Pasmo kyoto'da çalışıyor mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Catherine Mante III
Puan: 4.4/5(63 oy)

Icoca/Pasmo/Suica'yı kullanabilirsiniz Kyoto'daki tüm trenler, metrolar ve otobüsler için . Icoca/Pasmo/Suica'yı marketler başta olmak üzere birçok mağazada da kullanabilirsiniz.

Pasmo kartını Tokyo dışında kullanabilir miyim?

Parlak yeni Pasmo kartınızı kullanabilirsiniz Tokyo'nun herhangi bir yerinde , ve Suica kartlarının kabul edildiği her yerde. Ayrıca Osaka, Kyoto ve Fukuoka gibi Tokyo metro alanı dışındaki popüler destinasyonlardaki ulaşım ağlarına erişim sağlarlar.

Suica kartı Kyoto ve Osaka'da kullanılabilir mi?

Kullanabilirsiniz Icoca / Pasmo / Suica Osaka'daki tüm trenler, metrolar ve otobüsler için. Icoca/Pasmo/Suica'yı marketler başta olmak üzere birçok mağazada da kullanabilirsiniz. Icoca/Pasmo/Suica'yı Japonya'nın diğer bölgelerinde de kullanabilirsiniz.Pasmo kartı JR hattında çalışır mı?

Esasen, Pasmo ve Suica kartları aynı . Tek gerçek düşünce, bir JR hattındaki günlük iş yolculukları için bir Suica gerektirdiğinden ve bunun tersi olduğundan, bir banliyö kartına ihtiyacınız olup olmadığıdır.

Suica'yı Shinkansen için kullanabilir miyim?

Suica'yı sınırlı ekspres, ekspres veya Yeşil Araba ile seyahat etmek için kullanmak için ek biletler satın alınmalıdır. Suica, Shinkansen'de seyahat için kullanılamaz. .

26 ilgili soru bulundu

Suica'yı Japonya'nın her yerinde kullanabilir misin?

Japonya'da Herhangi Bir Yerde Suika Kullanabilir misiniz? Suica, Greater Tokyo Bölgesi'nde faaliyet gösteren JR East Japan (East Japan Railway Company) tarafından verilen trenle ulaşım için kullanılan bir IC kartıdır. ... Yine de, Suica ve çoğu IC kartı Japonya'daki tüm istasyonlarda kullanılabilir .

Suica kartınızı Kyoto'da kullanabilir misiniz?

Icoca, Suica ve Pasmo gibi akıllı kartlar Japonya'da geçerlidir, bu yüzden hangisini alacağınız konusunda endişelenmeyin. Kullanabilirsiniz Tüm trenler, metrolar ve otobüsler için Icoca/Pasmo/Suica Kyoto'da. Icoca/Pasmo/Suica'yı marketler başta olmak üzere birçok mağazada da kullanabilirsiniz.

Suica ve PASMO aynı mı?

bu PASMO ve SUICA arasındaki tek fark, onları kimin sattığıdır. . SUICA, JR East'tendir ve PASMO, Tokyo Metrosu ve Toei Metrosu dahil olmak üzere Tokyo bölgesindeki JR olmayan demiryolu operatörlerindendir. ... Bir SUICA, bir JR East istasyonuna iade edilmelidir ve bir PASMO, Tokyo'daki bir metroya veya özel tren istasyonuna iade edilmelidir.

Japonya'da PASMO kartımı nasıl kullanırım?

PASMO nasıl kullanılır? basitçe trene binmek için bilet kapısındaki okuyucuya PASMO'nuza dokunun . Ücreti ödemek için PASMO'nuzu otobüsün içindeki okuyucuya dokunmanız yeterlidir. PASMO, kolay elektronik ödemeler için kullanılabilir, bu nedenle madeni paraları saymaya gerek yoktur.


Pasmo Osaka'da çalışıyor mu?

Pasmo kartınızı, IC kartlarını kabul eden büyük Japon şehirlerinden herhangi birinde kullanabilirsiniz, çünkü tüm bölgesel markalı kartlar artık mevcuttur. değiştirilebilir ! Burası sadece Tokyo değil, aynı zamanda Kyoto (şehir içi otobüslerde bile), Osaka, Nagoya… ve çok daha fazlası.

Suica kartını Osaka'da iade edebilir miyim?

Suica iadeleri sadece yapılabilmektedir. Doğu Japonya Demiryolu Şirketi (JR East) istasyonlarında Suica kartlarının verildiği yer.

Kyoto'yu nasıl gezersiniz?

Götürmek:

  1. Kyoto, iyi gelişmiş bir ulaşım ağına sahip kompakt bir şehirdir. ...
  2. Metrolar ve trenler şehri dolaşmanın en uygun yoludur.
  3. Otobüsler daha az kullanışlıdır, ancak neredeyse tüm şehri kapsar.
  4. Taksiler bol ve oldukça ucuz. ...
  5. Bisikletler, Kyoto'yu dolaşmanın harika bir yoludur.

Pasmo'yu Hokkaido'da kullanabilir miyim?

SAPICA Kartlarına ek olarak, gezginler şehrin belediye ulaşım sistemleri (metro ve tramvay), JR Hokkaido Otobüsleri, Jotetsu Otobüsleri ve Kitaca, Suica, PASMO, manaca, TOICA, PiTaPa, ICOCA, Hayakaken, nimoca ve SUGOCA IC kartlarını da kullanabilirler. Hokkaido Chuo Otobüsleri.


Pasmo, Fukuoka'da çalışıyor mu?

Örneğin, Tokyo'nun metro kartı olan Pasmo'yu metroda dolaşmak için kullanabilirsiniz. Fukuoka Şehri metrosu . Ayrıca Pasmo ile alışveriş yapabilir ve Fukuoka'da şarj edebilirsiniz.

Pasmo pasaportu nedir?

PASMO PASAPORTU. Bu Yalnızca Japonya'yı ziyaret eden denizaşırı gezginler için geçerli olan ayrıcalıklara sahip özel bir IC kartı . Kanto bölgesinde ve IC kartlarının kabul edildiği tüm ülkede tren ve otobüs seyahatleri ve alışveriş sırasında elektronik ödemeler için kullanılabilir.

Suica veya PASMO'yu nasıl satın alabilirim?

Bu kartları şu adresten alabilirsiniz: istasyonda bilet otomatı . SUICA kartını sadece JR East istasyonlarında, PASMO kartını ise diğer şirketlerin istasyonlarında alabilirsiniz. 'Kişiselleştirilmiş' değil, 'Boş' kartı seçmeniz gerekiyor.

PASMO veya Suica kartı nereden satın alabilirim?

Pasmo/Suica'yı nereden satın alabilirim? Şimdi Pasmo at Tokyo'daki metro istasyonları veya Narita/Haneda havaalanı tren istasyonlarında. Suica'yı Tokyo'daki JR istasyonlarından veya Narita/Haneda tren istasyonlarından satın alın.


PASMO'nun açılımı nedir?

Pasmo (Pasumo, PASMO olarak stilize edilmiştir) şarj edilebilir temassız akıllı kart elektronik para sistemi . Öncelikle 18 Mart 2007'de tanıtıldığı Japonya'nın Tokyo kentinde toplu taşıma için kullanılmaktadır. Pasmo, otomatlar ve mağazalar için bir ödeme kartı olarak da kullanılabilir.

Pasmo'yu markette kullanabilir misin?

Marketlerden taksilere kadar kullanabilirsiniz Her yerde birçok yerde Suica ve Pasmo ülke. Sahip olmak için çok uygun oldukları için, geldiğinizde bir tane almanızı öneririz.

Apple cüzdanına Pasmo kartı nasıl eklerim?

Suica veya PASMO kartınızı iPhone'unuzda nasıl doldurabilirsiniz?

  1. Cüzdan uygulamasında Suica veya PASMO kartınıza dokunun.
  2. Diğer düğmesine dokunun.
  3. Para Ekle'ye dokunun.
  4. Eklemek istediğiniz miktarı seçin ve Ekle'ye dokunun.
  5. Ödeme yapmak için kullanmak istediğiniz kredi kartını veya ön ödemeli kartı seçin ve Face ID veya Touch ID ile işlemi onaylayın.

Pasmo kartına ne kadar koyabilirsiniz?

Yetişkinler ve çocuklar için PASMO kartları mevcuttur. 1.000 yen, 2.000 yen, 3.000 yen, 4.000 yen, 5.000 yen ve 10.000 yen'e mal oluyorlar ve şunları içeriyorlar: 500 yen depozito .


JR Pass'ım varsa Suica kartına ihtiyacım var mı?

Tokyo'ya gelen hiçbir ziyaretçi Suica kartı olmadan olmamalıdır ve Japonya'ya gelen hiçbir ziyaretçi JR Pass'a sahip olmamalıdır. Suica kartı şehirlerarası trenler ve otobüsler için uygundur, JR Pass ise ülke içinde seyahat ederken zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Pasmo'yu kredi kartıyla alabilir miyim?

Cüzdan uygulamasında PASMO'yu doldurun

PASMO'nuzu doldurmak için Cüzdan'da bir kredi kartı kullanabilirsiniz (2:00 - 4:00 AM arasında kullanılamaz). Ekleyebilirsin 20.000 yen'e kadar SF değeri .

Suica ile nerede ödeme yapabilirsiniz?

Suica inanılmaz derecede kullanışlıdır ve şu alanlarda kullanılabilir: marketler, restoranlar, içecek otomatları, taksiler, havaalanı mağazaları , ve hatta perakendeciler ve tren istasyonlarındaki bozuk parayla çalışan dolaplar.