Tahiti ve bora bora aynı mıdır?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Matt Altenwerth
Puan: 4.6/5(8 oy)

Tahiti ve Bora Bora aynı mı? Peki, tam olarak değil . Her ikisi de bir grup adaya aittir, bu da onları birçok yönden çok benzer kılar. Bora Bora daha çok samimi bir üst düzey konum olsa da, Tahiti Fransız Polinezyası'ndaki en kentleşmiş adadır.

Tahiti ve Bora Bora aynı ülke mi?

Bora Bora muhtemelen en ünlüsüdür. Tahiti Adaları . Ada, Tahiti'nin hemen kuzeybatısında, Papeete'den uçakla bir saatten daha kısa bir mesafede yer almaktadır. ... Bora Bora, Pasifik Okyanusu'ndaki Fransız Polinezyası'nın Leeward Adaları'nın bir parçasıdır. Ziyaretçiler tropikal iklimi için gelir ve tatil köylerinde ve su üstü bungalovlarda kalırlar.

Hangisi daha güzel Tahiti veya Bora Bora?

Tahiti daha kentleşmiş bir adadır ve plajları Türkiye'dekiler kadar ünlü olmasa da Daha İyi Daha İyi , harika alışveriş alanları, gece hayatı, kültürel etkinlikler ve muhteşem açık hava etkinlikleri sunar. Bora Bora cennet denilince akla gelen görüntüdür. Daha samimi ve üst düzey bir ada.Tahitili Bora Bora nerede?

Bora Bora tam olarak nerede? ada yalan Tahiti'nin hemen kuzeybatısında , Papeete'den uçakla bir saatten az uzaklıkta. Havaalanı, adanın Motu Mete olarak bilinen küçük, ayrı bir bölümünde yer almaktadır.

Bora Bora'nın gerçek adı nedir?

Tahiti dilinde B harfi yoktur, dolayısıyla adanın gerçek adı Pora Pora , ilk doğan anlamına gelir. Batılılar, Bora Bora adını yanlış duydular ve kaldı! Şimdi cennetle eşanlamlı olan Bora Bora, hayalinizdeki balayı destinasyonu, doğrudan hayal gücünüzden koparılmış bir ada cenneti!

Tahiti ve Bora Bora

15 ilgili soru bulundu

Bora Bora neden bu kadar pahalı?

Bora Bora özel ve pahalı çünkü ulaşılması çok zor . Bora Bora'ya (günde sadece dört) sınırlı uçuş vardır ve hepsi Tahiti'den gelmektedir. Oteller az ve lüks olup, en düşük standart fiyatlar için gecelik 400-2000$ arasında değişmektedir.

Bora Bora'nın dini nedir?

Adada yerel bir kilise. Bora bora'nın ana dini hıristiyanlık 19. yüzyılda adaya getirilmiştir. Adanın adı aslında 'Bora Bora' değildi.

Hangisi daha iyi Fiji veya Bora Bora?

Maliyet ve diğer dünya çapındaki tüplü dalışlara gelince, Fiji en etkili seçimdir . Ancak adada su üstü bungalovlar ve macera istiyorsanız Bora Bora harika bir seçim.

Tahiti'den Bora Bora'ya tekne yolculuğu ne kadar sürer?

Haftada iki sefer var ve Papeete'den Huahine'ye yolculuk dokuz saat sürüyor; Raiatea'ya 11 saat, Tahaa'ya 12 saat ve 13 Bora Bora'ya. Bora Bora, Raiatea, Tahaa ve küçük Maupiti adası (Bora Bora'nın 40 mil batısında) arasında geçiş için daha konforlu bir feribot mevcuttur.


Hangisi daha iyi Bora Bora veya Maldivler?

Daha fazla medeniyet ve toplum hissetmek isteyen çiftler, Daha İyi Daha İyi 'haritanın dışında' hissetmekten ve kendilerine ait bir adaları varmış gibi hissetmekten hoşlanan çiftler ise Maldivler'e bayılacak. Ana paket servis: Bora Bora tatil köyleri, Maldivler'deki tatil yerlerinden daha fazla tatil yeri ve çok daha büyük hissedecek.

Tahiti mi yoksa Maldivler mi daha iyi?

Maldivler veya Tahiti : Hangisini ziyaret etmelisiniz? Her iki destinasyonda da harika plajlar ve pırıl pırıl lagünler bekleyin. Ancak Tahiti, manzara söz konusu olduğunda daha güzel, Maldivler ise deniz söz konusu olduğunda daha nefes kesici. ... Maldivler'de bir tatil de Tahiti'deki tatilden daha pahalı olma eğilimindedir.

Tahiti'ye gitmeye değer mi?

Bana göre evet o paraya deger . Tahiti'de bir haftada 20 bin dolar ya da sadece 5 bin dolar harcayabilir ve yine de hayatınızın en unutulmaz tatilini yaşayabilirsiniz. Biraz seyahat ettim ve Tahiti balayım şimdiye kadarkilerin en iyisiydi. Onu çok sevdik, bu yıl için bir dönüş yolculuğu planlıyoruz.

Bora Bora neden bu kadar popüler?

Bu dünyanın en güzel adası

Bora Bora'nın eşsiz coğrafyası, ömür boyu sürecek bir macera için mükemmel bir yer sağlar. Adanın volkanik geçmişi, büyük bir turkuaz lagün ve resifi etrafında bir dizi mercan yosunu (küçük adalar) ile çevrili Otemanu Dağı olarak bilinen dramatik bir zirve bırakmıştır.


Tahiti Hawaii'den daha mı iyi?

Özünde, Tahiti daha iyi bir tatil seçeneğidir harika plajlar istiyorsanız, dinlenmek, adaya atlamak ve farklı bir kültür yaşamak istiyorsanız. Buna karşılık, güneş, sörf, muhteşem yürüyüşler ve canlı bir gece hayatının yanı sıra tanıdık bir Amerikan havası istiyorsanız Hawaii seçiminiz olmalıdır.

Hangisi daha iyi Fiji veya Tahiti?

Ancak muhteşem bir manzara arıyorsanız o zaman Tahiti, Fiji'yi yendi . Tahiti'deki etkileyici dağ zirveleri ve muhteşem turkuaz lagünleri nefes kesicidir - Bora Bora gibi komşu adalarda daha da nefes kesicidir. ... Ancak önceliğiniz plajlarsa, Fiji daha iyi bir seçim olacaktır.

Bora Bora hangi dil konuşulur?

Bora Bora'daki ana diller şunlardır: Fransız ve Tahiti , ancak birçok insanın, özellikle tatil köyü çalışanlarının da İngilizce konuştuğunu göreceksiniz. Fransız Polinezyası rahat bir hızda hareket eder.

Tahiti - Bora Bora uçak bileti fiyatları ne kadar?

Papeete - Bora Bora uçuşları için ortalama fiyat CFPF11.038 . Papeete'den Bora Bora'ya gidiş dönüş uçuşların ortalama fiyatı 32.500 CFPF'dir.


Tahiti'den Bora Bora'ya tekne yolculuğu ne kadar?

4 cevap. Vapur sadece tahiti ve Moorea arasındadır. 30-45 dakika sürer (hangi tekneye bindiğinize bağlı olarak) ve ücretlidir. 15 dolar . Bora Bora'ya ulaşım 45-50 dakikalık bir uçuş.

Tahiti ve Bora Bora arasındaki fark nedir?

Tahiti ve Bora Bora aynı mı? Peki, tam olarak değil . Her ikisi de bir grup adaya aittir, bu da onları birçok yönden çok benzer kılar. Bora Bora daha çok samimi bir üst düzey konum olsa da, Tahiti Fransız Polinezyası'ndaki en kentleşmiş adadır.

Bora Bora'ya gitmek için en ucuz ay hangisidir?

Yüksek sezon Ağustos ve Eylül olarak kabul edilir. Bora Bora yönüne uçmak için en ucuz ay Şubat .

Bora Bora'da kaç gün kalmalısınız?

kalmanızı tavsiye ederiz 3-4 gün Bora Bora'da. Bu size bu güzel adayı ve denizin sunduğu tüm farklı zümrüt tonlarını keşfetmek için bolca zaman verir. Daha fazla zamanınız var mı, o zaman burada da geçirmeyi seveceksiniz, sadece Bora Bora'nın Fransız Polinezyası'nın en pahalı adası olduğunu unutmayın.


Bora Bora'ya gitmeye değer mi?

Evet, Bora Bora paraya değer . Bora Bora, dünyanın önde gelen ada destinasyonlarından biridir ve Otemanu Dağı'na bakan pahalı su üstü bungalovlarıyla tanınır. ... Ama çok pahalı olmasına rağmen, birçok kişi Bora Bora'da konaklamanın fiyatının buna değdiğini düşünüyor.

Bora Bora ne kadar pahalı?

Bora Bora'ya 7 günlük bir gezinin ortalama fiyatı Yalnız bir gezgin için 3.184 ABD doları , bir çift için 5.718 dolar ve 4 kişilik bir aile için 10,721 dolar. Bora Bora otelleri, gecelik ortalama 334 dolar ile 136 ila 684 dolar arasında değişirken, çoğu tatil kiralama, tüm ev için gecelik 120 ila 800 dolar arasında olacaktır.

Bora Bora'da konaklamak ne kadar tutar?

Bora Bora'da bir otelde konaklamak ne kadar tutar? Ortalama olarak, Bora Bora'daki 3 yıldızlı otellerin maliyeti gecelik $255 , ve Bora Bora'daki 4 yıldızlı oteller gecelik 1.008$'dır. Gerçekten özel bir şey arıyorsanız Bora Bora'daki 5 yıldızlı oteller gecelik yaklaşık ₺ 1.995 tutuyor (Booking.com fiyatlarına göre).

Bora Bora'da köpekbalıkları var mı?

Bora Bora'da birçok köpek balığı var. , insanlara yönelik saldırılar nadir olsa da. Yine de, Bora Bora'nın vatozlarından ve barakudalarından olduğu kadar onlardan da uzak durmak en iyisidir. Okyanustayken taş balıkları, kestaneler ve mercanın kendisinden kaynaklanan yaralanmaları savuşturmak için güvenilir ayak koruması kullanın.