TV lisansı ile nasıl iletişim kurabilirim?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Winnifred Hamill
Puan: 4.3/5(57 oy)

çevrimiçi iletişim formumuzu doldurarak, bizi arayarak 0300 790 6131 *, veya. bize Müşteri Hizmetleri, TV Lisanslama, Darlington DL98 1TL adresinden yazarak.

TV Lisanslama bölümündeki biriyle nasıl konuşurum?

www.tvlicensing.co.uk adresindeki web sitemiz. Bize Ulaşın formumuzla. Gönderi: Müşteri İlişkileri, TV Lisansı, Darlington, DL98 1TL. Çağrı merkezimiz telefonla 0300 790 6096 *

TV Lisansı e-posta ile iletişim kuruyor mu?

En yaygın TV lisansı iken dolandırıcılık e-posta yoluyla olma eğilimindedir , TV lisansınızla ilgili olduğunu iddia eden herhangi bir kişiden şüpheleniyorsanız, iletişim bilgilerini arayarak TV lisanslama şirketiyle kendiniz iletişime geçin. Şüphelendiğiniz iletişimlerde verilen bilgileri asla kullanmayın.TV Lisansı e-posta adresi nedir?

Orijinal TV Lisansı e-postaları şuradan gönderilir: veya Bize posta kodu ayrıntılarınızı verdiyseniz, e-postalarımız posta kodunuzun bir kısmını ve/veya lisanstaki adı içerecektir.

TV Lisansını nasıl alabilirim?

bizi arayın 0300 790 6165'te * veya çevrimiçi ödeme yapın. Ya da TV Lisansı ödeme kartı için başvuruda bulunursanız banka veya kredi kartıyla daha küçük miktarlar ödeyebilirsiniz. Bu kartı herhangi bir PayPoint'te, telefonla, metinle veya çevrimiçi olarak haftalık veya aylık ödeme yapmak için kullanabilirsiniz. TV Lisansı ödeme kartı almak için 0300 555 0286* numaralı telefonu arayın.

TV Lisansına Çağrı 19.05.2016

32 ilgili soru bulundu

TV Lisansımı ödemeyi yasal olarak nasıl durdurabilirim?

TV lisansımı nasıl iptal edebilirim?

  1. Önce ödemeyi iptal edin. Otomatik ödeme ile ödeme yapıyorsanız, TV Lisansının iletişim formunu doldurarak iptal edebilirsiniz. ...
  2. Ardından beyannameyi doldurun. ...
  3. TV Lisansı ziyaret edebilir.

Kimler TV Lisansı ödemekten muaftır?

75 yaş ve üzeri olup Emeklilik Kredisi alan kişiler . Kör insanlar (ciddi görme bozukluğu). Nitelikli yatılı bakımda yaşayan ve engelli veya 60 yaşın üzerinde ve emekli olan kişiler. Oteller ve mobil birimler gibi geceleme konaklama birimleri sağlayan işletmeler için.

TV Lisans müfettişleri ziyaret ediyor mu?

TV lisans müfettişleri evinizi ziyaret edebilir mi? Müfettişler evinizi ziyaret edebilir , ancak bu noktadan önce bir mektup almanız muhtemeldir. Bir müfettişin içeri girmesine izin vermeyi reddedebilirsiniz, ancak bu onların bir mahkeme emri almasına yol açabilir - bu, sizin izniniz olmadan kanunen girmelerine izin verileceği anlamına gelir.

TV Lisansından gelen bir e-postanın gerçek olup olmadığını nasıl anlarım?

TV Lisansı, müşterilere şunlara dikkat etmelerini önerir:

E-posta alıcıları gönderenin adını veya e-posta adresini seçerek e-posta adresini kontrol etmeye çağırdı , gerçek e-posta adresini göstermek için. Bunun nedeni, dolandırıcıların sıklıkla kullandıkları gerçek e-posta adresini gizleyebilmeleridir.

Netflix'i TV Lisansı olmadan izleyebilir misiniz?

Netflix, Amazon veya Now TV gibi akış hizmetlerini izlemek için bir TV Lisansına ihtiyacım var mı? ... Çevrimiçi hizmetleri yalnızca isteğe bağlı izlemek veya programları yakalamak için kullanıyorsanız TV Lisansına ihtiyacınız yoktur, BBC iPlayer'da BBC programlarını izliyorsanız bunun dışında .

TV dedektörü minibüsleri gerçekten algılayabilir mi?

TV dedektörü minibüsleri var ama hiçbir şey algılamıyorlar . Onlar sadece gösteriş içindir. TVL, Birleşik Krallık'ta lisanslı veya lisanssız bir adres veritabanına sahiptir.

TV lisansı hatırlatıcı gönderir mi?

Elektronik olarak almayı seçtikten sonra lisansımı ve/veya hatırlatıcımı almazsam ne olur? TV Lisansı, elektronik olarak almayı seçtikten sonra lisansınızı ve hatırlatıcınızı almanızı sağlamak için her türlü çabayı gösterecektir. .

TV Lisansları geri ödeme yapıyor mu?

75 yaşın üzerindeyseniz ve başvurunun bir parçası olarak ücretsiz TV Lisansı almaya uygunsanız vadesi gelmişse size geri ödeme yapılacaktır . Lisansınız için Otomatik Ödeme veya TV Lisansı ödeme kartıyla ödeme yaptıysanız, geri ödeme için başvurabilirsiniz.

TV Lisansı mülküme girebilir mi?

TV Lisansı sadece sizin izniniz olmadan evinize girebilir bir sulh hakimi (veya İskoçya'da şerif) tarafından verilen bir arama emri uyarınca yetkilendirilmişse. ... Bir kişinin arama emrini yerine getirmesini kasten engellemek bir suçtur (bkz. 2003 tarihli İletişim Yasası'nın 366(8). maddesi).

TV lisansı aramanın maliyeti nedir?

Açılış saatleri:

*0300 numaralarımıza yapılan aramalar, ister cep ister sabit hattan olsun, 01 veya 02 numaralarını ulusal tarifeli aramalardan daha fazla ücret ödemez. Kapsayıcı dakikalar alırsanız, 0300 numarasına yapılan aramalar ücretsiz olarak dahil edilecektir .

TV Lisansından kim sorumlu?

'TV Lisansı' bir ticari markadır. BBC ve televizyon lisans ücretinin tahsilini ve televizyon lisanslama sisteminin uygulanmasını yönetmek için BBC tarafından sözleşmeli şirketler tarafından lisans altında kullanılır.

2020'de TV Lisansı ne kadar?

Hükümet, 1 Nisan 2020'den itibaren yıllık televizyon lisans ücretinin 154.50 £'dan artacağını onaylamıştır. £157,50 . Hükümet, lisans ücreti düzeyini belirlemekten sorumludur ve 2016 yılında, 1 Nisan 2017'den itibaren beş yıl boyunca enflasyona göre artacağını duyurmuştur.

TV Lisans mektuplarına cevap vermem gerekiyor mu?

Bize bir lisansa ihtiyacınız olmadığını söylediyseniz ve bir gün sonra bizden bir mektup aldıysanız, bunun nedeni genellikle kayıtlarımızın güncellenmesidir. cevap vermene gerek yok . TV Lisansına ne zaman ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

TV Lisansı otomatik olarak yenilenir mi?

lisansınız her yıl otomatik olarak yenilenecek .

TV lisansı sizi mahkemeye verebilir mi?

Ehliyetiniz yoksa veya borçlarınızı ödeyemiyorsanız, mahkeme para cezası alabilirsiniz. Geçerli bir TV'niz yoksa canlı TV izlemek veya BBC iPlayer'ı kullanmak suçtur lisans .

TV Lisansımı ödemediğim için kara listeye alınabilir miyim?

TV lisansı bir vergidir, ücret değildir. TV lisansı ödemediğiniz için kara listeye alınamazsınız . Kredi siciliniz bir mahkeme kararından önce olumsuz etkilenemez.

TV Lisansı hangi haklara sahiptir?

TV Lisansı'nın davranış kuralları şöyledir: 'TV Lisansı, yalnızca bir sulh hakimi (veya İskoçya'da şerif) tarafından verilen bir arama emri kapsamında izin verilmesi durumunda izniniz olmadan evinize girebilir. ... 'Emir almak için, TV Lisansı, canlı yayınların izlendiğini kanıtlamak zorundadır.

Bir aylık TV Lisansı satın alabilir miyim?

Hayır , bir TV Lisansı genellikle bir yıl sürer. Örneğin, bugün bir lisans satın alırsanız, 12 aya kadar – bu ayın geri kalanını ve ondan sonraki 11 ayı kapsar.

Freeview'i TV Lisansı olmadan izleyebilir misiniz?

Evet . Birleşik Krallık'ta TV yayını izleyen herkesin, hangi TV hizmetini kullanırlarsa kullansınlar yıllık televizyon lisansına sahip olmaları gerekir. ... TV lisansınızı ödedikten sonra, Freeview ile ayrıca herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Emeklilik kredisi alırsanız ücretsiz TV Lisansı alabilir misiniz?

Eğer en az 75 yaşındasınız ve Emeklilik Kredisi alıyorsunuz, ücretsiz TV lisansı talep edebilirsiniz . Ücretsiz TV lisansı, yaşları ne olursa olsun sizi ve birlikte yaşadığınız herkesi kapsayacaktır. Görme engelliyseniz veya ciddi bir görme engeliniz varsa, ehliyetinizde %50 indirim talep edebilirsiniz.