Komik kelimesinin anlamı nedir?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Eloisa O'Connell
Puan: 4.2/5(73 oy)

kahkaha üretmek ; eğlenceli; komik: komik bir adam. Eski. komedinin doğasıyla ilgili veya bunlarla ilgili.

Bir cümlede komik kelimesi ne anlama geliyor?

iki : özellikle gülmek komik bir ifade giyen şaşırtıcı veya beklenmedik bir şekilde mizahi bir etki nedeniyle.

- komik kelimesinin temel kelimesi nedir?

Komik olarak, Latince köküyle birlikte 'komik' sıfatından gelir. komik kelime , 'komedi veya komedi tarzında.'Bağlamda neden komik kelimesi kullanılıyor?

Her iki kelime de 'kasıtlı olarak komik' anlamına gelen Yunanca 'komos' kelimesinden türetilmiştir. Bir şeyin 'komik' veya 'komik' olduğunu söylediğinde, onu kastediyorsun. seni güldürdü ya da yüzünü güldürdü . ... Filmlerde komedyenin kullanılması seyirciyi eğlendirmek içindir - insanları güldürmek içindir.

Komik cümle içinde nasıl kullanılır?

Bir Cümlede Komik mi?

 • Ben sadece aptalca olduğunu düşünürken kocam gösteriyi komik buldu.
 • Stand-up komedyeni, gösterisinin komik olacağını ummuştu, ancak çabucak sahneden yuhalandı.
 • Pek komik olmayan birkaç eskiz, onları hiç komik bulmayan bir editör tarafından geri çevrildi.

Komik Anlamı

37 ilgili soru bulundu

Komik kelimesinin en yakın eş anlamlısı hangisidir?

komik

 • eğlenceli.
 • saçma.
 • eğlenceli.
 • aptal.
 • nükteli, komik.
 • gülünç.
 • kaçık.
 • kaprisli.

Komik nasıl kullanılır?

1) Herkes onun komik sözlerine güldü. 2) ne o kadar komik yaptı ki şapkaları düşmeye devam etti . 3) Giydiğin komik bir şapka. 4) İfadesi neredeyse komik.

Eğlenceli veya komik olan nedir?

2. Eğlenceli, komik , droll neşeye neden olanı tarif eder. Eğlendirici olan, sakince mizahi ya da nazik, iyi huylu bir şekilde komiktir: Bebeğin konuşma girişimleri eğlenceliydi. Komik olan, tutarsız, esprili veya gülünç olarak kahkahalara neden olur: Kocaman ayakkabıları palyaçoyu komik gösteriyordu.

Komik kelimesi ne zaman icat edildi?

komik (sıf.)

1550'ler , 'komediye ait veya onunla ilgili', çizgi romandan (ya da Latince comicus) + -al (1). 'Komik, heyecan verici neşe' 1680'lerden geliyor. Ayrıca bazen 17c'de.

soğukkanlı ne demek?

Soğukkanlılıkla bir şey yaptığınızda veya söylediğinizde, sakin bir pürüzsüzlükle yapılır . Arkadaşınız kavanozun kapağını çıkarmakta zorlanıyorsa, kavanozu ondan alabilir, tezgahın üzerine vurabilir ve soğuk bir şekilde kapağı çevirebilirsiniz. Zarf, işleri yapmanın kolay, soğukkanlı olmayan bir yolunu tanımlamak için mükemmeldir.

komik kelimesinin sıfatı nedir?

sıfat. sıfat. /ˈkɑmɪkl/ komik veya eğlenceli , özellikle garip veya beklenmedik olması nedeniyle Kitaptaki sahnelerin çoğu gerçekten komik. eş anlamlılar sözlüğü.

Molly ne demek?

: yasadışı uyuşturucu ecstasy Uzmanlar, Molly'nin, genellikle saf olarak lanse edilse de, çoğu zaman diğer ilaçlar ve bileşenlerle, belki de geçmiş yılların Ecstasy'sinden bile daha fazla karıştırıldığını söylüyorlar.

Komik skeç nedir?

isim. Kısa bir çizgi roman performansı , özellikle belirli bir tema veya konu üzerine yazılmış veya doğaçlama yapılmış; bir komedi skeci.

Neden sempatik ne anlama geliyor?

sempatik araçlar sempati duymak -bir başkasıyla aynı duygulara sahip olmak, özellikle üzüntü. Bu şekilde sempatik olmak, genellikle birisinin olumsuz bir durumda olduğu için onun için üzüldüğünüz anlamına gelir. ... Birine sempati duymak, ona sempati duymaktır.

Komik olmanın kalitesi nedir?

komik Listeye ekle Paylaş. Komik bir şey mizahi, eğlenceli, aptal ya da sadece komik ; insanı güldürür. Komik düşündüğünüzde, kahkahalara neden olduğunu düşünün.

Hangi kelime kibar veya hoş değil anlamına gelir?

Kaba veya kindar bir karaktere veya doğaya sahip olmak. kastetmek. kaba. edepsiz . kindar .

Komedi gerçek bir kelime mi?

İngilizcede comedically'ın anlamı. komedi (= şakalar, mizahi filmler, vb.) ile ilgili veya içeren bir şekilde: 'Çirkin Betty' kadrosu komedide yetenekli oyuncularla dolu.

Şaşırtıcıdan daha iyi bir kelime nedir?

1 süper , harika, mucizevi, harikulade, şaşırtıcı, şaşırtıcı, şaşırtıcı, olağanüstü, benzersiz, meraklı, garip.

Sıska kelimesinin anlamı nedir?

Sıska bir negatif çağrışım , bir kişinin çok zayıf olduğunu ima eder. 'İnce', güçlü veya pozitif duygusal ağırlık taşımayan daha tarafsız bir kelimedir.

emek vermek ne demek?

Birisi çalışıyorsa, son derece sıkı çalışıyorlar, çoğu zaman bir şekilde bu onları fiziksel olarak yorar. Emekçi bir inşaat işçisinin sıcak bir yaz gününde bol bol su molası vermesi gerekir.

Waggishly ne demek

sıfat. salak gibi; neşe ve iyi mizahta serseri ; şakacı: Fielding ve Sterne avare yazarlardır. bir salağın karakteristiği ya da ona yakışan: müsrif mizah.

Acı çeken için başka bir kelime nedir?

Bu sayfada, hasta için 14 eş anlamlı, zıt, deyimsel ifade ve ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz, örneğin: kurban , hasta, hasta kişi, yaralı kişi, hasta, şehit, insanlar, migren, hastalar, sedef hastalığı ve multipl skleroz.

İlaç açısından bir köstebek nedir?

Molly,' moleküler argo , hap şeklinde ecstasy olarak bilinen ve USA Today'e göre genellikle kafein gibi diğer maddelerle karıştırılan popüler kulüp ilacı MDMA'nın saf kristal toz formudur.