Rezil ünlü demek mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sormuş: Sylvester Marks
Puan: 4.7/5(38 oy)

Ünlü, 'yaygın olarak bilinen' anlamına gelir ,' rezil ise 'en kötü türden bir üne sahip olmak' anlamına gelir. Bu kafa karıştırıcı olabilir, çünkü önek genellikle bir karşıtlık veya olumsuzlama anlamına gelir, ancak aynı zamanda 'içe dönük' veya 'tamamen' anlamına da gelebilir. Bu nedenle rezil 'ünlü değil' anlamına gelmez.

Rezil ünlünün zıttı mı?

Kelime rezil ünlünün zıttıdır! Nasıl ki ünlünün zıttı belirsiz olmak yerine itibarsızsa ve sıcağın zıttı sıcak olmamak yerine soğuksa, ünlünün ('iyi' üne sahip olmak) zıttı da rezildir ('kötü' üne sahip olmak, kötü şöhrete sahip olmak, kötü üne sahip olmak. ).

Ünlü olmak ve rezil olmak arasındaki fark nedir?

Ünlü, yaygın olarak bilinen anlamına gelirken, kötü şöhretli anlamına gelir en kötü türden bir üne sahip olmak . Örneğin, bir şeyin/birinin ünlü veya popüler olduğu için ünlü olduğunu söylersiniz.Kötü şöhretli olarak adlandırılmak ne anlama geliyor?

rezilliğin Tam Tanımı

1 : en kötü türden bir üne sahip olmak : kötü şöhretli bir hain. 2: rezilliğe neden olmak veya getirmek: rezil bir suç. 3: rezillik getiren bir suçtan hüküm giymiş.

Kötü şöhretli olmak iyi mi?

Bu kelimeyi 'iyi' anlamda kullanamazsınız. İyi bilinen bir şey hakkında 'rezil' kelimesini kullanmak, kötü bir şey olduğunu söylemek . 'Kötü, rezil, kötü, rezil, çok yanlış' vb. anlamları vardır. Başka bir anlamı yoktur.

Ünlü, Meşhur ve Meşhur

42 ilgili soru bulundu

Kötülük iyi mi kötü mü?

rezillik kötü veya kötü bir üne sahip olma durumu -kötü olma durumu. ... Rezillik genellikle kötü şöhretli olma durumu veya niteliği olan kötü şöhretli (ünlü veya olumsuz bir nedenle iyi bilinen) kelimesiyle eşanlamlı olarak kullanılır.

Kötü şöhret kötü anlamına mı geliyor?

İlk olarak 14. yüzyılda kaydedilen rezil, kötü şöhretli Latin infamis'ten gelen bir sıfattır. Bilinen bir kişiyi, yeri veya bir şeyi tanımlamak için kullanırız. son derece kötü bir üne sahip olduğu için . Aynı zamanda kötü bir itibarı hak etmek veya buna neden olmak anlamına da gelebilir, tiksindirici. Cruella de Vil, Voldemort ve sizin...

Rezil kelimesini nasıl kullanırsın?

Bir Cümlede Meşhur mu?

  1. Şarkıcı, uygunsuz kostümleri ile ünlüdür.
  2. Arka yollar kışın buz parçalarıyla meşhur olduğundan, seyahatinizde otoyollara bağlı kalmanızı öneririm.
  3. Cinayet turu sizi birkaç rezil ünlü cinayetinin bulunduğu yerlere götürecek.

Kötü bir üne sahip birine ne denir?

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular itibarını yitirmek

İtibarsızlığın bazı yaygın eşanlamlıları, rezalet, onursuzluk, rezillik ve rezilliktir. Bütün bu kelimeler 'saygı kaybı yaşama ve sürekli sitem etme durumu veya durumu' anlamına gelse de, itibarsızlık kişinin iyi adını kaybetmesini veya kötü bir itibar kazanmasını vurgular.

Her şeyi bilen kişiye ne denir?

Bir pantomath (pantomathēs, παντομαθής, Yunanca παντ- 'hepsi', 'her' köklerinden ve 'öğrenme', 'anlama' anlamına gelen μαθ- kökünden 'her şeyi öğrenmiş' anlamına gelen παντομαθής) şaşırtıcı derecede geniş ilgi alanları ve bilgisi, tüm sanat ve bilim dallarını kapsayan bir kişidir.

Meşhur kimse nedir?

Kötü şöhretli gibi, rezil de bir şöhret duygusu anlamına gelir - ve iyi bir şey için değil. Bir kişi rezil olarak etiketlendiğinde, genellikle şu anlama gelir: onları rezil etmek için bir şey yaptılar (genellikle çok kötü bir şey) - son derece kötü bir ün . Çoğu zaman, durum ne kadar kötüyse, kişi o kadar kötü şöhretlidir.

Şöhret ve kötü şöhret arasındaki fark nedir?

Birinin ünlü olduğunu veya ünlü olduğunu söylemek büyük bir iltifattır. Pek çok insan şöhrete taliptir ve olmalıdır, çünkü bu kayda değer işler önerir. Aldatma genellikle cinayet gibi olumsuz eylemlerde bulunan kişilere bağlıdır. Öte yandan, rezalet korkunç bir eylemde bulunarak kazanılan şüpheli bir sosyal ayrım .

Ünlü olmayan insanlara ne denir?

belirsizlik . isim. bir kişinin veya bir şeyin iyi bilinmediği veya hatırlanmadığı bir durum.

Ünlü kelimesinin zıt anlamlısı nedir?

▲ Birçok kişi tarafından bilinenin tersi insanlar . Bilinmeyen . kutlanmayan . ünlü olmayan .

rezil kelimesinin eş ve zıt anlamlısı nedir?

Zıtlıklar: saygın . Eşanlamlılar: kötü şöhretli, kötü şöhretli.

Birinin kötü bir üne sahip olması ne anlama gelir?

Kötü rap 'kötü veya hak edilmemiş bir itibar' anlamına gelen orijinal ifadedir. 'İtibar'ın tam anlamıyla kısaltmasını içeren kötü temsil, tarihsel olarak bir yazım hatası olarak yorumlandı, ancak girişi hak edecek kadar kullanım gördü. Kötü sarma yanlış kabul edilir ve en iyi şekilde sarma ve tortillalara atıfta bulunmak için saklanır.

iftira eş anlamlısı nedir?

İftiranın bazı yaygın eş anlamlıları şunlardır: iftira atmak, iftira atmak, karalamak , kötülemek, karalamak ve kötülemek. Bütün bu sözler 'hakaret ederek yaralamak' anlamına gelirken, iftira, mağdurun acısını vurgular.

hakaret kelimesinin Eş anlamı nedir?

Bu sayfada, aşağıdakiler gibi 31 eş anlamlı, zıt, deyimsel ifade ve hakaretle ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz: iftira , ihlal, dava, yanlış beyan, iftira, iftira, yalan, aşağılayıcı, hiciv, roorback.

Rezil kelimesi için iyi bir cümle nedir?

Ünlü cümle örneği. Evlatlık oğlu rezil Nana Sahib'di. Şehvetle alev alev yanarak ona rezil tekliflerde bulundular ve geri çevrildiklerinde ona sahte bir zina suçlaması getirdiler. Bunu rezil son sözler izledi, 'Uyumak, sadece uyumak. '

Kötü şöhret olumlu bir kelime mi?

Ünlü ve Rezil Kökeni

Ünlü tipik olarak anlamını taşır yaygın bilinen , ve genellikle olumlu bir şekilde kullanılır; rezil ise, en kötü türden bir üne sahip olmak veya rezilliğe neden olmak veya getirmek gibi olumsuz bir anlamlar dizisine sahiptir. İşte aldın.

Kötü şöhreti bir cümlede nasıl kullanırsın?

Infamy cümle örneği

  1. Çağlar sonra, Phalaris'i aşırı zulmü nedeniyle rezil hale getirdi. ...
  2. Utanç ve sonsuz rezillik içinde yaşamaktansa, namuslu olarak ölmek daha iyidir. ...
  3. Yün çuvalına giden ana yol artık açıktı, ancak eski yolundan ayrılması, karakterini genel bir rezillikle damgaladı.

İnsanlar kötü şöhretli yanlış kullanıyor mu?

Rezil ünlü ile eşanlamlı DEĞİLDİR ve olmalıdır' t bu şekilde kullanılmalı, ancak bu hatayı ana akım medyada çok ve sıklıkla görüyorum. Bu, rezilliğin sıfat biçimidir ve her iki kelime de kötü veya skandal bir tarihe atıfta bulunur; utanç verici veya utanç verici bir itibar.

Ne tür bir kelime rezildir?

rezil bir sıfat - Kelime Türü.

Kötü şöhretli katil ne anlama geliyor?

Longman Dictionary of Contemporary Englishin‧fa‧mous /ˈɪnfəməs/ ●○○ sıfatından FAMOUSBAD DAVRANIŞ VEYA EYLEMLERKötü veya kötü olduğu iyi bilinir rezil bir katil Los Angeles'ın rezil smogin için ünlü Bu bölge uyuşturucu ve fuhuş için rezil.