Presto kartların süresi doluyor mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Ida Wunsch DVM
Puan: 5/5(44 oy)

Presto kartları artık geçerliliğini yitirmiyor , kartın üzerinde bir son kullanma tarihi gösterilmiş olsa bile (kartınızı belirtilen herhangi bir son kullanma tarihinden sonra bile kullanmaya devam edebilirsiniz).

Bir PRESTO kartı ne kadar sürer?

bu 30 gün sona erme süresi, sistemin düzgün çalışmasını garanti altına almak için cihazlarda depolanan işlem sayısını yönetmek için tasarlanmıştır. Transit geçişler hariç, herhangi bir işlemden sonraki 30 gün içinde kartınızı bir PRESTO cihazına takmazsanız, geçerliliği sona erecektir.

PRESTO kartları devre dışı bırakılır mı?

Bir PRESTO kartının iptal edilmesi kalıcıdır . PRESTO kartınızı bir kez iptal ettiğinizde bir daha kullanılamaz. Yeni bir yedek PRESTO kartı satın alın: Şahsen (önerilen seçenek): Bir müşteri hizmetleri satış noktasından bir yedek kart satın alabilirsiniz, Shoppers Drug Mart Locations'ı veya bir PRESTO Ücreti veya Bilet satış makinesini seçebilirsiniz.PRESTO'nun süresi doluyor mu?

Day Pass PRESTO Biletleri önceden satın alınabileceğinden, ilk ücret dokunuşu anında etkinleştirilirler. Saat 2:59'da sona ermek üzere programlandılar. Bununla birlikte, müşteriler bir Day Pass PRESTO Biletine sabah 2:59'da dokunurlarsa, iki saatlik transfer nedeniyle bunu saat 04:59'a kadar kullanmaya devam edebilecekler.

TTC PRESTO kartı ne kadar süreyle geçerlidir?

Ayrıca 6 $ karşılığında bir PRESTO kartı satın alabilir ve TTC metro istasyonlarında, Shoppers Drug Mart lokasyonlarında, prestocard.ca adresinde veya TTC Müşteri Hizmetleri Merkezinde çevrimiçi olarak bulunan bir Ücret Otomatı'na para yükleyebilirsiniz. PRESTO kartları asla sona ermez ve kaybolması veya hasar görmesi durumunda bakiyenizi korumak için kaydedilebilir.

Kanada'da PRESTO kartı nedir | PRESTO Card'ın Faydaları | DİKKAT OLMAK!

31 ilgili soru bulundu

PRESTO biletlerden daha mı ucuz?

Biletler, jetonlar ve PRESTO ücretleri, nakit tek bilet ücretlerinden daha ucuzdur , bir veya iki seferlik bir binici için herhangi bir tasarrufu ortadan kaldıran paketleme ve yan maliyetler gerektirirler. ... Ama gerçekleşse bile, sadece 25 sent ekstraya mal olduğu gerçeğiyle en azından teselli edebilirsiniz.

PRESTO kartıma iki kez dokunabilir miyim?

1. Basitçe PRESTO cihazındaki 'Geçersiz kıl' düğmesine basın , ardından normalde yaptığınız gibi kartınıza dokunun. 2. Hedef istasyonunuza ulaştığınızda ikinci kez dokunun.

12 aylık PRESTO geçişi ne kadar?

12 Aylık Geçiş: Bu geçiş ücreti Yetişkinler için 143 dolar ve yaşlılar/gençler için 117,45 dolar . 12 aylık bir taahhüt gerektirir ve her ay düzenli olarak TTC'de sınırsız seyahat sağlar. 12 Aylık Downtown Ekspres Geçiş Kartı: Bu geçiş, yetişkinler için 188.90 dolar ve yaşlılar/gençler için 163.35 dolar.

PRESTO'dan öğrenciye nasıl geçebilirim?

Sadece şu adımları izleyin:

  1. GO Transit aracılığıyla veya okulunuzda GO onaylı bir öğrenci kimliği alın.
  2. Yeniden yüklenebilir bir PRESTO kartı alın.
  3. PRESTO için, indirim almak için öğrenci ücretleri için kartınızı ayarlayın. ...
  4. Her zaman GO onaylı öğrenci kimliğinizle seyahat etmeyi ve ücret denetimi için göstermeyi unutmayın.

PRESTO 2 saat geçerli mi?

Her otobüse binişinizde PRESTO ödeme cihazına dokunun. Transferler, ilk dokunuşunuzdan itibaren 2 saat geçerlidir. . 2 saat içinde başka araçlara binerseniz, dokunuşunuz transfer olarak sayılır.

2020 vergileri için PRESTO talep edebilir misiniz?

Bir My PRESTO Hesabınız varsa, altında transit yolculukların maliyetini talep edebilir Federal Kamu Transit Vergi Kredisi veya Ontario Seniors Public Transit Vergi Kredisi. Transit Kullanım Raporunuz, kayıtlarınız ve vergi amaçlarınız için PRESTO kartı ile transit kullanımınız hakkında güncel bilgiler sağlar.

Ücretsiz bir PRESTO kartı nereden alabilirim?

Toronto Transit Komisyonu (TTC) ve Toronto Halk Kütüphanesi Henüz bir kartı olmayan veya satın almada zorluklarla karşılaşabilecek kişilere ücretsiz PRESTO kartları sağlıyor. 5 Ekim 2020'den itibaren, PRESTO kartları belirli Toronto Halk Kütüphanesi şubelerinde mevcut olacak ve miktarlarla sınırlı olacak.

PRESTO kartımı Shoppers'ta yükleyebilir miyim?

Shoppers Drug Mart'ta veya diğer yüz yüze Müşteri Hizmetleri Satış Noktalarında bir kart satın aldığınızda veya yeniden yüklediğinizde, en az 0.05$ yüklemelisiniz . TTC metro istasyonlarındaki Ücret Otomatlarında en az 5,00$ yüklemelisiniz.

Telefonumdan PRESTO'ya dokunabilir miyim?

Güncelleme, kullanıcıların artık fonları yeniden yükle uygulama aracılığıyla, Presto kartlarını telefonlarına dokundurun ve bakiyeleri anında güncellenecektir. İşlev daha önce Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu, ancak şimdi iPhone'larda da kullanıma sunuldu.

GO Train'de PRESTO kullanabilir miyim?

PRESTO, tüm GO Trenlerinde ve GO Otobüslerinde seyahat için kullanılabilir . PRESTO'yu GTHA'daki UP Express ve TTC dahil 9 toplu taşıma acentesinde ve Ottawa'daki OC Transpo'da da kullanabilirsiniz. Kartımı neden kaydettirmeliyim? Artık bir PRESTO kartınız olduğuna göre, prestocard.ca adresinde çevrimiçi olarak bir My PRESTO Hesabı oluşturun.

Bir PRESTO kartının maliyeti nedir?

Kartınızı satın alın. Presto kart ücretleri $6,00 .

PRESTO neden farklı sesler çıkarıyor?

Yolculuk başına ödeme yapmak veya geçiş kartı kullanmak farklı bir ses çıkarmaz. Kartın bunun için ayarlandığı ücret türü dokunulduğunda farklı sese neden olur .

PRESTO'da PS1 ne anlama geliyor?

Kıdemli Üye

Bunun neresi saçma Ortaöğretim Sonrası Öğrenci 1 (GO Transit için), TTC presto okuyucusuna dokunulduğunda bir imtiyaz sesi üretir, ancak tam yetişkin ücretini tahsil eder. Yeni bir tramvay okuyucusuna dokunulduğunda, yetişkin yerine 'PS1' gösteren bir aktarım üretir.

Yeşil ve siyah PRESTO kartı arasındaki fark nedir?

Yeşil ve siyah kartlar arasındaki tek fark, nasıl göründükleri . Siyah beyaz ve daha basit bir tasarıma sahip, ancak yeşil kartlarla tamamen aynı şekilde çalışıyor ve aynı fiyat - 6 dolar.

PRESTO kartı Sınırsız mı?

TTC 12 Aylık Geçiş Ekspres Geçişinin özellikleri ve avantajları:

Sınırsız seyahat tüm normal TTC rotalarında. 12 aylık sözleşmenin başlangıcında kartınızın bir kerelik kurulumu ve 12 Aylık Geçişiniz tüm yıl boyunca PRESTO kartınızda mevcuttur (ödemeler her ay otomatik olarak işlenir)

GTA geçişi hala mevcut mu?

GTA Weekly geçişleri hala mevcut olacak mı? GTA Weekly Pass artık satın alınamıyor .

Bir istasyona dokunmazsanız ne olur?

İçeri ve dışarı dokunmazsanız, biz nereden veya nereye seyahat ettiğinizi söyleyemiyorsunuz, bu yüzden yolculuğunuz eksik olacak . Maksimum ücretler, sınırlamaya dahil değildir. Eğer dokunmazsanız, sizden bir ceza ücreti alınabilir.

Kapatmayı unutursanız ne olur?

Üzerine hafifçe vurup doğru şekilde kapatmazsanız

üzerine dokunmazsanız, olmadan seyahat etmek için para cezasına çarptırılabilir geçerli bir bilet. ... Seyahatinizin başında üzerine dokunursanız ve ardından seyahatinizin sonunda kapatmayı unutursanız, tamamlanmamış bir seyahat için varsayılan ücret üzerinden ücretlendirilirsiniz.

PRESTO kartımı kullanmazsam ne olur?

Para, My PRESTO Hesabınızda hemen kullanılabilir olacaktır. Kredi kartınızı ve/veya banka kartınızı, PRESTO web sitesi üzerinden PRESTO kartınıza para veya geçiş kartı yüklemek için kullanabilirsiniz. ... öğesine dokunmazsanız 30 gün içinde işleminiz iptal edilecek ve para ödeme yönteminize iade edilecektir. .