Radyatör bayan hinch içini nasıl temizlerim?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Hallie Gleichner
Puan: 4.1/5(52 oy)

Radyatörler genellikle zamanla tozla tıkanabilir. Radyatörünüzü duvardan çıkarmak kulağa çekici gelmiyorsa, o zaman Bayan Hinch hayranlarının pratik hilesi işinizi görecektir. Radyatörlerin içini toz almanın püf noktası saç kurutma makinesi kullanmak , Bayan Hinch'in takipçilerine göre.

Radyatörün içini nasıl temizlersiniz?

Radyatörlerinizi nasıl temizlersiniz: Toz ve kiri temizlemek için 5 adım

 1. Adım 1: Isıyı kapatın. Öncelikle kaloriferinizi kapatın ve radyatörü soğumaya bırakın. ...
 2. Adım 2: İçini vakumlayın. ...
 3. Adım 3: Bir bez kullanın. ...
 4. Adım 4: Su ile durulayın. ...
 5. Adım 5: Süpürgelik tahtalarını unutmayın.

Bayan Hinch radyatörlerini nasıl temizliyor?

Mrs Hinch'in radyatörler için temizleme ipuçları iki ürün içerir – Zoflora (2,99 £) ve bir toz bezi . Seyreltilmiş bir Zoflora karışımı kullanmayı, bir beze püskürtmeyi ve sadece radyatörleri silmeyi tavsiye ediyor. Zoflora, ürünlerinin 40'ta 1 oranında su ile seyreltilmesini önerir.Temizlemek için radyatöre su dökebilir misin?

Bu basit ama etkili bir numara. Su ve sabunun kullanıldığı kısım burası: eğlenceli kısım. Kovanızı ılık suyla doldurun ve biraz bulaşık deterjanı dökün. favorini kullanabilirsin ev temizleyicisi eğer biraz daha iyi kokuyorsa.

Radyatörleri temizlemek için en iyi şey nedir?

Radyatör nasıl temizlenir

 • Elektrikli süpürgeyle başlayın. Andrew, bir tüy siliciye ulaşmadan önce radyatörün içini, etrafını ve altını temizlemek için bir elektrikli süpürge kullanmanızı önerir. ...
 • Radyatör fırçası kullanın. ...
 • Sabun ve su ile siliniz. ...
 • Süpürgelik tahtalarınıza son bir kontrol yapın.

Jan, tozu temizlemek için radyatör kapaklarının nasıl çıkarılacağını gösteriyor.

21 ilgili soru bulundu

Radyatördeki lekeleri nasıl çıkarırsınız?

Boyayı Çıkarma Adımları:

 1. Bir pamuğu çamaşır suyuyla nemlendirerek ve bölgeyi nazikçe silerek başlayın. ...
 2. Yumuşak bir bez üzerinde temiz suyla durulayın ve alanın tamamen kurumasını bekleyin.
 3. Ağartıcı işe yaramazsa veya alan beyaz değilse, bir pamuk topunu veya pamuklu çubuğu amonyakla nemlendirin ve lekeye uygulayın.

Radyatörlerimin güzel kokmasını nasıl sağlarım?

En sevdiğiniz yumuşatıcıyı kullanın evinizin güzel kokmasını sağlamak için. Radyatörlerin üzerine çok seyreltilmiş bir solüsyon sürmeyi deneyin (dolu bir bulaşık kabına 1/4 kap yumuşatıcı). Daha sonra ısıtma başladığında koku havayı dolduracaktır.

Radyatörü sıcak suyla nasıl temizlersiniz?

Bir kova sıcak su içinde biraz bulaşık deterjanı karıştırın yeterince köpürene kadar. Süngerinizi daldırın ve fazla suyu nemli olana kadar sıkın. Radyatörünüzün, boru tesisatınızın ve vanalarınızın dışını silin.

Radyatörün içini sökmeden nasıl temizlersiniz?

İster inanın ister inanmayın, ancak radyatörünüzün içindeki ve arkasındaki tozu çıkarmanın gerçekten basit bir yolu, saç kurutma makinesi kullan . Sadece saç kurutma makinenizin başlığını radyatörünüzün üst kısmındaki oluklara doğrultun ve en yüksek ayara getirin.


Bayan Hinch ne tavsiye ediyor?

Stok yapmayı planlıyorsanız, Cif Power ve Shine mendil , Duck Fresh tuvalet diskleri, Viakal Orijinal Kireç Giderici Sprey ve Bloo Köpük Aroması, Mrs Hinch'in banyolarını temiz tutmak için olmazsa olmazlarıyken, soda bikarbonatı, çeşitli kullanımları olan kimyasal yüklü ürünlere harika bir doğal alternatiftir.

Bayan Hinch hangi kıyafetleri kullanıyor?

1. Minky bezler . Sophie Hinchcliffe'in uzun süredir takipçisiyseniz, yıldızın en çok banyo ve mutfağında kullandığı çok sevdiği temizlik bezi hakkında her şeyi biliyorsunuzdur. Amazon'da her biri doğrudan Minky web sitesinden ve Dunelm web sitesinde aynı fiyattan 6,79 £ veya 2,50 £ karşılığında üç paket alabilirsiniz.

Radyatörde kahverengi çamur neden olur?

Aşınma – bu, radyatörde çamur birikmesinin en yaygın nedenidir. ... Bozuldukça, soğutma sıvısı koruyucu özelliklerini kaybeder, PH seviyeleri değişir ve korozyon başlar. Korozyon başladığında, motor da dahil olmak üzere tüm soğutma sisteminde pas, çamur ve kireç birikir.

Radyatörümdeki kahverengi şey nedir?

Radyatörden gelen kahverengi şeyler soğutma sisteminde oluşan korozyon ve tortular . ... Ardından sistemi tekrar yıkayın ve yeni soğutma sıvısı koyun; soğutma sistemi artık kahverengi kalıntı veya korozyon olmadan temiz olmalıdır.


Radyatörün tıkalı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Radyatörünüzün Tıkandığını Gösteren 5 İşaret

 1. Sızdıran soğutucu. İçeriğe devam etmek için kaydırın. ...
 2. Renksiz ve daha kalın soğutma sıvısı. Soğutma sıvınızın orijinal rengini biliyorsunuz, değil mi? ...
 3. Hasarlı su pompası. ...
 4. Aşırı yüksek gösterge sıcaklık okumaları. ...
 5. Tıkanmış, bükülmüş veya hasarlı radyatör kanatçıkları.

Koklayan bir radyatör nasıl temizlenir?

Sistemi temiz suyla yeniden doldurmak, radyatörlerinizi hoş olmayan çürük yumurta kokusundan umarız temizler, ancak onlara gerçekten iyi bir temizlik sağlamak için şunları yapabilirsiniz: sistem temizleyicilerini çevrimiçi olarak veya sıhhi tesisat merkezlerinden satın alın .

Radyatörüme hava spreyi püskürtebilir miyim?

kullanmaya karşı tavsiyelerde bulunur muhteşem hava Patlamalara neden olabileceğinden radyatörlerde Parfüm ve Dezenfektan.

Yumuşatıcı ile evimin güzel kokmasını nasıl sağlarım?

Yumuşatıcı

Bir kapak dolusu yumuşatıcı kullanın ve bir tencereye kaynar suya ekleyin. Kaynatma Bunu sobanın üzerinde ve yumuşatıcının kokusu evinizin etrafında dolanacak. Farklı bir koku tercih etmek isterseniz tarçın veya karanfil gibi baharatları da biraz suda haşlayabilirsiniz.


Sirke radyatörü temizlemek için iyi mi?

Bir arabanın radyatörü, hava akışını engelleyebilecek ve aracın aşırı ısınmasına neden olabilecek enkaz ve böcekler de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle tıkanabilir. Sirke bu suçluları ortadan kaldırmada iyi sonuç verir çünkü tüm metallerde kullanımı güvenli olan hafif bir asittir. ...

Sirke alüminyuma zarar verir mi?

Basit sirke çözeltisi parlaklığı alüminyuma geri kazandırabilir . Alüminyumu temizlemenin veya cilalamanın güvenli bir yolunu bulmak, mutfak dolaplarınıza bakmak kadar kolaydır. Alüminyum kararabilir. İster parlaklığını geri kazandırmak ister yüzeyi boyamaya hazırlamak isteyin, sirke işi sert kimyasallar olmadan yapacaktır.

Radyatörümü temizlemek için ne kadar kabartma tozu kullanırım?

isteyeceksin 1 litre suya yaklaşık 5 çay kaşığı kabartma tozu . Çözümü soğutma sisteminize ekleyin ve motor ısınana kadar çalıştırın. Sistemi tekrar damıtılmış su ile yıkamadan önce boşaltın. Yeni soğutma sıvısı ile doldurun.

Radyatörü temizlemek için çamaşır suyu kullanabilir misiniz?

Radyatörünüze ve potansiyel olarak motorunuza zarar vermemek için temizlik ürünü seçiminiz önemlidir. Sirke kullanmaktan kaçının çünkü asetik asit metali paslanmaya karşı hassas hale getirir. Bunlara ek olarak, çamaşır suyu asla kullanılmamalıdır , çünkü sodyum hipoklorit (ağartıcı) çelik ve alüminyum gibi metalleri aşındırır.


Radyatörler neden sararır?

Radyatör sararmaya başladığında, bu, pigmentin mineden çıktığının ve radyatör ömrünün sonuna geliyor ! ... Modern radyatör artık eski selefinden daha kompakt ve daha az enerjiyle çok daha fazla ısı yayabilir!

Metalden boya nasıl çıkar?

basitçe biraz sirkeyi suyla karıştırın ve yumuşak bir süngeri sıkın çözümde. Ardından lekenin üzerine sürün ve bolca ovalayın. Leke kaybolmaya başlayana kadar bunu yapmaya devam edin.