unredressed'nin tanımı nedir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Dr. Geo Padberg II
Puan: 4.2/5(64 oy)

: doğru ayarlanmamış : tazmin edilmedi : giderilmedi : giderilmedi bir adaletsizlik giderilmeyen bir şikayet.

Çaresiz bir kelime mi?

Düzeltilmemiş veya telafi edilmemiş .

Unredressed cümle içinde nasıl kullanılır?

Bir Cümlede Düzeltilmemiş mi?

 1. Kızın faili meçhul cinayeti, katil hiç yakalanmadığı için ailesini hala rahatsız ediyor.
 2. Fatura hala düzeltilmedi ve şirket henüz inşaatçıya evini bitirmesi için ödeme yapmadı.
 3. Şehirde kimsenin sorumlu tutulmadığı birçok telafisi olmayan trajedi yaşandı.intikam almak anlamı nedir?

1: karşılık, ödül. 2 : ödül veya cezanın verilmesi veya alınması özellikle ahirette. 3: Özellikle karşılığı olarak verilen veya talep edilen şey: ceza.

Tanrı intikam hakkında ne diyor?

Romalılar 12:19 - Sevgili, asla intikamınızı almayın, onu Tanrı'nın gazabına bırakın, çünkü şöyle yazılmıştır: ' İntikam benimdir, karşılığını vereceğim, diyor Rab. ' Efesliler 5:6 - Kimse sizi boş sözlerle aldatmasın, çünkü bu şeylerden dolayı Tanrı'nın gazabı itaatsizlik oğullarının üzerine gelir.

Komedinin tanımı nedir? Muz. - Addison Anderson

19 ilgili soru bulundu

İntikam ve intikam aynı mıdır?

İntikam, herhangi bir zarara veya hakarete yanıt verir; intikam cevap verir sadece ahlaki hatalara . ... İntikam, yanlış yapanın acı çektiğini görme arzusunu içerir; intikam adalet arar.

İmmolasyon anlamı nedir?

1 : özellikle ateşle öldürmek veya yok etmek . 2: özellikle kurban sunmak: kurban olarak öldürmek. immolate ile ilgili diğer kelimeler Eşanlamlılar Örnek Cümleler immolate Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Gemmary ne demek

: mücevher bilimi .

İntikam, Düzeltici anlamını aştığında, bir yanlışın Düzeltilmediği ne anlama gelir?

'Ceza telafisini ele geçirdiğinde bir yanlışın telafisi yoktur' ifadesinin anlamı nedir? Bu şu anlama gelir Fortunato tarafından Montresor'a karşı işlenen yanlışların hiçbir zaman telafi edilmediğini veya Fortunato'nun asla yanlışları düzeltmediğini, bu yüzden şimdi cezanın tazmin ediciye hizmet etmesi gerekecek.

intikam kelimesinin eş anlamlı sözcükleri nelerdir?

intikam eş anlamlısı

 • hak edilen ceza.
 • tazminat.
 • hesaplaşma.
 • düzeltme.
 • misilleme.
 • misilleme.
 • intikam.
 • intikam.

Bilinmeyen kelimeleri nasıl çözersiniz?

Aşağıda, öğrencileri bir metinde yeni kelimelerle karşılaştıklarında kullanmaları için teşvik ettiğim beş strateji bulunmaktadır.

 1. Kelimenin bölümlerine bakın. ...
 2. Cümleyi parçala. ...
 3. İpuçları için avla. ...
 4. Çağrışımsal anlamı (sözlük tanımının ötesindeki fikirler, duygular veya çağrışımlar) düşünün.

kurban etmek eş anlamlısı nedir?

Eş anlamlı. kurban . hayvan kurbanları tanrılara. Katliam. teklif ediyor.

Amontillado'nun fıçısında soyulmamış ne anlama geliyor?

Çaresiz kelimesinin anlamı ' doğru ayarlanmamış' ya da 'sabitlenmemiş' ceza, intikam olarak birine verilen bir cezadır. Bu nedenle Montresor, ceza intikam arayan kişiyi (tazmin edici) yakalarsa, bir yanlışın düzeltilmeyeceğini veya düzeltilmeyeceğini söylüyor. ... Sadece cezalandırmakla kalmamalı, aynı zamanda cezasız bir şekilde cezalandırmalıyım.

Redresör nedir?

ayrıca rē′drĕs) 1. Yanlış veya yaralanma için memnuniyet; tazminat . 2. Düzeltme eylemi; düzeltme veya reform.

İmmolasyon bir fiil midir?

fiil (nesneyle birlikte kullanılır), im·mo·lat·ed, im·mo·lat·ing. feda etmek . ateşle olduğu gibi kurban olarak öldürmek; kurban olarak sunar.

şarlatan ne demek?

isim. tıbbi beceri için sahte veya cahil bir taklitçi . sahip olmadığı beceri, bilgi veya niteliklere sahip olduğunu iddia eden bir kişi; bir şarlatan. sıfat. şarlatan olmak: herkesin sorunlarını karmaşıklaştıran şarlatan bir psikolog.

İngilizce'de Flambeaux ne demek?

: yanan bir meşale genel olarak: meşale.

Bir şeyin virtüözik olması ne anlama gelir?

isim, çoğul vir tu o sos, vir tu o si [vur-choo-oh-see]. bir alanda özel bilgi veya beceriye sahip bir kişi . müzik tekniğinde veya icrasında üstün olan kişi.

İmmolasyon örneği nedir?

Immolation nedir bir şey öldürüldüğünde veya kurban olarak sunulduğunda olur . ... Ayrıca, aile çiftliğinin iyiliği için Hollywood hayallerinizin kurban edilmesi gibi feda edilen herhangi bir şeyi tanımlamak için mecazi olarak da kullanabilirsiniz.

bursar ne demek?

: subay (bir manastır veya kolej olarak) fonlardan sorumlu: sayman.

Reddeden anlamı nedir?

a. Pes etmek (örneğin bir unvan veya mülkiyet), özellikle resmi duyuru ile. b. Bir kimsenin artık bağlı kalmayacağına karar vermek veya beyan etmek (bir inanç veya pozisyon); reddetmek.

Bir intikam örneği nedir?

İntikam, birinden intikam almak için yapılan bir şey veya eylemleri için birini cezalandırma eylemi olarak tanımlanır. Bir misilleme örneğidir birisi cinayet işlediği için ölüm cezası aldığında . ... Ahlaki öfke veya kişisel intikam ruhuyla verilen ceza.

İntikam ve misilleme arasındaki fark nedir?

Misilleme ile misilleme arasındaki fark, misillemenin saldırının kendisi kadar kişisel ve bencilce bir hareket . İntikam, suçlu üzerinde adaleti ziyaret etmek için daha büyük bir otoriteye çağrıda bulunuyor.

Cezada intikam nedir?

Cezalandırma adaleti, bir ceza teorisidir. Bir suçlu yasayı çiğnediğinde adalet, karşılığında acı çekmesini ve bir suça verilen tepkinin suçla orantılı olmasını gerektirir. .