Reçine vazelin'e yapışır mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Prof. Kristin McKenzie
Puan: 4.8/5(34 oy)

Petrol jölesi, ince detayları olmayan basit kalıplar için en uygun kalıp ayırıcıdır. ... Çok detaylı kalıplarda kullanılırsa, petrol jölesi bazı ince detaylar kadar kalın olabilir ve bitmiş reçine nesnenizde detayların kaybolmasına neden olabilir.

Reçine hangi malzemeye yapışmaz?

Epoksi reçinenin yapışmadığı en popüler malzemeler şunlardır: Vinil/Kauçuk/Silikon . Mumlu Kağıt/Parşömen Kağıdı . Mantolama Bandı .

Vazelini kalıp ayırıcı olarak kullanabilir miyim?

Petrol jölesi silikondan silikon çıkarmak için kullanılabilir , ancak minimum görünür fırça darbeleri ile ince bir tabaka halinde uygulanabilmesi için mineral ispirtolarla inceltilmelidir.Reçinenin yapışmasını nasıl önlersiniz?

En basit düzeltme, çalışma tezgahınızı 3 mil veya daha ağır plastik örtü ile örtün . Ucuzdur ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır, çalışma yüzeyine bantlanabilir ve kürlenmiş epoksi onu soyulabilir. Diğer daha ucuz seçenekler arasında bir çöp poşeti veya plastik saklama poşeti açmak yer alır.

Vazelin reçineden nasıl temizlenir?

Boya inceltici veya çoğu plastiği çözen aseton gibi diğer petrol çözücüleri ile çözülebilir. Petrol jölesi alkolde az çözünür. Plastiklere zarar vermemek ve havalandırma sorunlarını en aza indirmek için, Izopropil alkol çoğu yüzeyden vazelin çıkarmak için kullanılabilir.

[33] Vazelin, reçine sanat eserinizin arkasına reçinenin yapışmasını durdurur mu?

16 ilgili soru bulundu

Vazelini reçine kalıp ayırıcı olarak kullanabilir miyim?

vazelin ince detayları olmayan basit kalıplar için en uygun kalıp ayırıcıdır. ... Çok detaylı kalıplarda kullanılırsa, petrol jölesi bazı ince detaylar kadar kalın olabilir ve bitmiş reçine nesnenizde detayların kaybolmasına neden olabilir.

Reçine için kalıp ayırma için ne kullanabilirim?

gibi yaygın malzemeleri kullanabilirsiniz. bitkisel yağ, mineral yağ, pişirme spreyi veya petrol jölesi . Bu, ticari kalıp ayırıcı maddelerden çok daha ucuz bir yoldur.

Kalıplarım neden reçineme yapışıyor?

Reçine sertleştirici ile karıştırıldığında ısı üretirken, çok fazla ısı kalıbı eritebilir , reçinenin yapışmasına neden olur.

Epoksi reçinem neden hala yapışkan?

yapışkan reçine tipik olarak yanlış ölçüm veya yetersiz karıştırmadan kaynaklanır . ... Yapışkan, yapışkan reçine: genellikle yanlış ölçümden, iyice karıştırılmamasından veya soğuk havalarda kürlenmesinden kaynaklanır. Parçanızı daha sıcak bir yere taşımayı deneyin: kurumazsa, yeni bir kat reçine ile tekrar dökün.

Reçine cama yapışır mı?

Epoksi reçine güçlü bir yapıştırıcıdır.

Takı bulgularını reçine tılsımlarınıza yapıştırmak veya metal parçaları gibi başka şeyleri birbirine yapıştırmak için kullanabilirsiniz. epoksi reçine yapıştırıcılar yüzeyin temiz olması şartıyla çok iyi cam . Bu, bir cam yüzey kir ve yağdan arındırılmışsa reçinenin ona sorunsuz bir şekilde yapışacağı anlamına gelir.

Epoksi için iyi bir kalıp ayırıcı nedir?

kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz Stoner'ın serbest bırakma spreyi epoksi reçineden bir döküm çıkarabilmeniz için gerekli tüm özellikleri size sunduğundan. Bununla birlikte, silikonla çalışıyorsanız, serbest bırakıcı bir petrol jölesi veya bir serbest bırakıcı mum kullanmanızı öneririz.

Araba cilasını kalıp ayırıcı olarak kullanabilir miyim?

Amatör inşaatçılar için, karnauba mumu ile yapılan otomotiv macun mumu genellikle kalıp ayırma mumu ile ikame edilebilir. Meguiar's Mirror Glaze Automotive Paste Wax, işimize yarayan bir marka. Sıvı araba cilalarından kaçının çünkü onlar kadar etkili değildirler ve ayrılma sorunlarına neden olabilirler.

Vazelin silikonla reaksiyona girer mi?

Herhangi bir su bazlı yağlayıcı, silikonla kullanım için güvenli olacaktır. Sadece petrol jölesi bazlı yağlar ve silikon bazlı yağlar silikonla ilgili sorunlara neden olur .

Epoksi ve reçine arasındaki fark nedir?

Bu iki bileşik arasındaki en belirgin fark, kullanım amaçları . Epoksi Kaplama Reçinesi, yüzey uygulamalarının kaplanması için tasarlanmıştır, Döküm Reçinesi ise esas olarak mücevher, kalıp veya figürinler için kullanılır.

Reçine kürlenmiş reçineye yapışır mı?

Kürlenmiş reçinenin üzerine yeni reçine konduğunda, yeni reçine iyi 'yapışkan' veya yapışkan özelliklere sahip olmalıdır . Diğer bir deyişle, gözeneksiz bir yüzeye yapışması için iyi bir yapıştırıcı olması gerekir. Bir mağazadaki yapıştırıcılar reyonuna giderseniz, birçok epoksi yapıştırıcı bulacaksınız, ancak polyester yapıştırıcısı yok.

Vinilin üzerine reçine dökebilir misin?

Ahşap üzerine işaretler yapmak için vinil kullanmayı seviyorum, ancak çoğu zaman vinilin zamanla ayağa kalkmayacağından endişeleniyorum. Bunu yapmanın en iyi yolunun reçine ile olduğunu buldum. ... Yapabilirsiniz fok cilalı, uzun ömürlü bir yüzey için bir parlak vinil tabakası altında tabelanızın vinilini.

Yeterli sertleştirici reçine kullanmazsanız ne olur?

Sertleştiricinin çok fazla veya çok az olması kür süresini ve kürün tamlığını etkiler. A. Kürlenmemiş epoksiyi çıkarın . Kürleşmeyen epoksi üzerine ilave malzeme uygulamayın.

Yapışkan epoksi hiç iyileşir mi?

Yapışkan reçineyi bırakamazsınız, çünkü zamanla sertleşmez, yapışkan kalır . Öğenizi ya atmanız ya da sorunu çözmeniz gerekecek. Sorunu hep birlikte önlemek için aşağıdakileri yaptığınızdan emin olun: Reçinenizi ve sertleştiricinizi tam olarak ölçmelisiniz.

Yapışkan reçineyi kalıpta nasıl düzeltirsiniz?

Yapışkan Reçine kolayca nasıl düzeltilir

 1. Recoat: Yapışkan noktaların üzerine yeni bir doming reçine tabakası ekleyin. ...
 2. Resminizi 24 saat daha sıcak bir yere taşıyın ve kurumasını bekleyin (reçine kuruma süresi 20-24 saat).
 3. Tüm yapışkan yüzeyi 80-gritli zımpara kağıdı ile zımparalayın ve başka bir reçine kaplama tabakası dökün.

Reçine için silikon kalıplar yağlanmalı mı?

Kullandığınız silikon kalıbı mutlaka yağlamalısınız. . Bu, sertleşen epoksi reçinenin kalıba yapışmasını önler. Bu sadece daha küçük dökümler için değil, aynı zamanda epoksi reçinenin ahşap gibi diğer malzemelere gömüldüğü veya işlendiği mobilyalar için de geçerlidir.

Camı reçine için kalıp olarak kullanabilir misiniz?

Esnek kalıplar, lateks kauçuk, silikon kauçuk ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı malzemeden yapılabilir. Birçok döküm reçinesi uzmanı kullanır cam kaplar ve keyif almak için ürünlerini içeride bırakın. Bu, projeniz için ekstra koruma sağlayan güzel bir seçenektir.

Reçine için plastik kalıplar kullanabilir misiniz?

HDPE polietilen (PE) olarak da adlandırılan epoksi reçinesi bile diğer malzemelere zar zor yapışır. Bu nedenle, epoksi döküm reçinesi için kendi kalıbınızı yapmak için mükemmel bir plastik türüdür. ... Epoksi reçine plastiğe yapışmadığından kalıptan çıkarmak kolaydır.

Reçine yerine ne kullanılabilir?

Bazı reçine alternatifleri şunlardır:

 • Sakatat.
 • Kil.
 • Slush Lateks.
 • Metal.
 • Plastik.
 • Somut.
 • Alçı.
 • Kaymaktaşı.

Vazelin kauçuk için neden kötü?

Petrol jölesi lateks yiyebilir. Petrol bazlı jöle kauçuk yiyor , lastiğin normalden daha çabuk gerilmesine veya yırtılmasına neden olur.

Vazelin ile silikon yağı aynı şey midir?

Silikon gres bir petrol ürünü DEĞİLDİR, kauçukları ve sentetik kauçukları paketlemek için değil, yağlamak için kullanılan kalınlaştırılmış bir silikon yağıdır. Yağlamak için tasarlandığı ürünler kendi içlerinde doğru ambalaj olduğundan 'paketlemek' için kullanılmaz.