tp linkinde port yönlendirme nerede?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Janiya Simonis
Puan: 4.7/5(22 oy)

Web tarayıcısını açın ve yönlendiricinin IP adresini (varsayılan 192.168. 1.1'dir) adres çubuğuna yazın ve ardından Enter'a basın. Giriş sayfasına kullanıcı adını ve şifreyi yazın, varsayılan kullanıcı adı ve şifre her ikisi de admin'dir. Tıklamak Yönlendirme->Sol tarafta Sanal Sunucular öğesine ve ardından Yeni Ekle… öğesine tıklayın.

TP-Link yönlendiricide port yönlendirme nerede?

Bir TP-Link Yönlendirici Nasıl Yönlendirilir

 • Adım 1: Varsayılan ağ geçidi adresi aracılığıyla TP-Link yönlendiricisine giriş yapın.
 • Adım 2: Yönlendirme ve ardından Sanal Sunucular'a tıklayın.
 • Adım 3: Yeni Ekle'ye tıklayın.
 • Adım 4: Servis Portunu, Dahili Portu ve IP Adresini girin. ...
 • Adım 5: Kaydet'e tıklayın.

Bağlantı noktası yönlendirmeyi nerede bulabilirim?

Yönlendiricinizdeki bağlantı noktalarını yönlendirmek için, yönlendirici ve bağlantı noktası yönlendirme bölümüne gidin . Ardından, bağlantı noktası numaralarını ve cihazınızın IP adresini girin. Bir yönlendirme protokolü seçin ve değişikliklerinizi kaydedin. Not: Yönlendiricinizin ayarlarında bir bağlantı noktası iletme seçeneği görmüyorsanız, yükseltme yapmanız gerekebilir.tp-link Archer ax6000'imi nasıl iletebilirim?

 1. Bilgisayarınıza statik bir IP adresi atayın, örneğin 192.168.1.1. 0.100.
 2. http://tplinkwifi.net adresini ziyaret edin ve TP-Link ID'niz veya yönlendirici için belirlediğiniz parola ile oturum açın.
 3. Gelişmiş > NAT Yönlendirme > Sanal Sunucular'a gidin.
 4. Ekle'yi tıklayın. Mevcut Hizmetleri Görüntüle'ye tıklayın ve HTTP'yi seçin. ...
 5. Tamam'ı tıklayın.

Port Tetikleme Tplink Nedir?

Bağlantı Noktası Tetikleme (şimdiki değeri) belirli bir bağlantı noktasındaki trafiği yerel ağdaki belirli bir sunucuya dinamik olarak iletmek için kullanılan bir özellik . Adım 1: 192.168.0.1 veya tplinkwifi.net'e göz atarak yönlendiricinin web arayüzünde oturum açın. Adım 2: TP-Link Router'da oturum açın (Varsayılan kimlik bilgileri admin/admin'dir)

Port Yönlendirme - TP-Link Router'da Port Yönlendirme Nasıl Yapılır [TL-WR841N]

40 ilgili soru bulundu

Archer a9 için nasıl iletebilirim?

Port yönlendirme: TP-Link 11ac okçu serisi kablosuz yönlendiricide sanal sunucu nasıl kurulur

 1. Bilgisayarınıza statik bir IP adresi atayın, örneğin 192.168.1.1. 0.100.
 2. http://tplinkwifi.net adresini ziyaret edin ve yönlendiricinin web tabanlı arayüzünde oturum açın. ...
 3. Gelişmiş > NAT Yönlendirme > Sanal Sunucular'a gidin.
 4. Ekle'yi tıklayın. ...
 5. Tamam'ı tıklayın.

Neden ileri taşıyamıyorum?

Sunucunun IP adresini ve port numarasını iki kez kontrol etmek isteyeceksiniz. Kontrol o sunucuya yerel ağda erişebiliyorsanız . Yerel ağınızdaki sunucuya erişemiyorsanız, lütfen sunucunuzun ayarlarını kontrol edin. Adım 2: Yönlendiricideki bağlantı noktası yönlendirme ayarlarını kontrol edin.

Port Tetikleme iletme ile aynı şey midir?

Bağlantı Noktası Tetikleyici, LAN cihazlarının İnternet'e sınırsız erişim gerektirdiğinde veri bağlantı noktalarını geçici olarak açmanıza olanak tanır. ... Bağlantı noktası iletme, belirtilen veri bağlantı noktalarını her zaman açar ve aygıtların statik IP adresleri kullanması gerekir. Bağlantı noktası tetikleyici, yalnızca bir LAN aygıtı tetik bağlantı noktasına erişim istediğinde gelen bağlantı noktasını açar.

Bağlantı noktası yönlendirme örneği nedir?

'Liman eşleme' olarak da adlandırılan bağlantı noktası yönlendirme, dış dünyadan gelen trafiği yerel bir TCP/IP ağı içindeki uygun sunucuya yönlendirmek . İnternet hizmetleri standart bir bağlantı noktası numarasıyla tanımlanır; örneğin, Web trafiği 80 numaralı bağlantı noktasını kullanır.

IP adresimi nasıl bulurum?

Windows Başlat menüsünü açın ve Ağ Bağlantılarım'a sağ tıklayın. Özellikler'e tıklayın ve bir Ağ Bağlantıları ekranı göreceksiniz. Kablolu bağlantılar için Kablosuz Ağ Bağlantısı'na veya Yerel Ağ Bağlantısı'na çift tıklayın. Açık Destek sekmesine gidin ve Ayrıntılar'a tıklayın . IP adresiniz görünecektir.

Bağlantı noktası yönlendirmeyi nasıl etkinleştiririm?

Bağlantı Noktası Yönlendirmeyi Ayarla

 1. Yönlendiricide yönetici olarak oturum açın. ...
 2. Bağlantı noktası yönlendirme seçeneklerini bulun. ...
 3. İletmek istediğiniz bağlantı noktası numarasını veya bağlantı noktası aralığını yazın. ...
 4. TCP veya UDP olarak bir protokol seçin. ...
 5. Seçtiğiniz statik IP adresini yazın. ...
 6. Etkinleştir veya Açık seçeneğiyle bağlantı noktası yönlendirme kuralını etkinleştirin.

Bağlantı noktasının yönlendirilip yönlendirilmediğini nasıl anlarım?

TCP portunu başarılı bir şekilde iletip iletmediğinizi test etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. PC'nizdeki arama çubuğuna CMD girin, ardından Komut İstemi sayfası açılır.
 2. Telnet, yönlendiricinin WAN IP'si, bağlantı noktası numarasını girin ve ardından komut girişini tamamlamak için Enter düğmesine tıklayın.

Yönlendirici bağlantı noktalarıma nasıl erişirim?

Yönlendiricinizdeki bağlantı noktaları nasıl açılır

 1. Yönlendiricinizin IP adresini tarayıcınıza yazarak yönlendiricinizin yapılandırma sayfasına gidin.
 2. Bağlantı Noktaları veya Bağlantı Noktası Yönlendirme için bir ayarlar sekmesi bulun.
 3. Belirtildiği yerde, açmak istediğiniz bağlantı noktasının numarasını girin.

Port yönlendirme güvenli mi?

Bağlantı Noktası Yönlendirme, ağ güvenliğinize ve kullandığınız hedeflenen bağlantı noktalarına bağlı olduğu için o kadar riskli değildir. bu tüm süreç aslında siz sürece güvenlidir bilgisayarınızda veya ağınızda bir güvenlik duvarı veya VPN bağlantısı olması.

tp link yönlendirici ayarlarıma nasıl erişirim?

Web tarayıcısını açın ve adres çubuğuna şunu yazın: http://192.168.1.1 veya http://192.168.0.1 veya http://tplinklogin.net.Ardından Enter'a basın. Not: LAN IP'si modele göre değişir. Lütfen ürünün alt etiketinde bulun.

Bağlantı noktası tetikleme, bağlantı noktası iletme işleminden daha mı iyi?

İki teknikten, Port Tetikleme portların açık kalma süresini en aza indirdiği için daha güvenlidir. Limanlar siber saldırılara karşı savunmasızdır ve portlar sürekli açık bırakıldığından port yönlendirme sorunlu olabilir.

Bağlantı noktası tetiklemenin çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edersiniz?

Bağlantı noktası yönlendirmenin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yönlendiricinin WAN arayüzüne internetten erişmesi gerekir . Yerel ağdan erişirken bağlantı noktası iletme çalışmayacaktır. 3. Port yönlendirmenin gerçekleştirildiği hizmet veya uygulama, kontrol sırasında portun 'açık' olarak görülebilmesi için başlatılmalıdır.

Bağlantı noktası tetiklemeyi etkinleştirmeli miyim?

Bağlantı noktası tetikleme göre daha esnek ve güvenli port yönlendirme, çünkü gelen portlar her zaman açık değildir. Yalnızca bir program tetikleyici bağlantı noktasını aktif olarak kullandığında açılırlar. Bazı uygulamalar bağlantı noktası tetikleme gerektirebilir.

Yönlendiriciye erişim olmadan ileri bağlantı kurabilir misiniz?

Bazı yerel hizmetlere makinenizin dışından ve yerel ağınızın dışından erişmek istediğinizde bağlantı noktası yönlendirme çok önemlidir. ... Şimdi bağlantı noktasını yönlendirici erişimi veya yönlendirici olmadan iletmek için aşağıdaki gibi bazı yöntemleri kullanabiliriz. ngrok aracı, VPS (sanal özel sunucu) , VPN'ler vb.

Yönlendiricimde bir bağlantı noktasının engellenip engellenmediğini nasıl anlarım?

'netstat -a' yazın komut istemine gidin ve 'Enter' tuşuna basın. Birkaç saniye sonra, bilgisayardaki tüm açık bağlantı noktaları. 'Durum' başlığı altında 'KURULDU', 'KAPAT BEKLEME' veya 'BEKLEME SÜRESİ' değerine sahip tüm girdileri bulun. Bu bağlantı noktaları yönlendiricide de açıktır.

Dahili ve harici bağlantı noktası arasındaki fark nedir?

Protokolün TCP/UDP olarak ayarlandığından ve açmak istediğiniz bağlantı noktasının Harici Bağlantı Noktası olduğundan emin olun, Dahili Bağlantı Noktası ev ağınızdaki makineye giden bağlantı noktasıdır.

Sanal sunucu, port yönlendirme ile aynı şey midir?

Asıl fark, görünüşe göre, 'Sanal Sunucular' yalnızca tek bir bağlantı noktası iletebilir (port numarasını değiştirme imkanı ile), 'Port Yönlendirme' tüm aralıkları iletebilir (port numarasını değiştirme imkanı olmadan).

Oyun için port yönlendirme nedir?

Bağlantı noktası yönlendirme - veya bir bağlantı noktası yönlendirme oluşturma - oyun konsolunuzu veya PC'nizi İnternet'teki diğer oyun konsolları veya PC'ler tarafından daha erişilebilir hale getiren yaygın bir oyun sürecidir. bağlantı noktası yönlendirme bağlantı hızını, lobi bekleme sürelerini ve genel oynanışı iyileştirebilir , özellikle bir ev sahibi için.