Acıkmak kelimesi nereden geliyor?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Ciara Lubowitz DVM
Puan: 4.5/5(72 oy)

acıklı geliyor bir kuşun gagasıyla ısırdığında yaptığı gaga fiilinden — temelde 'bir yiyeceği gagalayacak kadar aç' anlamına gelir.

Peckish İngilizce bir kelime mi?

sıfat Başta İngiliz Gayri resmi. biraz aç : Öğlene doğru biraz acıkmıştık.

İngilizce'de Peckish ne demek?

1 başlıca İngiliz: . 2: kasık.Acıkmak kelimesi ne zaman icat edildi?

acıklı (sıf.)

'biraz aç, yemeye meyilli', kelimenin tam anlamıyla 'gagalamaya yatkın', 1785 , gagadan (v.) + -ish.

Peakish'in anlamı nedir?

doruk anlamı

Filtreler. (konuşma dili) İnce veya keskin özelliklere sahip olmak , hastalıktan; hastalıklı; solgun. sıfat. (konuşma dili) Bir zirve veya zirvelerle ilgili veya bunlarla ilgili; dağlık bir bölgeye aittir.

F Kelimesinin Tarihi

23 ilgili soru bulundu

Perkish'in anlamı nedir?

İngiliz İngilizcesinde Perkish

(ˈpɜːkɪʃ) sıfat . küstah; pert ; ileri; şımarık; canlı. Collins İngilizce Sözlüğü.

ne anlama geliyor?

İngilizce Dil Öğrenenler parched'un tanımı

: özellikle sıcak hava ve yağmur olmaması nedeniyle çok kuru . : çok susamış.

yankılanan ne demek?

geçişsiz fiil. 1a : geri sürülmek için. b : yansıtılmak için. 2: bir dizi yankı içinde veya sanki devam etmek için: bugün hala yankılanan tarihi bir olayı yankılamak. yansımak.

acıkmak kelimesinin Eş anlamı nedir?

acıklı sıfat. biraz aç. Eş anlamlı: cızırtılı , huysuz, huysuz, huysuz, huysuz, teknik, huysuz, asabi, asık suratlı, huysuz, küçük.

İngilizcede itibarsız ne demek

: çoğu insan tarafından saygı duyulmayan veya güvenilmeyen : kötü bir üne sahip olmak. İngilizce Öğrenenler Sözlüğü'nde itibarsız kelimesinin tam tanımına bakın. itibarsız. sıfat. dis·​rep·u·​ta·​ble | dis-ˈre-pyə-tə-bəl

Pukish nedir?

puslu anlamı

Kusmaya benzeyen , özellikle renkli. sıfat. 2. Mide bulandırıcı, mide bulandırıcı.

Açlık, açlıktan daha mı kötü?

Günlük İngilizcede kullanıldığında çok aç anlamına gelir. Günlük İngilizcede açlıktan ölmek için çok acıkmak için kullansak da, aslında yeterince yemek yiyememekten ölmek anlamına gelir. ... Not: biz de kullanıyoruz acıkmış çok aç demek. Açlıktan ölmekle aynı anlama gelir.

Kelimelerin kökenine ne ad verilir?

etimoloji kelimelerin kökenlerini inceleyen bilim dalıdır. ... Yabancı Sözcüklerden Türetilmiştir - İngilizce, çoğu durumda, içine yabancı sözcükler eklenerek yaygın olarak genişletilmiştir. Dilimizin çoğu eski Anglo-Sakson veya Latin kökenlidir. Diğer diller de kelime dağarcığımıza eklendi.

Acıkmak kelimesinin zıt anlamlısı nedir?

Zıtlıklar: susuz , iyi huylu. Eşanlamlılar: cızırtılı, huysuz, huysuz, huysuz, huysuz, teknik, huysuz, asabi, tetchy, huysuz, pettish.

İngilizce'de secde nedir?

1 : hayranlık ya da boyun eğmek için yüzü yere dönük olarak uzanmış ayrıca : düz yatmak. 2: Tamamen yenilmiş ve canlılık, irade veya yükselme gücünden yoksun sıcaktan secde edildi. 3: yerde sürünen: öne eğilmiş secde çalıları.

Geri Vermek ne demek?

Yansımak şeyler derinden yankılanır . ... Bir şey yankılandığında, yankılanır veya derin, titreşen bir şekilde yankılanır. Hem fiil hem de sıfat, Latince reverberare, 'geri tepmek' kökünden gelir.

ezmek ne demek?

mauling İngilizce içinde

(ˈmɑːlɪŋ) isim. eleştirilmenin bir örneği ya da eleştirme eylemi. Amerikan basınının elinde hırpalandım. ciddi şekilde yaralanma veya hasar görme durumu veya ciddi şekilde yaralama veya zarar verme eylemi.

Athirst bir kelime mi?

keskin bir arzuya sahip olmak ; istekli (sıklıkla takip eder): Uzun zamandır Avrupa seyahatine susamıştır. Arkaik. susuz.

kavrulmuş argo ne demek?

gayri resmi . son derece susamış : Bir içki almalıyım - kesinlikle kavruldum!

Kavrulmuş nasıl kullanılır?

kavrulmuş cümle örneği

  1. Soğuk meyve püresini içti, kurumuş boğazını soğuttuğu için minnettardı. ...
  2. Hava bu kadar suyla doluyken, zemin nasıl bu kadar kavrulmuş olabilir? ...
  3. İniş, kara kaleyi çevreleyen kavrulmuş çölü gözden kaçırıyordu. ...
  4. Sert bir rüzgar, kavrulmuş toprağa yağmur damlalarının kokusunu verdi.

Perkish bir kelime mi?

sıfat . kendini beğenmiş ; pert veya ileri şekilde; canlı, şımarık.

Sürekli aç olan kişiye ne denir?

açgözlü açgözlü, doyumsuz, vahşi, açgözlü, açgözlü, açgözlü, yiyip bitiren, boş, aç, obur, açgözlü, omnivor, yırtıcı, aç, açgözlü, doyumsuz, açgözlü, kurt gibi.

Aç ve açlıktan ölmek aynı mıdır?

Açlıktan ölmek, açlığın daha aşırı bir versiyonudur. . Uzun süre yemek yemediğinizde veya aç kaldıktan sonra açlıktan ölürsünüz. Açlıktan ölmek, açlığın daha aşırı bir versiyonudur. Uzun süre yemek yemediğinizde veya aç kaldıktan sonra açlıktan ölürsünüz.