phil spector ne zaman doğdu

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Shawn Pacocha IV
Puan: 4.3/5(45 oy)

Harvey Phillip Spector, 1960'larda yenilikçi kayıt uygulamaları ve girişimciliği ile tanınan, on yıllar sonra iki duruşması ve 2000'lerde cinayetten mahkumiyetiyle tanınan Amerikalı bir plak yapımcısı, müzisyen ve söz yazarıydı.

Phil Spector şu anda kaç yaşında?

ABD'li müzik yapımcısı Phil Spector, cinayetten hapis cezasını çekerken 81 yaşında öldü. 'Ses duvarı' kayıtları ile popu değiştiren Spector, Beatles, Righteous Brothers ve Ike ve Tina Turner ile çalıştı.

Phil Spector peruk taktı mı?

Duruşması sırasında Spector, bir dizi tuhaf uzun saçlı peruk takarken görüldü, bunlardan biri yüzünü neredeyse kıvırcık saçlı bir kask oluşturacak kadar kabarıktı. Bir diğeri genç, tüylü bir tarzda sarışın bir peruktu. Phil Spector 2007'deki cinayet davasında peruk takarken görüntülendi (solda) ve 2009 (sağda).Phil Spector'ın kızı kim?

Nicole Spector , rock yapımcısının üçüncü evliliğinden 24 yaşındaki kızı, hayatının ilk sekiz yılını babasının evinde yaşadığını, ardından ailesi boşandıktan sonra onu sık sık gördüğünü anlattı.

Phil Spector kiminle evliydi?

1982'de Spector, Janis Lynn Zavala ile evlendi ve çiftin ikizleri oldu, Nicole ve Phillip Jr. Çocuk 10 yaşında lösemiden öldü. Spector, ilk cinayet davasının başlamasından altı ay önce evlendi. Rachelle Kısa , her gün mahkemeye eşlik eden 26 yaşında bir şarkıcı ve aktris.

Phil Spector Biyo Bölüm 1

22 ilgili soru bulundu

Bill Spector şimdi nerede?

Bay Spector 2009 yılında yeniden yargılandı ve suçlu bulundu. Stockton'daki California Health Care Facility'de hizmet verdiği 19 yıl müebbet hapis cezası aldı. Kötüleşen sağlığı nedeniyle, California Eyalet Hapishanesinden Corcoran 2014 yılında.

Phil Spector hala evli mi?

2006 yılının Eylül ayında Spector, kız arkadaşı Rachelle Short ile evlendi. On yıllık evlilikten sonra, iki boşanmış Nisan 2016'da 'uzlaşmaz farklılıklar' olarak nitelendirdiler.

Ronnie ve Phil Spector akraba mı?

Ronnie Spector, eski kocasını ve Ronettes'in yapımcısı Phil Spector'u Cumartesi günü 81 yaşında öldükten sonra hatırladı.

Ronnie Spector Porto Rikolu mu?

Şarkıcı Ronnie Spector, 10 Ağustos 1943'te New York'ta Veronica Bennett'te doğdu. ... İrlandalı bir babanın ve bir annenin kızı. Afro-Amerikan ve Cherokee asıllı Spector, çocukken karışık etnik mirasının her iki tarafını da uzlaştırmak için mücadele etti, bu dönem için nadirdi.


Ronetteler hangi ırktı?

Ronettes bir aile meselesiydi

Biyografiye göre, Estelle ve Ronnie Bennett'in baba İrlandalıydı ve anneleri Afro-Amerikan ve Cherokee kökenliydi. Pop History Dig, Nedra Talley'nin Siyah, Hintli ve Porto Rikolu bir kökenden geldiğini söylüyor.

Phil Spector'ın servetini kim devralacak?

Şimdi, Spector'un dört çocuğu Üç evliliğinden ikisinde de sahip olduğu büyük servetini devralacak. İlk evliliği, Phil'in 1960'larda yarattığı ve prodüktörlüğünü yaptığı Spector's Three'de baş vokalist olan Annette Merar ile oldu.

Phil Spector'ın malikanesinin sahibi kim?

COVID-19'a yakalandıktan sonra Ocak ayında 81 yaşında öldü. Evin sahibi şu anda eski karısı Rachelle Short . Pireneler Kalesi olarak bilinen konağın dramatik tarzı, kötü şöhretli tarihine kadar uzanır.

Phil Spector'ın karısına ne oldu?

Phil Spector eşinden boşanma davası açtı üçüncü karısı Rachelle Short, hapisteyken. 2006 yılında, Phil Spector, Lana Clarkson cinayetinden yargılanmayı beklerken aktris Rachelle Short ile evlendi. Ancak 2016 yılında henüz cezaevindeyken, uzlaşmaz farklılıkları öne sürerek Short'dan boşanma davası açtı.


En son hangi müzik yapımcısı öldü?

Phil Spector Cinayetten hüküm giyen müzik yapımcısı, COVID-19'a yakalandıktan sonra 81 yaşında öldü. California Düzeltme ve Rehabilitasyon Departmanı, Phil Spector'ın Cumartesi günü eceliyle öldüğünü söyledi.

Hangi müzik yapımcısı öldü?

MELEKLER -- Phil Spector Wall of Sound yöntemiyle rock müziği dönüştüren ve daha sonra cinayetten hüküm giyen eksantrik ve devrimci müzik yapımcısı öldü. 81 yaşındaydı. California eyalet hapishanesi yetkilileri Cumartesi günü bir hastanede eceliyle öldüğünü söyledi.

Phil Spector, Beatles ile çalıştı mı?

1960 yılında Leiber ve Stoller'ın yanında çırak olarak çalıştıktan sonra Spector, Philles Kayıtları ve 21 yaşında, o noktaya ulaşan en genç ABD etiket sahibi oldu. ... 1970'lerin başında, Spector, Beatles'ın Let It Be (1970) ve John Lennon ve George Harrison'ın birkaç solo kaydını üretti.

Phil Spector herhangi bir Beatles şarkısı yazdı mı?

Efsanevi plak yapımcısı Phil Spector, Beatles'ın terkedilmiş Let It Be projesi üzerinde çalışmak üzere hazırlandı , son albümleri olarak piyasaya çıktı. 1958 baharında The Teddy Bears, Gold Star'da Spector tarafından yazılmış bir şarkı olan 'Don't You Worry My Little Pet'i kaydetti. ...


Phil Spector Beatles için hangi şarkıyı yazdı?

Kırk yıl önce bu hafta sonu, tüm zamanların en büyük grubu dünyaya birlikte son albümlerini verdi: 8 Mayıs 1970'de – 18 Mayıs'ta Amerika Birleşik Devletleri'nde – Beatles, Phil Spector tarafından üretilen LP Let It Be'yi yayınladı. başlık parça, Uzun ve fırtınalı bir yol ve John Lennon'un en ünlülerinden biri...