patreon keser mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Janie McDermott
Puan: 4.8/5(63 oy)

Şartlar ve ÜcretlerPlatform ücretine ek olarak, ödeme işlemcisi (Stripe veya PayPal), yapılan her bağış için bir ücret alır: 3 doların üzerindeki bağışlar için %2,9 + 0,30 dolar . 3$ veya altındaki bağışlar için %5 + 0,10$ .

Patreon 2021 yüzde kaçını alıyor?

İşlem Ücretleri - Patreon, endüstri standardı kredi kartı işleme ücretlerini yaratıcılara iletir. 3$ veya daha düşük ücretler, işlemin %5'ine ve 10 sente mal olur. 3 doların üzerindeki herhangi bir şey ücretlendirilir: %2.9 artı 30 sent .

Patreon abonelikten ne kadar alıyor?

Bu ücret, Patreon üyelik platformunun kullanımını kapsar. bu eski kurucular platform ücreti, işlenmiş ödemelerin %5'idir . Bu, yalnızca yaratıcının para kazanması durumunda para alacağımız anlamına gelir.En yüksek ücretli Patreon kim?

Bunlar, yılda 50.000 dolardan fazla kazanan en yüksek ücretli Patreon hesaplarından bazıları:

 • Gerçek Suç Saplantılı.
 • Chapo Tuzak Evi.
 • DarkCookie – Yaz Zamanı Destanı.
 • Jeff Wittek.
 • Hakkında Yanılıyorsun.
 • Tim Dillon Gösterisi.
 • DankPod'lar.
 • Gösterişli 2.

Ortalama Patreon bağışı nedir?

Kullanıcıların rehin başına katkıda bulunduğu ortalama miktar: $6,70

Hayranlar, içerik oluşturuculara ayda ortalama 12 dolar ödüyor, ancak Patreon'daki ortalama taahhüt 6,70 dolar, yani proje başına çok sayıda kullanıcı katkıda bulunuyor.

Patreon - Nasıl Çalışır...

34 ilgili soru bulundu

Patreon aylık ücret mi?

Amacımız yaratıcılara ve sanatçılara sürdürülebilir bir aylık gelir sağlamaktır, bu nedenle Patreon sürekli fon sağlıyor. yapacaksın aylık veya oluşturma başına faturalandırılabilir , bir içerik oluşturucuya aktif olarak söz verirken, içerik oluşturucu kampanyanıza bağlı olarak.

Patreon güvenli mi?

Evet, Patreon tamamen güvenlidir . Böyle yeni bir konsepte güvenmek zor olabilir, ancak Patreon binlerce sanatçının kariyer yapmalarına ve en iyi yaptıkları işten para kazanmalarına izin verdi. Bir abone için Patreon'un kullanımı tamamen güvenlidir.

Patreon'da para kazanabilir miyim?

Yaratıcılar için Patreon, zaten sahip olduğunuz şeyleri yarattığınız için ödeme almanın yolu oluşturma (web çizgi romanları, videolar, şarkılar, ne olursa olsun). Hayranlar ayda VEYA yayınladığınız gönderi başına birkaç dolar öderler ve ardından her ay veya her yeni bir şey yayınladığınızda ödeme alırsınız. Patreon'da içerik oluşturucu olma hakkında daha fazla bilgi edinin BURADAN.

Patreon'u ücretsiz kullanabilir miyim?

Patreon'a ücretsiz üye olabilirsiniz. . ... Destekleyecek Yaratıcıları arayabilirsiniz ve Patreon, ilgilenebileceğiniz kişileri de önerecektir. Kaydolmak tamamen ücretsizdir – eğer daha sonra bir Yaratıcılar sayfasına katkıda bulunmaya karar verirseniz, bunun tek maliyeti.

Ücretsiz bir Patreon'unuz olabilir mi?

Başlamak tamamen ücretsizdir . Patreon'da kazanmaya başladığınızda yalnızca küçük bir yüzde ve ayrıca müşterilerinizden ödemeleri işlemek için endüstri standardı bir oran alırız.

Patreon'da ücretsiz bir katmanınız olabilir mi?

Özel rehin veya Katman durumu yok , böylece kullanıcılar bir katmana katılamasalar bile içerik oluşturucuları desteklemeye devam edebilir. Adından da anlaşılacağı gibi, verilen tutardan bağımsız olarak, özel rehinlerle ilişkili hiçbir fayda veya katman yoktur. ... Çoğu içerik oluşturucu, kullanıcıların avantajlardan yararlanabilmeleri için bir katman içinde olmalarını ister.

Patreon paraya değer mi?

Çözüm. Patreon aşağıdakilerden yararlanmak için harika bir araç , ve onunla ne istersen yapabileceğin kadar esnek! ... Takipçilerinizi anlamanız, onların neyin dikkatini çektiğini bilmeniz, sizi sevmelerini sağlamanız ve ardından bu takipçiliği daha da derinleştirmek için Patreon'u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Patreon'da okumak için para ödemeniz gerekiyor mu?

bu Ücretsiz Okuma Programı kullanıcılarımız ve destekçilerimiz sayesinde etkili olabiliyor. Programın yayılmasına yardımcı olarak, daha fazla çocuğun aktivitelerimize erişmesine yardımcı oluyorsunuz. ... 230.000'den fazla çocuğa ücretsiz çevrimiçi okuma yazma programı sağladık.

Patreon'u kullanmak iyi midir?

İlk olarak, profesyoneller: Her ay tutarlı ve güvenilir ödemeler . ... Patreon ve diğer benzer platformlar, içerik oluşturucuyu korumak için ters ibrazlarla ve reddedilen ödemelerle ilgilenecektir. Yaratıcıya, yaratıcı ve katkıda bulunan arasındaki aktivite ve etkileşim merkezi olarak işlev gören oldukça iyi yapılandırılmış bir profil sağlarlar.

Banka kartımı Patreon'da kullanabilir miyim?

Kredi veya banka kartıyla ödeme yapıyorsanız para birimi nasıl çalışır? Kredi ve banka kartı Patreon'daki işlemler şu anda desteklenen para birimlerimizde kabul edilmektedir. . Siteyi bu desteklenen ödeme para birimlerinden birinde görüntülüyorsanız, tüm ödeme işlemi bu para biriminde olacaktır.

Patreon'unuzu kimin görüntülediğini görebiliyor musunuz?

Gönderilere genel bakış kontrol panelinizin Son Gönderiler Bölümünde, İzleyiciler'e tıklayın Gönderilerinizin görüntülenmelerini görmek için Bu ölçüm, tüm gönderilerinizin erişimini bilmenizi sağlar ve gönderi görüntüleyenleri kullanıcılara dönüştürme potansiyelini gösterir.

Bir LLC'nin Patreon'u olabilir mi?

Sınırlı Sorumluluk Şirketi (LLC)

Patreon geliriniz bir LLC olarak kayıt olmanızı gerektirmez ama bunu düşünmeniz için birçok neden var. ... Vergileriniz söz konusu olduğunda, bir LLC size daha fazla esneklik sağlar. Şahıs şirketi olarak başvurabilir veya hak kazanırsanız S Corporation olarak başvurabilirsiniz.

YouTuber'lar neden Patreon kullanıyor?

patreon insanların içerik oluşturucuları finansal olarak desteklemesine ve ödüllendirmesine olanak tanır - podcast yayıncıları, yazarlar ve YouTuber'lar gibi - aylık abonelik yoluyla. İçerik oluşturucular, her abonenin bir projeye vermek için en rahat hissettikleri para miktarını seçebilmesi için çeşitli ödüllerle birden fazla üyelik katmanı oluşturabilir.

YouTube'da 1000 görüntülemede ne kadar para alıyorsunuz?

Bir reklamverenin ödediği gerçek oranlar, genellikle görüntüleme başına 0,10 ila 0,30 ABD doları arasında değişir, ancak görüntüleme başına ortalama 0,18 ABD dolarıdır. Ortalama olarak, bir YouTube kanalı 1.000 reklam görüntülemesi başına 18 ABD doları alabilir, bu da şuna eşittir: 1000 video görüntüleme başına 3 - 5 ABD Doları .

Patreon, YouTube'a bağlı mı?

Patreon profilinizi ziyaret eden kullanıcılar, profilinize bağlanan butonları bulacaktır. diğer sosyal medya sayfaları . Bunları, diğer sosyal medya kuruluşlarınıza doğrudan bağlanmak için seçebilirler. Doğrudan Patreon sayfanızda Facebook, YouTube, Twitch veya Twitter tanıtıcınıza bağlantılar eklemeyi her zamankinden daha kolay hale getirdik!

Birinin Patreon'da ne kadar kazandığını söyleyebilir misiniz?

bunu bileceksin profil resminizin altında Herkese Açık'ı bulduğunuzda, yaklaşık kazançlarınız herkese açık olarak listelenir . ... Oturum açmışken sayfanızda yaklaşık kazançlarınızı hala bulabileceksiniz, ancak kullanıcılar ve ziyaretçiler bulamayacak.

Patreon kime ait?

Decoder'ın bugünkü konuğu Jack Conte , insanların favori içerik oluşturucularına aylık üyelik şeklinde doğrudan ödeme yapmalarını sağlayan bir platform olan Patreon'un kurucu ortağı ve CEO'su.

Patreon'da ne sunabilirim?

Podcast Yayıncılarının Hayranlarına Sunabilecekleri 19 Patreon Ödülü

 • Ekstra Bölümler (Aynısından Daha Fazlası) Sunabileceğiniz en basit ödüllerden biri daha fazlasına erişimdir. ...
 • Soru-Cevap/AMA Oturumları. ...
 • Canlı Sohbetler ve Hangouts. ...
 • Sahne Arkası İçeriği. ...
 • Yeni Şovlar. ...
 • Fiziksel Mal. ...
 • Topluluk Erişimi. ...
 • Hayran Tanıma.