nga mihi teşekkür ederim anlamına mı geliyor?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Dr. Bonita Walsh DVM
Puan: 4.9/5(22 oy)

Yolculuğunuzun sonunda sürücü ortağınıza Ngā mihi deyin. Bu, sürücü ortağınızı kabul eder ve genellikle şu anlama çevrilir: Teşekkürler . Ngā kelimesi 'şarkıcı'daki 'nge' gibi telaffuz edilir.

Yeni Zelanda'da Teşekkürler ne anlama geliyor?

tebrikler ve tebrikler . Son Güncelleme: 2021-08-20.

Teşekkürler hangi dilde?

Çok teşekkürler - Maori Dili Hafta 2015.Şükran Günü ne yapar?

Teşekkür ederim (takdir ile) , müdürümüzden .... Gavin Burn.

sevgi dolu teşekkür ne demek?

Tebrikler . Son Güncelleme: 2021-03-08. Kullanım Sıklığı: 2.

Māori Kelimeleri Gezginler İçin Nasıl Telaffuz Edilir // Yeni Zelanda

25 ilgili soru bulundu

Tena Koe nedir?

Nasıl diyorsunuz Teşekkürler Maori'de mi? ... Tēnā koe (bir kişiye), tēna kōrua (iki kişiye) veya tēna koutou (üç veya daha fazla kişiye) ayrıca Māori'de teşekkür ederim anlamına gelir.

mihi nedir?

Bir mihi (veya mihimihi) bir toplantının veya toplantının başında yer alabilecek bir giriş . Mevcut diğer insanlarla bağlantı kurmak ve insanlara kim olduğunuzu ve nereden geldiğinizi bildirmek için kullanılır.

Merhaba anlamı nedir?

NZ a Māori'nin iki veya daha fazla kişiye selam vermesi.

Maori'de nasıl veda edilir?

Güneş git. Maori dilinde elveda anlamına gelir ve kulağa Yüksek-reh-rah gibi gelir.


Herkese merhaba ne demek

Tena Koutou Katoa. Te Reo Maori'den çevrilen bu, Herkese Merhaba anlamına gelir ve bu, bugünlerde ekiplerimiz tarafından yaygın olarak duyulan selamlardan biridir - Morena. Kei te pehea koe? bir başkası - 'Bugün nasıl hissediyorsun'.

Ne tamam?

Birinin 'nasılsın' diye sorduğunu duyduğunda, 'nasılsın' diye cevap verebilirsin ( iyi/iyi ) veya 'tino pai' (gerçekten iyi).

Kia Ora elveda demek olabilir mi?

Merhaba - merhaba, hoşçakal, teşekkür ederim .

Maori dilinde adın ne?

Nasılsınız Adın ne? Adı nedir? Ko wai tana ingoa mı?


Şükran Günü nedir?

Mihi whakatau kullanılan Maori terimidir resmi bir karşılama konuşmasını tanımlamak için ve Üniversitenin bir Maori temsilcisi tarafından üstlenilir. Mihi whakatau geleneksel olarak marae dışında gerçekleşen karşılama, tanıtım, açılış ve genel amaç için kullanılır.

benim mihi nedir?

senin mihi senin tanıtımın . Geleneksel olarak Yeni Zelanda'da mihi'nizi birlikte çalışacağınız kişilerle paylaşırsınız, böylece sizi bir yere yerleştirebilirler. Başkaları, kendinizi nasıl tanıttığınızla 'sizi tanıyacak' ve şu soruların yanıtlarını paylaşacaksınız: Bu benim dağım.

mihive Mihimihi arasındaki fark nedir?

benim için bir kutlama pepeha ise kimliği ve mirası oluşturan bir tanıtım biçimidir. Resmi ortamlarda pepeha, bireyin mihisinin bir parçasını oluşturur. Herkesin mihisini (pepehası dahil) verdiği grup durumuna mihimihi denir. Bu genellikle bir hui'nin başlangıcında yapılır.

Tena Koe'yi nasıl kullanıyorsunuz?

Eğer sen merhaba demek iki kişi, belki resepsiyonda bekleyen iki misafir, Tēnā kōrua diyebilirsiniz. Ve eğer 3 veya daha fazla kişiden oluşan bir gruba merhaba diyorsanız, örneğin iş arkadaşlarınızla bir toplantıda veya bir konferansta bir grup insanda, Tēnā koutou derdiniz.


Tena Koe nasıl dersiniz?

'Tena Koe'Bu telaffuz edilir Te Na Ko E .Te Reo Maori'de, tüm ünlüler telaffuz edilir, bu nedenle Koe'nin iki sesi vardır, co ve e. İki kişiye merhaba deyin. 'Tena korua'Sesler, Te Na Kor Uh A. Her sesli harfi telaffuz etmeyi unutmayın.

Morena ne anlama geliyor?

Haftanın Maori Kelimesi: Morena anlamı Günaydın .

Kia Ora'yı kim söyleyebilir?

Kia ora gayri resmi olarak kullanılıyor Yeni Zelanda genelinde selamlama .

Hala Kia Ora satın alabilir misin?

Kia-Ora'yı bugün hala satın alabilirsiniz , ama hiçbir yerde 1970'lerde ve 1980'lerde olduğu kadar popüler değil.


Love Mai kelimesi ne anlama geliyor?

'Aroha mai, aroha atu' anlamına gelen bir Maori atasözü aşk alındı, aşk geri döndü .' Sanatçıya bu eser denge ve simetriyi anlatır.

bende ne var?

iyiyim . Son Güncelleme: 2021-01-11. Kullanım Sıklığı: 1.

e pai ana ne anlama geliyor?

Örneğin. ' Bu konuşma iyi .' 'İyidir'e karşılık gelen Māori deyimi, Ka pai, Kei te pai veya E pai ana / tēnei kōrero'daki gibi bir durum fiili cümlesidir. ... her zaman bir soru kelimesi olmasına rağmen, bu fiil fiilleri grubuna aittir.