Pitoresk ne anlama geliyor?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Prof. Melba Leuschke IV
Puan: 4.4/5(49 oy)

Pitoresk, İngiliz kültürel tartışmasına 1782'de William Gilpin tarafından Observations on the River Wye, and Multiple Parts of South Wales, vb.'de tanıtılan estetik bir idealdir.

Pitoresk kelimesini nasıl kullanırsın?

Bir Cümlede Pitoresk?

 1. Pitoresk kartpostal, sahilde olduğumu hayal etmemi sağladı.
 2. Dağa tırmanırken insanlar her zaman durur ve pitoresk manzaranın fotoğraflarını çeker.
 3. Pitoresk otel, çok sayıda seyahat dergisinin kapağında yer aldı.

Bir şeyin pitoresk olması ne anlama gelir?

1 A : bir resme benzeyen : boyalı bir sahne önermek. b : görünüşte çekici veya tuhaf. 2: zihinsel imgeleri çağrıştıran: canlı.Pitoresk bir örnek nedir?

Pitoresk tanımı, manzaralı ve güzel bir şeydir. Mükemmel bir yaz gününde su üzerinde batan güneşin görünümü pitoresk olarak tanımlanacak bir şeyin örneğidir. ... Pitoresk bir Fransız kafesi.

pitoresk kelimesinin eş anlamlısı nedir?

pitoresk kelimesinin eş anlamlı sözcükleri

 • güzel.
 • alımlı.
 • renkli.
 • güzel.
 • antika.
 • manzaralı.
 • sanatsal.
 • grafik.

pitoresk ne demek?

30 ilgili soru bulundu

Bir insanı tanımlamak için pitoresk kullanabilir misiniz?

Pitoresk, tanımlamak için kullanılan bir sıfattır. çarpıcı bir şekilde hoş veya canlı niteliklere sahip bir şey — o kadar mükemmel bir sahne ki, kameranıza uzanma dürtüsünü hissediyorsunuz veya gerçek olduğundan emin olmak için iki kez kontrol ediyorsunuz.

Pitoresk mimari nedir?

18. yüzyılın sonları ve 19. yüzyılın başlarına ait pitoresk, sanatsal konsept ve üslup birbirleriyle kombinasyon halinde mimari ve peyzajın resimsel değerleri ile meşgul olarak . ... Örneğin, doğal bir peyzajdaki ortaçağ kalıntılarının özünde pitoresk olduğu düşünülüyordu.

Pitoresk geçidin anlamı nedir?

bir dürtü hissettiğiniz kadar mükemmel bir sahne kameranıza uzanın veya gerçek olduğundan emin olmak için iki kez kontrol edin.

Güzel manzara nasıl dersiniz?

manzara kelimesinin eş anlamlı sözcükleri

 1. nefes kesen.
 2. dramatik.
 3. büyük.
 4. panoramik.
 5. muhteşem.
 6. etkileyici.
 7. dikkat çekici.


Pitoresk ve antika arasındaki fark nedir?

Sıfatlar olarak antika ve pitoresk arasındaki fark

Bu tuhaf olan bir kişinin (eskimiş) olmasıdır: kurnaz, kurnaz pitoresk, bir resme veya resme benzeyen veya buna değerken; bir resmin veya manzara resminin niteliklerine sahip olmak.

Batık derken ne demek istiyorsun?

1: suyun altına koymak. 2: su ile örtmek veya taşmak. 3: belirsiz veya ikincil hale getirmek için: mesleki sorumluluklar altında kalan kişisel yaşamları bastırmak .

kendinden geçmiş ne demek?

sıfat. ec·​stat·ic | ek-ˈsta-tik , ik-ˈsta- Vecd'in Temel Anlamı. : çok mutlu veya heyecanlı : kendinden geçme hissi ya da gösterme Baba olacağını duyduğunda kendinden geçmişti.

Pitoresk konum nedir?

sıfat. Pitoresk bir yer çekici ve ilginç , ve çirkin veya modern binaları yoktur. Loule'nin kuzeybatısındaki tepelerde bulunan Alte, Algarve'nin en güzel köyüdür. Eşanlamlılar: ilginç, güzel, güzel, çekici Daha fazla pitoresk kelimesinin eş anlamlıları. Pitoresk şeyleri pitoresk olarak adlandırabilirsiniz.


Delta'nın anlamı nedir?

bir delta üçgen şeklinde alçak, düz arazi alanı Bir nehrin denize girmeden önce ayrılıp birkaç kola ayrıldığı yer.

Haliç ne demek?

Haliç tatlı su nehri veya akıntısının okyanusla buluştuğu bir alan . Haliçlerde, tuzlu okyanus tatlı su nehri ile karışır ve acı su ile sonuçlanır. Acı su biraz tuzludur, ancak okyanus kadar tuzlu değildir. Haliç, körfez, lagün, ses veya bataklık olarak da adlandırılabilir.

Pampa kovboyunun adı neydi?

PAMPAS COWBOY [ gaucho ]

Pitoresk bir bahçe nedir?

Pitoresk isimler bir bahçe tasarımcılarının pastoral Avrupa manzara resimlerinin görüntüsünde bahçeler yarattığı stil . Bu resimlerin ünlü örnekleri, 1600'lerde İtalyan kırsalından sahneler çizen Nicolas Poussin ve Claude Lorraine'e aittir.


Pitoresk terimini kim icat etti?

'Penceresel' kavramı tarafından yaratıldı İngiliz din adamı, sanatçı ve yazar William Gilpin (1724 - 1804) 1768'de yayınlanan Essay on Prints adlı sanat incelemesinde, pitoresk olanı - daha ziyade totolojik olarak - 'bir resimde hoş olan bu tür güzellik' olarak tanımladı.

pitoresk resim nedir?

Pitoresk kelimesi şu anlama gelir: sanatsal bir çekiciliği olan ideal bir manzara türü , bu güzel ama aynı zamanda bazı vahşilik unsurları ile.

Güzel doğayı nasıl tanımlarsınız?

Bir şelale, bozulmamış bir çayır veya bir gölün camsı yüzeyi gördüğünüzde, güzelliği kelimelere dökmek zor olabilir. Ancak tabiat şairleri ve yazarlarının gayretleri sayesinde şu kelimeleri kullanabiliriz. eterik, yemyeşil ve bozulmamış doğanın güzelliğini anlatmak için.

Kendinden geçmiş mutlu anlamına mı geliyor?

Eğer kendinden geçmişsen, çok mutlu ve heyecan dolu hissediyorsun . ... Çok coşkulu ve heyecanlı tepkileri tanımlamak için kendinden geçmiş kelimesini kullanabilirsiniz. Örneğin, bir kişi coşkulu bir karşılama veya coşkulu bir karşılama aldığında, büyük bir coşku ve heyecanla karşılanır.


Bir cümlede batık nasıl kullanılır?

Batık cümle örneği

 1. Batık gövdeler ince veya oyuktur. ...
 2. Yüzünü buruşturdu ve parıldayan mücevhere ulaşmak için kolunu dirseğine daldırdı. ...
 3. 28 Ekim 1746'da meydana gelen ve yaklaşık 6000 kişinin hayatını kaybettiği büyük depremde şehir tamamen yıkılmış ve kısmen sular altında kalmıştır.

Induate ne demek

: neden olmak (biri veya bir şey) aynı anda çok miktarda şey almak veya almak. : (bir şeyi) bir su seliyle örtmek : sel. English Language Learners Dictionary'deki inundate kelimesinin tam tanımına bakın. su basmak.