Seysara doğum kontrolünü etkiler mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Shyanne Grady
Puan: 4.7/5(25 oy)

Oral Hormonal Kontraseptifler SEYSARA'nın klinik olarak anlamlı bir etkisi yoktur. etinil estradiol ve noretindron asetat içeren oral kontraseptiflerin etkinliği hakkında [bkz. Klinik Farmakoloji (12.3)].

Seysara'nın yan etkileri nelerdir?

Seysara, aşağıdakiler de dahil olmak üzere ciddi yan etkilere neden olabilir:

  • Doğmamış bir bebeğe zarar. ...
  • Kalıcı dişlerde renk değişikliği. ...
  • Yavaş kemik büyümesi. ...
  • İshal. ...
  • Merkezi sinir sistemi etkileri. ...
  • Beyin çevresinde artan basınç (kafa içi hipertansiyon). ...
  • Güneş ışığına duyarlılık (fotosensitivite).

Seysara ile ne alamazsınız?

Bu ilacı almadan önce

Alerjiniz varsa Seysara'yı almamalısınız. saresiklin veya demeclocycline, doxycycline, minocycline, tetracycline veya tigecycline gibi benzer antibiyotikler.Tetrasiklin doğum kontrolünü nasıl etkiler?

Tetrasiklin kullanırken östrojen içeren doğum kontrol hapları (doğum kontrol hapları) düzgün çalışmayabilir. Planlanmamış gebelikler olabilir . Tetrasiklin alırken farklı veya ek bir doğum kontrol yöntemi kullanmalısınız.

Seysara bir antibiyotik midir?

Bu ilaç, olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. tetrasiklin antibiyotikler . Derideki belirli bakterilerin büyümesini yavaşlatarak veya durdurarak çalıştığı düşünülmektedir. Ayrıca akne lezyonlarının neden olduğu kızarıklığı ve şişmeyi azaltabilir. Bu antibiyotik sadece bakteriyel enfeksiyonları tedavi eder.

Seysara

37 ilgili soru bulundu

Seysara'da ne kadar kalabilirsiniz?

SEYSARA, 9 yaş ve üzeri kişilerde orta ila şiddetli akne vulgaris tedavisinde kullanılan reçeteli bir ilaçtır. SEYSARA, enfeksiyonların tedavisi veya önlenmesi için kullanılmamalıdır. SEYSARA'nın daha uzun süre kullanım için güvenli ve etkili olup olmadığı bilinmiyor. 12 haftadan fazla .

Seysara'yı ne kadar süre almalıyım?

12 hafta sonra iyileşme olmazsa SEYSARA ile tedaviyi yeniden değerlendirin. SEYSARA'yı günde bir kez alın , yemekli veya yemeksiz. Özofagus tahrişi ve ülserasyon riskini azaltmak için SEYSARA'yı yeterli miktarda sıvı ile uygulayınız.

Tetrasiklin doğum kontrolünü iptal eder mi?

Amerikan Dermatoloji Akademisi Dergisi'nde yapılan bir araştırma, aşağıdakileri buldu: antibiyotikler kullanımı etkilemez hormonal kontraseptifler: ampisilin, siprofloksasin, klaritromisin, doksisiklin, metronidazol, ofloksasin, roksitromisin, temafloksasin ve tetrasiklin.

Metronidazol doğum kontrolünü iptal eder mi?

Metronidazolün hormonal doğum kontrolünün etkinliğini azalttığı bilinmemektedir. . Trichomoniasis tedavisi için düzenli cinsel partneriniz de tedavi edilmelidir. Hamileyseniz veya emziriyorsanız, metronidazolden kaçınılmalıdır. Bu ilacı almadan önce doktorunuza söyleyiniz.

Topikal antibiyotikler doğum kontrolünü etkileyebilir mi?

Topikal antibiyotikler doğum kontrol hapının etkinliğini etkilemez .

Çok fazla Seysara alırsan ne olur?

Çocuk doğurma potansiyeli olan bir kadınsanız ve fazla kiloluysanız veya kafa içi hipertansiyon geçmişiniz varsa, kafa içi hipertansiyona yakalanma olasılığınız daha yüksek olabilir. Seysara'yı almayı bırakın ve varsa hemen sağlık uzmanınıza bildirin. bulanık görme, görme kaybı veya baş ağrısı var .

Seysara ne işe yarar?

SEYSARA kullanılan bir ilaçtır. belirli orta ila şiddetli akne vulgaris türlerini tedavi edin 9 yaş ve üstü hastalarda. Akne vulgaris, yağlı cilt, siyah nokta veya beyaz nokta, sivilce ve bazen yara izi ile karakterize bir cilt hastalığıdır.

Seysara mantar enfeksiyonlarına neden olabilir mi?

Seysara'nın yaygın yan etkileri şunlardır: mide bulantısı ve . vajinal mantar enfeksiyonları .

Seysara seni yorabilir mi?

Uyuşukluk veya başınız dönebilir . Bu ilacın sizi nasıl etkilediğini bilene kadar araba kullanmayın, makine kullanmayın veya zihinsel uyanıklık gerektiren herhangi bir şey yapmayın.

Seysara, doksisiklinden daha mı iyi?

Seysara Minocycline veya Doxycycline'dan daha mı iyi? Önerecek bir kafa kafaya çalışma yok Seysara akne tedavisinde minosiklin veya doksisiklinden daha iyidir.

Seysara için jenerik nedir?

Seysara (saresiklin) bir tetrasiklin antibiyotiktir. Akne tedavisinde kullanılır. Seysara, karşılaştırılabilir ilaçlardan daha az popülerdir. Şu anda Seysara için genel bir alternatif yok .

Doğum kontrolünü ne iptal eder?

Bir dozu kaçırmak, doğurganlık dönemlerinde kaçınmamak veya doğum kontrol yönteminizi zamanında değiştirmemek etkinliği azaltabilir. sahip olmak fazla kilolu veya obezite ve bazı ilaçlar almak etkinliği de azaltabilir.

Antibiyotikler doğum kontrolünü iptal eder mi?

Çoğu antibiyotik doğum kontrolünü etkilemez . Artık hormonal kontrasepsiyonla etkileşime giren ve onu daha az etkili kılan tek antibiyotik türünün rifampisin benzeri antibiyotikler olduğu düşünülüyor. Bunlar, tüberküloz ve menenjit dahil olmak üzere hastalıkları tedavi etmek veya önlemek için kullanılabilir.

Metronidazol ile muz yiyebilir misin?

Alkol, avokado, muz, çikolata, salam

Karıştırma bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan metronidazol (Flagyl) ve linezolid (Zyvox) gibi ilaçlar içeren bu maddeler.

Hangi antibiyotikler doğum kontrol haplarını etkiler?

Şimdiye kadar, çalışmaların doğum kontrolünü engellediğini gösteren tek antibiyotik, rifampin (Rifadin) , tüberküloz tedavisinde kullanılan bir ilaç. Rifampin düzensiz dönemlere neden olur. Doğum kontrolünüzü doğru şekilde kullansanız bile hamile kalma riskinizi artırır.

Doğum kontrolünde doksisiklin alabilir misin?

Bu mineralleri içeren ürünleri doksisiklin aldıktan sonraki 2 saat içinde alırsanız, bu ilaçlar doksisiklin etkinliğini azaltabilir. Doğum kontrol hapları da aynı zamanda çalışmayabilir Eğer doksisiklin alıyorsanız. Bu ilacı alırken diğer doğum kontrol yöntemlerini kullanın.

Tetrasiklin içinde penisilin var mı?

Drugs.com tarafından

Tetrasiklinler penisilinlerle ilgisizdir ve bu nedenle aşırı duyarlı hastalarda alınması güvenlidir. Diğer alakasız antibiyotikler arasında kinolonlar (örn. siprofloksasin), makrolidler (örn. klaritromisin), aminoglikozitler (örn. gentamisin) ve glikopeptidler (örn. vankomisin) bulunur.

Seysara'dan sonuçları görmek ne kadar sürer?

Gerçek insanlarda farkı görün.

Göze çarpan sonuçlar 3 hafta kadar erken .

Seysara C diff'e neden olabilir mi?

Antibiyotikler (Seysera için geçerlidir) kolit

Antibakteriyel tedavi, kolonun normal florasını değiştirerek, A ve B toksinleri CDAD gelişimine katkıda bulunan C difficile'nin aşırı büyümesine yol açar.

Seysara ile ibuprofen alabilir miyim?

ibuprofen arasında herhangi bir etkileşim bulunamadı. ve Seysara.