Mavi ve gri tamamlayıcı renkler midir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Jerry Parker
Puan: 4.4/5(18 oy)

Mavi ve gri birbirini harika bir şekilde tamamlıyor ; Anahtar, bu Chicago oturma odasında görüldüğü gibi, etki yaratacak kadar kontrast oluşturan tonları seçmektir.

Mavi ve gri iyi bir renk kombinasyonu mu?

Mavi, bir odaya hayat veren elektrik rengidir. Daha koyu bir gri ile eşleştirerek, mavinin baskın olmadığı dengeli bir oda elde edersiniz. Ekleyerek gri ve mavinin erkekliğini bir adım aşağı çekebilirsiniz. ten rengi ve yeşil renk düzenine dahil ederek bunu oturma odanız için canlı bir palet haline getirin.

Mavi ve gri ne iyi gider?

Sakin ve yatıştırıcı açık gri-mavi fısıltı ve romantiktir. Sessiz mavi renk tonu Ağartılmış Mercan, mavi gökyüzünü, beyaz yelkenleri, sakin suyu ve sabah sisini hatırlatır. Doğadan ilham alan açık mavi renk sıcak pembeler, mor, kırmızı renkler , ve uyumlu bir şekilde turuncu tonları ve altın renkleri ile karıştırın.Grinin tamamlayıcı rengi nedir?

Pembe ve gri her zaman popüler bir renk kombinasyonu olmuştur. Kontrastlı tonlar birbiriyle iyi uyum sağlar ve daha ciddi gri tonlar ile eğlenceli pembe tonlar arasında bir denge oluşturur.

Mavinin tamamlayıcı rengi nedir?

Saf mavinin tamamlayıcısı saf sarı . Orta mavi, turuncunun karşısındadır. Mavinin hangi tonuyla başladığınıza ve kaç ara renkten geçtiğinize bağlı olarak pembemsi-kırmızıdan sarı-yeşile uzanan renklerle eşleştirebilirsiniz.

Tamamlayıcı Renkler | Zıt Renkler | Renk Teorisi | Renk Uyumu

36 ilgili soru bulundu

Hangi 2 renk birlikte iyi gider?

İki Renk Kombinasyonları

 • Sarı ve Mavi: Oyuncu ve Yetkili. ...
 • Lacivert ve Teal: Yatıştırıcı veya Çarpıcı. ...
 • Siyah ve Turuncu: Canlı ve Güçlü. ...
 • Bordo ve Şeftali: Zarif ve Sakin. ...
 • Derin Mor ve Mavi: Sakin ve Güvenilir. ...
 • Lacivert ve Turuncu: Eğlenceli ama İnandırıcı. ...
 • Safir Mavi ve Mavi Gri: Müreffeh ve Zarif.

Mavi hangi renkle iyi gider?

Maviyle Güzel Birleşen 14 Renk

 • Sıcak pembe. Katie Şövalye. †
 • Kirli Beyaz ve Krem. Heather Hilliard Tasarım. ...
 • Gökkuşağı. Barbara Korsiko. ...
 • Kadife çiçeği. Annie Bader. ...
 • Mor. Heather Hilliard. ...
 • Orman yeşili. Nicole Franzen. ...
 • Adaçayı Yeşili. Heidi Caillier Tasarım. ...
 • Kahverengi ve Sarı. Anna Spiro Tasarım.

Bir odada mavi ve gri birlikte gider mi?

Mavi ve gri birlikte gider mi? ... Doğru yapmanın anahtarı, her zaman aynı alt tonlara sahip tonları seçin , bu nedenle genellikle soğuk gri, soğuk maviyle ve sıcak gri, sıcak maviyle en iyi sonucu verir. Ayrıca kontrast oluşturan gölgeler seçmek de isteyebilirsiniz – açık ve koyu.

Gri duvarlara hangi renk gider?

gri ve beyaz

Beyaz, gri ile birlikte en popüler renklerden biridir ve her odaya ve her tarza uyacak şekilde uyarlanabilir. Parlak ve havadar bir alan için neredeyse hiç var olmayan bir griyi canlı bir beyazla veya derin, karamsar bir kömürle kontrast beyazı eşleştirebilirsiniz.


Gri kanepeye hangi renk gider?

Gri Kanepeyle Uyumlu Renkleri Seçin

bir çift sıcak, taupe benzeri gri hardal sarısı, allık pembesi, mercan veya altın gibi renklerle. Daha maviye dayanan daha soğuk bir gri tonu için deniz mavisi, lacivert, nane veya avcı yeşili gibi tonlara bakın.

GRİ mavi renge ne denir?

Mavi-gri (İngiliz İngilizcesi) orta mavimsi gri bir renktir. Bu rengin diğer adı mosmor ; Bu renk adı, 'donuk bir kurşun-mavi renk' anlamına gelen Latince renk terimi lividus'tan gelir ve aynı zamanda, İngilizce 'siyah ve mavi' ifadesine yol açan çürük etin rengini tanımlamak için kullanılır.

Mavi ve GRİ kıyafetler bir arada mı?

Mavi ve griyi koordine etmenin en kolay yolu ikisini bir takım elbise ve kravat kombinasyonunda eşleştirmek için . ... Ve hem mavi hem de grinin soğuk renkler olması, doğal olarak eşleşmelerini sağlar. Gri takım elbiseniz daha sıcak kahverengi tonları içerse bile, mavi de kahverengi ile mükemmel bir şekilde birleştiği için sorun yaşamayacaksınız.

GRİ gözler aslında mavi midir?

Gri gözler ilk bakışta mavi olarak adlandırılabilir , ancak altın ve kahverengi beneklere sahip olma eğilimindedirler. Giysilere, aydınlatmaya ve ruh haline bağlı olarak (gözbebeğinin boyutunu değiştirerek irisin renklerini sıkıştırarak) griden maviye ve yeşile renk değiştiriyor gibi görünebilirler.


Mavinin en sakinleştirici tonu nedir?

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, sakinleştirici bir odanın sırrı aslında lacivert -ve bunu kanıtlayacak bilim var. Sussex Üniversitesi ve İngiliz kağıt üreticisi G.F. Smith, lacivertin en rahatlatıcı renk olduğu sonucuna varan bir araştırma yaptı.

Bebek mavisi gri ile gider mi?

Bebek mavisi gibi tamamlayıcı renkler ile harika görünüyor beyaz, gri, şeftali, pembe , ve koyu mavi.

Mavi gözleri ne iltifat eder?

Mavi gözleri aydınlatmak için sıcak tonları ve tamamlayıcıları seçin. turuncu tonları bakır, mercan ve bronz gibi. Mavi göz rengini yoğunlaştırmak için mavi, turkuaz ve gri/gümüş gibi uyumlu soğuk tonları seçin. Güzel bir doğal göz farı görünümü için teninize uygun yumuşak bir mat kahverengi seçin.

Yeşil ve gri birlikte gider mi?

gri ve yeşil

gri mükemmel nötr bir renk sıçramasıyla birleştiğinde, bir odaya gerçekten hayat verebilir - özellikle canlı bir yeşil. Doğayla bağdaştırılan bu canlandırıcı ton, yumuşak neredeyse leylak tonlarından daha etkileyici kömür tonlarına kadar tüm gri tonlarını canlandırabilir.


Hangi Renkler gri yapar?

Saf bir gri beyaz ve siyah kombinasyonu . Ancak kırmızı, sarı ve maviyi karıştırarak grimsi kahverengi bir ton elde edebilirsiniz. Daha soğuk bir renk elde etmek için daha fazla mavi gri veya daha sıcak bir renk istiyorsanız daha fazla kırmızı kullanın.

Ocher gri ile gider mi?

Gri koyu gri ile eşleştirmek için en popüler seçeneklerden biridir - açık gri gerçekten canlılığı ortaya çıkarırken, daha koyu griler hafif ve sofistike bir görünüm sunar. Biraz daha dramatik bir şey istiyorsanız, koyu sarının tamamlamadığı hiçbir mavi tonu yoktur.

Mavi perdeler gri duvarlarla gider mi?

Gri duvarlar için en güzel renk perdelerden biri laciverttir. Derin, zengin renk, gri ile eşleştirildiğinde, ancak odayı karanlık hissettirmeden gerçekten ortaya çıkıyor. Özellikle lacivert perdeler ile bir odada iyi görünecek. deve kahverengi mobilya , beyaz veya krem ​​vurgular ve diğer bazı sıcak tonlu vurgular.

Gri kot pantolonla gider mi?

Lacivert kot pantolonun altına hangi renk ayakkabı gider? A. Kahverengi, beyaz, gri ve siyah kot pantolonlarla harika görünüyor . Kıyafetinize biraz daha şıklık katmak istiyorsanız, beyaz tabanlı kahverengi süet ayakkabılar arayın.


Grinin modası mı geçiyor?

Phew, yani fikir birliği şu ki gri hala moda . ... Sıcak veya zengin alt tonlu bir griye yönelik trend, onlar hakkında hissettiklerimizi değiştiriyor. Gray 07 gibi yeşil alt tonlu bir griye sahip olmak, kendinizi dengeli hissetmenizi sağlar ve odaya enerji getirir.

Yeşilin tamamlayıcı rengi nedir?

Tamamlayıcı Yeşil Renk Düzeni. Renk çarkında birbirinin karşısında, kırmızı ve yeşil doğal tamamlayıcılardır.

Hangi renkler tamamlayıcıdır?

Tamamlayıcı renk kombinasyonlarına örnekler: Kırmızı ve yeşil; sarı ve mor; turuncu ve mavi; yeşil ve macenta . Tamamlayıcı renk kombinasyonları cesur olma eğilimindedir, bu nedenle spor takımları renkleri için sıklıkla bu formülü kullanır.

Açık mavi ile hangi renkleri giyebilirsin?

Açık mavi ile iyi uyum sağlayan renkler şunlardır:

 • Gül kurusu.
 • Şeftali.
 • Lavanta.
 • Leylak.
 • Lacivert.
 • Gece yarısı mavisi.
 • Beyaz.
 • Krem.