mucinex dm uykunuzu getirir mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Horacio Gislason
Puan: 4.3/5(38 oy)

Bu ilaç olabilir başınızı döndüren veya uykulu yapan .

Mucinex uykulu uyku yapar mı?

uyuşukluk , baş dönmesi, bulanık görme, mide rahatsızlığı, mide bulantısı, sinirlilik, kabızlık veya ağız/burun/boğaz kuruluğu oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Mukus Rölyef DM uykunuzu getirir mi?

Bu ilaç başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir . Alkol veya marihuana (esrar) sizi daha fazla baş dönmesi veya uykulu yapabilir. Güvenli bir şekilde yapana kadar araba sürmeyin, makine kullanmayın veya uyanıklık gerektiren herhangi bir şey yapmayın.Mucinex ve Mucinex DM arasındaki fark nedir?

Resmi Cevap. Mucinex D (guaifenesin ve psödoefedrin) bir balgam söktürücü/nazal dekonjestan kombinasyonudur ve Mucinex DM (guaifenesin ve dekstrometorfan) bir balgam söktürücü/öksürük baskılayıcı kombinasyonudur.

Mucinex DM Max gündüz mü gece mi?

Bu çok semptomlu birleşik paket şunları sağlar: gündüz ve gece rahatlama . Maksimum Güç Fast-Max DM MAX, göğüs tıkanıklığını giderir ve öksürüğü kontrol eder. Nightshift Cold & Flu, uykuya dalabilmeniz ve daha iyi bir sabah geçirmeniz için öksürüğü, hafif ağrıları ve ağrıları, burun akıntısını ve hapşırmayı giderir.

Mucinex DM Deneyimim

36 ilgili soru bulundu

Mucinex DM Max uykunuzu getirir mi?

Bu ilaç olabilir başınızı döndüren veya uykulu yapan .

Mucinex Fast Max sizi uyutuyor mu?

Baş dönmesi, uyuşukluk, baş ağrısı, mide bulantısı, sinirlilik veya uyku sorunları oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

DM, mucinex'te ne anlama geliyor?

Genel Ad: Dekstrometorfan ve guaifenesin. Dekstrometorfan bir öksürük kesici . Guaifenesin bir balgam söktürücüdür. Dekstrometorfan ve guaifenesin, soğuk algınlığı veya alerjilerin neden olduğu öksürük ve göğüs tıkanıklığını tedavi etmek için kullanılan bir kombinasyon ilaçtır.

En güçlü mucinex nedir?

Reçetesiz Mucinex Maksimum Mukavemet 1200 mg guaifenesin . Üst solunum yolu enfeksiyonu olan yetişkin hastalar üzerinde yapılan bir çalışmada, 1200 mg guaifenesin, plaseboya kıyasla mukus veya öksürük üzerinde önemli bir etkiye sahip değildi.


Mukus için en iyi mucinex hangisidir?

Denemek Maksimum Mukavemet MucinexD rahatlamak için. Aşırı mukus ve burun tıkanıklığını temizlemenize yardımcı olabilecek psödoefedrin HCl ve guaifenesin içerir (ayrıca sonuçta ortaya çıkan burun akıntısı).

Dekstrometorfan uykunuzu getirir mi?

hafif uyku hali / baş dönmesi, mide bulantısı veya kusma meydana gelebilir. Nadiren, bazı kişilerde normal dozlarda şiddetli uyuşukluk/baş dönmesi görülebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Mucinex DM sizi garip hissettiriyor mu?

Bulantı, kusma, kabızlık, baş dönmesi, baş ağrısı, uyku hali veya uykusuzluk , ve döküntü daha yaygın olarak rapor edilir; Bununla birlikte, genel olarak Mucinex, balgam çıkarma için kullanılan dozajlarda iyi tolere edilir. On iki yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.

Mucinex'i yatmadan önce almalı mıyım?

Beklentiler ıslak, üretken öksürükleri kesmek için daha iyidir, ancak onları yatma saatine yaklaştırmayın . Islak bir öksürük sizi rahatsız ediyorsa, öksürüğünüzü şiddetlendirmeden rahatlama sağlayabilen bir dekonjestan içeren bir baskılayıcı alın.


Mucinex gece vakti sizi uyutur mu?

Mucinex'i gün boyunca kullanabilirsiniz, ancak NyQuil'i genellikle geceleri uyumanıza yardımcı olması için kullanırsınız ve vücudunun iyileşmesine izin ver. NyQuil'deki doksilamin maddesi de dinlenmenize yardımcı olmak için uyuşukluğa neden olur. Mucinex ve NyQuil Cold & Flu yalnızca 12 yaş ve üzeri kişiler içindir.

Mucinex'in yan etkileri nelerdir?

Ortak Mucinex yan etkileri şunları içerebilir:

  • baş dönmesi, baş ağrısı;
  • döküntü; veya.
  • mide bulantısı, kusma, mide rahatsızlığı.

Maksimum Mukavemet Mucinex'te neler var?

Aktif Bileşenler: Her Uzatılmış Salımlı İki Katmanlı Tablette: Guaifenesin (1200 mg) . Amaç: Balgam söktürücü. Aktif Olmayan Bileşenler: Karbomer Homopolimer B Tipi, FD&C Mavi 1 Alüminyum Göl, Hipromelloz USP, Magnezyum Stearat NF, Mikrokristalin Selüloz NF, Sodyum Nişasta Glikolat NF.

Robitussin DM'de DM ne anlama geliyor?

'DM' öksürük ilacının bileşenlerinden birini ifade eder. anlamına gelir dekstrometorfan , genellikle kuru, sinir bozucu bir öksürüğü susturmak için kullanılan bir öksürük kesicidir.


DM gece ilacı mıdır?

Robitussin Gece Öksürük Dm (Dekstrometorfan / Doksilamin) kombinasyon ilacı birden fazla soğuk algınlığı semptomlarını hafifletir. Sulu gözleriniz varsa, hapşırıyorsanız ve öksürüyorsanız kullanmak iyidir. Antihistamin (doksilamin) uykuya dalmanıza yardımcı olur ve ertesi sabah sersemlik hissetmenize neden olmaz.

Mucinex Fast-Max gece uykulu mu?

Mucinex Fast-Max Gece Soğuk algınlığı ve Grip Genel Bakış

Difenhidramin, Histamin H1 Antagonistleri (antihistamin) adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Histamin ve alerji semptomlarının etkisini bloke ederek çalışır, ancak aynı zamanda uyku hali ve uyuşukluğa neden olduğu bilinmektedir .

Mucinex Fast-Max ne yapar?

Bu kombinasyon ilacı şu durumlarda kullanılır: öksürük, göğüs tıkanıklığı ve burun tıkanıklığı semptomlarını geçici olarak tedavi edin soğuk algınlığı, grip, alerji, saman nezlesi veya diğer solunum yolu hastalıklarından (örneğin sinüzit, bronşit) kaynaklanır.

Mucinex Fast-Max'in çalışması ne kadar sürer?

özellikle tansiyon, nefes darlığı ve verimsiz öksürüğü olan biri. 30 dakika içinde , sonuçları hissedebiliyorum. Mukusu gevşetir ve bu formül öksürük baskılayıcı DXM içermesine rağmen balgamı öksürmeyi kolaylaştırır. Ayrıca normal ateş, ağrı ve hastalanmadan kaynaklanan ağrılara da yardımcı olur.