Tablo sayfalandırılmış raporları destekliyor mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Rosie Auer
Puan: 4.7/5(54 oy)

Evet , Tableau sayfalandırılmış raporlamaya benzer bir şey üretebilir, sadece hikaye özelliğini (sayfa benzeri gezinme özelliğine sahiptir) kullanırsınız ya da panolarınızı bir tür kitap sayfaları gibi görünen sekme modunda veya bir ciltleyicideki bölüm sekmelerini beğenirsiniz.

Tabloda nasıl sayfalandırıyorsunuz?

Tableau'daki Tablolar İçin Nihai Kılavuz: Sayfalandırma

 1. Adım 1: Temel tabloyu oluşturun.
 2. Adım #2: Sayfalandırma için çerçeveyi oluşturun.
 3. Adım 3: Sol Oku oluşturun.
 4. Adım 4: Sağ Oku oluşturun.
 5. Adım 5: Sayfa gezginini oluşturun.
 6. Adım #6: Gösterge Tablosunu Oluşturun.
 7. Adım #7: Pano eylemleri ekleyin.

Tableau Raporlama için iyi mi?

Tableau yaygın olarak biri olarak kabul edilmektedir. görselleştirmeye hitap edecek en iyi raporlama araçları . Dolayısıyla hem bir raporlama aracı hem de bir veri görselleştirme aracıdır. Hem teknik hem de teknik olmayan kullanıcıların anlayabilmesi için ham verileri kolayca sindirilebilir görsellere dönüştürmeye yardımcı olur.Tableau hangi veri kaynaklarını destekliyor?

Tableau Masaüstü Veri Kaynakları

 • Tableau Sunucu Veri Kaynakları.
 • Aktiyen Matrisi*
 • Actian Vector 2.0 veya üzeri*
 • MySQL için Alibaba AnalyticDB.
 • Alibaba Veri Gölü Analitiği.
 • Alibaba MaxCompute.
 • Amazon Athena.
 • Amazon Aurora.

Tablonun sınırlamaları nelerdir?

Tableau Yazılımının Eksileri

 • Yüksek fiyat. ...
 • Esnek Olmayan Fiyatlandırma. ...
 • Zayıf Satış Sonrası Destek. ...
 • Güvenlik sorunları. ...
 • Doğru Kullanım için BT Yardımı. ...
 • Zayıf BI Yetenekleri. ...
 • Kötü Sürüm Oluşturma. ...
 • Yerleştirme Sorunları.

Tablo - Sayfalandırma

25 ilgili soru bulundu

Hangi Tablo Yapamaz?

Bununla birlikte, Tableau'nun hala birkaç sınırlaması vardır: Tableau, öncelikle görselleştirme ve temizlenmemiş verilerle çalışamaz . ... Veri Analistleri için eksik veri modelleme ve veri sözlüğü yetenekleri. Destek ekibi çok zayıf ve bazı kullanıcılar sorunu kendi başlarına çözmeleri gerektiğini söyledi.

Hangisi daha iyi Tableau veya Excel?

Tablo daha üstün görseller ve panolar söz konusu olduğunda ve Excel çok katmanlı hesaplamalar yapmak için ihtiyacımız olan bir elektronik tablo aracıdır.

8GB RAM Tableau için yeterli mi?

Intel Core i3/i5 veya AMD Athlon işlemci veya daha yenisi. 8 GB bellek (büyük veri kümeleri ve karmaşık çalışma kitaplarıyla başa çıkmak için) 5 GB minimum boş disk alanına sahip katı hal sürücü (SSD) diski.

Tableau için ne kadar RAM'e ihtiyacım var?

Intel Core i3/i5 veya AMD Athlon işlemci veya daha yenisi. 8GB bellek (büyük veri kümeleri ve karmaşık çalışma kitaplarıyla başa çıkmak için) Minimum 5 GB boş disk alanına sahip katı hal sürücü (SSD) diski.

Tableau'nun kendi veritabanı var mı?

Tableau Desktop yerleşik bir veritabanına sahip değil , bunun yerine farklı veri kaynaklarına (dosyalar, veritabanları vb.) bağlanır. Bir veri kaynağına bağlandıktan sonra, Tableau bu verileri hem sıkıştırılmış hem de sütunlu bir mağaza formatında temsil edilen bir Tableau Veri Özü dosyasına 'ayıklayabilir'.

Tableau ne işe yaramaz?

Tableau bir ETL motoru değil kötü verileri temizlemek için , ancak mevcut veri kaynaklarınızdaki eksik veya hatalı verileri belirlemede çok yardımcı olabilir. ... Metin tabloları oluşturmak için kullanılabilir, ancak 500 satırlık, 32 sütunlu ızgaranızı oluşturmak için yardım istiyorsanız, Tableau'yu yanlış şekilde kullanıyorsunuz.

Tableau bir ETL aracı mı?

Tablo Hazırlığı bir ETL aracı (Ayıkla Dönüştür ve Yükle) bu, çeşitli kaynaklardan veri çıkarmanıza, bu verileri dönüştürmenize ve ardından bu verileri analiz için bir Tableau Veri Özü'ne (çıktı motoru olarak yeni Hyper veritabanını kullanarak) çıkarmanıza olanak tanır.

Tableau, PDF raporları oluşturabilir mi?

Aboneliğe yeni PDF eki ile kullanıcılar, aboneliklerdeki PDF ekini ve çalışma kitaplarındaki Kullanıcı Filtrelerini birleştirerek Tableau'da kolayca bir rapor ayırma iş akışı oluşturabilir.

Tabloda sayfalama mümkün mü?

Sayfalandırma, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve Tableau panolarında tabloların kapladığı alanı en aza indirmek için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. Bu taktiği uygulayarak, sayfayı çevirmek için kullanıcı başka bir satır kümesine.

Sayfalar tabloda ne yapar?

Sayfa rafı. Sayfalar rafı şunları sağlar: belirli bir alanın bir görünümdeki verilerin geri kalanını nasıl etkilediğini daha iyi analiz edebilmek için bir görünümü bir dizi sayfaya bölersiniz . Sayfalar rafına bir boyut yerleştirdiğinizde, boyuttaki her üye için yeni bir satır eklemiş olursunuz.

Sayfalandırma programlama nedir?

Sayfalandırma (şimdiki değeri) büyük bir veriyi daha küçük ayrı sayfalara bölmek için kullanılan bir işlem , ve bu işlem sayfalama olarak da bilinir. Sayfalandırma, web uygulamaları tarafından yaygın olarak kullanılır ve Google'da görülebilir.

Tableau'nun ücretsiz bir sürümü var mı?

Herkese açık verilerin etkileşimli görselleştirmelerini oluşturun, yayınlayın ve paylaşın— hepsi bedava .

Tableau bir sunucu gerektiriyor mu?

Tableau kullanımı için Tableau Sunucusuna ihtiyacınız yoktur. Masaüstü! Tableau sunucusunun avantajı, işbirliği özelliklerini kullanmak ve panoları kuruluş içinde kolayca dağıtmak istiyorsanız ortaya çıkar.

Tableau için en iyi laptop hangisidir?

2021'de Veri Bilimi ve Veri Analizi için En İyi 8 Dizüstü Bilgisayar - İncelemeler

 • Dell i5577-5335BLK-PUS Inspiron 15' Dizüstü Bilgisayar.
 • Apple 15' MacBook Pro.
 • Lenovo Ideapad Y700 17 Dizüstü Bilgisayar.
 • ASUS VivoBook İnce ve Hafif Oyun Dizüstü Bilgisayarı.
 • Dell XPS9560-7001SLV-PUS 15,6' Oyun Dizüstü Bilgisayarı.
 • Lenovo 320 İş Dizüstü Bilgisayarı.
 • Acer Aspire R15 2'si 1 Arada Dizüstü Bilgisayar.

Tableau'nun Java'ya ihtiyacı var mı?

Tableau Server Open JDK kullanır (Sunucu kurulumuna dahildir ve başka bir şeyle değiştirme seçeneği yoktur). Tableau Desktop ve Reader Java kullanmaz.

Tableau GPU kullanıyor mu?

veri alma ve depolama artık çok hızlı. Ancak GPU'da Tableau ile bir süper hızlı yüksek etkileşimli görselleştirme aracı . Özellikle büyük ölçekli jeo-uzamsal analitik üzerinde çalışıyorsanız farkı görecek ve hissedeceksiniz.

Tableau Desktop birden fazla çekirdek kullanıyor mu?

Birleştirilmiş Sorgular

Tableau Data Engine'deki büyük iyileştirmeler, ekstrelerin önemli ölçüde daha hızlı sorgu sonuçlarına yol açar. Veri Motoru Vektörleştirme ve Paralel Toplama, günümüzün özelliklerinden tam olarak yararlanıyor çok çekirdekli ve çok iş parçacıklı CPU'lar .

Tableau Excel'den daha mı zor?

Verileri keşfetme ve içgörüleri bulma yeteneği, Excel ve Tableau'nun büyük ölçüde farklılık gösterdiği yerdir. ... Bu, verileri derinlemesine inceleme sürecinin daha az esnek olmasına neden olur ve bilgileri ayrıntılı bir düzeyde keşfetmek daha zor .

Excel, Tablonun Yapamadığı Ne Yapabilir?

Hem Excel hem de Tableau, kullanıcıların güzel görünümlü, temel çizelgeler ve grafikler oluşturun , ancak süreç Tableau'da daha basittir. Tableau, alanları yalnızca sürükleyip bırakarak gelişmiş grafikler oluşturabilir. Oluşturulduktan sonra, grafik veya grafik tek tıklamayla farklı bir görselleştirmeye dönüştürülebilir.

Hangisi daha iyi Tableau veya python?

arasındaki en büyük fark piton ve Alteryx veya Tableau, Python'un bir programlama dili olmasıdır. Tableau ve Alteryx görsel analiz araçlarıdır. Kullanıcıların Tableau veya Alteryx kullanmak için kod yazabilmelerine gerek yoktur. ... Python, makine öğreniminde (Alteryx'ten daha iyi) son derece iyidir ve otomasyonda üstündür.