Turbotax kaldığınız yerden tasarruf sağlar mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Delpha Zieme
Puan: 4.6/5(12 oy)

Bilgin TurboTax'taki her bölümden geçerken tasarruf sağlar , ayrıca kaydedip çıkış yaptığınızda.

TurboTax otomatik olarak tasarruf ediyor mu?

Evet, TurboTax Online, siz vergi görüşmesinde ilerlerken işinizi otomatik olarak kaydeder . Çıkış yaptığınızda ilerlemeniz kaydedilir ve daha sonra tekrar giriş yapabilir ve iadenizi dosyalayabilirsiniz. Oturumu kapatmak için ekranınızın sol alt kısmındaki Oturumu Kapat'ı tıklamanız yeterlidir.

TurboTax dosyalarımı kaydeder mi?

Varsayılan olarak, TurboTax, vergi dosyalarını Belgelerim TurboTax klasörüne kaydeder . Bilgisayarınızda vergi dosyasının yolunu bulduktan sonra, o yıl için aynı TurboTax sürümünü kullanarak vergi beyannamenizi açın.TurboTax bilgilerinizi önceki yıllardan saklar mı?

TurboTax Online bunları kaydeder çevrimiçi sürümü kullanarak başvuru yaptıysanız, geçen yıl e-dosyalanmış iadeler . ... Yazılımın CD/İndirme sürümünü kullandığınızda, TurboTax kopyaları çevrimiçi olarak kaydetmez/saklamaz. Artık o bilgisayara veya kayıtlı kopyalara sahip değilseniz, sahip olduğunuz diğer seçenek, tam kopyaları almak için IRS'ye ulaşmaktır.

Eski vergi beyannamelerinizi çevrimiçi olarak görüntüleyebilir misiniz TurboTax?

En son yedi vergi yılına ait IRS vergi beyannamelerinizin kopyalarını talep edebilirsiniz. ... Vergilerinizi bir TurboTax CD/indirme ürünü ile verdiyseniz, vergi beyannameniz bilgisayarınızda saklanır, böylece istediğiniz zaman bir kopyasını yazdırabilirsiniz. TurboTax Online kullandıysanız, giriş yapabilir ve vergi beyannamenizin kopyalarını ücretsiz olarak yazdırabilirsiniz .

TurboTax, Amerikan Vergi Mükelleflerini Milyarlarca Dolardan Nasıl Dolandırdı?

39 ilgili soru bulundu

TurboTax geçmiş vergi beyannamelerini saklar mı?

hayır yapmazlar . TurboTax CD/indirme yazılımında hazırlanan vergi beyannameleri, bilgisayarınızda yerel olarak saklanır. İadenizi e-posta ile göndermiş olsanız bile, TurboTax Online'da olduğu gibi TurboTax CD/İndirme iadelerinin kopyalarını tutmadıklarından iadenizi bilgisayarınızda veya depolama aygıtınızda aramanız gerekir.

Eski TurboTax dosyalarına nasıl erişirim?

Navigasyondaki Belgeler sekmesini kullanarak önceki yıl iadelerinize erişebilirsiniz.

 1. Oturum açtığınızda, önceki yıllarda olduğu gibi aynı TurboTax hesabını (aynı kullanıcı adıyla) kullandığınızdan emin olun.
 2. Göründüğünde gezinmeden Belgeler'i seçin.

TurboTax'ta kaybolan dosyaları nasıl kurtarırım?

Turbotax Dosyaları Nasıl Geri Yüklenir (9 Adım)

 1. Turbotax aracılığıyla satın aldığınız Remote Data Backup yazılımını açın. ...
 2. Uzak Veri Yedekleme programında 'Yedekleme Görünümü' veya 'Görünümü Al' sekmesini seçin.
 3. 'İşlemler Menüsü'nü bulun ve 'Bul'u seçin.
 4. Geri yüklemek istediğiniz Turbotax dosyasının adını yazın.

Turbo Tax dosyalarım nerede?

Vergi dosyaları (ve PDF dosyaları) Belgelerinizde, ardından bir Turbo Vergi alt klasöründe . Onları bulamazsanız, ile biten tüm dosyaları arayın. vergi veya . vergi2019, vb.

İlerlememi TurboTax'ta nasıl kaydedebilirim?

Evet, istediğiniz zaman durabilir ve TurboTax'a geri dönebilirsiniz. Çevrimiçi iseniz, sol taraftaki siyah dikey menünün en altına gidin ve Çıkış Yap'a tıklayın. Eğer masaüstü sürümündesiniz, sol üstteki Dosya'yı ve ardından Kaydet'i seçin. , ilerlemenizi kaydetmek için.

TurboTax'tan nasıl tasarruf edersiniz?

TurboTax'ın sol üst köşesindeki Dosya menüsünden, Farklı Kaydet'i (Windows) veya Kaydet'i (Mac) seçin . Yedeklemenizi kaydetmek istediğiniz yere göz atın. Dosya adı alanına, onu orijinalden ayırt edecek bir ad girin (örneğin, dosya adına 'Yedekleme' veya 'Kopyalama' ekleyin).

TurboTax'ta Kaydet düğmesi nerede?

TurboTax Desktop sürümünü kullanıyorsanız, tıklayabilirsiniz. Baskı Merkezinde (sağ üst köşede) PDF'yi yazdırmak, kaydetmek veya görüntülemek için

TurboTax dosyalarını yeni bir bilgisayara nasıl aktarırım?

Vergi veri dosyamı başka bir bilgisayara nasıl taşırım?

 1. Yeni bilgisayarınızda TurboTax'ın kurulu olduğundan emin olun.
 2. Eski bilgisayarınıza bir flash sürücü veya başka bir taşınabilir aygıt bağlayın.
 3. Vergi veri dosyanızı cihaza kopyalayın veya taşıyın. ...
 4. Kopyaladıktan sonra, taşınabilir aygıtın bağlantısını kesin veya çıkarın ve yeni bilgisayarınıza bağlayın.

TurboTax vergi beyannamelerinizi kaç yıl saklar?

TurboTax Online kullanılarak yapılan iadelere aşağıdakiler için erişebilirsiniz: 7 yıl . Vergi beyannamenizi TurboTax CD/indirme yazılımını kullanarak verdiyseniz, bunlar bilgisayarınızda yerel olarak saklanır.

TurboTax, Mac'te dosyaları nereye kaydeder?

Varsayılan olarak, TurboTax vergi dosyalarını Belgelerim > TurboTax klasörü . İpucu: Hatalara neden olabileceğinden, vergi dosyasını açmak için arama sonuçlarında çift tıklamayın.

TurboTax'ta bir dosyayı silebilir misiniz?

Yöntem, tüm sürümlerde evrenseldir. Varsayılan olarak, TurboTax yazılımı vergi beyannamesi dosyalarınızı Belgelerim > TurboTax klasörüne kaydeder. Belgelerim > TurboTax'a gidin ve ardından vergiyi silin Dosyayı vurgulayarak ve Sil tuşuna tıklayarak (veya sağ tıklayıp Sil'i seçin).

Eski vergi beyannamelerime çevrimiçi olarak bakabilir miyim?

Çevrimiçi Transkript Al'ı Kullanma . Tüm transkript türlerinin bir kopyasını görüntülemek, yazdırmak veya indirmek için IRS.gov'da Transkript Çevrimiçi Al'ı kullanabilirler. Bunu kullananlar, Güvenli Erişim sürecini kullanarak kimliklerini doğrulamalıdır. ... Mükellefler, Form 4506-T veya Form 4506T-EZ'yi doldurup posta yoluyla IRS'ye gönderebilirler.

Önceki vergi beyannamelerinizi çevrimiçi olarak görüntüleyebilir misiniz?

Mükellefler ayrıca bir vergi transkript çevrimiçi IRS'den. AGI'yi hemen görüntülemek için Transkript Çevrimiçi Al'ı kullanın. ... Vergi Beyannamesi Transkriptini seçin ve sadece Düzeltilmiş Brüt Gelir satır girişini kullanın. Posta ile Transkript Al'ı kullanın veya 800-908-9946'yı arayın.

20 yıl önceki vergi beyannamemi nasıl alabilirim?

Transkript istemenin üç yolu vardır:

 1. Transkriptinize anında çevrimiçi erişim için IRS web sitesini ziyaret edin.
 2. 1-800-908-9946'yı arayın.
 3. Form 4506-T'yi kullanın.

Vergi beyannamemin bir kopyasını ne kadar geriye alabilirim?

Sadece geriye giden bir vergi transkript alabilirsiniz üç vergi yılı . Bundan daha eski bir şeye ihtiyacınız varsa, gerçek vergi beyannamenizin bir kopyasını sipariş etmeniz gerekir. Mevcut vergi yılı için ve altı yıl öncesine kadar bir tane alabilirsiniz. Bunu yapmak için, IRS Form 4506, Vergi Beyannamesi Kopyası Talebi'ni doldurmanız ve postalamanız gerekir.

Eski w2'mi TurboTax'tan nasıl alabilirim?

TurboTax, W-2'nizin bir kopyasına sahip değildir—Ücret ve Vergi Beyannamesi— işvereniniz tarafından size verilen , (TurboTax'te 1099'larınızın kopyaları da yoktur). Bu belgeleri her zaman kendi kayıtlarınız için saklamalısınız. İşveren(ler)den kopyalarını isteyebilir veya Sosyal Güvenlik'ten bir kopyasını alabilirsiniz (90 $ ücret karşılığında).

TurboTax birden fazla bilgisayara kurulabilir mi?

Kesinlikle yapabilirsin! TurboTax 2020 yazılımı şurada kurulabilir, doğrulanabilir ve etkinleştirilebilir: başına en fazla 5 farklı bilgisayar 2020 Vergi Yılı için TurboTax Masaüstü Yazılımı Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi.

Programları eski bilgisayardan yeni bilgisayara nasıl aktarırım?

Dosyaları, programları ve ayarları kendiniz aktarma adımları şunlardır:

 1. 1) Tüm eski dosyalarınızı yeni bir diske kopyalayın ve taşıyın. ...
 2. 2) Programlarınızı yeni PC'ye indirin ve kurun. ...
 3. 3) Ayarlarınızı düzenleyin. ...
 4. 1) Zinstall'ın 'WinWin'i. Ürün her şeyi - programlar, ayarlar ve dosyalar - 119 $ karşılığında yeni PC'nize aktaracaktır.

TurboTax'ı bir flash sürücüye indirebilir misiniz?

Süre TurboTax'ı teknik olarak taşınabilir bir sürücüye kurabilirsiniz (harici bir sabit sürücü veya flash sürücü gibi), sürücü çıkarıldıktan sonra program düzgün çalışmayacaktır. ... TurboTax'ı taşınabilir bir sürücüye kurarsanız, TurboTax, taşınabilir sürücü bilgisayara takılı kaldığı sürece düzgün çalışır.

TurboTax dosyamı gelecek yıl nasıl kaydedebilirim?

Giriş yapın ve dönüşünüzü açın veya devam edin. Sol menüden Vergi Araçları'nı ve ardından Araçlar'ı seçin. İçinde Araçlar Merkezi açılır penceresi , 2020 iadenizi bilgisayarınıza kaydedin'i seçin.