Metronidazol sık idrara çıkmaya neden olur mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Maximilian Douglas
Puan: 4.4/5(33 oy)

YAN ETKİLER: Baş dönmesi, baş ağrısı, ishal, mide bulantısı, mide ağrısı, iştahsızlık, kabızlık, tat değişiklikleri ve ağız kuruluğu oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendirin. Bu ilaç idrar renginin koyulaşmasına neden olabilir . Bu zararsızdır.

Metronidazol idrarınızı etkiler mi?

Sonuçlar: Metronidazol, hastaya zarar vermeden idrar renginin değişmesine neden olabilir. . Klinisyenler bu potansiyel yan etkinin farkında olmalı ve anormal idrar geliştiren hastalara klinik olarak ilgili olumsuz sonuçların olmadığına dair güvence vermelidir.

Metronidazolün en sık görülen yan etkileri nelerdir?

Metronidazol tabletlerin, sıvının, fitillerin veya vajinal jelin en yaygın yan etkileri şunlardır: hasta hissetmek veya hasta olmak, ishal ve ağzınızda hafif metalik bir tat .Metronidazol idrar yolu enfeksiyonunu tedavi edebilir mi?

Ampisilin, G. vaginalis tarafından İYE için etkili, güvenli ve iyi tolere edilen bir tedavidir. Tersine oral metronidazol etkilidir ancak güvenli ve kötü tolere edilen bir tedavi yoktur aynı durum için.

Metronidazol yan etkilerinin geçmesi ne kadar sürer?

Metronidazol topikal krem, jel ve losyon ile ortaya çıkabilecek daha yaygın yan etkiler genellikle hafiftir. gidebilirler birkaç gün içerisinde . Daha şiddetliyse veya geçmiyorsa doktorunuz veya eczacınızla konuşun.

İdrar Sıklığı, Nedenleri, Belirti ve Belirtileri, Tanı ve Tedavisi.

34 ilgili soru bulundu

Metronidazol alırken nelerden kaçınırım?

Metronidazol alırken nelerden kaçınırım? Alkol içmeyin veya propilen glikol içeren yiyecek veya ilaçları tüketmeyin metronidazol alırken. Baş ağrısı, mide krampları, mide bulantısı, kusma ve kızarma (sıcaklık, kızarıklık veya karıncalanma hissi) gibi hoş olmayan yan etkileriniz olabilir.

Metronidazol ile muz yiyebilir misin?

Alkol, avokado, muz, çikolata, salam

Karıştırma bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan metronidazol (Flagyl) ve linezolid (Zyvox) gibi ilaçlar içeren bu maddeler.

Metronidazol akıntı yapar mı?

Metronidazolün (vajinal) yaygın bir yan etkisi, kalın, beyaz vajinal akıntı Genellikle tam bir tedavi sürecini tamamladıktan hemen sonra kaybolan bir koku olsun veya olmasın.

Metronidazol ile hangi STD tedavi edilir?

trikomoniyaz oral metronidazol (Flagyl) ile tedavi edilir.


Metronidazol sisteminizde ne kadar kalır?

Drugs.com tarafından

Metronidazolün eliminasyon yarı ömrü yaklaşık 8 saattir. Bir ilacın vücuttan tamamen atılması için 5.5 kat yarılanma ömrü gerekir. Bu nedenle alacak yaklaşık 44 saat (5.5 x 8 saat) sisteminizden silinmesi için.

Metronidazol sizi nasıl hissettiriyor?

Metronidazol yan etkileri, bir mide rahatsızlığı ve iştahınızı öldürmek . Birçok insan için mide bulantısı - ve hatta kusma - sadece kötü tattan kaynaklanabilir. Mide ekşimesi, kabızlık ve ishal de görülebilir.

Metronidazol almayı erken bırakırsanız ne olur?

Metronidazol tabletleri kısa süreli tedavi için kullanılır. Onları reçete edildiği gibi almazsanız risklerle gelirler. İlacı aniden almayı bırakırsanız veya hiç almazsanız: Enfeksiyonunuz iyileşmeyebilir ve kötüleşebilir .

Veterinerler neden metronidazol reçete ediyor?

Veterinerler, köpekler için FDA onaylı olmadığı için metronidazolü etiket dışı bir ilaç olarak kullanırlar. Metronidazol genellikle ishale neden olan enfeksiyonları tedavi etmek . Bazen diş enfeksiyonlarını ve inflamatuar bağırsak hastalığını (IBD) tedavi etmek için de kullanılır.


Metronidazol adet döneminizi atabilir mi?

Aslında, bilimsel çalışmalar göstermiştir ki antibiyotikler adetinizde gecikmeye veya değişikliğe neden olmaz . Bu, antibiyotik aldıktan sonra adet gecikmeniz olmayacağı anlamına gelmez. Bu sadece antibiyotiklerin suçlu olmadığı anlamına geliyor.

Aç karnına metronidazol alabilir misin?

Kapsüller yemekle birlikte veya yemeksiz alınabilir. . İlaç midenizi rahatsız ediyorsa, yemek veya atıştırmalıkla birlikte almak en iyisidir. Uzatılmış salımlı tablet yemeksiz, yemekten 1 saat önce veya 2 saat sonra alınmalıdır. Uzatılmış salımlı tableti bütün olarak yutun.

Metronidazol kullandıktan sonra akıntı nedir?

Metronidazol jelin yaygın bir yan etkisi, kalın, beyaz vajinal akıntı Genellikle tam bir tedavi sürecini tamamladıktan hemen sonra kaybolan bir koku olsun veya olmasın. Metronidazol ayrıca ilacı kullanmayı bıraktığınızda kaybolan idrarınızın koyulaşmasına neden olabilir.

Trichomoniasis, eşinizin aldattığı anlamına mı geliyor?

Alt çizgi

İnsanlar herhangi bir semptom göstermeden aylarca trikomoniyaz yaşayabilirler. Sizde veya eşinizde aniden belirtiler varsa veya testiniz pozitif çıktıysa, mutlaka birinin hile yaptığı anlamına gelmez . Her iki partner de bunu önceki bir ilişkide almış ve bilmeden geçirmiş olabilir.


Metronidazol klamidyayı tedavi edebilir mi?

Semptomlar tekrarlayan veya kalıcı üretriti düşündürürse, CDC, tek doz artı 2 g metronidazol (Flagyl) ile oral yoldan tedaviyi önerir. Yedi gün boyunca günde dört kez ağızdan 500 mg eritromisin bazı veya yedi gün boyunca günde dört kez 800 mg eritromisin etilsüksinat oral yolla.

Metronidazol bakteriyel vag'ı tedavi eder mi?

Bakteriyel vajinozu tedavi etmek için doktorunuz aşağıdaki ilaçlardan birini reçete edebilir: Metronidazol (Flagyl, Metrogel-Vaginal, diğerleri). Bu ilaç ağızdan (ağızdan) hap olarak alınabilir. Metronidazol ayrıca şu şekilde mevcuttur: topikal vajinanıza yerleştirdiğiniz jel.

Metronidazol hapları mayaya neden olabilir mi?

Metronidazol, bir maya enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılmamalıdır. (kandidiyaz). Aslında, metronidazol kullanımı bazılarında maya enfeksiyonuna neden olabilir. Metronidazol alan kadınların %10'unun tedavinin bir yan etkisi olarak bir maya enfeksiyonu ile sonuçlandığı tahmin edilmektedir.

Metronidazolden sonra nemlendirici uygulayabilir miyim?

Metrogel'den (metronidazol) sonra nemlendirici uygulayabilir misiniz? Bu ilacı kullanırken makyaj yapabilirsiniz. Sadece su bazlı ürünler kullanın ve hafifçe uygulayın . Güneşten koruyucular veya nemlendiriciler de kullanabilirsiniz, ancak doktorunuza sorun.


Metronidazol alırken yoğurt yemeli miyim?

Antibiyotikler ve Süt Ürünleri

Bununla birlikte, tüm antibiyotiklerle birlikte süt ve süt ürünlerinden kaçınmaya gerek yoktur. Örneğin, metronidazol (Flagyl) ile birlikte alınması önerilir. su veya süt mide bulantısını önlemek için.

Metronidazol alırken süt ürünleri yiyebilir misiniz?

Bizmut, metronidazol ve tetrasiklin içeren yiyecekleri yemeden veya içmenizden en az 1 saat önce veya 2 saat sonra alınız. kalsiyum Süt ürünleri ve kalsiyum takviyeli meyve suları ve gıdalar gibi. Kendinizi iyi hissetseniz bile bu ilacı almaya devam edin. Doktorunuzla konuşmadan almayı kesmeyiniz.

Metronidazol ile yoğurt yiyebilir miyim?

İlaçlarınız arasındaki etkileşimler

Flagyl ve yoğurt arasında herhangi bir etkileşim bulunamadı.