Ramekinlerle ne yapmalı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Jammie White
Puan: 4.9/5(37 oy)

Temel mutfak ekipmanı gibi görünmeseler de, küçük yuvarlak fırın kapları olan ramekinler şaşırtıcı derecede çok yönlüdür. Bireysel olarak mükemmeller porsiyonlu çorbalar, tatlılar, turtalar ve sufleler ; fındık, sos ve küçük atıştırmalıklar servis etmek için; ve hatta mini bir hazırlık kabı veya bir tuz mahzeni için yedek olarak.

Ramekinler ne için kullanılabilir?

Ramekinler, yemek için kullanılan küçük, silindirik tabaklardır. tek tek boyutlu yemekleri pişirmek . Düz kenarları yumurta akı bazlı sufle karışımının tabağın kenarlarından yukarı çıkmasını ve yükseklik kazanmasını kolaylaştırdığından, boyutları onları küçük sufle pişirmek için mükemmel kılar.

Fırına ramekini koyabilir misin?

Evet , ramekinleri fırında bir kurabiye tepsisine koyabilirsiniz.Bir ramekinde ne yapılır?

konukları eğlendirmek için mükemmel olan dört ila on iki kişilik setler. Ramekinler mümkün olduğunca ısıya dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle genellikle seramik veya porselen dahil sırlı taş eşya .

Ramekin yerine cam kase kullanabilir miyim?

Cam Pyrex tabaklar Yaptığınız tarife ve yemeğe uygun şekil ve boyutta oldukları sürece ramekin yerine kullanılabilir. Alternatif olarak, sadece kendiniz veya aileniz için güzel bir muamele yapıyorsanız, bunun yerine genellikle büyük bir ateşe dayanıklı tabak kullanabilirsiniz.

Ramekinler Nasıl Kullanılır

38 ilgili soru bulundu

Hangi boyutta ramekinler satın almalıyım?

3 ila 5 ons ramekin çeşniler dışındaki öğeler için kullanılabilmelerine rağmen hala küçük taraftalar. Bu boyuttaki ramekinler, mini tatlılar veya numune tabakları için mükemmeldir. Yalnızca bir boyutta stok yapacaksanız, 6 onsluk bir ramekin muhtemelen çok amaçlı en iyi seçenektir.

Ramekimin fırına uygun olup olmadığını nasıl anlarım?

Fırına dayanıklı olarak işaretlenmiş kaseleri arayın yemek takımı veya pişirme kaseleri satın alırken. Ambalaj, kasenin fırına uygun olduğunu açıkça belirtmiyorsa, kasenin altında bir resim arayabilirsiniz.

Bir ramekinde yemek yapabilir misin?

Tuzlu yiyecekler söz konusu olduğunda, ramekinleri çeşitli yemekler için kullanabilirsiniz. İster sufle ister güveç (geleneksel olarak daha fazla miktarda servis edilebilen yemekler), ramekinler boyutu küçültmene izin ver , ki sadece birkaç kişi için yemek pişiriyorsanız harika.

Ramekinleri nasıl sıralarsınız?

Her kalıbın altını bir daire parşömen kağıdı ile hizalayın ve kenarlarını yukarıda gösterildiği gibi parşömen kağıdı ile hizalayın. Pişirme spreyi ile püskürtün . Ayrıca bunları kalıptan çıkardıktan sonra yiyebilir veya daha küçük olacakları için daha kısa pişirme süresine sahip cupcake kalıpları kullanabilirsiniz.

Buzdolabından fırına bir yemek koyabilir miyim?

Fırınınıza cam koyarken oda sıcaklığından önceden ısıtılmış fırına geçmek en iyisidir. Asla doğrudan buzdolabından veya derin dondurucudan fırına gitmeyin. . Birçok kişi bunu sorunsuz yapsa da, camın kırılma riskiyle karşı karşıyasınız. Aynı konsept, cam kabınızı fırından çıkarırken de geçerlidir.

Creme brulee için en iyi ramekin ölçüsü nedir?

Creme brulee için ideal ramekin boyutu: 6 ons . Bu tabakların çapı yaklaşık 4,8 inç ve derinliği 1,1 inçtir. Diğer boyutlar da kullanılabilir.

Hangi boyutta ramekin en çok yönlüdür?

Ramekinler, tuttukları onslarla ölçülen bir dizi boyutta gelir. Bu küçük kaseler, bir ons'tan 12 ons'a kadar değişir; en çok kullanılan ve çok yönlü boyut, altı ons ramekin . Ramekinlerin çeşitli boyutları ile kullanım alanları da vardır.

Ramekinleri buharda pişirebilir misin?

Evet , ramekinler bir dizi tarifte buharda pişirmek için başarıyla kullanılmaktadır. Buharda pişirmek için en yaygın kullanılan iki seçenek ocakta ve fırının içindedir. Her yöntem evde kolayca gerçekleştirilir ve profesyonel ekipman gerektirmez.

Küçük bir tepside ne pişirebilirim?

gibi tatlılar bireysel puding, çikolatalı sufle, muhallebi, ayakkabıcı, pasta ve tabii ki krem ​​brulee, 4 onsluk ramekinlerde iyi çalışır.

Creme brulee için ramekine ihtiyacınız var mı?

Crème brûlée geleneksel olarak bir fırında pişirilir. geniş, sığ ramekin . Evde yapmayı planlıyorsanız, birkaçına yatırım yapmanız gerekir. Diğer pek çok puding ve krema için kullanılan daha derin 4 ila 6 onsluk seramik kaplar yeterli bir ikame değildir.

Ramekinler hava fritözüne girebilir mi?

4 ons ramekinler veya sufle kapları, fritözünüzde pişmiş yumurta yapmak için mükemmeldir. Sadece 1 veya 2 yumurtayı mükemmel şekilde tutacak kadar küçüktürler ve eşit şekilde ısıtırlar. Yine de çok ısınırlar, bu nedenle bunları fritöz sepetinden dikkatlice çıkarmak için bir çift maşa kullandığınızdan emin olun.

Seramik hangi sıcaklıkta çatlar?

Dunting, fırınlama ve soğutma sırasında oluşan gerilmelerden oluşan özel bir çatlak türüdür. Bu gerilimler, esas olarak, 1063 derece F (573 derece C)'de meydana gelen silika inversiyonları adı verilen iki kritik ateşleme noktası sırasında meydana gelir ve 439 derece F (226 derece C) .

Bir şeyin fırında güvenli olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Tabağınızın, tencerenizin, fincanınızın veya kasenizin fırına uygun olup olmadığını anlamak için, altında özel bir Fırın Güvenli sembolü arayın . Fırına uygun malzeme türlerinden bazı örnekler şunlardır: Paslanmaz çelik ve dökme demir gibi metaller (Ahşap veya plastik kulplar gibi metal olmayan parçalardan kaçının.)

Fırına tabak koyabilir misin?

Plakalar gidebilir fırında güvenli olarak etiketlenmişlerse fırında . Bu etiket genellikle plakanın altında bulunur. Fırında güvenli olan yaygın plaka malzemeleri cam, seramik, metal ve dökme demirdir. Fırına uygun olmayan bir tabağı fırına koyarsanız çatlayabilir veya kırılabilir.

Porselen mi seramik mi daha iyi?

Cam ve paslanmaz çelik ramekinler mevcut iken, seramik genellikle en iyi seçenektir çünkü genellikle yapışmaz bir cilaya sahiptir ve ısıyı iyi tutar. Ancak, aşırı sıcaklık değişimlerinde seramik parçalanabilir, bu nedenle fırından sıcak bir seramik kalıp alıp doğrudan soğuk suya koymayın.

Ramekinleri dondurabilir misin?

Dayanıklı seramik, temperli cam, melamin veya porselenden yapılmış ramekinler fırın, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın ve derin dondurucudur. güvenli .

Ramekin yoksa ne kullanıyorsun?

Ramekinler için Yedek

  1. 6 ons, kare, yuvarlak veya kalp şeklinde kiş/turta tabağı kullanabilirsiniz. ...
  2. VEYA - Tüm malzemeleri sığ bir güveç veya başka bir fırın kabı gibi büyük bir kaba koyabilirsiniz.

Ramekin yerine muffin kalıbı kullanabilir miyim?

Ramekinleriniz yoksa kullanabilirsiniz. çörek tepsisi .

Lav keklerinin yapışmasını önlemek için 6 muffin kalıbını yağlayın ve kakao tozu ile tozlayın.

Creme brulee için ramekin yerine muffin kalıbı kullanabilir miyim?

Ramekin yoksa, sığ fırında güvenli servis tabakları işe yarayacaktır ilave olarak. Çanak ne kadar derin olursa, pişirmek o kadar uzun sürer. En fazla üç inç boyunda ve en az iki inç çapında bir tabak kullanmak en iyisidir, böylece şeker tepesi için bol miktarda yüzey alanınız olur.