Exhort isim olarak kullanılabilir mi?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Donavon Medhurst
Puan: 4.3/5(66 oy)

Teşvik etme eylemi veya uygulaması ; övgüye değer eylemlere teşvik etme eylemi; iyi ya da övgüye değer olana kışkırtma.

exhort'nin sözlük tanımı nedir?

fiil . teşvik etmek veya ikna etmek (birisi) ciddiyetle; şiddetle tavsiye edin.

uyarmak kelimesinin Eş anlamı nedir?

dürtü teşvik etmek, çağırmak, emretmek, adjure, suçlamak, ikna etmeye çalışmak, baskı yapmak, baskı yapmak, baskı uygulamak, baskı uygulamak, baskı yapmak, dayanmak, itmek. yumurtlamak, teşvik etmek, kışkırtmak, dürtmek. yalvarmak, rica etmek, yalvarmak, yalvarmak, rica etmek. nasihat etmek, nasihat etmek, nasihat etmek, uyarmak.Övgü örneği nedir?

Teşvik, güçlü bir teşvik veya itirazda bulunma eylemi veya süreci olarak tanımlanır. ... Bir öğüt örneği insanları harekete geçmeye teşvik eden duygusal bir konuşma .

Bir cümlede öğüt nasıl kullanılır?

Öğüt cümle örneği

 1. Her kalbe batmış gibi görünen Cemiyet'e yakın bir tavsiyede bulundum. ...
 2. Bütün Masonlar yerlerine oturdular ve içlerinden biri alçakgönüllülüğün gerekliliğine dair bir nasihat okudu.

Exhort - Exhort Anlamı - Exhort Örnekleri - Exhort Tanımı - Resmi İngilizce

25 ilgili soru bulundu

Teşvikin İncil'deki anlamı nedir?

: uyarı veya tavsiye vermek : acil itirazlarda bulunun.

İsim olarak öğüt nedir?

isim. /ˌeɡzɔːˈteɪʃn/ /ˌeɡzɔːrˈteɪʃn/ [sayılabilir, sayılamayan] (resmi) ​öğüt ( bir şey yapmak ) birini bir şey yapmaya ikna etmek için çok uğraşma eylemi.

Teşvik ve teşvik arasındaki fark nedir?

Teşvik ve teşvik arasındaki fark nedir? öğüt bir öğretim şekli gibi . Sizi, Tanrı Sözü'nde verilen eyleme dönüştürülebilir adımları atmaya teşvik eder. Teşvik, insanlara hangi alanda harika olduklarını söyleme alıştırması yapmaktır.

Bir teşviği isme nasıl çevirirsiniz?

eylemi veya pratiği teşvik ; övgüye değer eylemlere teşvik etme eylemi; iyi ya da övgüye değer olana kışkırtma. Teşvik ve teşvik amaçlı dil; tavsiye; danışman; öğüt.


Bu kelimeyi teşvik nasıl söylersin?

İngilizce telaffuzunuzu geliştirmek için ipuçları:

 1. 'Övgü'yü seslere ayırın: [EK] + [SAW] + [TAY] + [SHUHN] - yüksek sesle söyleyin ve sürekli olarak üretebilene kadar sesleri abartın.
 2. Tam cümlelerde 'öğüt' derken kendinizi kaydedin, sonra kendinizi izleyin ve dinleyin.

ingratiate ne demek?

1 : iyilik kazanmak için amaçlanan veya kabul edilen : gurur verici. 2: lütuf kazanma yeteneğine sahip: sevecen bir gülümsemeyi memnun etmek. Sevindiriciden Diğer Sözcükler Eşanlamlı ve Zıt Anlamlı Diğer Örnek Cümleler Sevdirmek Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

ağıt isim mi fiil mi

ağıt . isim . Ağıtın tanımı (Giriş 2/2) 1: keder içinde haykırış: feryat. 2: ağıt, ağıt.

Konuşmanın hangi kısmı bir isim veya zamiri tanımlar?

Sıfat . Bu bir isim veya zamiri tanımlar.


Müsabaka kelimesinin anlamı nedir?

çekişme. Tartışma, yarışma, tartışma, çekişme, mücadele etmek . Bir argümanda tutulan bir nokta veya onun desteğinde alınan bir argüman çizgisi; çekişmenin tartışma konusu; alınan veya iddia edilen bir pozisyon.

Kasaba hangi kelimeyle gider?

şehir

 • Kent.
 • metropol.
 • belediye.
 • taşralılar.
 • ilçe.
 • burg.
 • mezra.
 • koltuk.

Kim kimsesiz?

Yoksul kelimesini düşündüğünüzde, yani yoksul veya yaşamın diğer gereksinimlerinden yoksun , çaresiz durumda olan birini düşünün. Çok, çok sıkı bir bütçe zayıftır. Sokakta yaşamak sefalettir. Yoksulluk esasen bir şeye sahip olmamak anlamına gelir.

İyi bir öğüt nedir?

Bir öğüt, izleyiciye belirli bir konu hakkında nasıl hissedeceklerini veya hareket edeceklerini şiddetle tavsiye eden ikna edici veya ilham verici bir konuşma veya metindir. ... Kitlenizi inceleyin . Herhangi bir etkili yazı parçası gibi, parçayı kimin okuduğuna dair güçlü bir fikre sahip olmalısınız.


İncil'de çalışkanlık nedir?

Çalışkanlık Google tarafından tanımlanır dikkatli ve ısrarcı bir çalışma veya çaba olarak . Mukaddes Kitap bize Gayretten de bahseder. Çalışkanlığın hayatın temel bir parçası olduğuna inanıyorum ve yaptığımız her şeyde gayretli olmalıyız ki bunu sadece geçici bir robotik tavırla değil, bir amaç doğrultusunda yapmalıyız.

İbadetin kaç şekli vardır?

ibadet şekilleri

Var dört Hristiyanların yapabileceği başlıca ibadet türleri: Litürjik olmayan ibadet. Gayri resmi ibadet. Özel ibadet.

Maddi olmayan bir cümlede nasıl kullanılır?

Maddi olmayan cümle örneği

 1. Ancak duyularımızın algılayamadığı her şey soyut değildir. ...
 2. Maddi olmayan ama güçlü ve yok edilemez bir şey dışında her şey yok edildi. ...
 3. Günlük hayatımın gerçek hasadı, sabah veya akşamın renkleri kadar soyut ve tarif edilemez.

İlgisizlik için bir cümle nedir?

Ciddi okumaya karşı ilgisizliği var . Devlet çalışanlarındaki ilgisizlik, düşük ücretli veya aç oldukları için değildir. O, polisin çeyiz şikayetiyle ilgili ilgisizliğini iddia etti.


Bir Exhorter ne yapar?

teşvikçiler getirmek çevrelerindeki insanlara bir teşvik ve motivasyon sözü çünkü onlar her zaman madalyonun iyimser tarafını görürler. Teşvik ediciler, kilise üyelerini besler ve yeni gelenlerin kendilerini iyi karşılanmış hissetmelerini sağlar. Kimin biraz daha fazla zorlamaya veya onlara inanacak birine ihtiyacı olduğunu biliyor gibiler.