Montgomery tüberkülleri sadece hamilelikte mi ortaya çıkıyor?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Carolanne Smitham
Puan: 4.9/5(13 oy)

Meme uçlarınızın etrafındaki Montgomery tüberkülleri olabilir hamileliğin ilk belirtilerinden biri . Döneminizi kaçırmadan önce bile fark edilebilirler. Montgomery tüberkülünü yaşayan her kadın hamile değildir.

Montgomery tüberkülünü hamile kalmadan alabilir misin?

Bez daha sonra beyaz veya sarımsı başlı bir sivilceye benzer. Bu lekeler Montgomery tüberkülleri olarak bilinir. Bunun için kadınların hamile veya emziriyor olması gerekmez ceryan etmek.

Montgomery tüberkülleri her zaman mevcut mudur?

Aslında her zaman Montgomery bezleriniz var , ancak genellikle erken gebelikte çok daha büyük, daha koyu ve daha belirgin hale gelirler. Aslında, bu dönüşüm, daha hassas meme uçları gibi diğer meme değişiklikleriyle birlikte, adet gecikmesinden önce bile hamile olduğunuzun ilk işaretlerinden biri olabilir.Montgomery bezleri ne zaman ortaya çıkmaya başlar?

ergenlik döneminde : Montgomery tüberkülleri, vücudunuzdaki östrojen miktarı ile birlikte areolar bezlerdeki aktivite arttığından, ergenlik döneminde ve adet döngünüzün belirli evrelerinde ortaya çıkabilir. 2.

Adet öncesi meme uçlarında şişlik oluyor mu?

kistler : Genellikle her iki memede de bulunan içi sıvı dolu yumrular. Adet döneminiz başlamadan hemen önce ağrılı olabilirler. Bazı kistler hissedilebilirken bazıları hissedilemeyecek kadar küçüktür. Kistler, menopoz öncesi kadınlarda ve menopozal hormon tedavisi alan kadınlarda en yaygın olanıdır.

Erken Gebelik İşareti: Montgomery Tüberkülleri

35 ilgili soru bulundu

Erken gebelikte meme uçlarınız nasıl görünüyor?

muhtemelen hissedeceksin daha az hassasiyet ve karıncalanma erken hamilelikten. Göğüsleriniz büyüdükçe, derinin altındaki damarlar daha belirgin hale gelir. Meme uçları ve meme uçlarının etrafındaki alan (areola) koyulaşır ve büyür. Areolada küçük şişlikler görünebilir.

Areola erken gebelikte nasıl görünür?

Ayrıca, hamileliğin erken döneminde görmeye başlayabileceğiniz yalnızca koyu renkli areolalar değil, areolalarınızı çevreleyen alan da kararmaya başlayabilir. neredeyse bir ağa benzer Los Angeles'taki Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde kadın doğum uzmanı olan Sara Twogood, diyor ki, areola daha da büyük görünebilir.

Meme uçlarınızın etrafındaki şişlikler hamileyken nasıl görünür?

Montgomery bezleri olarak da bilinen Montgomery tüberkülleri , meme başı ve çevresindeki areolada tüy dikenlerine benzeyen kabarık beyaz yumrulardır.

Hamileyken meme uçlarınızda beyaz şişlikler oluyor mu?

Gebelik

Bu çarpmalar Montgomery tüberkülleri - Meme uçlarınızı yağlayan ve yemek zamanı geldiğinde bebeğinizi uyaran maddeler salgılayan bezler. Hamilelik sırasında hormon değişiklikleri bu bezlerin büyümesine neden olabilir. Endişelenecek bir şey değiller ve hormon seviyeleriniz normale döndüğünde ortadan kalkacaklar.


Meme uçlarında küçük şişlikler olması normal mi?

Birçok çarpma vakası ve meme ucundaki sivilceler tamamen iyi huyludur . Areolada küçük, ağrısız şişliklerin olması yaygındır. Sivilceler ve tıkanmış saç kökleri de normaldir ve her an herkesin başına gelebilir. Meme ucunda, şişlikler kabarık cilt lekeleridir, sivilceler ise genellikle beyaz nokta şeklini alır.

Erken gebelikte memenin hangi kısmı ağrır?

Birçok kadın için, meme uçları özellikle bu ilk haftalarda hassastırlar. Dokunma konusunda o kadar hassas olabilirler ki, duştan sonra kururlar veya sutyen giyerler (kendinden emin bir şekilde sütyensiz olun!). Ancak aşırı meme ucu hassasiyeti tipik olarak birkaç hafta içinde geçer.

Hamilelikte göğüsler hangi haftada değişir?

Başlangıç yaklaşık 6 ila 8 hafta , göğüslerinizin büyüdüğünü fark edebilirsiniz ve hamileliğiniz boyunca büyümeye devam edeceklerdir. Özellikle ilk bebeğinizse, bir veya iki fincan boyutunu büyütmek yaygındır. Cildiniz gerildiğinde göğüsleriniz kaşınabilir ve üzerlerinde çatlaklar oluşabilir.

Hamileyken hangi belirtileri hissediyorsunuz?

Hamileliğin en yaygın erken belirtileri ve semptomları şunları içerebilir:

 • Kaçırılan dönem. Doğurganlık çağındaysanız ve beklenen adet döngüsü başlamadan bir hafta veya daha uzun süre geçtiyse, hamile olabilirsiniz. ...
 • Hassas, şişmiş göğüsler. ...
 • Kusma ile veya kusma olmadan mide bulantısı. ...
 • Artan idrara çıkma. ...
 • Tükenmişlik.


Areola hamileliğin hangi aşamasında kararır?

Meme uçlarınızın ve areolalarınızın rengi koyulaşmaya veya değişmeye başlayabilir. ilk veya ikinci hafta kadar erken ve bazı kadınlar, özellikle göğüsler şişmeye başladığında, koyulaşmış areolalarının ve kararan meme uçlarının çapının büyüdüğünü de fark eder.

Hamileyken idrarınız ne renk?

Hamilelik sırasında koyu renkli idrar genellikle endişelenecek bir şey olmasa da, yine de bir sonraki doktor ziyaretinizde belirtmeniz gereken bir şeydir. O zamana kadar daha fazla su içmeye çalışın ve bunun hamilelik idrar renginizi eski haline getirmeye yardımcı olup olmadığını görün. güneşli sarı .

Areolalar hamilelikten sonra küçülür mü?

2 Ancak, bazı kadınlar için, daha küçük veya çok daha büyük olabilir . Areolanın şekli yuvarlak veya oval olabilir ve renk kırmızı, pembe veya kahverenginin herhangi bir tonu olabilir. Emzirme sona erdikten sonra areola daha açık bir renge dönebilir, ancak genellikle hamilelikten öncekinden daha koyu bir renk olarak kalır.

Adetinizin geldiğini veya hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Döneminiz olduğunda, akış belirgin şekilde daha ağırdır ve bir haftaya kadar sürebilir. Hamilelik: Bazıları için hamileliğin ilk belirtilerinden biri, genellikle pembe veya koyu kahverengi olan hafif vajinal kanama veya lekelenmedir. Bu genellikle olur gebe kaldıktan 10 ila 14 gün sonra ve genellikle pedleri veya tamponları doldurmak için yeterli değildir.


4 gün sonra hamile olup olmadığınızı söyleyebilir misiniz?

hassas göğüsler .

Adet gecikmesi, hamileliğin en belirgin işaretidir, ancak 4 DPO iseniz, bu işareti deneyimlemeden önce muhtemelen 9 ila 12 gününüz vardır. Hamileliğin ilk üç ayında karşılaşabileceğiniz diğer belirtiler şunlardır: yorgunluk. şişkinlik

Meme uçlarınızdan hamile olduğunuzu anlayabilir misiniz?

Hamilelik hormonları göğüslerinize kan akışını artırdığından, meme uçlarınızın etrafında bir karıncalanma hissi hissedebilir (Bharj ve Daniels 2017). Bu, hamileliğin en erken belirtilerinden biri olabilir ve bazen üçüncü haftada fark edilir (Bharj ve Daniels 2017).

Hamileliğin ilk 10 belirtisi nelerdir?

Erken Gebeliğin Yaygın Belirtileri

 • Şişmiş veya hassas göğüsler. ...
 • Tükenmişlik. ...
 • Bulantı, kusma ile veya kusma olmadan. ...
 • Hafif lekelenme ve kramp. ...
 • Şişkinlik. ...
 • Ruh hali. ...
 • Kabızlık. ...
 • Yiyeceklerden tiksinme ve kokuya duyarlılık. Bazı kokulara karşı hassasiyet, hamile kadınlar için yaygın bir semptomdur.

İlk ay gebelik belirtileri nelerdir?

Vücudunuzun hızlı bir şekilde değişiklik yaptığını hissedebilirsiniz (hamileliğin ilk ayı içinde) veya hiçbir belirti fark etmeyebilirsiniz. Erken gebelik belirtileri adet gecikmesini içerebilir, artan idrara çıkma ihtiyacı, şişmiş ve hassas göğüsler, yorgunluk ve sabah bulantısı .


Gizli gebelik belirtileri nelerdir?

Kriptik hamilelik, fark edilmeyen veya fark edilmeyen bir hamileliktir, bu nedenle aşağıdaki gibi tipik hamilelik belirtileri olmayabilir. yorgunluk, bulantı ve kusma, adet gecikmesi ve karın şişmesi .

2 gün sonra hamile hissedebilir misin?

Bazı kadınlar olabilir ilk semptomları gebe kaldıktan bir veya iki hafta sonra deneyimleyin , diğerleri ise aylarca hiçbir şey hissetmez. Birçok kadın gebe kaldıktan sonraki iki veya üç hafta içinde hamile olup olmadığını söyleyebilir ve bazı kadınlar birkaç gün içinde bile çok daha erken bilir.

Alt mideniz erken gebelikte nasıl hissediyor?

Karın sancıları, kıstırma ve çekme

Bazı kadınlar, hamileliğin erken evrelerinde midelerinde, kaslarının çekildiği ve gerildiği hissini çoğaltan hisler yaşarlar. Bazen 'karın sancıları' olarak adlandırılan bu karıncalanmalar endişelenecek bir şey değildir.

Hamilelik sırasında areolalar değişir mi?

Meme uçları ve meme uçlarının etrafındaki alan (areola) daha koyu ve daha büyük olmak . Areolada küçük şişlikler görünebilir. Bebeğinizi doğurduktan sonra bu şişlikler kaybolacaktır. Bazı kadınların göğüslerinde çatlaklar oluşur.