Tarayıcı nasıl kullanılır?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Jackeline Homenick
Puan: 4.1/5(71 oy)

Aramak Tara veya Taramayı Başlat düğmesi tarayıcıda. Ardından, belgenizi taramaya başlamak için bu düğmeye basın. 2. Tarayıcının ekranında Bilgisayar bekleniyor yazan bir mesaj göreceksiniz.

Adım adım tarayıcı nasıl kullanılır?

Besleme tepsisi kullanıyorsanız belgeleri yükleyin. Cam tarayıcı yatağınız varsa, taranmasını istediğiniz öğeyi camın kenarına basılı kılavuza göre yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirin. Tara'ya tıklayın ve bilgisayarınızda bir önizlemenin görünmesini bekleyin HP Scan ekran önizlemesinde.

Bir belgeyi nasıl tarayıp gönderebilirim?

Android'de Nasıl Taranır?

 1. Belgenizi iyi aydınlatılmış düz bir yüzeye yerleştirerek hazırlayın.
 2. Google Drive uygulamasını açın ve yeni bir belge oluşturmak için ekranın sağ alt köşesindeki + simgesine dokunun ve ardından Tara'yı seçin.
 3. Kamerayı belgenize yöneltin, hizalayın ve bir çekim yapın.Belgeleri bilgisayarıma nasıl tarayabilirim?

Belge nasıl taranır

 1. Tarayıcıyı açın.
 2. Bilgisayarınızda tarayıcının yazılımını bulun. Tarayıcıyla birlikte gelen yazılıma sahip değilseniz, Windows'un çoğu sürümünde, çoğu tarayıcıyla çalışan bir Windows Faks ve Tarama programı kuruludur.
 3. Taramak istediğiniz sayfa sayısını sayın.

Telefonumla tarama yapabilir miyim?

Android kullanıyorsanız, belgeleri taramanın en iyi yolu Google Drive uygulaması aracılığıyla . Ana ekranın sağ alt köşesindeki + düğmesine dokunarak belgeleri doğrudan Google Drive'a tarayabilirsiniz. Menü alttan yukarı kaydırıldığında, Tara'yı seçin.

Canon PIXMA TS3150 Windows 10'a Tarama

22 ilgili soru bulundu

Windows 10'a nasıl tarayıcı eklerim?

Yerel bir tarayıcı yükleyin veya ekleyin

 1. Başlat > Ayarlar > Cihazlar > Yazıcılar ve tarayıcılar'ı seçin veya aşağıdaki düğmeyi kullanın. Yazıcılar ve tarayıcılar ayarlarını açın.
 2. Yazıcı veya tarayıcı ekle'yi seçin. Yakındaki tarayıcıları bulmasını bekleyin, ardından kullanmak istediğinizi seçin ve Cihaz ekle'yi seçin.

Tarayıcının amacı nedir?

Tarayıcı, genellikle bir bilgisayara bağlı bir cihazdır. Ana işlevi belgenin taranması veya fotoğrafının çekilmesi, bilgilerin sayısallaştırılması ve bilgisayar ekranında sunulması .

Tarayıcı ne tür bir cihazdır?

Tarayıcı bir giriş aygıtı kaynak belgeden bilgisayar sistemine doğrudan veri girişi için kullanılır. Belge görüntüsünü bilgisayara besleyebilmek için dijital forma dönüştürür.

Windows 10'da tarama yazılımı var mı?

Tarama yazılımının kurulumu ve çalıştırılması kafa karıştırıcı ve zaman alıcı olabilir. Neyse ki, Windows 10, Windows Scan adlı bir uygulamaya sahiptir Bu, süreci herkes için basitleştirerek zamandan ve hayal kırıklığından tasarruf etmenizi sağlar.

Yüzü yukarı mı aşağı mı tarıyorsunuz?

Taramak istediğiniz belgeyi veya resmi alın ve kağıt besleyiciye yerleştirin. Taramak istediğiniz bilgilerin veya resmin bulunduğu kağıdı, yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirmeyi unutmayın; kağıdın boş tarafı Yukarıya bakmalıdır .

Tarayıcı nasıl yazılır?

nextLine() yöntemi.

 1. java.util.* dosyasını içe aktarın;
 2. genel sınıf TarayıcıÖrneği {
 3. public static void main(String args[]){
 4. Tarayıcı girişi = new Tarayıcı(System.in);
 5. System.out.print('Adınızı giriniz:');
 6. Dize adı = in.nextLine();
 7. System.out.println('Ad: ' + isim);
 8. in.close();

Tarayıcıyı nerede kullanıyorsunuz?

Bir Android cihaz kullanıyorsanız, belgeleri taramanın en iyi yolu, Google Drive uygulaması , bu günlerde hemen hemen her Android cihazına önceden yüklenmiş olarak geliyor. Ana ekranın sağ alt köşesindeki + düğmesine dokunarak belgeleri doğrudan Google Drive'a tarayabilirsiniz.

Tarayıcının dezavantajları nelerdir?

Tarayıcıların Dezavantajları

 • Taranan Çıktı Kalitesi Değişebilir.
 • Tarayıcı Bakımı Pahalı Olabilir.
 • Tarayıcılar Nispeten Yavaş.

Tarayıcı neden algılanmıyor?

Bir bilgisayar, USB, seri veya paralel bağlantı noktası aracılığıyla kendisine bağlanan başka şekilde çalışan bir tarayıcıyı tanımadığında, sorun genellikle aşağıdakilerden kaynaklanır: güncel olmayan, bozuk veya uyumsuz aygıt sürücüleri . ... Yıpranmış, kıvrılmış veya arızalı kablolar da bilgisayarların tarayıcıları tanımamasına neden olabilir.

Tarayıcı algılanmadı nasıl düzeltirim?

Windows 10'da tarayıcı algılanmadı

 1. Tarayıcı kurulumunu kontrol edin.
 2. Donanım ve Aygıt Sorun Gidericisini çalıştırın.
 3. Windows Faks ve Taramayı Devre Dışı Bırakın ve Yeniden Etkinleştirin.
 4. Tarayıcıyı yeniden yapılandırın.
 5. Tarayıcı Sürücülerini Güncelleyin.

Tarayıcım neden bilgisayarıma bağlanmıyor?

Bağlantıyı Kontrol Edin

Kabloyu kontrol edin tarayıcı ve bilgisayarınız arasında her iki uçtan sıkıca takılı. Mümkünse, mevcut kabloyla ilgili sorunları test etmek için farklı bir kabloya geçin. Hatalı bir bağlantı noktasının suçlanıp suçlanmadığını kontrol etmek için bilgisayarınızdaki farklı bir USB bağlantı noktasına da geçebilirsiniz.

Bu telefonla nasıl tarama yapabilirim?

Belge tarama

 1. Google Drive uygulamasını açın.
 2. Sağ alttaki Ekle'ye dokunun.
 3. Tara'ya dokunun.
 4. Taramak istediğiniz belgenin fotoğrafını çekin. Tarama alanını ayarlayın: Kırp'a dokunun. Tekrar fotoğraf çekin: Mevcut sayfayı yeniden tara öğesine dokunun. Başka bir sayfa tarama: Ekle'ye dokunun.
 5. Bitmiş belgeyi kaydetmek için Bitti'ye dokunun.

Akıllı telefonumla nasıl tarama yaparım?

Telefonunuzla bir belge taramak için:

Telefonunuzda tarayıcı uygulamasını açın , ardından görünen talimatları izleyin. Kesin süreç uygulamanıza bağlı olacaktır, ancak genellikle cihazı doğrudan belgenin üzerine yerleştirmeniz ve ardından fotoğraf çekmek için cihazın kamerasını kullanmanız gerekir.

Adobe tarama ücretsiz mi?

Adobe Scan, belgelerinizi taramak için yeni bir ücretsiz uygulamadır. Belgeleri düzenlemek için Adobe Document Cloud'u kullanabilirsiniz, ancak bunun için abone olmanız gerekir. Uygulama ücretsizdir . İşte nasıl çalıştığı.