Palantir bin ladin'i buldu mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Janessa Halvorson
Puan: 4.2/5(49 oy)

Gizlilik içinde. Basında çıkan haberlere göre Palantir'in veri madenciliği, Usame bin Ladin'in saklandığı yeri bulmada çok önemli bir rol oynadı. raporlar şirket tarafından ne doğrulandı ne de yalanlandı . ... Silikon Vadisi merkezli firma ve çalışanları, uzun süre gizlilik içinde kaldı.

Palantir'i kim inşa etti?

Palantir, 2003 yılında risk sermayedarı ve Paypal kurucu ortağı Peter Thiel ile birlikte Joe Lonsdale, Stephen Cohen, Nathan Gettings ve Alex Karp Neoklasik sosyal teoride hukuk diploması ve doktorası olan ve ofisinde birbirinin aynısı 20 çift yüzücü gözlüğü bulunduran eksantrik CEO'su.

Alex Karp nasıl para kazandı?

Palantir CEO'su Alex Karp, başta olmak üzere 2020'de yaklaşık 1,1 milyar dolar değerinde tazminat kazandı. verilen özsermaye ödülleri aracılığıyla yazılım şirketi halka açılmadan kısa bir süre önce.Alexander Karp siyah mı?

Alexander Caedmon Karp, 2 Ekim 1967'de New York'ta Yahudi bir babanın oğlu olarak doğdu. Afrikalı Amerikalı anne , Karp Philadelphia'da büyüdü ve 1985 yılında Central High School'dan mezun oldu. Küçük yaşlardan itibaren disleksi ile mücadele ettiğini söyledi.

Alex Karp çift ırklı mı?

Karp'ın babası Robert Karp, Yahudi bir klinik çocuk doktorudur. Karp'ın annesi Siyah olan Leah Jaynes Karp bir sanatçıdır. Karp, küçük yaştan itibaren kendisinin karışık ırk geçmişi onu biraz savunmasız bıraktı. Aslında Karp mevcut durumuna rağmen bu kaygıyla yaşamaya devam ediyor.

Palantir ve Veri Madenciliği İmparatorluğu Nasıl Bu Kadar Tartışmalı Oldu?

27 ilgili soru bulundu

Palantir bir SaaS mı?

Bu ürün Palantir'in bir hizmet olarak yazılım sağlamak (SaaS) bir danışmanlık şirketi olarak faaliyet göstermek yerine.

Palantir iyi bir yatırım mı?

48 milyar doları aşan bir piyasa değeriyle, Palantir'in henüz kar bildirmediğini düşünürsek, hisse şu anda biraz fazla değerli görünebilir. ... Şirketin hem ticari hem de devlet sektörlerinde artan hakimiyeti göz önüne alındığında, hisse senedi uzun vadeli yatırımcılar için daha sağlam bir yatırım haline geliyor .

Alex Karp ne okudu?

Stanford'daki J.D. derecesine ek olarak, Karp bir Doktora D. Goethe Üniversitesi'nden neoklasik sosyal teoride Almanya, Frankfurt'ta. Palantir'in bin Ladin'in izini sürmesine yardım ettiği söylentileri ve Palantir'in onları reddetmemesinin CIA ile sert bir ilişkiye yol açtığı bildiriliyor.

Palantir'in en çok sahibi kim?

Palantir Technologies için en son analizimizi görüntüleyin

Palantir'in durumunda, en üst düzey yönetici, Peter Thiel , tedavüldeki hisselerin %7,1'ini elinde bulunduran en büyük hissedardır. Karşılaştırıldığında, ikinci ve üçüncü en büyük hissedarlar hissenin yaklaşık %5,5 ve %5,0'ına sahiptir.


Palantir hangi alanlara yatırım yaptı?

Sarcos Robotik : Palantir 21 milyon $ yatırım yaptı ve Sarcos, önümüzdeki altı yıl boyunca toplam 42 milyon $ karşılığında Palantir'in yazılım ve hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etti. Roivant Sciences: Palantir 30 milyon dolar yatırım yaptı ve Roivant Sciences beş yıllık bir süre içinde 39 milyon dolar ödeyecek.

Cathie Wood bugün ne aldı?

ETF yıldızı Cathie Wood tarafından yönetilen bir ARK borsada işlem gören fon satın alındı Skillz Inc.'in yaklaşık bir milyon hissesi (NYSE: SKLZ) hisseleri Salı günü, bu ETF'nin fiyatı günün seansında yaklaşık %1 yükseldi. Fon geçen yıl önemli ölçüde arttı. ARK Innovation ETF (NYSEARCA: ARKK) Skillz'in 952.252 hissesini satın aldı.

Baba hala iyi bir satın alma mı?

Çin'den gelen tüm endişelere rağmen, Wall Street hala Alibaba hissesinin aşırı derecede düşük değerde olduğuna inanıyor. Şu anda bir BABA'da %75 konsensüs hisse fiyatı yukarı yönlü , son üç ayda yayınlanan 25 satış tarafı raporunun önerdiği 265 $ 'lık ortalama fiyat hedefine dayanmaktadır.

T hissesi bir satın alma mı?

AT&T hissesi hemen alınmamalı Yeni bir alım alanına yakın olmadığı ve önemli hareketli ortalamaların altında işlem gördüğü için teknik analizine dayanıyor. ... %7,5 temettü verimine rağmen, AT&T hissesi standart altı fiyat performansına göre şu anda portföyünüze eklenebilecek bir hisse değil.


Palantir hissesi yükselir mi?

Palantir'in 2021 yılının tamamı için gelir rehberliği de beklenenden daha düşüktü ve şirket satışların şu anda büyümesini bekliyor. %30'un üzerinde , 2020'de gördüğü %47'lik büyüme oranından önemli ölçüde yavaşlıyor. %30'luk büyüme kötü olmasa da Palantir'in hissesi daha yüksek büyüme için fiyatlandırılıyor ve neredeyse 35 kat ileri gelirle işlem görüyor.

Palantir tam olarak ne yapıyor?

bir hedefteki tüm cezai, finansal, tıbbi, iletişim ve gizli ajans kayıtlarının derinlemesine aranması . Şirketin teknolojisi, 2011 yılında Usame bin Ladin'in bulunmasına yardımcı oldu ve COVID-19 enfeksiyonlarını izlemek, tıbbi tedarik zincirlerini izlemek ve hatta pandemik sıcak bölgelerdeki salgınları tahmin etmek için kullanılıyor.

Palantir'in rakipleri kimler?

Palantir'in en iyi rakipleri arasında Tyler Technologies, Verint, Tableau Software, Splunk, Mu Sigma ve Cognizant .

Alex Karp Almanca biliyor mu?

Karp'ın eğitim gördüğü ikinci bölüm, Almanya , Almanca dil becerilerini iyi kullanır, 24 Ocak 2019'dan itibaren mevcuttur.


Palantir neden altın alıyor?

PLTR Stokunun Yeni Bir Katalizörü Var

17 Aralık'ta şirketin 50,7 milyon dolarlık altın külçe satın aldığı bildirildi. iç yatırım stratejisinin bir parçası . Bir röportajda COO Shyam Sankar, satın almanın daha çok bir dünya görüşünü yansıttığını belirtti… Daha fazla siyah kuğu olayıyla dolu bir geleceğe hazırlıklı olmalısınız.

Ark, Pltr'ye sahip mi?

Ark Yatırım Palantir'in altı aktif borsa yatırım fonunun tamamı aracılığıyla sahibi ancak Salı günü hisseleri satın almak için Ark Fintech Innovation ETF'yi (NYSE: ARKF) ve Ark Space Exploration & Innovation ETF'yi (BATS: ARKX) devreye aldı.

Peter Thiel hala Palantir'in sahibi mi?

Mayıs 2003'te Thiel, adını Tolkien eserinden alan büyük bir veri analiz şirketi olan Palantir Technologies'i bünyesine kattı. 2020 yılı itibari ile başkanı olarak görevine devam etmektedir. .

Palantir'in CEO'su kimdir?

Palantir CEO'su İskender Karp Son haftalarda yaşadığı kabinin yanmasından sonra medyanın dikkatini çeken New Hampshire münzevisine 180.000 dolar bağışladı. Bir sözcü CNBC'ye verdiği demeçte, paranın Karp'tan kişisel bir bağış olduğunu söyledi. Karp, 2020'de yaklaşık 1,1 milyar dolar değerinde tazminat kazandı.