Kuvvet canon'u uyandırır mı?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Prof. Ariel Batz
Puan: 5/5(18 oy)

Star Wars: Güç Uyanıyor 2015'in canon romanlaştırması film Yıldız Savaşları: Bölüm VII Güç Uyanıyor. Roman Alan Dean Foster tarafından yazıldı ve ilk olarak 18 Aralık 2015'te bir e-Kitap olarak Del Rey tarafından yayınlandı.

Kuvvet uyanır hala canon mu?

Doomcock, The Force Awakens, The Last Jedi ve Skywalker'daki olayların 'kanondan kaldırılacak , kendi alternatif zaman çizgilerinde izole edilmiş ve Star Wars Legends etiketi altında Elseworlds benzeri bir taksit olarak kabul edilmiştir.' ... 'Büyük bir sıfırlama, Star Wars evrenini vuracak' diyor.

Devam filmleri canon mu?

Şimdilik, devam filmi üçlemesi canon olmaya devam ediyor , ve muhtemelen öyle kalacak. Ama devam filmlerinin 'silinmesi' ile açıkladığımız gibi, her zaman canon olmadıklarını ve Rian Johnson, J.J. Abrams ve Kathleen Kennedy tuhaf bir hayran kurgu projesine çok para harcadılar.7. Bölüm bir kanon mu?

Star Wars: Devam Üçlemesi Canon mu , Ama Gelecekte Önemli Olmayacak. Star Wars dünyasındaki gelecek hikayelerinin nereye gittiğine bağlı olarak, devam üçlemesinde ortaya çıkan sorunlar önemsiz olabilir. Devam filmi üçlemesinin Star Wars hayran topluluğuna eklediği bir şey varsa, o da bir tartışma duygusudur.

Son Star Wars filmleri kanon mu?

Şu anda, resmi Star Wars kanunu 13 filmden oluşuyor: dokuz bölüm Skywalker Efsanesi , iki bağımsız film (Rogue One ve Solo) ve 2008 animasyon filmi The Clone Wars. Skywalker Saga, 1977'de başlayan orijinal hikayeye atıfta bulunur.

Güç Uyanıyor'un kanon olmadığının kanıtı.

16 ilgili soru bulundu

Force Unleashed canon mu?

İlk oyun çoğunlukla iyi olarak tanımlandı, ancak karakter gelişimi ve kanondaki müdahaleler hayranlar ve eleştirmenler tarafından o kadar iyi karşılanmadı. ... Oyunların mevcut kanon durumuna gelince, The Force Unleashed, Disney'in satın alınmasından itibaren , Star Wars kanonunun bir parçası değil.

Starkiller canon, Star Wars'a mı geliyor?

Galen Marek, diğer adıyla Starkiller, şu anda kanon değil . ... Disney'in satın alınmasından sonra, oyun ve kahramanı kanonun bir parçası olmaktan çıktı. Bugünkü yazımızda, her iki Star Wars: The Force Unleashed video oyununun ana karakteri olan Starkiller'dan bahsedeceğiz.

Star Wars 10 olacak mı?

Star Wars'ın Daha Fazla Devam Filmi Planlanmadı (Henüz)

Rise of Skywalker'ın ötesinde Star Wars zaman çizelgesinin geleceği şu anda onaylanmadı . Filmler de dahil olmak üzere birçok Star Wars projesi şu anda yapım aşamasında, ancak hiçbiri (bildiğimiz kadarıyla) Star Wars: Bölüm X'in eşdeğeri olacak şekilde ayarlanmadı.

Disney neden efsaneleri kanon dışı yaptı?

Planlanan devam filmi üçlemesinin, Genişletilmiş Evren çalışmalarının olay örgüsüne bağlı kalmasını ve bu eserler tarafından kısıtlanmasını önlemek için, bu sürekliliği reddetmek için seçim yapıldı. 25 Nisan 2014'te Lucasfilm'de Genişletilmiş Evren malzemesini yeniden markalaştırdı Star Wars Legends olarak kabul edildi ve franchise için standart dışı ilan edildi.


George Lucas neden yönetmedi?

Lucas devam etti, ben o mikro yemlik adamlarından biriyim ve elimde değil. Bu yüzden bundan vazgeçeceğimi düşündüm, sahip olduklarımın tadını çıkardım ve kızımı büyütmek için sabırsızlanıyordum. Ayrıca, her zaman yapmak istediğim bir müze inşa etmek istiyordum ve 'Bunu şimdi yapmazsam, bunu asla yapamam' diye düşünüyordum. '

Disney devam filmleri canon mu?

Evet . İstisnasız orijinalleriyle tamamen kronolojik sıradalar.

Son 3 Star Wars filmleri kanon mu?

Sadece Bölüm I-VI franchise için kanon olarak kalacaktı , Klon Savaşları animasyon filmi ve dizisi ile birlikte. 2014 duyurusundan sonra üretilen çoğu şey de kanon olarak kabul edilecektir.

Rey efsanesi canon mu?

'Rey Efsanesi' bir dizi canon referansının dördüncü kitapçığı Yıldız Savaşları Ansiklopedisi kitapçıkları ve 16 Eylül 2020'de yayınlandı.


İsyancılar kanon mu?

2014'ten sonra piyasaya sürülen çoğu şey kanon Rebels (2014-2018), The Mandalorian (2019-), Resistance dahil mi? (2018-2020), yeni filmler, Galaxy's Edge ve bazı bariz istisnalar dışında hemen hemen tüm kitaplar ve çizgi romanlar. Evet.

İlk Jedi kimdi?

Star Wars Legends'da Jedi Düzeni'nin kurucuları, Jedi Ustaları Cala Brin, Garon Jard, Rajivari ve Ters Sendon .

GRİ Jedi canon mu?

gerçek terimi 'Gri Jedi' Canon değil . Bu kadarı starwars.wikia.com/wiki/Pablo_Hidalgo tarafından belirtildi. Gri Jedi'ye eşdeğer bir Canon terimimiz olmadığı için bu terimi kullanmaya devam ediyoruz.

George Lucas AB kanonunu düşündü mü?

Lucasfilm her zaman AB için yaratılan hikayeleri film ve televizyon içeriğimizle ve kendi içinde tutarlı tutmaya çalışırken, Lucas her zaman AB'ye borçlu olmadığını açıkça belirtti. Yarattığı filmleri kanon olarak belirledi .


Finn Mace Windu'nun oğlu mu?

Finn sadece Lando Calrissian'ın oğlu değil, Mace Windu'nun da torunu. . Mace Windu'nun Klon Savaşları'ndan birkaç yıl önce bir çocuğu olabilir ve ardından Mace, Sith'lerin yakınlarda olduğunu ve güç oluşturduğunu bildiği için Lando'yu güvende tutmak için onu (Lando) Bulut Şehri'nde saklayabilirdi.

Rey'in neden sarı bir ışın kılıcı var?

Çünkü Rey, Palpatine'i öldürürken enerjisini tüketti. ve Ben, enerjisinin sonunu Rey'i diriltmek için kullandığından, Rey iki Skywalker ışın kılıcıyla kendi başına kaldı. ... Işın kılıcını ateşlerken, bıçağın altın sarısı rengini fark edeceksiniz.

Skywalker soyu öldü mü?

Star Wars: Bölüm IX – Skywalker'ın Yükselişi (2019) sonunda, Skywalker soyunun kanla ilgili tüm üyeleri öldü Han, onu aydınlık tarafa dönmeye ikna etmeye çalıştıktan sonra Kylo Ren tarafından öldürülürken, Luke Direnişi Birinci Düzen'den kurtarmak için kendini feda eder, Leia oğlunu getirmek için ölür ...

Revan bir Skywalker mı?

Revan Skywalker'dı bir Jedi Şövalyesi ve Cade Skywalker'ın ikiz kardeşi. Babası Kol Skywalker, annesi Morrigan Corde idi. Jedi Ustası K'Kruhk'a çıraklık yaptı.


Starkiller GRİ bir Jedi mi?

O' Gri Jedi olmak . Cumhuriyet ve İsyancılar için savaştı, ancak Rage, Force Lightning ve Saber Throw'u kullandı (tümü karanlık taraf eylemleri olarak kabul edildi).

Starkiller Vader'ı yenebilir mi?

Oyunun sonunda, oyuncu hafif taraf sonunu seçerse, Starkiller Vader'ı yedekler, onu yakalar ve Juno'yu kurtarır. Ama karanlık tarafın sonunda, Starkiller, Kara Çırak tarafından Vader'ı öldürmeden hemen önce bıçaklandı (başka bir başarılı klon) Vader tarafından eğitildi.