Aldatılmak sana ne yapar?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Keira Witting
Puan: 4.3/5(49 oy)

Aldatılmak sadece özsaygınızı ve öz değerinizi etkilemez; çevrenizdekilere nasıl davrandığınızı da etkileyebilir. İnşa edilmiş öfke, acılık ya da incinme, karşılaştığınız insanların etrafında nasıl davrandığınızla kendini gösterebilir. Güven çok kutsaldır.

Aldatılmak insana ne yapar?

Aldatılmak, bir insanın hayatında olabilecek en yıkıcı ve zarar verici şeylerden biridir. yol açabilir duygusal sıkıntı, kaygı, depresyon , risk alma davranışında bir artış ve gerçek fiziksel acı. Bir partnerin sadakatsizliği beyin kimyamızı bile değiştirebilir.

Aldatılmanın yan etkileri nelerdir?

Aldatmanın İlişkili Olmayan Ortak Üzerindeki Etkileri

 • Endişe.
 • Depresyon.
 • Artan sıkıntı.
 • Düşük güven ve benlik saygısı.
 • Kendini suçlama veya utanma.
 • Öfkelenmek.
 • Travma sonrası stres (TSSB)
 • İşyerinde düşük performans.Aldatılmanın uzun vadeli etkileri nelerdir?

Aldatılmanın uzun vadeli etkileri nelerdir? Aldatıldıysan, bu iyileşmesi uzun sürebilir . Olaydan sonra uzun süre kronik kaygı, travma sonrası stres, depresyon ve başkalarına karşı güvensizliğe neden olabilir.

Aldatılmak ruh sağlığınızı nasıl etkiler?

Aldatmayı travma olarak deneyimleyen kişiler, ilişkilere olan inancını kaybetmek , başkalarına saldırmak, uyku ile mücadele etmek, depresif veya endişeli hissetmek, rahatlamak için yiyeceklere yaslanmak veya uyuşturucu kullanmak ve korunmasız cinsel ilişkiye girmek gibi uyumsuz başa çıkma davranışlarına yönelmek.

Aldatılmak Sizi Nasıl Değiştirir | İşte Aldatılmak Kim Olduğunuzu Nasıl Değiştirir?

16 ilgili soru bulundu

Aldatmak travmaya neden olabilir mi?

aldatma travması

Romantik bir ilişkide ihanet, genellikle aldatma biçimini alır, ancak diğer ihanet türleri, örneğin finansal ihanet , ayrıca bir travma tepkisine neden olabilir. Aldatmanın keşfi genellikle şu sonuçlara yol açar: özsaygı ve özdeğer kaybına. uyuşma.

Aldatılmaktan TSSB alabilir misin?

Aldatmanın Ardından Yaygın Belirtiler

deneyimlemiş olman mümkün aldatma sonrası stres bozukluğu (PISD), travma sonrası stres bozukluğu ile ilişkili semptomlara benzer. Sonuçta, her iki koşul da travma ve duygusal güvenliğiniz ve refahınız için bir tehdit içerecektir.

Hile yapanlar suçluluk duyar mı?

Erkekler arasında, %68'i bir ilişki yaşadıktan sonra kendini suçlu hissediyor . İlişkiyi itiraf etmemiş olsalar bile, aldatan kocaların çoğu kendilerini suçlu hissedecek ve bu suçluluk duygusunu davranışlarında ifade edecektir. Eşinizin aldatan koca suçluluğu gösterip göstermediğini merak etmenize neden olan davranışlarında ince değişiklikler fark edebilirsiniz.

Aldatmak depresyona neden olabilir mi?

seninkini etkileyebilir zihinsel ve fiziksel sağlık

Bazı durumlarda, aldatma kurbanı olmak kişinin zihinsel ve fiziksel sağlığı için ciddi sonuçlar doğurabilir. Durum, depresyon, anksiyete ve düzensiz yeme ve madde kötüye kullanımı gibi sağlıksız başa çıkma mekanizmaları ile ilişkilendirilmiştir.


Bir kadın aşık olup yine de aldatabilir mi?

Aşk hala orada olsa bile, genel olarak bir İlişkisinde mutsuz olan kadın aldatmaya daha meyilli olabilir . Öfke, ev, mali sorunlar, aile sorunları nedeniyle - liste uzayıp gidiyor - aldatmanın onlara mevcut ilişkilerinin sunmadığı bir şey sunacağını hissedebilirler.

Aldattıktan sonra bir ilişki normale dönebilir mi?

Çiftler bir ilişkiden sonra birlikte olurlar ve kalabilirler, ancak kırılan güveni onarmak için çok çalışmak gerekir. Klow diyor çoğu çift, biri aldattığında iyileşmez ancak bunu yapanlar, ilişkiden kurtulma sürecinden geçmiş olduklarından daha güçlü çıkabilirler. Ancak zaman alır.

Erkekler aldattığına pişman olur mu?

Başka bir gerçek: Erkekler değişen seviyelerde pişmanlık ve suçluluk var aldattıktan sonra, partnerlerinin işleri hakkında bir şey bilip bilmedikleri. ... Derin bir pişmanlık ve pişmanlık duyar. Diğer zamanlarda, suçluluk duymadan yaşıyor ve hile yapmayı değişim için gerekli bir katalizör olarak görüyor ya da daha yeni olmuş bir şey.

Aldatmak neden kötüdür?

Hile yapmak da hırsızlıktır çünkü başkasının işini alıp kendi eseriniz diyorsunuz. Aldatmak strese neden olur . ... Bir yalana yakalanırsanız veya birinin sizi aldattığınızı bildiğini ve başka birine söyleyebileceğini düşünüyorsanız, bu çok stresli olabilir. Aldatmak başkalarına haksızlıktır.


Psikoloji aldatma hakkında ne diyor?

'Araştırmacılar Memnuniyetsizlik, tatmin edici olmayan seks ve yüksek çatışma ile karakterize edilen ortaklıkların sadakatsizlik için daha yüksek risk altında olduğunu bulmak ,' diyor. 'Ayrıca, ortaklar kişilik, eğitim düzeyi ve diğer faktörler açısından ne kadar farklıysa, sadakatsizlik yaşama olasılıkları o kadar fazladır.'

Aldatılmak seni değiştirir mi?

Aldatılmak olamaz sadece seni etkiler benlik saygısı ve benlik değeri; çevrenizdekilere nasıl davrandığınızı da etkileyebilir. ... Çocuklarınıza ve diğer aile üyelerinize, arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza ve hatta en sıradan ilişkilere nasıl davrandığınız da dahil olmak üzere hayatınızın her yönünü bilmeden etkileyebilir.

Aldatanı affetmeli miyim?

Affetmek bir Yeniden Güvenmeye Doğru Adım

Hile yapmak, güveni ve güvenme yeteneğini paramparça eder ve affetmek, onu yeniden inşa etmek için ihtiyacınız olan bir adımdır. Friedman, hile yapmayı affedemeyen insanların küskünlük taşıdığını söyledi. Bu kırgınlık, insanların dürüst ve güvenilir olmasına engel olabilir.

Aldatıldıktan sonra nasıl huzur bulurum?

Duygularla yüzleş ve iyileş. Aldatıldıysan dene acıyla yüzleşmek ve sonra devam etmek . Aldattıysanız, öfke veya huzursuzlukla yüzleşin ve yolunuza devam edin. Bir danışman veya terapist de yardımcı olabilir; Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği (202-452-0109) sizi bir uzmana yönlendirebilir.


Mutlu insanlar neden aldatır?

Mutlu ilişkilerde, birisi aldattığı için değil, aldatabilir. partnerinden memnun olmayan , ama kendilerinden memnun olmadıkları için. ... İnsanlar ilişkilerinde mutlu olduklarında, aldatan partnerin partnerine olan aşkını kaybetmesi daha az olasıdır.

Aldatıldıktan sonra fazla düşünmeyi nasıl bırakabilirim?

Aldatmanın sonuçlarıyla uğraşırken, bu altı adım, olanlarla başa çıkmanıza ve ihanetin duygusal hız treni ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

 1. Duygularınız Üzerinden Çalışın. ...
 2. Kendinizi Suçlamayın. ...
 3. Geçmişte Yaşama. ...
 4. Ne İstediğinizi Düşünün. ...
 5. Kendine dikkat et. ...
 6. Yardım İstemekten Korkmayın.

Aldatmanın ilk belirtileri nelerdir?

Aramak isteyebileceğiniz yaygın aldatma belirtileri şunları içerir:

 • Geliştirilmiş görünüm. ...
 • Gizli telefon veya bilgisayar kullanımı. ...
 • Önemli olanın ulaşılamaz olduğu dönemler. ...
 • İlişkinizde önemli ölçüde daha az veya daha fazla veya farklı cinsiyet. ...
 • Partneriniz size ve ilişkinize karşı düşmanca davranıyor. ...
 • Değiştirilmiş bir program.

Dolandırıcılar ne diyecek?

İşte dolandırıcıların yakalandıklarında söyledikleri yaygın yedi şey.

 • Bustle için Andrew Zaeh 'Hiçbir Şey İfade Etmedi'. ...
 • 'Yeterince Seks Yapmadığımız İçin Yaptım'...
 • 'Hiçbir Şey Oluyor - Sadece Güvensizsiniz' ...
 • 'Asla Fiziksel Olmadı'...
 • 'Sadece Seks'ti...
 • 'İlişkide Mutsuzdum'...
 • 'Bir Daha Olmayacak'


Suçluluk belirtileri nelerdir?

Suçluluk Belirtileri

 • Her eylemin etkilerine karşı duyarlı olmak.
 • Muhtemelen yanlış karar vermekten bunalmış.
 • Kendine güvensiz.
 • Zararlı olana kadar başkalarını kendinizden önce koymak.
 • Tüm duygu yelpazenizden kaçınmak.

Aldatma acısı hiç geçer mi?

Araştırmalar gösteriyor iyileşmek için yaklaşık on sekiz ay ila iki yıl partnerinizin sadakatsizliğinin acısı. Ağrının bir gecede geçmediğini bilmek yardımcı olabilir ve sonunda sona ereceğini bilmek de iyileşme sürecinde değerlidir.

Bir ihanetten kurtulmak ne kadar sürer?

Ortalama olarak, genellikle sürer on sekiz ay ile üç yıl arasında özellikle çok fazla yardım ve manevi destekle kesinlikle iyileşmek. İhanet travmasının sağlıklı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmak için atılması gereken birkaç adım vardır.

Aldatılmaktan nasıl kurtulursunuz?

Aldatılmakla nasıl baş edilir

 1. Unutmayın: suçlu değilsiniz. ...
 2. İşlerin bir süreliğine berbat olacağını kabul edin. ...
 3. Önce kendini koy. ...
 4. Soğukkanlılığınızı korumaya çalışın. ...
 5. Korkudan karar vermeyin. ...
 6. Kendinizi ekibinizle kuşatın. ...
 7. Sosyallere kısa bir mola verin. ...
 8. İhtiyacınız olursa (profesyonel) yardım isteyin.