Hindi tırıs koşusu nedir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Karina McLaughlin
Puan: 4.1/5(21 oy)

Bir hindi tırıs yarışı (genellikle) eğlenceli bir koşu Şükran Günü yemeklerinden önce kalori yakmak isteyen katılımcılar için her yıl düzenlenen bir koşu yarışı.

Hindi tırıs koşusu nedir?

Türkiye tırısları, genellikle uzun mesafeli koşu yarışlarıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nde Şükran Günü'nde veya çevresinde düzenlenen . Adı, hindinin Şükran Günü yemeğinin ortak bir parçası olarak kullanılmasından türetilmiştir. ... Buffalo, New York'ta hala devam eden yıllık bir etkinlik olan belgelenmiş en eski hindi tırıs, 1896'ya kadar uzanıyor.

Hindi tırıs nasıl başladı?

Bu günlerde Türkiye Trots, kuşun kendisi kadar bir Şükran Günü geleneğidir. Ama nereden geldiler? 1896'da altı koşucu küçük, toprak bir yoldan aşağı indi , ilk Türkiye Trot'u olacak şeyi tamamlıyor. Bir asırdan fazla bir süre sonra, artık ülke çapında bir fenomendir.



Hindi tırıs oyunu nasıl oynanır?

Türkiye Trot Oyunu

  1. Bir çocuk Avcı olarak seçilir, diğerleri hindidir.
  2. Avcı'ya 3 hula hoop ('Türkiye Tuzakları') verilir.
  3. Tüm hindiler kaçıp saklanırken Avcı gözlerini kapatacak ve 20'ye kadar sayacak.
  4. Avcı 20 yaşına geldiğinde hindileri aramaya başlayacaktır.

Hindi tırıs 2020 nedir?

Türkiye Trot San Antonio Gıda Bankası'nın yıllık 5K yürüyüş/koşu tatillerde aileleri beslemek için para topluyor. H-E-B'nin Arsenal kampüsündeki Komutan Evi'nin önünde başlayıp, rota şehir merkezinden ve Tarihi Kral William Mahallesi'nden geçecek.

Türkiye Trot Şükran Günü 2020 | 5k yarışı | Vahşi Türkiye

45 ilgili soru bulundu

Türkiye Trot kaç mildir?

ABD Atletizm'e göre, onaylanmış hindi tırıs yarışları 3,1 (5K) ila 26,2 mil . Ancak çoğu, 3,1 ila 8 mil arasında koşuyor.

Türkiye Trot'ta koşmanın maliyeti nedir?

Maliyetler 10 ila 15 dolar . New York City Türkiye Trot: Şükran Günü ile 29 Kasım arasında 5K, 10K veya yarı maraton koşmak veya yürümek için kendi parkurunuzu seçin.

Türkiye Trot'u kim başlattı?

Türkiye Trot resmi olmayan bir şekilde 1977'de başladı. Pinellas County Batı Florida Y Koşucular Kulübü Tarpon Springs'deki Howard Park'ta. 1979'da, Clearwater'da bulunan Clearwater Kıdemli Lisesi stadyumuna Şükran Sabahı olarak değiştirildi ve 995 koşucu katıldı.

Türkiye Trot ne zaman popüler oldu?

Hindi tırıs, Türkiye'de popüler hale getirilen bir danstı. 1900'lerin başı . Turkey Trot, Scott Joplin'in Maple Leaf Rag'ı gibi 1900'den 1910'a kadar olan on yılda popüler olan hızlı ragtime müziği için yapıldı.


Türkiye Trot parası nereye gidiyor?

GELİRLER YMCA TÜRKİYE TROT

Fort Worth YMCA Türkiye Trot'tan elde edilen gelirler, Y'nin çocuk bakımı, su güvenliği dersleri, yaz kampı, gençlik sporları, sağlık programları, kıdemli katılım, gıda güvensizliği ve daha fazlasını içeren çeşitli programlarını destekler.

Hindi tırısını nasıl gübrelersiniz?

Gübre Çay Karışımı

5 galonluk kovayı suyla doldurun ve bir gece bekletin . Bu, büyüklüğüne bağlı olarak 5 ila 10 çalı yapmak için yeterlidir. Bitkilerin üzerine döktükten sonra sulayın. Bu karışım diğer çalı ve ağaçlarda kullanılabilir.

Türkiye Trot diye bir dans var mı?

1909'da, hindi tırıs olarak bilinen bir dans adımı Amerika'da icat edildi ve ragtime müziği ile popüler hale geldi.

hindi Truva nedir?

Truva (Türkçe: Truva veya Troya) şimdi kuzeybatı türkiye'de bulunan antik bir şehir , Homeros'un epik şiiri İlyada'da meşhur olmuştur. ... Bugün dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerin gözdesi olan bir ören yeridir ve Türk milli parkı olmasının yanı sıra UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir.


5K ne kadar uzak?

5K koşusu 3.1 mil . Mesafe gözünüzü korkutmasın. 5K koşusu, yeni başlayanlar için harika bir mesafedir. Sadece iki ayda bir 5K koşusuna hazırlanabilirsiniz.

Türkiye Trot'u kaç kişi yönetiyor?

Türkiye Trots hala çok sayıda iken (2019'da 488 ve 2018'de 408'e kıyasla 458 Şükran Günü yarışı), katılım %70 düştü. 156.380 koşucu Bir yıl önceki 538.359'a kıyasla.

Mil olarak 10K nedir?

10K yarışı olan 6,2 mil , daha fazla zorluk arayan deneyimli koşucular için idealdir. Yarı maratondan sonra en popüler ikinci yarıştır ve güç, enerji ve dayanıklılığı dengeleyen bir fitness seviyesi gerektirir.

ABD'de kaç tane hindi tırıs var?

Dış+'ya kaydolduğunuzda yayınladığımız her şeye erişin. Amerikalılar, 1896'da Buffalo, New York'taki ilk yarıştan başlayarak 123 yıldır mütevazı hindi tırıslarına katılıyor. binden fazla farklı koşu ülke genelinde.


2020'de hindi tırısımı olacak mı?

S) America's Turkey Trot'u ne zaman çalıştırmam gerekiyor? Şükran Günü, 26 Kasım 2020 . Ancak sanal bir yarışla bu tarih işe yaramazsa yine de katılabilirsiniz. İstediğin zaman istediğin yere koşabilirsin!

Hindi tırıs yürüyebilir misin?

Yürüyebilir, koşabilir, ay yürüyüşü yapabilir veya atlayabilirsiniz. Sadece dışarı çık ve bizimle biraz eğlen!

Sanal hindi tırıs nasıl çalışır?

Ancak Güney Kaliforniya'daki çoğu hindi tırısları, yarış geleneğini sanal koşularla canlı tutuyor. Bir tane yapmadıysanız, işte nasıl çalıştığı: Kaydolun ve ardından kişisel 5K veya 10K'nız için rota, saat ve tarihi seçin . COVID-19 balonunuzda tek başınıza veya biriyle birlikte koşabilirsiniz, ancak bir grup halinde koşamazsınız.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Şükran Günü'nde hindi tırıs veya benzeri yarışlara katılan kişiler tarafından kaç kalori yakılır?

Türkiye Trot'larının çoğu yaklaşık üç mildir, yani muhtemelen sadece etrafta yanacaksınız 300 kalori bir yarış sırasında DuPrey diyor. Bu, ikinci yardım için giderseniz 3.000 kaloriyi kolayca aşabilen ortalama Şükran Günü yemeğine eşit değildir.


Şükran Günü'nde kaç kalori tüketilir?

Kalori Kontrol Konseyi'ne göre, mezeler ve tatlılar için ortalama bir Amerikalı, Şükran Günü yemeğinde 3.000'den biraz fazla kalori ve 150 gram yağ tüketiyor.