Lobelia geyiği dayanıklı mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Abel Grant
Puan: 4.8/5(42 oy)

Serin mevsim çiçek açan larkspur (Consolida), tatlı William (Dianthus), aslanağzı (Antirrhinum majus), tatlı alyssum (Lobularia maritima) ve lobelia (Lobelia erinus) rapor ediliyor geyik dayanıklı yıllıklar . ... Geyiklerin biberli aromalarıyla nasturtium'u sevmemesi şaşırtıcı değil.

Geyik Lobelia bitkilerini yer mi?

Geyik dayanıklı . Great Blue Lobelia (Mavi Kardinal Çiçeği olarak da bilinir), büyük yaprakları ve muhteşem, açık mavi çiçekleri olan sert, dayanıklı çok yıllık bir bitkidir.

Mavi Lobelia geyiği dayanıklı mı?

Lobelia Büyük Mavi Hakkında

Yerli bitkiler olarak Lobelia Great Blue kolayca büyür ve nemli gölgeli alanlara uyarlanabilir. Çok sayıda üniversite ve Doğal Kaynaklar Departmanı, Lobelia'yı kendi listelerine ekledi. geyiklere dayanıklı bitkiler .Çok yıllık Lobelia geyiği dayanıklı mı?

Lobelia, Çok Yıllık Bitki Özellikleri

Çok yıllık lobelia, yaz boyunca sinek kuşlarının ve kelebeklerin sürülerini çeken göz kamaştırıcı, parlak kırmızı çiçekler geliştirir. ... Bitki 18 ila 24 inç boyunda büyür ve nispeten geyik dayanıklıdır .

Hangi çiçekler geyik rahatsız etmeyecek?

Nergis, yüksükotu ve haşhaş geyiklerin kaçındığı zehirliliği olan yaygın çiçeklerdir. Geyikler ayrıca güçlü kokuları olan kokulu bitkilerde burunlarını açma eğilimindedir. Adaçayı, ada çayı ve lavanta gibi otlar ile şakayık ve sakallı süsen gibi çiçekler sadece geyikler için kokar.

Eviniz İçin Geyiklere Dirençli En İyi 10 Çok Yıllık Bitki

41 ilgili soru bulundu

Kahve telvesi geyiği uzak tutar mı?

Geyiklerin, erişilebilir yiyecek kaynakları bulmak için kullandıkları güçlü bir koku alma duyusu vardır. Süre Kahve telvesinin geyikleri caydıracağına dair bilimsel bir kanıt yok , harcanan kahve telvesinin acı kokusu, geyiğe insanların yakında olduğunu ve onları mülkünüzden uzak tuttuğunu gösterebilir.

Kadife çiçeği geyikleri uzak tutar mı?

Tüm kadife çiçeği çeşitleri, güçlü, keskin kokuları nedeniyle geyikler için bir dönüm noktasıdır. . Bununla birlikte, marigoldların (resimde) daha hafif bir narenciye kokusu ve tadı vardır, bu da onları mutfak kullanımı için popüler hale getirir.

Geyiklere dayanıklı bazı uzun ömürlü bitkiler nelerdir?

Bahçede geyiğe dayanıklı uzun ömürlü ve yıllık bitkiler kullanmak, bir geyik bariyeri oluşturmanın etkili bir yoludur.
...
Geyikler, koku alma duyularını yalnızca avcıları tespit etmek için değil, aynı zamanda bir sonraki yemeklerini bulmak için de kullanırlar.

 • Virginia Bluebells.
 • Mine çiçeği.
 • Şakayık.
 • İris.
 • Vaftiz.
 • Sardunyalar.
 • Otsu süs bitkisi.
 • Battaniye Çiçeği.

Black Eyed Susans geyiklere dayanıklı mı?

Altın veya bronz yapraklardan dışarı bakan koyu kahverengi merkezleriyle adlandırılan kara gözlü susanlar güneşte büyürler. Çünkü o tabii kıllarla kaplı, geyikler ve tavşanlar ondan uzak dur . Bu papatya benzeri çiçekler, yaz sonu veya sonbahar buketi için mükemmeldir.

Geyik lavanta yemeyi sever mi?

Geyik kokulu çiçeklerden nefret eder lavanta gibi bazı otlar ve özellikle şakayık gibi tatlı kokulu çiçekler. Ayrıca zehirli bitkilerden uzak duracaklar.

Sardunyalar geyiklere dayanıklı mı?

sunmak). 5) Hem çok yıllık sardunyalar hem de Pelargoniumlar (yıllık sardunyalar) son derece haşere dirençli . Geyik, tavşan ve diğer tüylü zararlılar onları tamamen yalnız bırakır. Tek küçük endişe, sümüklü böcekler içindir, ancak yalnızca çok fazla gölgede olan veya çok fazla su alan bitkilerde.

Lobelia bütün yaz çiçek açar mı?

Lobelia bitkisi (Lobelia spp.), birçok çeşidi olan çekici bir yıllık bitkidir. ... Lobelia, serin havayı seven, büyümesi kolay, kaygısız bir bitkidir. Bu yaz gafları ilk dona kadar çiçek üretmeye devam edecek .

Koni çiçekleri geyiklere dayanıklı mı?

Çünkü nadiren geyik tarafından zarar görürler , birçok kuruluş, geyiğe dayanıklı listelerinde koni çiçekleri içerir. ... Tavşanlar, koni çiçeklerinin genç saplarını ve yapraklarını seve seve atıştırır. Yere yeterince yakınlarsa çiçekleri bile yiyebilirler.

Geyik petunya yemeyi sever mi?

Petunyalar ilkbahardan donun ilk birkaç ayına kadar büyüyecek ve geyik onları yutmak için neredeyse anında atlayacak . Geyiklerin çoğu da aşırı nemli oldukları için onları tercih eder.

Geyik impatiens yiyecek mi?

Geyik genellikle sabırsızları hedef alır (Impatiens spp.) ve bu güzel çiçekli yıllıklara ciddi zarar verdiği bilinmektedir. Geyiklerin impatiens yemesini durdurmak istiyorsanız, ABD Tarım Bakanlığı bitki sertlik bölgeleri 9 ila 11'de hardy, kimyasal ve kimyasal olmayan yöntemlerin her ikisi de mevcuttur.

Geyik coleus bitkilerini yer mi?

Geyiklere Dayanıklı Bitkiler: Coleus

Geyiklere dayanıklı coleus, kelebekleri çeken ve bahçe yataklarında ve ev bitkisi kaplarında büyüyebilen, çiçeklerden ziyade yapraklar için yetiştirildiği anlamına gelen bir yeşillik bitkisidir.

Geyik daylilies yer mi?

Otsu bitkiler geyik genellikle çiğdem, dahlias, daylilies, hostas, impatiens, phlox ve trillium yer alır. Bazıları zambak ve lale çiçeklerini geyik bonbon şekerleri olarak adlandırır. Genellikle geyiğe dirençli bazı ağaçlar arasında ladin, çam, bal akasyası, nehir huş ağacı ve buckeyes bulunur.

Kara Gözlü Susanlar gölgede büyüyebilir mi?

Işık: Rudbeckia'nın tüm çeşitleri tam güneşte gelişir. Ancak bazı çeşitler, özellikle Tatlı Kara gözlü Susan (Rudbeckia subtomentosa) ve çok yıllık kara gözlü Susan (Rudbeckia 'Goldsturm') da kısmi gölge al . Toprak: Tüm Rudbeckia'lar kilden balçıklara kadar çok çeşitli toprak türlerini tolere eder.

Kara Gözlü Susanlar köpekler için zehirli midir?

kara gözlü Susan, sezonun sonlarında, tam da en çok ihtiyaç duyulduğu anda, parıldayan bir renk getiriyor! Yüzlerce neşeli çiçek yaz sonunda açar ve koyu yeşil yaprakların üzerinde yüzer ve yaz sıcağını zarafetle idare eder. Bitki toksik değildir , ve bu kadar çok çiçek varken, köpeğinizin hepsini yemesine imkan yok!

Geyik ne tür çalılar yemez?

Geyiklere Dayanıklı Çalılar: En Uzun 5 Çalı

 • 1. Japon pierisi (Pieris japonica) ...
 • Dağ defnesi (Kalmia latifolia) ...
 • Doğu kırmızı sedir (Juniperus virginiana) ...
 • Bayberry (Myrica pensylvanica) ...
 • Ortak şimşir (Buxus sempervirens) ...
 • Mavi Sakal (Caryopteris x clandonensis) ...
 • Spirealar (Spirea türleri) ...
 • Kızamık (Cüce Berberis)

Geyik ortancaları sever mi?

Genel olarak, ortancalar kesinlikle geyiklerin favorisi değil . Bununla birlikte, ortancaları asla geyiklere dayanıklı veya geyik geçirmez olarak düşünmeyiz. Geyiklerin güzel çalılarınızı yemesini önlemek için ek önlemler almak çok fazla çalışma gerektirmez ve bahçenizde ortanca yetiştirmeye çalışmanızı engellememelidir.

Geyikler hostaları sever mi?

geyik için, hosta bitkileri şeker gibidir . Bazı hostalar bir dereceye kadar geyik direnci içerdiği için pazarlanmaktadır, ancak tüm geyiğe dayanıklı bitkilerde olduğu gibi, bu yaratıklar yeterince acıktığında her şeyi yerler. ... Bir geyik bir hosta yediğinde, yaprakları saplarından koparır ve sapların kalmasına izin verir.

Kurutucu çarşaflar geyiği uzak tutar mı?

2. Kurutucu çarşaflar geyiği caydırır. Bunlar bahçenizin yeni yıkanmış gibi kokmasına neden olabilir, ancak genel görüş şudur: o geyik onlardan rahatsız olmaz.

Kadife çiçeği neden geyiği uzak tutar?

Marigoldların geyiği uzak tutmasının ana nedeni, güçlü kokuları nedeniyle . Kadife çiçeği dikmek size sadece geyiğin kırımına direnen çiçekler vermekle kalmaz, aynı zamanda bahçenizi gerçekten koruyabilen çiçekler verir - örneğin, doğal, geyiğe dayanıklı bir sınır oluşturarak.

Sirke geyikleri uzaklaştırır mı?

Geyik ve kediler, köpekler, tavşanlar, tilkiler ve rakunlar dahil diğer hayvanlar [sevmiyorum] kuruduktan sonra bile sirke kokusu .