Testere durdurucu gerçekten işe yarıyor mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Dr. Cristal Nader
Puan: 5/5(33 oy)

Gass komisyon üyelerine, tarihin teknolojisinin etkili olduğunu kanıtlamaya devam ettiğini söyledi. Bu güne kadar şirket, SawStop'un hiçbir zaman ciddi bir masa testeresi kazasına karışmadığını ve 5.000'den fazla 'parmak kurtarma' belgelediğini söylüyor. Testerelerinin olduğunu tahmin ediyor 'Yüzde 99' yaralanmaları önlemede etkili .

Bir SawStop testereyi mahveder mi?

SawStop sadece bıçağı düşürmekle kalmaz, dönmesini durdurmak için içine bir alüminyum blok çarpıyor . Bu, bloğu içeren 69 dolarlık kartuş düzeneğini yok eder ve çoğu zaman bıçağa zarar verir veya yok eder. ... Bıçağa dokunulmaz ve testere sıfırlandıktan sonra tekrar kullanılabilir.

SawStop ne kadar hızlı durur?

SawStop, parmaklarınız bıçağa çok yaklaştığında duran bir masa testeresidir. Alır durdurmak için 5 milisaniye bir arabanın hava yastığından 10 kat daha hızlı olan bıçak.Bir SawStop sizi kesebilir mi?

SawStop testere kullanarak ciddi şekilde yaralanabilir miyim? Vakaların büyük çoğunluğunda, temas halinde olan dönen bıçak küçük bir kesime neden olur . Ancak eliniz bıçağa çok yüksek hızda girerse ciddi bir yaralanma yaşamanız olasıdır.

SawStop tek güvenli masa testeresi mi?

Hayır , SawStop, etle tetiklenen aktif güvenlik cihazına sahip şu anda satın alınabilen (Nisan 2015 itibariyle) tek masa testeresidir. Ancak 16 Mart 2015'te Bosch, REAXX adını verdikleri aktif bir güvenlik sistemine sahip bir şantiye masa testeresini duyurdu.

Testere Durdurucu Testere Ne Kadar Güvenlidir? - Daha Önce Hiç Görülmemiş 19.000 FPS HD Ağır Çekim Video

32 ilgili soru bulundu

SawStop kartuşlarının süresi doluyor mu?

Testere Durağı Patentler Ağustos 2021'de sona ermeye başlıyor , dosyalanmış uzantılarla bu, erken patentler için Nisan 2024'e kadar uzayabilir. Yaklaşık 100 patent olduğu göz önüne alındığında, bu ürün grubu için patent koruması birkaç yıl daha devam edebilir.

SawStop'u kim icat etti?

SawStop hikayesi, büyük bir fikri olan küçük bir şirket hakkındadır. Teknoloji tarafından icat edildi Dr. Steve Gass 1999 yılında Dr. Gass ve diğer üç arkadaş tarafından 2000 yılında iş başlatıldı.

Masa testeresi kazaları ne kadar yaygındır?

Yılda 30.000'den fazla masa testeresi yaralanması meydana geliyor . Parmaklar ve eller en sık yaralanan vücut kısmıdır ve yırtılmalar en sık görülen yaralanmalardır. ... Masa testeresi yaralanmalarının tedavisi için tıbbi maliyetlerin her yıl 2 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.

SawStop'un sahibi Festool mu?

TTS Tooltechnic Systems, özel bir Alman şirketi Festool'un sahibi olan şirket, et algılama teknolojisine sahip bir dizi masa testeresi üreten SawStop LLC'yi satın alıyor. SawStop'tan yapılan son açıklamaya göre, anlaşmanın Temmuz 2017'de tamamlanması bekleniyor.


SawStop nasıl etkinleştirilir?

Testere Durdurucu Testereler Ciltle Temas Algılar. bıçak taşır küçük bir elektrik sinyali güvenlik sisteminin sürekli olarak izlediği. Deri bıçakla temas ettiğinde, insan vücudu iletken olduğu için sinyal değişir. Sinyaldeki değişiklik güvenlik sistemini etkinleştirir.

SawStop hibrit masa testeresi yapar mı?

Ürün Açıklaması. SawStop yüklenici testere çok yönlülük ve güvenlik sunar. Daha iyi- melezden daha fazla atölyede performans ve şantiyede istikrar ve hareketlilik.

Testere stopları nerede yapılır?

SawStop masa testeresi nerede yapılır? SawStop, ABD'ye ait bir şirkettir ve her bir masa testeresi, Portland, Oregon'un hemen güneyindeki genel merkezimizde tasarlanmıştır. Her masa testeresi yerleşiktir Tayvan Eşsiz bir tolerans kümesine.

Diablo bıçakları SawStop ile çalışır mı?

Freud Diablo 40 Diş kullanıyordu

Çapraz kesimler biraz daha yumuşak. Testere hangi bıçağı kullandığıyla ilgilenmez, Testere Durdurma veya başka türlü . Endişelendiğim kadarıyla bu, kesimin ve yırtmanın kolaylığı ve verimliliği ile ilgili.


Powermatic nerede yapılır?

McMinnville, TN'de aile tarafından işletilen bir mısır öğütme operasyonundan günümüze LaVergne, TN'de 400.000 metrekarelik tesis , Powermatic'in evrimi, 20. yüzyıl boyunca ve yeni binyıla kadar Amerikan iş zekasının başarısını yansıttı.

Kaç Sawstop satıldı?

Yaklaşık 40.000 SawStop testere satıldı. Her yıl 67.000'den fazla insan masa testereleri nedeniyle yaralanmakta ve 4.000'den fazla ampütasyona neden olmaktadır. SawStop'tan gelen tehdide yanıt olarak, elektrikli alet endüstrisi harekete geçti.

Boz testere nerede yapılır?

Grizzly, kalite kontrol elemanlarını sık sık fabrikalarda öne çıkardı. Tayvan onların kataloglarında. Aletlerinin çoğunu uzun yıllar ithal ettiler ve bunun için not edildiler. AFAIK hepsi Tayvan'da üretildi.

Festool SawStop nasıl çalışır?

SawStop böyle çalışır

SawStop, testere bıçağına bağlı bir kartuştan oluşur ve 12V 200 kHz'lik hafif bir elektrik sinyali yayar güvenlik sistemi tarafından sürekli izlenmektedir. İnsan vücudu elektriği ilettiğinden, parmaklar testere bıçağına temas ettiğinde bu sinyal değişir.


Masa testerem neden geri tepiyor?

Geri tepmeden kaynaklanan yaralanmaların iki ana nedeni ağaç işçisinin kafasına, göğsüne veya gövdesine çarpan ahşabın travması veya ahşabın o kadar hızlı hareket etmesi ki bir operatörün elini çekecek zamanı bulamıyor ve testere bıçağının üzerinden geçiyor.

Sawstop masa testereleri satışa çıkıyor mu?

Sawstop indirimi yok . Zorunda değiller, bu yüzden değiller.

Sawstop profesyonel ve endüstriyel arasındaki fark nedir?

Profesyonel ve Endüstriyel Testere Durdurmalı Masa Testereleri Arasındaki Farklar: Ağır hizmet döngüleri için 200+ pound daha fazla Demir ve Çelik , maksimum kararlılık ve nihai hassasiyet. Daha derin Dökme Demir Masa (30'a 27), bıçağın önünde yaklaşık 2,5 daha fazla alan sağlar. Kabinde, raylarda, boruda ve çitte daha kalın çelik.

Parmak korumalı masa testeresi nasıl çalışır?

Testere Durağı sıcakta bir elektrik akımı algılar köpek. Gaz, testere bıçağında çok zayıf bir elektrik akımı oluşturdu. İçine ucuz, küçük bir algılama cihazı koydu. Ve eğer testere, saniyenin 1000'de 3'ü içinde parmağını çentiklerse, bıçağı durduran bir freni ateşler.