Makat bebekleri taşımak daha mı acı verici?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Jayden Will II
Puan: 4.9/5(20 oy)

Makat bebek doğurmak vajinal olarak genellikle baş aşağı pozisyondan daha acı verici değildir daha yüksek perinatal morbidite riski taşımasına rağmen (başlı bir bebekte 1:1000'e kıyasla 2:1000) sizin için mevcut olan aynı ağrı kesici seçeneklerine sahip olacaksınız.

Makat bebek taşımak farklı hissettiriyor mu?

Ayakları kulak hizasında ise (açık makat), kaburgalarınızın etrafında tekmeler hissedebilirsiniz . Ancak bağdaş kurup (tam makat) oturuyorsa, vuruşları muhtemelen göbek deliğinizin aşağısında olacaktır. Ayrıca kaburgalarınızın altında çok fazla hareket etmeyen sert, yuvarlak bir yumru hissedebilirsiniz.

Makat bebeklerin erken gelme olasılığı daha mı yüksek?

Erken bebeklerin (3 hafta veya daha fazla erken doğanlar ve 5 1/2 pound'dan daha hafif olanlar) da makat olma olasılığı daha yüksektir. Hamileliğin erken döneminde, rahmin şekli ve bebeğin başı ve gövdesinin şekli, makat prezentasyonunun daha yaygın olduğu şekildedir.Makat doğumlar daha mı zor?

Makat bebek doğurmanın endişelerinden biri, doğum kanalından aşağı inerken başının sıkışıp kalmasıdır. Daviss diyor ki makat doğumlar daha zor olma eğilimindedir çünkü daha fazla manevra gerektirirler .

Makat doğumlar daha mı ağrılıdır?

Makat bebek doğurmak vajinal olarak genellikle baş aşağı pozisyondan daha acı verici değildir daha yüksek perinatal morbidite riski taşımasına rağmen (başlı bir bebekte 1:1000'e kıyasla 2:1000) sizin için mevcut olan aynı ağrı kesici seçeneklerine sahip olacaksınız.

Makat bebek ile nasıl başa çıkılır | Makat bebeği taşımak daha mı acı verici?

29 ilgili soru bulundu

Makat bebek sahibi olmanın yan etkileri nelerdir?

Bebeğin vücudu, serviksi bebeğin başının kolayca çıkmasına izin verecek kadar esnetmeyebilir. olma riski vardır bebeğin başı veya omuzları annenin pelvis kemiklerine sıkışabilir . Vajinal makat doğum sırasında meydana gelebilecek bir diğer sorun da göbek kordonunun sarkmasıdır.

Bebek makat ise doğum başlayabilir mi?

Bebekleri makat ise, kadınlar genellikle sezaryen doğum yapmaya teşvik edilir. Ancak makat vajinal doğum mümkün olabilir , bireysel durumunuza bağlı olarak, bebeğinizin bulunduğu makat pozisyonunun türü ve size sunulan doktor ve ebelerin becerileri.

Bebek makat ise Doğuma gidebilir misiniz?

bu en güvenlisi açık makat veya tam makattır (yukarıyı görmek). Ayakta bir makat varsa, doğumun sorunsuz gitme olasılığı daha düşüktür ve sezaryen olmanız önerilebilir. Vajinal makat doğum, kadınlar ve eşleri için bir seçimdir ve sağlık profesyonelleriniz tarafından saygı duyulacaktır.

Bebeğin makat olması konusunda ne zaman endişelenmeliyim?

28-32. haftalarda bebeklerin baş aşağı dönmesini bekliyoruz. Makat sorun olmayabilir 32-34 haftaya kadar . Rahminizin şekil veya boyutta, örneğin bicornat uterus gibi alışılmadık bir sınırlaması olduğunu biliyorsanız, hamilelikten önce ve hamilelikte 15 haftada bir vücut dengelemeye başlayın.


Makat bebek hareketleri nasıl bir duygu?

Bebeğiniz makat pozisyonundaysa onu hissedebilirsiniz. alt karnına tekme atmak . Veya göğüs kafenizin altında, kafasından gelen baskıyı hissedebilirsiniz.

Makat bebeğin belirtileri nelerdir?

Bebeğinizin makat pozisyonunda olduğunu nasıl anlarsınız? Doğum tarihiniz yaklaştıkça doktorunuz veya ebeniz karnınızın ve rahmin dışını hissederek bebeğinizin pozisyonunu belirleyecektir. Bebeğiniz makat ise, onun firması, yuvarlak kafa rahminizin üst kısmına doğru olacak ve daha yumuşak, daha az yuvarlak olan alt kısmı daha düşük olacaktır. .

Bebek makat ise nerelerde hıçkırık hissedersiniz?

hıçkırık hissetmek karnınızın alt kısmında , göğüslerinin muhtemelen bacaklarından daha aşağıda olduğu anlamına gelir. göbeğinizin alt kısmında kalp atışlarını (evde bir doppler veya fetoskop kullanarak) duyun, bu da göğüslerinin muhtemelen bacaklarından daha aşağıda olduğu anlamına gelir.

32 haftada makat ne kadar yaygındır?

Fetüsün makat prezentasyonda olma nedenleri

Fetüsün ideal olarak 32. gebelik haftasında başını aşağı çevirmesi beklenir. Terimden önce yaklaşık yüzde 25'i 28 haftalık hamilelikten önce makat pozisyonundadır, ancak 32 haftaya kadar bebeklerin sadece yüzde 7'si makat.


Makat pozisyonu 30 haftada normal mi?

Aslında, makat bebek sahibi olma şansınız her geçen hafta azalmaktadır. Süre bebeklerin yaklaşık yüzde 30'u 30-32 haftada makat Vancouver'daki BC Kadın Hastanesi'nde doktor olan OB-GYN Ellen Giesbrecht, sadece yüzde 3'ünün miadında (37 hafta) hala makat olduğunu söylüyor.

Makat bebeğin 34 haftada dönme şansı nedir?

%50 34 haftada makat fetüslerin sayısı 38 haftada kendi başlarına baş aşağı dönecektir.

Makat bebek sezaryen anlamına mı geliyor?

Fetüsünüz doğum tarihinize yakın hala makat pozisyonundaysa, doktorunuz muhtemelen bir doğum planlayacaktır. sezaryen . Ebe kullanıyorsanız, ebeniz planlanmış sezaryen için sizi bir doktora sevk edecektir. Nadir durumlarda, sezaryen makat doğum önerilmeyebilir veya hatta mümkün olmayabilir.

Acil bir durumda makat bebeği nasıl doğurursunuz?

Teslim etmek için Pinard manevrasını kullanın bacaklar açık bir makat içinde uzatılırsa. Dizin arkasına baskı uygulayın ve fetal pelvisi ters yönde döndürürken uyluğu dışarıdan döndürün. Bu dizi esnetir ve ayağı ve bacağı teslim eder.


Bebeğin makat pozisyonunda olmasının nedeni nedir?

Makat pozisyonuna ne sebep olur? Çoğu zaman orada bebeğin baş aşağı dönmemesinin açık bir nedeni yok . Bazı durumlarda, makat pozisyonu erken doğum, ikizler veya daha fazlası, rahimle ilgili sorunlar veya bebekle ilgili sorunlar ile bağlantılı olabilir.

Bebeğin başı aşağı düştükten ne kadar sonra doğum başlar?

İlk kez anne olanlarda, genellikle düşme meydana gelir. Teslimattan 2 ila 4 hafta önce , ancak daha erken olabilir. Zaten çocuğu olan kadınlarda, doğum başlayana kadar bebek düşmeyebilir.

Makat bebeklerin engeli var mı?

Makat bebeklerin çoğu sağlıklı doğmasına rağmen, belirli problemler için biraz yüksek risk . Doğum kusurları, makat bebeklerde biraz daha yaygındır ve kusur, bebeğin doğumdan önce doğru pozisyona geçememesinin nedeni olabilir.

Makat bebeklerde otizm var mı?

Zor nokta: Bebekler doğumda makat pozisyonu yüksek otizm riski altındadır . 400.000'den fazla anne-çocuk çifti üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, hamilelik veya doğum sırasındaki bazı komplikasyonlar otizmli bir çocuğa sahip olma şansını yüzde 26 veya daha fazla artırıyor.1.


Makat bebekler zeki midir?

Sonuç: Doğumda sunum yetişkin entelektüel performansını etkilemedi . Makattan gelen bebeklerin sezaryen doğumu, vajinal doğumla karşılaştırıldığında yetişkin entelektüel performansını iyileştirmedi.

32 haftalık bebeğin pozisyonu nedir?

Yaklaşık 32 haftaya kadar, bebek genellikle başları aşağıyı gösterecek şekilde yatmak , doğuma hazır. Bu sefalik sunum olarak bilinir. Bebeğiniz bu aşamada baş aşağı yatmıyorsa, bu endişe edilecek bir durum değildir – dönmesi için hala zaman vardır.

Yürümek, makat bebeğin dönmesine yardımcı olabilir mi?

Günde bir saate kadar yürümek, bebeğinizin vücudunun en ağır kısmı olan başını hareket etmeye teşvik edebilir. aşağı doğru çekmek . (Yine de pelvik ağrınız varsa bunu yapmayın.)

Bebeğinizin hangi pozisyonda olduğunu nasıl anlarsınız?

Fetus sırt sırta veya arka pozisyonda olduğunda, hamilelik yumruğu yumuşayabilir. Bir kadın ayrıca göbeğinin ortasındaki tekmeler fark edebilir ve bazı insanlar göbek deliğinin etrafında bir girinti görebilir. Fetüs ön pozisyondayken, bir kadın kaburgaların altında daha fazla tekme hissedin .