Kentsel geçiş yolu ne anlama geliyor?

Bu, uzmanlarımızın zaman zaman aldığı bir sorudur. Şimdi, ilgilenen herkes için eksiksiz bir ayrıntılı açıklama ve cevabımız var!

Sordu: Bayan Amie VonRueden Doktora
Puan: 4.6/5(31 oy)

Urban Clearway işareti ne anlama geliyor? ... Urban Clearway işareti bu saatlerde aracınızı yolda veya yol kenarında durdurmanıza izin verilmediğini bildirmek için yolcuları alıyor veya bırakıyor. Urban Clearway yol levhasına herhangi bir yol işareti eşlik etmeyecektir.

Bir kentsel geçiş yolunda ne zaman durabilirsin?

Açıklama: Kentsel aşma yollarının çalışma süreleri açıkça imzalanmıştır. Sen sadece yolcuları almak veya indirmek için makul olduğu sürece durabilir . Diğer trafik için bir engel oluşturmadığınızdan emin olmalısınız. Kentsel geçiş yollarının çalışma süreleri her zaman açıkça işaretlenmiş olacaktır.

Clearway'e bırakabilir miyim?

Kentsel geçiş yolu olarak belirlenen bir yolun sabit çalışma saatleri vardır. ... Kentsel bir aşma yolunun kullanımda olduğu saatler dışında, engel oluşturmadığınız sürece ve sadece gerekli süre boyunca yolcu indirmenize veya almanıza izin verilir. .Açık yol işareti ne anlama geliyor?

açık yol nedir? Açık yollar Araçların belirli saatlerde park etmesine izin verilmeyen alanlar . ... Geçiş yolu tekrarlayıcı işaretleri, başka bir kısıtlama veya kavşak olmadığı sürece, bir yol boyunca her 100 m'den fazla olmamak üzere kurulur. Çalışma saatleri içinde bir aşma yoluna park ederseniz, çekileceksiniz.

Açık yol kısıtlamaları nelerdir?

Geçiş yolu, stratejik olarak önemli bir devlet yolunun kaldırım kenarı şeridine yerleştirilen bir trafik yönetimi kısıtlamasıdır. kısıtlama yoğun dönemlerde bir veya her iki yönde durmayı ve park etmeyi önler Böylece tüm yol koridoru, trafik sıkışıklığının en yoğun olduğu dönemlerde kullanılabilir.

Sürüş Teorisi Testi İpuçları - Geçiş yolu nedir?

39 ilgili soru bulundu

Birleşik Krallık kentsel geçiş yolu nedir?

Urban Clearway işareti ne anlama geliyor? ... Urban Clearway işareti size şunu söylemek için var: olmadıkça, bu saatlerde aracınızı yolda veya yol kenarında durdurmanıza izin verilmez. yolcuları alıyor veya bırakıyorsunuz.

aşma alanı nedir?

Avustralya'da, bir aşma yolu Günün belirli saatlerinde kaldırım kenarında sadece taksi ve otobüslerin durabileceği özel bir yol . Kaldırım kenarında duran diğer herhangi bir araç çekilebilir (bir tür acil durum olmadığı sürece). Ek trafik şeritleri için yer olmayan sıkışık yollarda geçiş yolları kullanılır.

Ford işareti ne anlama geliyor?

Yol tabelasında ford ne anlama geliyor? bir ford içinden geçmenizi sağlayan sığ bir su yolu . Oldukça sık kış veya şiddetli yağmur dönemlerinde su seviyeleri yükselebilir ve bazı araçların sürmesi için tehlikeli hale gelebilir. Ford işaretleri sizi bu konuda uyarmak için yerleştirilmiştir.

Avustralya geçiş yolu nedir?

Açık yol aşma sahası işaretinde gösterilen süreler boyunca durmaya ve park etmeye izin verilmeyen yolun bir bölümü . Trafiğin genellikle yoğun ve sıkışık olduğu ana arter yollarına geçiş yolları kurulur. Tüm şeritleri yol kullanıcıları için kullanılabilir hale getirerek araçların hareket halinde kalmasına yardımcı olurlar.


İrlanda aşma işareti nedir?

Clearway Yol İşareti

Bu şu anlama gelir Gösterilen saatler boyunca bölgede park etmenin yasak olduğunu . Bazen başka bir park levhasına eşlik eden Clearway levhasını görürsünüz. Örneğin, sabah 7'den akşam 8'e kadar ücretli park yeri olan bir alanda, yoğun saatlerde 17'den akşam 6'ya kadar park etmeniz kısıtlanabilir.

Bir kentsel geçiş yolunda bisiklete binebilir misin?

Bisiklet rotası, Boris Johnson'ın sihirli mavi bisiklet rotalarından biridir. Şerit otobüslerle paylaşılıyor. Bununla birlikte, ana işlevi bir araba park. Sürücüler günün büyük bir bölümünde otobüs şeridini otopark olarak kullanabilirler, ancak bunu yaparken bisiklet kullanıcılarını (ve otobüsleri) genel trafiğin dışına iterler.

CURB üzerindeki sarı işaretler ne anlama geliyor?

Kaldırım kenarındaki veya ana yolun kenarındaki sarı işaretler şunu gösterir: Yakındaki siyah beyaz plakalarda gösterilen saatlerde yükleme veya boşaltma yasaktır . Yolcular binerken veya inerken durabilirsiniz.

Çift sarı ne anlama geliyor?

Bir yolda sarı çizgilerin bulunması, bir bekleme kısıtlamasının yürürlükte olduğunu gösterir. ... Çift sarı çizgiler bunu gösteriyor beklemeye hiçbir zaman izin verilmez , yani kelimenin tam anlamıyla günün veya gecenin herhangi bir saati, yılın 365 günü, sonradan monte edilmiş işaretler olmasa bile.


Kırmızı bir rotaya park edebilir misin?

Kırmızı Güzergahlarda kullanılan çift ve tek kırmızı çizgiler, bir araca park etmek, yükleme/boşaltma yapmak veya bir araca binmek ve inmek için durmanın yasak olduğunu gösterir. ... Sadece belirlenmiş kırmızı rota kutusu bölmelerinde durabilir ve boşaltabilir veya yükleyebilirsiniz. hangi yolda işaretlenecektir.

İşaretsiz çapraz yol nedir?

İşaretlenmemiş kavşak nedir? Esasen, sürücüleri yol vermeleri gerektiğini veya önlerindeki kavşak konusunda uyarmaları için yol işaretleri veya işaretleri yoktur. . Tipik olarak sakin yerleşim bölgelerinde veya çok kırsal yollarda bulunur.

Tek yönlü bir sokakta sollayabilir misin?

Tek yönlü bir yoldaysanız, her iki tarafta seyahat eden trafiği sollayabilirsiniz . Normal olarak aynı kuralları izleyin; aynalarınızı kontrol edin ve hareket etmeden önce belirtin.

Pist Durdurma Yolu nedir?

Durma alanı terimi, 14 CFR bölüm 1'de şu şekilde tanımlanmıştır: Durma alanı şu anlama gelir: Kalkış pistinin ötesinde, pistten daha az geniş olmayan ve pistin uzatılmış merkez hattı üzerinde ortalanmış bir alan iptal edilen bir kalkış sırasında uçağa yapısal hasar vermeden uçağı destekleyebilen ve ...


Açık yol ne zaman?

Yol ağı genelinde tutarlılık ve yol kullanıcıları için daha kolay hale getirmek için, aşma sahası saatleri ağ genelinde standarttır. Mümkün olan her yerde aşağıdaki standart saatleri kullanırız: hafta içi sabah (6am - 10am) hafta içi ortası (10:00 - 15:00)

Otobüs durağı geçiş yolu nedir?

Bir otobüs durağı aşma sahası otobüs durağında park kısıtlaması Kısıtlamaları bekledikleri için İlçe Meclisleri Sivil İcra Memurları tarafından uygulanabilir.

Zebra geçiş işareti nedir?

Teori Testi > Tüm Yol İşaretleri > Trafik sakinleştirme , Uyarı işaretleri > Zebra geçiş işareti. İşaret yol kullanıcılarını bir Zebra geçidine yaklaştıkları konusunda uyarır ve gerekirse durmaya hazır olmalıdır.

Bir kambur köprü işareti nedir?

Kambur köprü işareti anlamına gelir gelen bir kambur köprü var ve o kadar şiddetli ki bir sürücü uyarı vermeden kontrolü kaybedebilir . Tümsek köprü bir tehlikeyi saklıyorsa, bunu gösteren başka bir işaret, karşılaşılan ilk tehlike en üstte olacak şekilde aynı direğe monte edilmelidir.


İçinde Ford olan bir üçgen ne anlama geliyor?

Bir Ford ' Bir nehir veya derenin yürüyerek geçilebildiği, temelleri iyi olan sığ bir yer veya bir aracın içinde tekerleklerinin ıslanması. ' Yani esasen, aracınızın ıslanabileceği konusunda sizi uyarıyor. Bu işareti görürseniz, yavaş sürün, ancak aynı zamanda tekerleklerinizin ne kadar temiz olacağını da takdir edin.

Açık yol neye benziyor?

En basit ifadeyle, herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle aracınızı durdurmanın yasak olduğu yol bölümleridir. Tanıdık, ancak genellikle yanlış anlaşılan açık yol işareti ile gösterilirler - mavi bir arka plan üzerinde kırmızı bir çarpı işareti gösteren dairesel bir işaret .

Açık bir alana park ettiğinizde ne olur?

Arabanız bir aşma sahasından veya özel bir olay aşma sahasından temizlendiyse, yakındaki bir park yerine taşınmış olacak . Aracınız güvenli bir park yerine taşındığında, çekici sürücüsü aracınızın nereye park edildiğini bildirmek için Taşımacılık Yönetim Merkezi ile iletişime geçecektir.

Sarı çizgilere düşebilir misin?

Hükümet web sitesine göre, kısıtlı mevsimsel zamanlar olmadığı sürece beklemek veya sarı çizgiler üzerinde park etmek sorun değil. ... Birini bırakmak veya almak için çift sarı çizgide kenara çekebilirsiniz, durma kısıtlaması olmadığı sürece .