Kontrplak paletlerin fümigasyona tabi tutulması gerekiyor mu?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Santiago Ortiz
Puan: 4.3/5(51 oy)

Kontrplak ve blok levha, MDF/HDF, OSB, sunta, sunta gibi diğer yapay levhalar, yüksek sıcaklık (110℃ ~ 140℃) ve yüksek basınç altında üretilir. ... Zararlıları ve böcekleri olmadığı için, kontrplak ve bunlar fümigasyon için insan yapımı tahtalar gerekli olmayacak .

Kontrplak ISPM 15'ten muaf mı?

6 mm'den büyük ahşap malzemelerin işlenmesi için geçerlidir ve sandık, palet veya destek gibi herhangi bir ahşabı ambalaj olarak kullanırken karşılanması gereken bir dizi kriteri belirtir. Karton, kontrplak ve plastik gibi ürünler ISPM-15'ten muaftır .

Paletlerin fümigasyona tabi tutulması gerekiyor mu?

Ancak, uluslararası ticaret ve nakliye için kullanılmak üzere, ahşap paletler tedavi edilmesi gerekiyor . ... Çok yakın zamana kadar, ahşap paletler ya kapalı bir bölmede ısıl işleme tabi tutulmalı ya da metil bromür ile fumigasyona tabi tutulmalıydı.

Kontrplak ISPM 15'i karşılıyor mu?

ISPM 15, tüm ahşap ambalaj malzemelerini (palet, kasa, iskele vb.) etkiler... ISPM 15'ten muaf ürünler kağıt, plastik veya ahşap panel ürünleri (yani OSB, sunta ve kontrplak) gibi alternatif bir malzemeden yapılmıştır.

ISPM 15 fümigasyon mu?

ISPM15 ve Gereksinimler

Rentokil, ISPM15 programı kapsamında sertifikalı bir şirkettir ve ahşap ambalajları işlemek için bir dizi fümigasyon sunuyoruz , tüm ISPM15 düzenlemelerine uymanızı sağlar.

Uzman Olun: İhracat için Isıl İşlem

36 ilgili soru bulundu

ISPM 15 zorunlu mu?

ISPM 15 zorunlu değil , ancak ABD, Birleşik Krallık, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere uluslararası ticaretle uğraşan önde gelen ülkelerin çoğu bunu benimsemiştir.

ISPM 15 ne anlama geliyor?

ISPM15 kısaltmasıdır Bitki Sağlığı Önlemleri için Uluslararası Standartlar No. on beş . Uluslararası toplulukta ve ticaret sırasında ahşap ambalaj malzemelerinin düzenlenmesi için bir dizi yönergedir.

Meksika için ısıl işlem görmüş paletler gerekli mi?

ISPM 15, Meksika'ya yapılan sevkiyatlarda geçerlidir, bu da şu anlama gelir: ahşap paletler ve ambalajlar işlenmelidir ve IPPC damgası ile işaretlenmiştir.

Kontrplak uluslararası nakliye için uygun mu?

ISPM 15 ile ilgili sorunlardan kaçınmanın en kolay yolu, ABD'den uluslararası kargo taşımacılığında üretilmemiş ahşap ambalaj malzemeleri kullanmamaktır. ABD'den kargoyu sertifikalı ISPM 15 paletlerle gönderin. Eşyalarınızı karton, kontrplak, kaplama vb. ile paketleyiniz. Aksi takdirde, ambalajınızda kesinlikle ahşap kullanmayın .


Kontrplak paletler ısıl işlem görmüş mü?

Kontrplak, kompozit veya yontulmuş ahşap bloklardan yapılmış paletler otomatik olarak ısıl işlem görmüş !

Bir paletin fumigasyona tabi tutulduğunu nasıl anlarsınız?

Kimyasal Fümigasyon [MB ] – Ahşap, metil bromür adı verilen bir kimyasalla fumigasyona tabi tutuldu. Bununla işlenen bir palet [MB] harfleriyle damgalanmalı ve IPPC logosunun yanında görünmelidir.

Isıl işlem görmüş paletlerin maliyeti nedir?

2 adet geri dönüştürülmüş 48x40 palet son zamanlarda 4.25-5.50$ aralığında. Oysa 1 numaralı geri dönüştürülmüş paletler 5,80$-7,40$ aralığında fiyatlandırılmıştır. Isıl işlem görmüş (HT) paletler genellikle Her palet için 1.00$ daha fazla .

Isıl işlem görmüş paletler fumigasyona tabi tutuluyor mu?

Isıl İşlemin Avantajları

Paletleri ve ambalajları sterilize etmek için kimyasallar kullanmak yerine, ısıl işlem süreci kerestenin içini 132.8° Fahrenheit'e kadar ısıtır en az 30 dakika. Bu, kimyasal fümigasyonun sağlık riskleri olmadan tüm patojenlerin ve zararlıların ortadan kaldırılmasını sağlar.


ABD'ye göndermek için ısıl işlem görmüş paletlere mi ihtiyacınız var?

Sorunun cevabı tüm ahşap paletleri yapsa da ısıl işlem görmesi gerekmez , ABD ve Kanada dışına gönderi yapmıyorsanız, bazı endüstriler sıhhi amaçlarla ısıl işlem görmüş ahşap paletler gerektirebilir.

Ahşap paletlerin işlem görmesi gerekiyor mu?

Çoğu palet ahşap, ev içi kullanım için tasarlanmışsa kimyasal olarak işlem görmez . Bir damga veya işaret taşımıyorsa, yalnızca ABD'de kullanılmıştır ve büyük olasılıkla iç mekanlarda kullanımı güvenlidir.

Fümigasyon paleti nedir?

Haşere kontrol sertifikası olarak da bilinen fümigasyon sertifikası, Sertifikalı bir kargo gönderisinde kullanılan ahşap ambalaj malzemeleri fumigasyona tabi tutulmuştur. . Fumigasyon Nedir? Fümigasyon, ahşabın içinde yaşayan zararlıları öldürmek için zehirli gazlar kullanan bir pestisit tedavisidir.

Uluslararası nakliye için ısıl işlem görmüş paletler gerekli midir?

Ahşap paletler üzerinde uluslararası olarak sevk edilen ürünler ısıl işleme tabi tutulmalı veya fumigasyona tabi tutulmalı ve uygunluk işaretiyle damgalanmalıdır. Ahşap palet bu uluslararası gerekliliklere uygun değilse, taşıdıkları ürün sevk edilmeyecektir. Plastik paletlerde öyle değil.


Ahşap uluslararası sevk edilebilir mi?

ISPM-15 kuralları, herhangi bir türde ham ahşap ambalaj kullanan tüm uluslararası gönderilerin fümigasyona tabi tutulmuş veya böcekleri veya mantarları öldürmek için ısıl işlem görmüş ve malların katılımcı bir ülkeye girmesine veya bu ülkeden geçmesine izin verilmeden önce onaylanmış damga(lar) ile damgalanmış.

Isıl işlem görmüş paletler nelerdir?

Isıl işlem görmüş paletlere genellikle HT paletler denir, ancak konsept aynı kalır: Isıl işlem, tüm tehlikeli maddeleri uzaklaştırmak için ahşabı sterilize etme yöntemi , böylece paletleri daha güvenli ve sevkiyat için daha uygun hale getirir.

Kanada, ısıl işlem görmüş paletler 2021 gerektiriyor mu?

Şu anda paletler Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri arasında gidip geliyor özel muamele görmeden Bu, ISPM 15 kapsamında gereklidir. Bu yönetmelik, uluslararası olarak sevk edilen ahşap ambalaj malzemelerinin, yerel ormanlık alanlara musallat olabilecek böcekleri veya larvaları öldürmek için ısıl işleme tabi tutulmasını gerektirir.

Çin ısıl işlem görmüş paletlere ihtiyaç duyuyor mu?

(Ulusal Ahşap Palet ve Konteyner Birliği, masif ahşap ambalaj malzemelerinde kullanılan ahşabın genellikle Çin standartlarına göre fırında kurutulduğunu söylüyor.) APHIS tarafından verilen bir Isıl İşlem Sertifikası sevkiyata eşlik etmelidir . Küçük paketler dahil her gönderi için bir sertifika gereklidir.


IPPC palet üzerinde ne anlama geliyor?

Depo palet rafları, bir IPPC tarafından belirtilen belirli kriterlere uygun olmalıdır, Uluslararası Bitki Koruma Konseyi , alınan ahşap işleme önlemlerini belirten belirli harflerle damga.

ISPM 15, IPPC ile aynı mı?

ISPM 15 tedavi sertifikasyon damgasının birkaç farklı formu vardır ancak tümü aynı bilgileri içerir: IPPC Buğday Damgası , menşe ülke (xx), tesis kodu (000) ve işlem türü (YY). (Amerika Birleşik Devletleri'nde üçüncü taraf denetim kurumu da dahildir).

Paletlerdeki işaretler ne anlama geliyor?

Paletler üzerindeki IPPC işareti, Uluslararası Bitki Koruma Sözleşmesi (IPPC) . ... Bu paletlerin farklı ülkeler üzerinden istilacı böcek türlerini veya bitki hastalıklarını taşımayacak bir malzemeden yapılması gerekmektedir. IPPC standartları, işlenecek ham ahşap kullanılarak yapılan paletleri gerektirir.