Nasılsın?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Esteban Murazik
Puan: 4.3/5(37 oy)

Nasıl oldun? ana dili İngilizce olan kişiler tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Onun Neyin peşinde olduğunuzu ve belirli bir zamandan beri hayatın sizin için nasıl olduğunu sormak . Belki de birbirinizi son gördüğünüzden beri nasıl olduğunuzu soruyorsunuzdur.

Nasılsın nasıl cevap verirsin

Soruyu cevaplamak için kısa cevaplar

 • Fena değil!
 • Daha iyi olmamıştı!
 • Daha iyi olabilir.
 • Aslında biraz çılgın!
 • Telaşlı!
 • Meşgul meşgul.
 • Her zaman oldugu gibi.
 • Geçen Noel'de birbirimizi gördüğümüzden beri epey seyahat ediyorum.

Nasılsın ya da nasılsın?

Peki Fark Nedir? Fark şu ki, Nasılsın? şimdiki zamandadır. ... Nasıl oldun? şimdiki mükemmel zaman mı . Bu, seni son gördüğümden beri ne yaptığını bilmek istediğim anlamına geliyor.Son zamanlarda nasılsın anlamı?

Kelimenin tam anlamıyla ' son zamanlarda hangi etkinliklere katıldın '. Yanıt, 'O kurgusal olmayan kitabı işteyken düzenlemeye başladım ve yeni bir daireye taşındım' olabilir. Mecazi olarak 'Seni bir süredir görmedim ve seninle son tanıştığımdan beri hayatını merak ediyorum' anlamına gelir ve aynı şekilde cevaplanabilir.

Neyin var sorusunun cevabı nedir?

What's Up'a Nasıl Cevap Verilir? Neler olup bittiğine en yaygın cevap? dır-dir pek bir şey yok, ya sen? Kişi hayatlarımızı soruyor ve heyecan verici bir şey olmadıkça genellikle hiçbir şeyle cevap vermiyoruz.

Ne yapıyordun? - Mükemmel Sürekli Mevcut

41 ilgili soru bulundu

Nerelerdeydin sorusuna ne cevap vermeliyim?

İşte bazı olası cevaplar:

 • Üzgünüm. Evimi temizliyordum/temizliyordum.
 • Evdeydim/evdeydim.
 • Dükkana gittim / gittim.

Nasılsın demek?

Nasıl oldun? ana dili İngilizce olan kişiler tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Belirli bir zamandan beri neler yaptığınızı ve hayatın sizin için nasıl olduğunu soruyor. . Belki de birbirinizi son gördüğünüzden beri nasıl olduğunuzu soruyorsunuzdur.

Nerelerde anlam kazandın?

Nerelerdeydin? dır-dir geçmişte yakın bir zamanda, belirsiz bir süre boyunca nerede olduğunu sormak . Sorgulayanın veya yanıtlayanın mevcut konumu hakkında hiçbir şey ifade etmez.

Nasılsın ne diyim

Nasılsın Sorusuna Nasıl Cevap Verilir?

 • İyi!
 • iyi oldum.
 • İyi iyi iyi.
 • Harika!
 • Gerçekten iyi.
 • Gerçekten harika!
 • Fena değil.
 • Şikayet edemezsiniz.


günün nasıl geçti anlamı?

Daha önce defalarca belirtildiği gibi, doğru kullanım şöyle olacaktır: ' Şu ana kadar günün nasıl geçti ?', genellikle 'Günün şimdiye kadar nasıl geçti?' şeklinde kısaltılır. (Nasıl, nasıl olduğu ve nasıl olduğu anlamına gelebilir).

Anlamı nasıl gidiyor?

Nasıl gidiyor deyimi, nasılsın, işler nasıl ilerliyor veya neler oluyor demenin başka bir yoludur. Genel olarak hayata, bir projeye veya gününüze atıfta bulunabilir. Bu deyimin birçok ülkede cevabı ile söylendiğini belirtmek gerekir. iyi veya iyi olması bekleniyor .

Ne ile meşgulsün?

Kadar, kelimenin tam anlamıyla çeviremeyeceğiniz sinir bozucu küçük deyimsel fiillerden biridir. sadece şu anlama gelir bir şeyler yapmak . Öyleyse soru Ne yapıyorsun? sadece ne yapıyorsun demek

Birisi meşgul olduğunu söylediğinde ne dersiniz?

meşgulsen söyle Evet . Ben her zaman başkaları için zaman bulan ve senin gibi cevap veren bir adamım. Evet, oldukça meşgul, ama yardımcı olmaktan çok mutlu olurum. İngilizce'de meşgul müsün sorusu şu anda benimle konuşmaya müsait misin, yoksa benimle konuşmak için çok mu meşgulsün?


Farklı şekillerde nasılsın?

'Nasılsın?' demenin diğer (resmi olmayan) 10 yolu Nasılsın ? Nasıl oldun? Herşey nasıl?

Uzun zamandır neredeydin anlam?

Çok uzun zamandır buradayım' Bağlamda bir yerde biriyle tanışmayı beklediğin yer , ve çok geç kaldılar, o zaman bu işlerden biri.

Nasılsın?

'Nasılsın' bana pek mantıklı gelmiyor. 'Nasıl oldun?' 'nasılsın' ile aynı ama uzun zamandır görmediğin birine soruyorsun. Yani, işlerin nasıl gittiğini soruyorsunuz, ancak tüm zaman boyunca onlarla konuşmadınız veya görmediniz.

Anlamını nerede saklıyorsun?

Seni son gördüğümden beri neredeydin ya da ne yaptın? Biri diğerini görmeyeli uzun zaman olduğunu ima ederdi . C: 'Merhaba Tom.' B: 'Merhaba Mike, uzun zamandır görüşemiyoruz! Son zamanlarda kendini nerede saklıyorsun?' A: 'Nasılsın Sarah.


nasılsın demek

Tanıdığınız biriyle tanıştığınızda selamlama olarak kullanılır . Bu ifade bazen birisine sağlığı hakkında soru sormak için kullanılır, ancak genellikle sadece arkadaşça bir selamlamadır ve konuşmacı sağlığınızın ayrıntılı bir açıklamasını beklemez. 'Merhaba Jennie, nasılsın? ' 'İyiyim, teşekkürler.

olmuştur anlamı nedir?

Olmuş ve olmuştur anlamında kullanılmıştır bir şeyin geçmişte başladığını ve günümüze kadar devam ettiğini .

Hafta cevabınız nasıldı?

Bana bazı yararlı ifadeler göster. Teşekkürler. ' bütün hafta meşguldüm .' 'Gerçekten yorgunum.' 'Haftam harika geçti!' 'Her zamanki gibi oldu.' 'Ölüyorum.' 'Hafta muhteşemdi!!' 'Gerçekten sıkıcı.' 'Gerçekten stresli oldu.'

Bir erkek hayatım boyunca neredeydin dediğinde?

kullanılan bir ifade kolayca birine mükemmel bir romantik eş olduklarını ve hayatta onlarla daha önce tanışmış olmayı dilediğini söyleyin. Genellikle insanlar ve benzer şeyler hakkında tasasız veya alaycı bir şekilde kullanılır.


Uzun zamandır görüşemedik'e ne cevap veriyorsunuz?

Biri 'Uzun zamandır görüşmüyorum' derse, ' Evet, uzun bir aradan sonra seni görmek güzel! ', 'Neler yapıyorsun?' Veya benzeri. 'Sana da uzun zaman' biraz agresif sayılabilir.

Bugün neredeydin anlamı?

'Bugün neredeydin?' geriye dönük . Örneğin, bir iş arkadaşınız bütün gün masasında değilse ve tam eve giderken ona rastlarsanız, bunu söyleyebilirsiniz. 'Bugün neredesin?' şimdiki zamandan veya gelecekten bahsediyor.

Meşgul olduğumu nasıl söylersin?

Meşgul Demenin 18 Yolu

 1. Meşgulüm. Bunu ifade etmenin en temel yolu. ...
 2. Bir arı kadar meşgulüm. ...
 3. çarptım. ...
 4. O kadar meşgulüm ki (ki) yapamıyorum bile... ...
 5. Gömüldüm (işte). ...
 6. (işten) bunaldım. ...
 7. Kulaklarıma kadar işteyim. ...
 8. Tabağımda çok şey var.

Üzgünüm meşgulüm'e nasıl cevap verirsiniz?

Cevap verdiğiniz konu: Üzgünüm meşgulüm sorusuna nasıl cevap verirsiniz? Sorun değil, bir dakikan olduğunda bana geri döner misin? , ve şunları ekleyebilir: Tavsiyene ihtiyacım var, seninle bir şeyin üzerinden geçmek istiyorum veya bir öğeyi onaylamak istiyorum. Onları neden görmeniz gerektiğine dair bir sebep verin.