Microsoft windows arama indeksleyicisini devre dışı bırakabilir miyim?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Al Connelly
Puan: 4.1/5(72 oy)

Tek yapmanız gereken Başlat düğmesine tıklayın, arama alanına Hizmetler yazın ve Enter tuşuna tıklayın. Aşağı kaydırın ve Windows Arama'ya sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin. Başlangıç ​​türünü Devre Dışı olarak değiştirin bu, makinenizi yeniden başlattığınızda çalışmasını durduracaktır.

Windows Arama dizin oluşturucusunu durdurmak güvenli midir?

Bir program olmadığı için Microsoft Search Indexer'ı kaldıramazsınız, ancak Hizmeti Denetim Masası'nın Hizmetler bölümünden durdurabilirsiniz. . Dizinin belirli dosyaları daha hızlı bulmanıza yardımcı olmadığını düşünüyorsanız, hizmeti güvenle durdurabilirsiniz.

İndekslemeyi devre dışı bırakırsam ne olur?

Dizin oluşturmayı kapatmak, Windows Arama'nın hiç çalışmadığı anlamına gelmez, yalnızca arama yaptığınızda daha yavaş olabileceği anlamına gelir. Windows Arama Dizine Ekleme söz konusu olduğunda üç seçeneğiniz vardır: Tarama süresini azaltmak için dizinlemeden klasörleri kaldırın . İçerik indekslemeyi devre dışı bırak .Dizine eklemeyi devre dışı bırakmak kötü mü?

Saygıdeğer. Tüm bilgisayarlarda her zaman tüm Windows dizinlemeyi devre dışı bırakın ve işlevsellik ve performans açısından 1.000 kat daha iyi olan X1 gibi gerçek bir dizin oluşturucu kullanın. pencereler indeksleme performansı düşürür . Donanımınız ne olursa olsun, Windows'un görevlerden çıkmasına izin veren her şey kötü bir şeydir.

İndeksleme neden kapalı?

Arama İndeksleme Kapatıldı hatası anlamına gelir Windows 10 işletim sisteminizde derin bazı sorunlar olduğunu , bu da Arama Dizine Ekleme başarısızlığını tetikledi. ... Windows tuşu + I tuşlarına basın ve Güncelleme ve Güvenlik'i açın. Sorun Gider'i seçin ve Ara ve Dizine Ekle'yi bulun. Çalıştırmak için Arama ve Dizin Oluşturma Sorun Gidericisine çift tıklayın.

Windows 10 Arama İndeksleme Nasıl Devre Dışı Bırakılır (2020)

24 ilgili soru bulundu

Windows Arama'yı durdurabilir miyim?

Başlat'a basın, hizmetler yazın ve ardından sonuca tıklayın. Hizmetler penceresinin sağ tarafında, Windows Arama girişini bulun ve çift tıklayın. İçinde Başlangıç ​​türü açılır menüsü, Devre Dışı seçeneğini belirleyin . Bu, bilgisayarınızı bir sonraki başlatışınızda Windows Arama'nın yüklenmesini önleyecektir.

Windows Arama'yı devre dışı bırakırsam ne olur?

Windows Search'ü gerçekten hiç kullanmıyorsanız, Windows Arama hizmetini kapatarak indekslemeyi tamamen devre dışı bırakın . Bu, tüm dosyaların indekslenmesini durduracaktır. Elbette aramaya erişiminiz olacak. Her seferinde dosyalarınızı araması gerektiğinden daha uzun sürecektir.

İndeksleme bilgisayarı yavaşlatır mı?

Daha eski, daha yavaş bir sabit sürücüye sahip daha düşük güçlü bir bilgisayarınız varsa, indeksleme sistem kaynaklarına yük bindirebilir ve bu da genel performansın daha yavaş olmasına neden olabilir. ... Bilgisayarınızda nadiren dosya ararsanız, indekslemeyi kapatmak sizi pek etkilemez.

Yüzde 100 disk kullanımından nasıl kurtulurum?

Windows 10'da %100 Disk Kullanımını Düzeltmenin En İyi 10 Yolu

 1. 1. Yol: Sisteminizi Yeniden Başlatın.
 2. 2. Yol: Windows'u güncelleyin.
 3. 3. Yol: Kötü Amaçlı Yazılımları Kontrol Edin.
 4. Yol 4: Windows Arama'yı Devre Dışı Bırakın.
 5. 5. Yol: Superfetch Hizmetini Durdurun.
 6. 6. Yol: Enerji Seçeneklerini Dengeliden Yüksek Performansa Değiştirin.
 7. 7. Yol: Antivirüs Yazılımınızı Geçici Olarak Kapatın.

İndekslemeyi kapatmak Windows 10'u hızlandırır mı?

Bir SSD diskiniz olsa bile, indekslemeyi kapatmak hızınızı artırabilir, çünkü indekslemenin yaptığı diske sürekli yazma, sonunda SSD'leri yavaşlatabilir. Windows 10'da maksimum faydayı elde etmek için şunlara ihtiyacınız var: indekslemeyi tamamen kapatmak için . Bunu yapmak için hizmetler yazın. Windows 10 arama kutusuna msc yazın ve Enter'a basın.

SearchIndexer'ı nasıl durdurabilirim?

Merhaba, SearchIndexer.exe'yi devre dışı bırakmak için yapmanız gereken Hizmetleri başlatın. msc, Windows Arama hizmetini çift tıklayın, Başlat türünü Devre Dışı olarak değiştirin ve Durdur'u tıklayın. hizmeti durdurmak için.

İndeksleme aramaları nasıl etkiler?

İndeksleme işleminden sonra PC'nizde arama yaptığınızda, sonuçları daha hızlı bulmak için bir terimler dizinine bakar . ... Bundan sonra, indeksleme, siz kullandıkça PC'nizde arka planda çalışır, yalnızca güncellenmiş verileri yeniden indeksler.

100 disk kullanımı kötü mü?

Sürücünüz, sürekli olarak başarılı biri gibi davranarak oldukça rahat görünse bile, %100 disk kullanımının gurur duyabileceğiniz bir şey olmadığını unutmayın. Diskiniz yüzde 100 veya ona yakın çalışıyor. bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olur ve gecikmeli ve tepkisiz hale gelir. Sonuç olarak, bilgisayarınız görevlerini düzgün bir şekilde yerine getiremez.

SSD'm neden 100'de?

100% sürücü kullanımı neredeyse her zaman tamamen başka bir şeyden kaynaklanır (arka planda çalışan bir şey, kötü amaçlı yazılım vb.) bu nedenle elbette bir SSD'nin yanı sıra bir HDD'ye de olabilir. Yüksek sürücü kullanımının altında yatan nedeni araştırmanız ve düzeltmeniz gerekir, sürücüyü değiştirmeyin.

Superfetch'i devre dışı bırakmalı mıyım?

Tekrarlamak gerekirse, biz sorun giderme önlemi dışında Superfetch'in devre dışı bırakılmasını önermeyin Yukarıda belirtilen olası sorunlar için. Çoğu kullanıcı, genel performansa yardımcı olduğu için Superfetch'i etkin durumda tutmalıdır. Emin değilseniz, kapatmayı deneyin. Herhangi bir gelişme görmüyorsanız, tekrar açın.

Bir bilgisayarı daha hızlı RAM veya işlemci yapan nedir?

Genel olarak, RAM ne kadar hızlı olursa, işlem hızı o kadar hızlı olur . Daha hızlı RAM ile, belleğin bilgileri diğer bileşenlere aktarma hızını artırırsınız. ... İşlemcinizin hızı ve bilgisayar ana kartının veri yolu hızı, bilgisayarınızda yüklü olan RAM'in hızını sınırlayan faktörlerdir.

İndekslemeyi nasıl hızlandırabilirim?

Outlook'ta İndeksleme Nasıl Hızlandırılır

 1. İndeksleme Konumlarını Azaltma. Dizin oluşturma konumlarını belirleyebilmek için Outlook'u kapatın. ...
 2. Endeksi Yeniden Oluşturma. Windows 8 Başlangıç ​​ekranında 'Dizin Oluşturma Seçenekleri' yazın, Arama bölümünde 'Ayarlar'ı seçin ve ardından 'Dizin Oluşturma Seçenekleri'ni tıklayın. ...
 3. Dizin Oluşturma için Dosyayı Devre Dışı Bırakma ve Yeniden Etkinleştirme.

Arama dizini performansı etkiler mi?

Başlat menüsünde, görev çubuğunda veya Dosya Gezgini'nde bulunan arama kutusuna herhangi bir şey yazdığınızda Windows Arama deneyimini daha hızlı hale getirmek için bilgisayarınızda özel bir veritabanında depolanır. Problem şu indeksleme işlemi bazen performans sorunlarına neden olabilir .

Süper getirme nedir ve devre dışı bırakmalı mıyım?

Aşağıdaki durumlarda Superfetch'i devre dışı bırakmalısınız: CPU kullanımını artırdığını fark ettiniz , RAM'i tüketmek veya sabit diskinizi aşırı hıza sokmak. Superfetch'in disk kaynaklarını aşırı kullanması, bilgisayarınızın hızında ve performansında gözle görülür bir düşüşe neden olabilir. Bu, eski bir HDD yerine bir SSD kullanıyor olsanız bile olabilir.

Windows Arama'yı nasıl hızlandırırım?

Yavaş Windows 10 Arama

 1. Windows Tuşu+X'e basın veya Windows simgesine sağ tıklayın, bir menü açılacaktır.
 2. Denetim Masası'nı tıklayın.
 3. Dizin Oluşturma Seçenekleri'ni seçin.
 4. Şimdi Değiştir'i tıklayın. Burada, hangi sürücülerin dizine eklenmesini istediğinizi seçebilirsiniz, tüm programlarınızı ve dosyalarınızı içeren sürücüleri sakladığınızdan emin olun.

Windows Search'ün açılmasını nasıl durdurabilirim?

Windows 10'un sistem açılır pencereleri nasıl durdurulur

 1. Dosya Gezgini'ni açın. ...
 2. Pencerenin üst kısmındaki 'Görünüm' sekmesine tıklayın.
 3. Menü çubuğunun sağındaki 'Seçenekler'i tıklayın ve 'Klasörü ve Arama Seçeneklerini Değiştir'i seçin.
 4. Açılan yeni pencerede 'Görünüm' sekmesini seçin. ...
 5. Değişikliklerinizi kaydetmek için 'Uygula'yı seçin.

Windows 10 aramasını devre dışı bırakabilir miyim?

Görev çubuğunun arama davranışını değiştirmenin en hızlı yolu: Windows+S klavye kısayoluna basın ve Ayarlar 'dişli' simgesini tıklayın. Sonraki, çevrimiçi ara ve web sonuçlarını kapalı konuma dahil edin. Bu, web görev çubuğu aramasını devre dışı bırakan ve açıklama metnini 'Windows'ta Ara' şeklinde değiştiren ayardır.

Windows arama çubuğunu neden kullanamıyorum?

Başlat'ı ve ardından Ayarlar'ı seçin. Windows Ayarlarında, Güncelleme ve Güvenlik > öğesini seçin. Sorun giderme . Diğer sorunları bul ve düzeltin altında, Ara ve Dizine Ekle'yi seçin. Sorun gidericiyi çalıştırın ve geçerli olan sorunları seçin.

MsMpEng EXE'ye ihtiyacım var mı?

MsMpEng.exe, Windows Defender'ın önemli ve temel bir işlemidir. İşlevi casus yazılım için indirilen dosyaları taramak için , herhangi bir şüpheli öğe bulduğunda bunları kaldıracak veya karantinaya alacaktır. Ayrıca, bilinen solucanlar ve truva atı programları için sistemde arama yaparak PC'nizdeki casus yazılım bulaşmalarını aktif olarak önler.

Disk kullanımım neden bu kadar yüksek?

Yüksek disk kullanımı da olabilir antivirüs yazılımının neden olduğu — arka plan taraması sırasında veya alet arızalanır ve takılırsa. Bir taramanın devam edip etmediğini görmek için virüsten koruma aracınızın panosuna gidin. Eğer öyleyse, durdurmayın.