Negatif kamber sürüklenmeye yardımcı olur mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Jacques Kuphal
Puan: 4.2/5(56 oy)

Bir drift arabasında, arka kamberi mümkün olduğunca sıfıra yakın çalıştırmak istersiniz. ... Biraz daha fazla yan tutuş istiyorsanız, biraz negatif kamber çalıştırabilirsiniz, ancak genellikle 1 dereceden fazla negatif çalıştırılmamalıdır. Olumsuz kamber yutturmacasına inanmayın— kamber yok denecek kadar az koş ve daha iyi bir driftçi olacaksın.

Drift arabalarında negatif kamber var mı?

Drift arabaları, direksiyon kilidindeki temas yamalarını artırmak için önde kamber çalıştırır. Tekerleği çevirdikçe ön lastikleri pozitif kamber kazanır. statik negatif kamber tarafından reddedildi . ... Sürüklenen bir arabanın arka tekerlekleri sıfır kamber, hatta hafif pozitif kamber çalışır.

Negatif kamber kullanım için iyi mi?

Negatif bir kamber ayarı ağır viraj alma sırasında daha fazla yol tutuşu sağlayabilir . Bununla birlikte, düz sürüş sırasında genellikle lastikler ve yol yüzeyi arasındaki temas yüzeyini azaltır. Pozitif kamber, büyük tarım traktörleri gibi arazi araçları için ideal olabilir.Drift için en iyi süspansiyon türü hangisidir?

Süspansiyon

Arabanızın standart yayları ve amortisörleri muhtemelen günlük sürüş için iyidir, ancak drift için ekstra kontrol ve ayar için satış sonrası bir süspansiyona yatırım yapmak isteyeceksiniz. tercih yükseltilmiş şoklar ve daha sıkı indirme yayları veya bütçeniz izin veriyorsa coilover birimlerini tamamlayın.

Negatif kamber performansı artırır mı?

Performans sürüş etkinliklerine katılırsanız, negatif kamberin ek yararı, performans lastiklerinizin ömrünü uzatmaya yardımcı olur . Kamber nötr veya pozitif ise, tekrar sert viraj alma, lastiğin dış omzunu aşırı strese sokar ve erken aşınma (ve diş hasarı) meydana gelebilir.

NEDEN KAMER?!? | Drift Hizalamaları Açıklandı

44 ilgili soru bulundu

Negatif kamber yasa dışı mı?

Hellaflush, insanların arabalarını mümkün olduğunca yere indirmeye ve tekerleklerine mümkün olduğunca fazla negatif kamber vermeye çalıştıkları bir trend. Şimdi SAAQ tarafından yasadışı hale getirildi.

Aşırı negatif kambere ne sebep olur?

Olumsuz kamberin kasıtsız nedeni, askıya alma ile ilgilidir. Bir kazada, bir çukurdan geçerken veya sadece lastiklerinizdeki eşit olmayan aşınma nedeniyle bir kontrol kolu veya süspansiyonun başka bir parçası hasar görmüş olabilir. Zamanla bu onların bükülmesine ve olumsuz kamber durumuna neden olabilir.

Bir FWD'yi sürükleyebilir misin?

Artık önden çekişli bir arabayı sürüklemenin mümkün olduğunu bildiğimize göre, herhangi bir FWD araba bunu yapabilir mi? teknik olarak evet , çünkü her şey hız, teknik ve zamanlama ile ilgili. Bununla birlikte, arabanın daha yüksek hıza çıkması için ne kadar fazla güç olması gerekiyorsa, o kadar iyidir. Sadece güvenli bir şekilde sürmeyi unutmayın.

Arabanızda drift yapmak zor mu?

Kısacası - sürüklenme, arabanızda aşınma ve yıpranmaya neden olur . Arka lastikleriniz sürtünmeden çok uzun süre dayanmaz. ... Driftten kaynaklanan diğer en yaygın hasar ise dış hasarlardır. Drift konusunda ne kadar deneyimli olursanız olun, kontrolünüzü kaybetmeniz ve bir şeye çarpmanız kaçınılmazdır.


Drift yapmak için ne kadar kambere ihtiyacım var?

Bir drift arabasında, arka kamber mümkün olduğunca sıfıra yakın . Bu genellikle size en iyi lastik aşınmasını ve en iyi ileri vuruşu sağlar. Biraz daha fazla yan tutuş istiyorsanız, biraz negatif kamber çalıştırabilirsiniz, ancak genellikle 1 dereceden fazla negatif çalıştırılmamalıdır.

Daha iyi negatif veya pozitif kamber nedir?

Genel kanı şu ki pozitif bir kamber tutmak için iyidir bir eğlence aracı sabitken, negatif bir kamber, yüksek performanslı araçların köşeleri daha hızlı ve daha doğru bir şekilde dönmesine izin vermek için daha iyidir.

Negatif kamber direksiyonu etkiler mi?

A negatif kamber, direksiyonunuzu potansiyel olarak kilitleyebilir .

Bu kurulumun oluşturduğu şiddetli açı, keskin bir viraj alırken lastiklerin arabanın çerçevesine çarpmasına neden olabilir.

Kamber lastikleri mahveder mi?

Kamber Lastikleri Öldürür

Söz konusu araba çok aşırı, aşırı kambere sahip olmadığı sürece, aslında durum böyle değil. Çoğu durumda, muhtemelen o parmağın aslında lastiklerinizi daha fazla aşındırdığını göreceksiniz. ... Çoğu zaman, koştuğunuz az miktardaki kamberin lastik aşınması üzerinde çok fazla etkisi olmaz.


Antiroll barlar drift için iyi mi?

Denge çubukları bir yarış arabasına iki ana avantaj sunar: arabanın doğru yuvarlanmasını önlemek dışta ise devre ve bunlar, ön ve arka akslar boyunca yanal yük aktarım hızlarının ayarlanmasına izin vererek, otomobilin önden savrulma ve aşırı savrulma seviyelerini ayarlamasına izin verir. Sürüklenmede hikaye biraz farklıdır.

Drift yapmak için yumuşak mı yoksa sert yaylar mı istiyorsunuz?

Sert bir süspansiyon, tam olarak nereye itildiğinden emin olacaktır. gitmesi gerekiyor. Daha yumuşak yol süspansiyonunuz sırtınızı mutlu edecek, böylece yoldaki her kusurun üzerinden zıplamayacaksınız.

Drift yapmak için ön sallanma çubuğuna mı ihtiyacınız var?

Sürüklenmede, hakim olan düşünce şudur: arka çubuktan daha büyük bir ön sallanma çubuğu . Arka sallanma çubuğu çoğunlukla yan ısırığı kontrol etmeye yardımcı olmak için kullanılır ve daha sert bir araba aslında tutuşu azaltır, bu da bir drifti başlatmayı ve sürdürmeyi kolaylaştırır, ancak daha az tahmin edilebilir bir geçişe yol açabilir.

Drift yapmak motora zararlı mı?

Sürüklenirken parçaları kırmak nadir değildir ve ayrıca potansiyel arızalar akslar ve aktarma organları bileşenleri gibi parçalarda. Yüksek devir ve kötüye kullanım, araçtaki şanzıman, motor ve diğer çeşitli bileşenlerdeki (frenler, lastikler) aşınmayı hızlandırır.


Lastikler için drift yapmak ne kadar kötü?

Normal sokak lastikleri sürüklenebilir, ancak başarısız olabilirler ve rekabette sürüklenmek için gereken performansı sunmayın. ... Sürüklenmenin bir arabanın lastiklerini nasıl etkilediğini bilmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken patikaya bakmak - lastikle kaplanmış. Sürüklenme, lastikleri tahrip eder ve lastiklerin ömrünü bir öğleden sonraya kadar kısaltır.

El freni dönüşleri araca zarar verir mi?

Kural olarak, el freni dönüşleri en iyi önden çekişli araçlarda çalışır . Arka tekerlekleri arkadan çekişli bir arabada kilitlemenin tüm çekişi öldüreceği göz önüne alındığında, istenen etkiyi vermeme eğilimindedir ve ayrıca aktarma organlarına zarar verebilir.

FWD ralli için iyi mi?

Hemen hemen her tür üretim tabanlı araç için rallide bir sınıf var. ... Turbo şarjı olmayan önden çekişli (FWD) ralli arabaları, yeni sürücü ve yardımcı sürücü için en uygun arabalardır. Bu araçlar var iyi tork , hataları son derece bağışlayıcı, bakımı kolay ve daha ucuzdur.

RWD veya FWD ile drift yapmak daha mı iyi?

Arkadan itiş, küçük bir alana çok fazla parça sığmadığından daha az maliyetli bakıma sahip olma eğilimindedir. ... Çoğu sürücü için drift tavsiye edilmezken, RWD ile drift yapmak FWD veya 4WD/AWD'den daha kolaydır .


Bir FWD Civic'i sürükleyebilir misin?

FWD arabalarla drift yapabilirsiniz ama arka tekerleklerinizi çekişten uzak tutmak için her zaman el frenini çekmeye devam etmeniz gerekecek..

Bir hizalama kamberi düzeltir mi?

Bir oto tamirhanesinin arabanızda hizalama yapmasını sağlayın; tekerleklerin kamberini sıfırla Süspansiyonun hem önünde hem de arkasında. Teknisyenlerin, hizalama araçlarını kullanarak süspansiyonunuzu fabrika ayarlarına yeniden ayarlamasına izin verin.

Kötü şoklar negatif kambere neden olabilir mi?

Yaylar çok kısaysa veya montaj pedleri çöktü , bu negatif kamberi artıracaktır. Sürüş yüksekliğini kontrol ettiniz mi? En azından şimlerle arka kamberi değiştirebilirsiniz. Sürüş yüksekliği doğruysa ve kamber spesifikasyondaysa, o SC motoruna ayak basarsanız amortisörler sorun olabilir.