Propilheksedrin emzirme için güvenli midir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Sabina Gibson
Puan: 4.2/5(27 oy)

Propilheksedrin: Tehlikeli (L5) Emziren ebeveynler Propylhexedrine kullanımından kaçınmalıdır .

Hamileyken propilheksedrin kullanabilir miyim?

Hamileyseniz veya emziriyorsanız bu ilacı kullanmadan önce bir doktora danışın. Propilheksedrin vermeyin 6 yaşından küçük bir çocuğa tıbbi tavsiye olmadan burundan.

benzedrex'in yan etkileri nelerdir?

Benzedrex yan etkileri

  • göğüs ağrısı, nefes almada zorluk, hızlı kalp atışları;
  • şiddetli bir baş ağrısı, bulanık görme, boynunuzda veya kulaklarınızda zonklama;
  • nöbet;
  • ajitasyon, kafa karışıklığı, paranoya, halüsinasyonlar; veya.
  • mide bulantısı, kusma, şiddetli kabızlık.Emzirirken Reactine güvenli midir?

klaritin veya Reactine hamilelik ve emzirme döneminde güvenlidir . Benadryl hamilelik ve emzirme döneminde güvenlidir. *Dikkat: Emzirme döneminde süt üretimini azaltabilir. Ayrıca bebeği uykulu veya sinirli yapabilir.

Alerji ilaçları süt üretimini etkiler mi?

Çoğu alerji ilacı, emzirme döneminde kullanım için güvenli kabul edilir ve süt tedarikinizi etkilemez. . Bununla birlikte, ilaç almaya karar verdiğinizde hangi alerji semptomunu tedavi etmeye çalıştığınızı belirlemenize yardımcı olur.

Benzedrex/Propilheksedrin KÖTÜ (Yasal Yüksek) FARMAKOLOJİ Nazal Dekonjestan

19 ilgili soru bulundu

Hangi antihistamin emzirme için güvenlidir?

Zyrtec (setirizin) Emzirirken tercih edilen antihistamindir. Diğer antihistaminikler de güvenli kabul edilir, ancak bunu destekleyecek çok fazla araştırmaya sahip değildir. Bunlara Allegra Claritin ve Xyzal dahildir. Zatador gibi antihistaminikler, kaşınan, sulanan gözlere yardımcı olan göz damlası olarak mevcuttur.

Benzedrex tezgahın arkasında mı?

Benzedrex burun içi inhalerleri reçetesiz dekonjestanlardır. İlacın genel adı propilheksedrindir. Bu inhalerler burun tıkanıklığını hafifletmek için tezgahta satılır .

Propilheksedrin hangi ilaç sınıfıdır?

Propilheksedrin bir ikincil amino bileşiği . Propylhexedrine, nazal dekonjestan inhalerlerde sıklıkla kullanılan bir alfa-adrenerjik agonisttir. Soğuk algınlığı, alerjik rinit veya alerjilerden kaynaklanan burun tıkanıklığını geçici olarak rahatlatmak için kullanılır.

Pyrovalerone hangi program ilacıdır?

Pirovaleron bir DEA Çizelge V kontrollü madde. Pirovaleron (hidroklorür), bu bileşiği içerebilecek örneklerin adli analizinde kullanım içindir.


Benzedrex neden kötü?

Benzedrex (propilheksedrin): İlaç Güvenliği İletişimi - FDA Uyarıyor Nazal Dekonjestanın Kötüye Kullanımı ve Yanlış Kullanımı Ciddi Zararlara Neden Olur . SORUN: FDA, reçetesiz satılan (OTC) nazal dekonjestan propilheksedrinin kötüye kullanımının ve yanlış kullanımının kalp ve zihinsel sağlık sorunları gibi ciddi zararlara yol açabileceği konusunda uyarıyor.

Benzedrex'i her gün kullanabilir misin?

Yetişkinler ve 6 yaşından büyük çocuklar için önerilen doz 2 saatten daha sık olmamak üzere her bir burun deliğine iki inhalasyon . Bir seferde 3 günden fazla kullanmayın. Uzun süreli kullanım burun tıkanıklığının tekrarlamasına veya kötüleşmesine neden olabilir. Şu anda, propilheksedrin sadece Benzedrex markası altında pazarlanmaktadır.

Levmetamfetamin güvenli mi?

önerilen dozu aşmayın

geçici yanma, batma, hapşırma veya artan burun akıntısı oluşabilir. sık veya uzun süreli kullanım burun tıkanıklığının tekrarlamasına veya kötüleşmesine neden olabilir. 7 günden fazla kullanmayınız. Enfeksiyonu yayabileceğinden kabı birden fazla kişi tarafından kullanmayın.

Efedrin ne için kullanılır?

Efedrin, tedavi etmek için kullanılan bir merkezi sinir sistemi uyarıcısıdır. Solunum Problemleri (bronkodilatör olarak), burun tıkanıklığı (konjestan olarak), düşük tansiyon sorunları (ortostatik hipotansiyon) veya miyastenia gravis.


Benadryl bir antihistamin midir?

difenhidramin bir antihistamin alerji, saman nezlesi ve soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Bu belirtiler arasında döküntü, kaşıntı, gözlerde sulanma, göz/burun/boğazda kaşıntı, öksürük, burun akıntısı ve hapşırma yer alır.

Propilheksedrin bir antihistamin midir?

Propylhexedrine nazal ilaç sınıfı nazal antihistaminikler ve dekonjestanlar . Propylhexedrine nazal, Burun Tıkanıklığını tedavi etmek için kullanılır.

Nazal inhaler güvenli midir?

Bir rapora göre, nazal inhalerler hamile ve emziren kadınlar için kesinlikle güvenlidir , 6 yaşından küçük çocuklar veya inhaler içindeki herhangi bir bileşene alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

Psödoefedrin hangi reseptörlerde çalışır?

Psödoefedrin esas olarak bir agonist olarak hareket eder. alfa adrenerjik reseptörler6 ve beta adrenerjik reseptörlerin bir agonisti olarak daha az güçlüdür. [A10896] Adrenerjik reseptörlerin bu agonizmi, bir dekonjestan olarak kullanılan vazokonstriksiyon üretir.iki,on bir,12,13,14,on beş,16,17ve priapizm tedavisi olarak.


Buhar inhalatörleri bağımlılık yapar mı?

İNHALERİNİZE BAĞIMLI OLABİLİR MİYİZ? İçinde bağımlılık yapan maddeler yok Dr Koh, Singapur'da satılan reçetesiz nazal inhalatörlerin olduğunu söyledi. Bununla birlikte, özellikle hasta, üründen bir miktar fiziksel fayda elde ettiğini hissediyorsa, ürünü aşırı kullanmak bir alışkanlık haline gelebilir.

İnhalerlerden yüksek alabilir misin?

Birçok inhaler istismarcısı, olumlu duygular bildirmiştir. coşku , inhaler kullanımı sırasında veya hemen sonrasında gevşeme ve artan güven. Kaydedilen advers reaksiyonlar arasında daha fazla baş dönmesi, baş ağrısı, hızlı kalp atışı, kaygı, sinirlilik ve kafa karışıklığı sayılabilir.

Emzirme döneminde Zyrtec neden önerilmez?

Bununla birlikte, emzirme döneminde setirizin kullanımında dikkatli olunması önerilir. CNS depresyonunun teorik riski sınırlı insan verilerine ve süt üretiminde azalma riskine dayanmaktadır.

Benadryl'i aldıktan sonra pompalayıp boşaltmalı mıyım?

Emzirirken Benadryl'in Etkileri

Benadryl vücudunuzun ürettiği süt miktarını etkilemez. Bununla birlikte, göğüslerinizden süt akışını azaltabilir. Benadryl, hapları aldığınızda veya cildinizde kullandığınızda anne sütü yoluyla çocuğunuza da geçebilir.


Hamilelik sırasında en güvenli antihistaminik nedir?

Birinci nesil antihistaminikler gibi sonuçlandırmak için klorfeniramin, hidroksizin ve deksklorofeniramin gebelikte kullanılacak antihistaminikler arasında en güvenlisidir.

Claritin süt üretimini azaltır mı?

Claritin, emzirme döneminde incelenen bir alerji ilacıdır ve anne sütüne yalnızca marjinal olarak geçtiği gösterilmiştir. Ancak Claritin-D'nin psödoefedrin içerdiğini ve süt tedarikini azaltabilir .

Anne sütünü nasıl artırırsınız?

Tedarikinizi nasıl artırabilirsiniz?

  1. bebeğin iyi emdiğinden ve sütü memeden verimli bir şekilde çıkardığından emin olun.
  2. bebeğinizi daha sık beslemeye hazır olun - talep üzerine 24 saat içinde en az 8 kez emzirin.
  3. bebeğinizi bir memeden diğerine geçirin; her memeyi iki kez sunun.