Mini Cooper'lar güvenilir mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Alena Waelchi
Puan: 4.9/5(34 oy)

Mini Cooper Güvenilir mi? 2021 Mini Cooper'ın bir 100 üzerinden 79 tahmin edilen güvenilirlik puanı . Bir J.D. Power tahmin edilen güvenilirlik puanı 91-100 En İyi, 81-90 Harika, 70-80 Ortalama ve 0-69 Orta ve ortalamanın altında olarak kabul edilir.

Mini Cooper'ların bakımı pahalı mı?

Maliyet. Mini Cooper'ın ortalama yıllık toplam onarım ve bakım maliyeti 846 dolar , alt kompakt otomobiller için ortalama 456 dolar ve tüm araç modelleri için 652 dolar.

Mini Cooper'ın çok fazla sorunu var mı?

Ortak Mini Cooper sorunları

Yıllar boyunca belgelenen sorunlar, potansiyel olarak ilgili . Ve bu araçların çoğu güvenilir olma eğiliminde olsa da, bu model yılı otomobillerin sahipleri için motor sorunları, soğutma sorunları ve hatta elektrik arızaları yaygındı.Mini Cooper almaya değer mi?

2019'da J.D. Power, Mini Cooper'ı en güvenilir kompakt arabası ve Mini markasını güvenilirlik açısından genel olarak dördüncü sırada yer aldı. Dört yıl önce J.D. Power, Mini'yi güvenilirlik açısından 32 arasında 28'inci sıraya koydu. J.D. Power'ın sıralaması, Mini Cooper'ın kalitesinin önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

Mini Cooper'dan hangi yıl kaçınılmalıdır?

Çoğu MINI Countryman modelinin son derece güvenilir olmasına rağmen, 2011, 2012 ve 2013 yıl modelleri ciddi güvenlik tehlikeleri var. Motor arızaları, yangınlar ve diğer tehlikeli kusurları olduğu rapor edildiğinden, bu yıl modellerinden kaçınmanızı öneririz.

Mini Cooper'lar Güvenilir mi

23 ilgili soru bulundu

Mini Cooper'lar neden kötü?

Yaygın MINI Cooper Sorunları

MINI Cooper oldukça güvenilir bir araçtır, ancak ortak sorunları vardır. ... Debriyaj Arızası : Bu, birinci ve ikinci nesil MINI Cooper'larda oldukça yaygın bir sorundu. Olağan neden, sert sürüştü ve 20.000 milin altında meydana gelebilir.

Mini Cooper ne kadar sürecek?

Bir Mini Cooper sürebilir 200.000 – 250.000 mil arası uygun şekilde bakımı yapıldığında ve ihtiyatlı bir şekilde sürüldüğünde ortalama olarak. Yılda 15.000 mil sürecekseniz, bir Mini, ekonomik olmayan onarımlar gerektirmeden veya bozulmadan önce 13 - 17 yıl hizmet vermelidir.

Mini Cooper için yüksek kilometre performansı nedir?

İlk olarak, önceki sahibin arabaya ne kadar iyi davrandığına bağlıdır, Önceki sahibi ona baktığı ve düzenli bakımını yaptığı sürece, R53 için, 75k ila 150k .

Mini Cooper'ların ortak sorunları nelerdir?

 • Mini Cooper Sahiplerinin Karşılaştığı 7 Yaygın Onarım Sorunu. 24 Temmuz 2018. ...
 • Ön Radyatör Desteği ve Soğutma Suyu Hortumu. ...
 • Zamanlama Zincirindeki Hareket Gürültü ve Titreşim Yaratabilir. ...
 • Elektrikli Hidrolik Direksiyon Pompası. ...
 • Değişken Valf Zamanlaması (VVT) Sorunları. ...
 • Su Pompası ve Termostat Muhafazası Sızıntıları. ...
 • Debriyaj Arızası. ...
 • İletim Sorunları ve Arızası.


Miniler değerlerini koruyor mu?

Autocar tarafından sunulan rakamlara göre, Miniler değerlerini en iyi İngiltere'de tutuyor 34.700 milden sonra değerlerinin sadece %47'sini kaybediyor. Audi'ler aynı kilometrede %47,3 kayıpla sırada yer alıyor. Daha yavaş amortisman oranlarına sahip sonraki üç marka, Volkswagen, Lexus ve Ford'dur.

Mini neden bu kadar pahalı?

Yağ değişimi gibi hizmetler için daha yüksek maliyetler Mini'nin lüks sahibi BMW sayesinde. AxleAddict, Mini Cooper'ı genel olarak daha pahalı yapan bir diğer faktörün birinci sınıf benzin ihtiyacı olduğunu açıklıyor. Bir Cooper'ın onarıma ihtiyacı olduğunda, onlar da daha pahalıya mal olur.

Mini lüks bir marka mı?

MINI John Cooper Works'ten MINI Hardtops'a, MINI gerçekten lüks bir marka . Bunun nedeni, lüks arabalar söz konusu olduğunda meselenin parayla ilgili olmamasıdır.

Satın almak için en iyi Mini hangisi?

MINI Cooper Cabrio MINI serisindeki tartışmasız en şık modeldir. Bagaj alanı biraz tehlikeye girer, ancak güneş parlarken yukarıdan aşağıya doğru sürerken yüzünüze kazınacak gülümseme için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir.


MINI Cooper yağ değişiminin maliyeti nedir?

Randevunuzdan önce MINI Cooper yağ değişim maliyetini merak ediyor olabilirsiniz. Maliyet değişiklik gösterse de, bir MINI Cooper yağ değişiminin ortalama fiyatı 150 ile 190 dolar arasında . İşçilik maliyetlerinin 75 ile 96 dolar arasında, parça maliyetinin ise 78 ile 93 dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

Minilerin bakımı zor mu?

Mini markası, onu sağlam bir günlük sürüş haline getirecek kadar güvenilir mi? ... Pek çok kişi evet diyecek ve Mini çok sevilen bir araç yapıyor, ancak Mini serisindeki arabalar genellikle çok daha az güvenilir ortalama bir arabadan daha pahalıdır ve bakımı çok daha pahalıdır.

Mini Cooper'ları çalmak kolay mı?

MINI'ler çalmak son derece kolaydır . Tek yapması gereken onu alıp cebine koymak. MINI'leri çalmak son derece kolaydır.

Yüksek kilometreli MINI Cooper'lar güvenilir mi?

Kayıtlı. Yüksek kilometreli Mini'ler iyidir ve uzun ömürlüdür , ama satın almadan önce biraz paranın size ne kazandıracağını görmek için etrafınıza bakın.


MINI Coopers'ın premium gaza ihtiyacı var mı?

MINI Cooper'ın kullandığı normal kurşunsuz benzin 87 veya daha yüksek bir oktan derecesine sahip. ... Daima karşılayabileceğiniz en yüksek oktan derecesini almanızı tavsiye ederim. Oktan ne kadar yüksek olursa, motordaki yanık o kadar temiz olur. Bu, araç kullanırken daha az karbon birikimi olacağı anlamına gelir.

Bir MINI Cooper'ın bakımı ne sıklıkla yapılmalıdır?

Bir MINI için tam servis planlanmış olabilir 12 ayda bir aracınızı çok kullanırsanız ve nispeten yüksek kilometre kaydederseniz veya her 10-12.000 kilometrede bir. Bir ara hizmetle karşılaştırıldığında, tam hizmet, hava filtresi bakımı, kapı kilitleri ve bujiler gibi daha fazla araç kontrolünü kapsar.

Mini Cooper kız gibi bir araba mı?

Evet, MINI Cooper S civciv arabası mı , gerçek erkekler bir MC kullanır.

Alınabilecek en iyi ikinci el Mini nedir?

Yani, kullanılmış ikinci nesil Mini Cooper'lar için, 2013 BENİM güvenilirlik için en iyi seçimdir. Countryman ve Clubman'e gelince, CR bulgularına göre üçüncü nesil modeller daha iyi bir seçim.


En güvenilir küçük araba hangisi?

Satın almak için en güvenilir 10 küçük araba

 • Kia Rio - %94,48
 • Volvo XC40 - %94.20 ...
 • Renault Captur - %93,6 ...
 • Kia Picanto - %92.98 ...
 • Toyota Yaris ---92.70% ...
 • Kia Niro - %92.56 ...
 • Ford Puma - %92.53 ...
 • Honda Jazz - %92.45 ...

Mini Cooper üst düzey mi?

Kalite, sürücülerin Mini Cooper araçlarında her zaman bulabilecekleri temel özelliklerden biridir. Bu küçük lüks otomobiller, daha büyük otomobillere karşı koyabilir ve daha iyi performans gösterdiklerini, sürmesi daha kolay ve daha dayanıklı olduklarını kanıtlayabilir. Mini Cooper'ın mirası, 50 yıllık üretim mükemmelliği anlamına gelir.

Mini Cooper, MINI'den daha mı iyi?

Mini Cooper ve Mini One arasındaki fark performans farkıdır. Mini Cooper, 122 beygir gücü iten 1.6L motora sahip. Mini One ise sadece 98 beygir gücü üretebiliyor. Böylece açıktır ki Mini Cooper daha güçlü .

BMW tarafından yapılan bir Mini Cooper mı?

Birçok kişi MINI'nin bir İngiliz şirketi olduğunu düşünürken, MINI Cooper'ın sahibine şaşırabilirsiniz. Marka aslında Alman otomobil üreticisi BMW'ye ait. .