prodded'nin tanımı mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Vicky Haag
Puan: 4.7/5(67 oy)

1 : bir şeyle dürtmek için köpeği ayağıyla dürttü . 2: bir kişiyi veya hayvanı harekete geçirmek veya harekete geçirmek için O takıma katılmaya teşvik edildi. ürün.

Okumada proded ne anlama geliyor?

ile dürtmek veya yumruk atmak veya sanki sivri uçlu bir nesneyle. 2. (geçişli) harekete geçirmek veya harekete geçirmek.

Bir cümlede proded ne anlama geliyor?

fiil (nesneyle birlikte kullanılır), prod·ded, prod·ding. sivri bir şeyle veya sanki sivri bir şeyle dürtmek veya dürtmek : Dirseğimle dürttüm. dürterek uyandırmak veya kışkırtmak; dırdır etmek; kahretsin.Endülüs anlamı nedir?

Endülüs. / (ˌændəˈluːzɪə) / isim. S İspanya'nın bir bölgesi Akdeniz ve Atlantik'te, kuzeyde Sierra Morena, güneydoğuda Sierra Nevada ve aralarında verimli topraklar üzerinden akan Guadalquivir Nehri; Mağribi uygarlığının merkezi; 1981'de özerk bir bölge oldu.

Şüphecilik ne demektir?

1 : şüphe tutumu veya inanmazlığa eğilim ya genel olarak ya da belirli bir nesneye doğru. 2a : belirli bir alandaki gerçek bilgi veya bilginin belirsiz olduğu doktrini. b: şüphecilerin karakteristik özelliği olan askıya alınmış yargı, sistematik şüphe veya eleştiri yöntemi.

Üretilen | prodded'un tanımı

38 ilgili soru bulundu

Sürekli şüphe duyan kişiye ne denir?

şüpheci . / (ˈskɛptɪk) /

Her şeyi sorgulayan birine ne denir?

Her şeyi sorgulayan: alaycı .

Endülüs'ün İspanya'nın geri kalanından farkı nedir?

Endülüs tarihsel olarak bir tarım bölgesi İspanya'nın geri kalanına ve Avrupa'nın geri kalanına kıyasla. ... Bunlar arasında, İspanya'nın diğer bazı bölgelerinde de yaygın olan flamenko ve daha az ölçüde boğa güreşi ve Hispano-Mağribi mimari tarzları yer alıyor.

Endülüs'ü kim fethetti?

Scipio Africanus liderliğindeki Romalılar 210 ve 206 yılları arasında Endülüs'ü fethetti ve bölge sonunda Roma'nın Baetica eyaleti oldu.


Endülüs hangi dil konuşulur?

bu İspanyolcanın Endülüs lehçeleri (İspanyolca: Endülüs [andaˈluθ]; Endülüs: [ãndaˈluh, -ˈlʊ]) Endülüs, Ceuta, Melilla ve Cebelitarık'ta konuşulan bir dildir.

Poked ve prodded nedir?

'Durduruldum ve dürtüldüm' demek şu anlama gelir Bir tür istilacı ve sinir bozucu şekilde muayene edildim. .

Prodded cümle içinde nasıl kullanılır?

Proded cümle örneği

  1. Jonathan eve dönerken o kadar uzun süre sessiz kaldı ki Alex onu bir nedenden dolayı dürttü. ...
  2. Gabriel onun düşüncelerini dürttü. ...
  3. Brady onun sessizliğini dürttü. ...
  4. Onlara ulaşan ilk muhafız onu bir kılıçla dürttü. ...
  5. Weller, cevap vermeden önce onu gölgelere doğru dürttü.

Vericide proded ne anlama geliyor?

dürttü. dürtmek/ nazikçe itin .


Acınası bir kelime mi?

sf. İlham vermek ya da ağıt ya da pişmanlığı hak etmek ; içler acısı veya acınası.

hoşgörüyle ne demek?

: her ne isteniyorsa ondan zevk alınmasına izin vermek için bir istek hissetmek veya göstermek : hoşgörülü hoşgörülü ebeveynler. Hoşgörülü'den Diğer Sözler. hoşgörülü bir şekilde zarf.

Moors Afrikalı mı?

Onlar Kuzeybatı Afrika ve İber Yarımadası'nın Siyah Müslümanları ortaçağ döneminde. ... Moor terimi, Orta Çağ'da Müslümanları belirtmek için ilk kez Hıristiyan Avrupalılar tarafından kullanılan bir terimdir. Moors başlangıçta yerli Maghrebine Berbers idi.

Moors Endülüs'ü ne zaman yönetti?

Endülüs'ün bazı bölgelerini Moors yönetti 8. yüzyılın başlarından 15. yüzyılın sonlarına kadar – 800 yıllık tarih. Bölgenin en önemli ve en çok ziyaret edilen anıtlarından ikisi olan Alhambra ve Mezquita, Mağribi zamanlarından kalma, özellikle bugün görebildiğimiz açısından, onların mirası dikkate değerdi.


İspanya Mağribi egemenliğinde ne kadar kaldı?

İçin yaklaşık 800 yıl Moors, Granada'da hüküm sürdü ve neredeyse daha geniş bir bölgede Mağribi İspanya veya Al Andalus olarak tanındı.

Endülüs fakir bir bölge mi?

Endülüs'te nüfusun yaklaşık %40'ı yoksulluk sınırının altında yaşıyor . Yoksulluk 3.0, Yoksulluk ilerliyor adlı çalışma, bölgenin ülkenin en yüksek işsizlik oranına (%38,5) sahip olduğunu bildiriyor ve her dört yoksul İspanyoldan birinin Endülüslü olduğunu belirtiyor. ...

Endülüs hangi ülkededir?

Endülüs, İspanyol Endülüs, Comunidad Autónoma (özerk topluluk) ve tarihi bölge ispanya Huelva, Cádiz, Sevilla, Malaga, Córdoba, Jaén, Granada ve Almería eyaletlerini (illerini) kapsar.

Endülüs manzarası neden zeytin yeşili bir renge sahip?

Endülüs'ün zeytinlik manzaralarının olağanüstü doğası, yalnızca, Avrupa kıtasında insanlar tarafından dikilen en büyük ağaç yoğunluğu olan, büyük ölçekli olmaları nedeniyle değil, aynı zamanda tarihi öneminden de kaynaklanmaktadır. bu ağaçlar ve ürünleri (zeytin ve zeytinyağı) günlük hayatta edindikleri ...


Okunamayan bir kelime nedir?

Çözüm(Exveda Ekibi Tarafından)

Bir kelime ikamesidir okunaksız . İhmal edilebilir: dikkate almaya değmeyecek kadar küçük veya önemsiz. Okunmaz: okunacak kadar net değil.

Her zaman alan ve asla vermeyen kişiye ne denir?

terimi duyuyorum beleşçi çok fazla. Karşılığında hiçbir şey vermeden başkalarının cömertliğinden yararlanan kişi.

Soru sormaktan korkmayan birine ne denir?

korkmayan - Sözlük Tanımı : Vocabulary.com.