki insan aynı anda aynı kelimeyi veya tümceyi söyleyin. Tipik olarak, aynı içeriğin tesadüfi olarak seslendirilmesinden sonra, bireyler diğerinden önce 'jinx' kelimesini söylemek için yarışırlar, daha yavaş yanıt veren 'kaybeden' veya 'jinxee' olur.

Neden jinx diyorlar?

etimoloji. Çevrimiçi Etimoloji Sözlüğü, 'jynx'in, bir çekicilik veya büyü anlamına gelir , 1690'larda İngilizce olarak kullanılıyordu. ... Jynx/jinx'in izi 17. yüzyılda 'büyü' anlamına gelen jyng kelimesine ve nihayetinde 'j' ve 'i' Latince'de aynı harf olduğu için jynx olarak da yazılan Latince iynx kelimesine kadar uzanır.

Siz ve bir başkasının aynı şeyi düşünmesine ne denir?

buna denir eşzamanlılık . iki kişi aynı anda bir şey bulduğunda.

Sarsıcı İngiliz argosu mu?

sarsıcı Tanımlar ve Eşanlamlılar

sıfat UK /ˈdʒɑːrɪŋ/ jar fiil. TANIMLAR3. şaşırtıcı veya biraz şok edici .

Birini aşağılarsan ne olur?

Birini rezil etmek onları aşırı derecede utandırmak için .

Bilinçli kullanım ne anlama geliyor?

: iyi bir yargıya sahip olmak, kullanmak veya göstermek : bilge Topluluk, suyu akıllıca kullandığı için övgüyü hak ediyor. Diğer Sözler akıllıca zarf.

Bana bir kola borçlusun uğursuzluk nedir?

resmi olmayan Said sonra iki kişinin istemeden aynı şeyi aynı anda söylemesi .

Jinx zar oyunu nasıl oynanır?

Jinx, oyuncuların üç işaretçisini oyun tahtasına arka arkaya yerleştirin . Yalnızca zarın yuvarlanması, işaretleyicilerinizin yerleşimini belirler. Bir beyaz zar ve bir siyah zar atılıyor. Tahtada bu iki sayının buluştuğu nokta sizin renginizle işaretlenir.

Monoton ne olabilir?

Sıkıcı veya sıkıcı herhangi bir şey muhtemelen monotondur. Birisi monoton olduğunuzu söylüyorsa, ses tonunuzu veya bahsettiğiniz şeyleri değiştirmeye çalışın. Monotonluk tanımları. sıfat. perdede değişmeyen bir tonda çalınır veya konuşulur.