Snowdon Dağı'nın tepesinde bir bar var mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Raphael Cummerata
Puan: 4.3/5(75 oy)

Manzaralı bir bira içmekten hoşlanan herkes artık şuraya gidebilir: Snowdon Dağı'nın tepesindeki yepyeni ziyaretçi merkezi ve kafe . ... Zirveye ulaşmak için gerçekten bir teşvike ihtiyacı olan yürüyüşçüler için, lisanslı kafe, canlanmaya ihtiyacı olanlara sert bir içecek sunabilir.

Snowdon'un tepesinde bir restoran var mı?

Zirve kafe çeşitli sıcak ve soğuk içecekler ve el tipi atıştırmalıklar satmaktadır. Sıcak Galli hamur işlerinden taze pişmiş keklere kadar, Hafod Eryri İngiltere ve Galler'deki en yüksek yakıt ikmali istasyonudur.

Snowdon'un tepesindeki tuvaletler açık mı?

Tuvaletler açık mı? Tüm Milli Park'a ait ve Belediye tuvaletleri açıktır ve artan bir temizlik programına sahiptir. Ancak lütfen unutmayın Snowdon zirvesindeki tuvaletleri İÇERMEZ . Hafod Eryri (dağın tepesindeki kafe ve bina) bu yılın geri kalanında kapalı kalacak.Snowdon'un yarısında bir kafe var mı?

Bir yaz hafta sonu Llanberis Yolu boyunca Snowdon'a doğru yürüyorsanız, buradan bir şeyler atıştırabilecek kadar şanslı olabilirsiniz. Halfway House kafe ki, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yolun yarısında bulacaksınız.

Kafeyi Snowdon'a kim inşa etti?

tarafından inşa edildi ünlü Galli mimar Clough Williams-Ellis ve 1936'dan beri orada durmuş, nesiller boyu ziyaretçilere barınak ve içeceklerle hizmet vermiştir. Ancak Snowdon'un tepesindeki bina Prens Charles tarafından bir gecekondu mahallesi olarak tanımlandı ve Snowdonia Derneği'nin başkanı John Disley tartışılacak biri değil.

Snowdon Dağı Efsanesi ve Galler'deki En Yüksek Pub

31 ilgili soru bulundu

Snowdon'a tırmanmak zor mu?

Hepsi olarak sınıflandırılır 'zor, yorucu yürüyüşler ' ve oldukça formda olsanız bile oraya gidip gelmek için en az 6 - 8 saat izin vermelisiniz. Snowdon Walks uygulamasını indirerek önceden plan yapın.

Snowdon'a tırmanmak için para ödemeniz gerekiyor mu?

Snowdon'a tırmanmanın maliyeti nedir? Bedava . Mutlu bir şekilde ücretsiz. Snowdonia Ulusal Parkı'na ücretsiz giriş var, tırmanma ücreti yok ve park yeri konusunda biraz şanslıydık - park yerinde sayaç bozuktu, bu yüzden ödeme yapmak zorunda kalmadık.

Snowdon Dağı'nda ölen var mı?

Bir kişi düştükten sonra öldü Snowdon Dağı'nda ünlü bir sırt. 24 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00'den kısa bir süre önce olay yerine Llanberis Dağ Kurtarma Ekibi (MRT) çağrıldı.

Snowdon Dağı'nda yukarı ve aşağı yürümek ne kadar sürer?

Her şey hangi rotayı seçtiğinize bağlı, ancak bir yere gitmeniz gerekiyor 5-7 saat arası zirveye ulaşmak ve geri aşağı yürümek için (ya da Snowdon Dağı Demiryolunu zirveye çıkarırsanız sadece 1 saat!). Her birinin ne kadar süreceğini ve hangi mesafeyi kat edeceğinizi görmek için aşağıdaki rotalara göz atın.

Sadece dönüp Snowdon'a tırmanabilir misin?

bir yıldan fazla bir süre önce. İyi bir temel dağcılık bilgisine ve biraz deneyime sahip olduğunuz sürece, evet, sadece ortaya çıkın ve herhangi birini seçin. Crib Goch dışındaki popüler rotalar .

Ya Snowdon'da tuvalete ihtiyacım olursa?

Gerçekten gitmeniz gerekiyorsa, yürüdüğünüz yoldan iyice uzaklaşın, mahremiyet için bir şeyler bulun, mümkün olan en iyi çukuru kazmak için elinizden geleni yapın, işinizi yapın ve sonra üzerini örtün. Eğer kullandıysanız yakmanız gereken tuvalet kağıdı veya dokular ve onları gömün veya ideal olarak yanınızda götürün. Onları asla geride bırakmayın.

Snowdon'un dibinde tuvalet var mı?

Çoğu dağın aksine, Snowdon'un bir ziyaretçi merkezi var zirve de , bir kafe ve tuvaletler ile.

Snowdon'da nereye işiyorsun?

Var Snowdon'un tepesindeki tuvaletler - ama çok az (temelde hiçbiri) 1000 feet yükseklikte çalılar var.... Kafenin yarısında tuvalet varken/tuvaleti varken, onu kullanabileceğinize güvenemezsiniz... Çeşitli raporlar duyuyorsunuz: ücretsiz bir şey satın alırsanız / 50p'dir / bloke edilir. Şanslı olabilirsin!

Snowdon'un tepesinde evlenebilir misin?

Düğün resepsiyonunuzu Snowdonia'da planlıyorsanız, Kraliyet Victoria olabilir Size sadece nikah töreni değil, aynı zamanda sivil nikah ruhsatımız da var, böylece tek çatı altında evlenebilir ve resepsiyona sahip olabilirsiniz!

Tren Snowdon'un tepesine mi çıkıyor?

Nereye gideriz? Llanberis köyündeki istasyondan ayrılmak, trenler deniz seviyesinden 1.085 m yükseklikteki Snowdon Zirvesi'ne seyahat ediyor . Zirveye seyahat, mayıs ve ekim sonu arasındadır - hava müsait olduğunda.

Snowdon'a tırmanırken kaç kalori yakıldı?

#3 – Snowdon yakıtı

etrafı yakacaksın 2.000 kalori Snowdon'a tırmanmak. Gün boyunca enerjinizi yenilemek için yeterince yiyecek toplayın. Ancak, çok fazla almayın.

Yeni başlayanlar Snowdon'a tırmanabilir mi?

Ancak şunu bilmelisiniz ki yeni başlayanlar için Snowdon rotası yok ya da Snowdon'a kolay yürüyüşler. Hepsi ZOR. ... Snowdon'da yürümek 4 ila 8 saatinizi alacak ve ertesi gün bunu hissedeceksiniz!

Snowdon'a tırmanmak için ne kadar formda olmalısınız?

olan herkes sağlık sorunu olmayan makul bir şekilde 8 saatin altında Snowdon'da yukarı ve aşağı yürüyebilmelidir . Özellikle yürüyüş için 'eğitim' yapmanıza gerek yok, ancak elbette önceden fazladan yokuş yukarı yürümek yardımcı olacaktır ve ne kadar zinde olursanız o kadar çok keyif alırsınız!

Snowdon Ranger yolu ne kadar zor?

Düzenli Snowdon Sherpa otobüsleri, Welsh Highland Demiryolu'nun yanı sıra geçmişten geçiyor. Snowdon'a tırmanan en zor rotalardan biri olmasa da, hala oldukça zorlu . Snowdon Ranger yolu, orijinal dağ rehberlerinden biri olan John Morton'un adını almıştır.

Snowdon'un zirvesi ne kadar soğuk?

Zirvedeki ortalama sıcaklık sadece 5 derece civarında , bu yüzden bir T-Shirt ve şortla tırmanmayı planlıyorsanız, üst kısımda oldukça üşüyeceksiniz. Ayrıca yağmur yaşama olasılığınız daha yüksektir - Snowdon yılda yaklaşık 3 metre yağmur alır - ve kendinizi kalın bir bulutun içinden tırmanırken bulabilirsiniz.

4 yaşındaki bir çocuk Snowdon'a tırmanabilir mi?

Yaşları 6 ve 11 ; çok aktif ve fit çocuklar. C. Snowdon'da 1 yaşında (bebek taşıyıcısında) çocuklarla birlikteydik ve onları 4/5'ten yukarı çıktık, sorun değil.

İngiltere'de tırmanması en zor dağ hangisidir?

Ben Nevis , Lochaber

Takma adı The Ben olan bu, deniz seviyesinden 1345 metre yükseklikte, Birleşik Krallık'ta üstlenebileceğiniz en yüksek ve en zorlu dağ görevlerinden biridir.

Ben Nevis'e mi yoksa Snowdon'a mı tırmanmak daha zor?

Snowdon 1085m 1345 m yüksekliğindeki Ben Nevis'e kıyasla yüksek. ... Snowdon sizi 6 saat sürdüyse, Ben Nevis 8 saatinizi alacaktır. (Pyg Pistindeki Pen y Pass'tan 5,9 km'lik 870m'lik bir çıkış vardır.) Ben Nevis'e çıkan çoğu insan tepeye çıkıp iner.

Snowdon'a tırmanmak için izne ihtiyacınız var mı?

Galler'in en yüksek dağı olan Snowdon'a tırmanmak isteyenler artık park yerlerini önceden ayırtmak için gerekli Alanın istila edilmesini önlemek için.

Geceleri Snowdon'a tırmanabilir misin?

Snowdon Ayışığı Yürüyüşü, kaçırılmaması gereken bir akşam. Galler'in en yüksek dağı olan Snowdon'a tırmanın, alacakaranlıkta ve zirveden nefes kesici bir gün batımının tadını çıkarın (hava izin verirse). Daha sonra baş meşalelerimizi açarız ve karanlıkta aşağı ineriz!