Tsonga tenisi bıraktı mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Kevon Macejkovic
Puan: 4.4/5(20 oy)

Jo Wilfried Tsonga, Avustralya Açık'tan çekildi , ciddi bir sırt yaralanması ile mahkeme dışındaki süresini bir yıldan fazla uzatmak için ayarlanmış. Eski dünya beş numarası, Ocak ayında Alexei Popyrin'e karşı 2020 Avustralya Açık'ın ilk turunda emekli olduğundan beri oynamadı.

Tsonga hala tenis mi oynuyor?

Bu zor anlarda Tsonga, oynayabildiği için daha da büyük bir takdir kazandı. profesyonel tenis . Ve şu anda Dünya No. 83 olmasına rağmen, 36 yaşındaki bu mücadeleyi benimsiyor.

Tsonga neden tenis oynamıyor?

şimdi sırtındaki kireçlenmiş bağlardan kaynaklanan kronik bir sırt rahatsızlığından muzdarip , sonuçta iltihaplanma ve diğer sorunlara neden olur. ... Bu, Tsonga'nın dönüşünden bu yana oynadığı altı maçta bir set bile kazandığı tek zamandır.Tsonga Wimbledon 2021'de mi oynuyor?

Wimbledon erkekleri - 30 Haziran 2021

Jo-Wilfried Tsonga ile Mikael Ymer arasındaki Tenis maçını Eurosport'tan canlı takip edin. Maç 30 Haziran 2021 saat 12.00'de başlayacak.

Tsonga siyah mı?

Tsonga, Kongolu bir baba Didier Tsonga ve Fransız bir anne Evelyne Tsonga'nın çocuğu olarak dünyaya geldi. ... Yine de, siyah bir babam var , beyaz bir anne, ben siyah beyazım. Ve ilkokulda göçmen bir babanın tek çocuklarından biriydim. Tsonga, Franceinfo ile yaptığı bir röportajda, gerisini hayal etmene izin verdim.

Tenis - Hiç Görmediğiniz En Dramatik Maç | Roddick VS. Tipsareviç

43 ilgili soru bulundu

Tsonga Nguni dili mi?

Shangaan, Soshangane'nin fethettiği ve boyun eğdirdiği Nguni (Svazi, Zulu ve Xhosa'yı içeren bir dil grubu) ve Tsonga konuşmacılarının (Ronga, Ndzawu, Shona, Chopi kabileleri) bir karışımıydı. Soshangane, Nguni geleneklerinin benimsenmesi ve Tsonga'nın Zuluca dil.

Del Potro'ya ne oldu?

FedEx ATP Sıralamasında 3 numaraya kadar yükselen hayranların favorisi Del Potro, kariyeri boyunca sakatlıklarla mücadele etti. 32 yaşındaki oldu bir sağ el bileği ameliyatı ve üç sol el bileği ameliyatı . 'Tandil Kulesi' en son 2019 yılında Cinch Şampiyonasında yarışmıştı.

Shangaan ve Tsonga aynı mı?

Shangaan terimi, Tsonga ile birbirinin yerine kullanılır. ; ancak anlamı birdir, ancak yalnızca Tsonga kabilesininkiler için geçerlidir. ... Tsonga kabilesinin kökeni Doğu Afrika'dır; biz kralsız bir kabileyiz. Afrika'nın güneyine, yani Mozambik, Güney Afrika ve Zimbabve'ye taşındık.

Tsonga kültürü nedir?

Tsonga kültürü bir kişiye aittir. Afrika'nın en canlı etnik gruplarından Güney Afrika'da hiç yaşamamış olmak. Tsonga halkı, yaygın olarak Xitsonga olarak da adlandırılan Bantu konuşan bir etnik gruptur. Bu renkli etnik grup, esas olarak bir kıta olarak Afrika'nın Güney kesiminde bulunur.


Tsonga emekli mi oldu?

Jo-Wilfried Tsonga, ATP Tour'a döndükten sonra Covid-19 kısıtlamalarıyla tenis oynamanın ne kadar farklı olduğunu anlattı. Dan beri ilk tur maçında emekli olmaya zorlanmak 2020 Avustralya Açık'ta, yaralanmalar ve sol diz ameliyatı, dünyanın 66 numarası bir yıldan fazla bir süredir rekabet etmekten alıkoydu.

Siyah Fransız tenisçi kimdir?

Gael Sebastien Monfils (Fransızca telaffuz: [ɡaɛl mɔ̃fis]; 1 Eylül 1986 doğumlu) bir Fransız profesyonel tenis oyuncusu. 7 Kasım 2016'da kariyer rekoru kıran ATP dünya 6 numaralı single'larına ulaştı.

Nguni hangi dillerdir?

Nguni dilleri, Güney Afrika'da Nguni halkı tarafından konuşulan bir grup Bantu dilidir. Nguni dilleri şunları içerir: Xhosa, Zulu, Ndebele (bazen 'Kuzey Ndebele' olarak anılır), Swati, Hlubi, Puthi, Bhaca, Lala, Nhlangwini, Southern Transvaal Ndebele ve Sumayela Ndebele.

Tsonga Güney Afrikalı mı?

Tsonga insanları Güney Afrika, Mozambik ve Zimbabve'de bulunabilir . 1999 yılında, Mpumalanga, Hazyview'de Shangaan Kültür Köyü kuruldu ve turizmi artırmayı ve ziyaretçileri Shangaan kültürü konusunda eğitmeyi hedefliyor. Aynı zamanda bölgede istihdam yaratmanın ve ekonomik kalkınmanın merkezi bir parçası haline geldi.


İngilizce hangi dildir?

Xitsonga dilbilimcilerine göre, Xitsonga her şey dahil bir isimdir. Bantu dillerinin Tshwa-Ronga veya Tonga Grubu . Bu lehçeler veya diller Güney Afrika'da ve Güney Mozambik, Svaziland, Zambiya ve Güney Zimbabve'nin bazı bölgelerinde konuşulur.

Tsonga bir ülke mi?

Tsonga, aynı zamanda Thonga'yı da heceledi, güney kıyı ovasında yaşayan kültürel olarak benzer Bantu konuşan halklar. Mozambik , Zimbabve ve Svaziland'ın bazı bölgeleri ve Güney Afrika'nın Transvaal'ı. 20. yüzyılın sonlarında 4,6 milyona ulaştılar.